تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

روز ولنتاین

گل‌های قرمز، شکلات‌های پر زرق و برق، هدیه‌های زیبا و یک شام رمانتیک. کلمه ولنتاین چنین چیزهایی را به ذهن خیلی از ما می‌آورد. می‌گویند در این روز حدود 150 میلیون کارت پستال بین مردم مختلف دنیا رد و بدل می‌شود. درست است که همه این موارد ولنتاین را به یکی از محبوب‌ترین جشن‌ها بین مردم کشورهای مختلف تبدیل کرده، اما روز ولنتاین چیزی بیشتر از هدیه‌ها و گل‌های قرمزرنگ است. این روز در واقع بهانه‌ای است برای نشان دادن علاقه‌ای که نسبت به نزدیکان‌مان داریم و راهی است برای ستایش عشق و محبت.

پیشینه روز ولنتاین

در مورد روز ولنتاین حکایت‌های زیادی وجود دارد. می‌گویند ریشه این روز به سنت‌های مسیحی و رومی برمی‌گردد. حتما شما هم داستان معروف کشیشی را که این روز به اسم او نامگذاری شده شنیده‌اید. کشیشی که، برخلاف حکم امپراطور، به دختران و پسران جوان کمک می‌کرد تا بتوانند با هم ازدواج کنند و نهایتا به دستور پادشاه کشته شد. علیرغم همه این داستان‌ها، ریشه اصلی نامگذاری این روز به نام روز ولنتاین هنوز یه راز است. تنها چیزی که با اطمینان می‌توان گفت این است که در همه این داستان‌ها این کشیش فردی دلسوز، قهرمانی دوست داشتنی، و از همه مهم‌تر، شخصیتی رمانتیک است که به عشق و دوست داشتن و ابراز علاقه و محبت اهمیت می‌دهد.

روز ولنتاین بهانه خوبی است برای ابراز علاقه آدم‌ها به هم. محبت و عشقی که افراد نسبت به هم دارند احتمالا مهم‌ترین دلیل برای در کنار هم ماندن است.

چرا روز ولنتاین؟

روز ولنتاین بهانه خوبی است برای ابراز علاقه آدم‌ها به هم. محبت و عشقی که افراد نسبت به هم دارند احتمالا مهم‌ترین دلیل برای در کنار هم ماندن است. شاید به همین دلیل باشد که در تاریخ روزی به این نام انتخاب شده تا آدم‌ها بابت این موهبت قدردان باشند. بهترین روش برای قدردانی ابراز محبت به کسانی است که دوست‌شان داریم و می‌خواهیم وقت‌مان را با آنها بگذرانیم. روشی برای نشان دادن توجه‌مان به وجود دیگران. روز ولنتاین نمادی است از این حس زیبای انسانی.

چطور این روز را جشن بگیریم؟

روز 14 فوریه (25 بهمن) روز ولنتاین یا روز عشاق است. برخی در این روز کسانی را که دوست دارند به یک شام رمانتیک دعوت می‌کنند و عده‌ای شاید این روز را برای درخواست ازدواج از کسی که دوستش دارند انتخاب کنند. خیلی از مردم هم در روز ولنتاین کارت پستال، شکلات، جواهرات یا گل رز به یکدیگر هدیه می‌دهند. اما نقطه مشترک تمام این کارها جشن گرفتن عشق و محبت افراد نسبت به یکدیگر است. پس شاید بد نباشد شما هم در این روز علاقه و محبت‌تان را به کسانی که دوست‌شان دارید ابراز کنید.

در روز ولنتاین این کارهای ساده را امتحان کنید:

  • نام تمام کسانی که دوست دارید، از افراد خانواده گرفته تا دوستان‌تان، را در ذهن‌تان مرور کنید.
  • به کسانی که دوست‌شان دارید ابراز علاقه کنید.
  • تصمیم بگیرید که خودتان را هم مثل کسانی که خیلی دوست‌شان دارید، دوست داشته باشید.
  • اگر برای کسی هدیه‌ای خریدید، یک هدیه کوچک هم برای خودتان بخرید.


1397/11/25 | کد مطلب: 620
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.