تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آشنایی با هیجان‌انگیزترین نقاط دنیا برای گردشگران ماجراجو؛ «کویر لوت» هم هست

یک سایت معتبر در حوزه صنعت گردشگری 12 منطقه خطرناک جهان را به گردشگران ماجراجو پیشنهاد کرده که در میان آنها «کویر لوت» در ایران نیز به چشم می‌خورد.

سایت معتبر گردشگری «نیوز تراولر پدیا» در گزارشی به معرفی 12 منطقه خطرناک گردشگری جهان پرداخته که کویر پهناور ایران نیز در این فهرست خودنمایی کند.

* سفر به کویر لوت

کویر لوت در ایران به عنوان یکی از گرم‌ترین نقاط جهان که درجه حرارتش گاهی به 70 درجه سانتیگراد نیز می‌رسد، محلی است که گردشگران ماجراجو می‌توانند با سفر به آن میزان تحمل خود در برابر گرما را بسنجند. البته تنها مشکل اینجاست که پس از این سفر گردشگران برای تجدید قوا نیازمند یک تعطیلات جدید هستند.

* صعود به اورست

قله اورست مرتفع‌ترین نقطه در دنیاست که بالا رفتن از این کوه با ارتفاع تقریبی 8850 متر، جسمی قوی و اراده‌ای فولادین می‌طلبد. جالب اینجاست که این کوه هر سال به خاطر فشارهای لایه‌های مختلف پوسته‌زمین هفت سانتی‌متر بلندتر می‌شود.

* بیابان آتاکاما

بیابان «آتاکاما» در شیلی بر اساس گزارش سازمان ناسا، یکی از خشک‌ترین بیابان‌های جهان است که خشکی آب‌وهوای آن با سیاره زهره برابری می‌کند. سفر به این منطقه که 1500 سال است حتا یک قطره باران هم در آن نباریده، به صورت دسته‌جمعی به همراه مقدار زیادی آب به گردشگران ماجراجو توصیه می‌شود.

* قایق‌سواری در رودخانه زامبزی

قایق‌سواری در رودخانه «زامبزی» آفریقا به عنوان یکی از پرخروش‌ترین رودخانه‌های جهان پیشنهادی ناب به گردشگران ماجراجو است. در این رودخانه که آب آن به خاطر شدت جریان آب و تلاطم امواج سفید است، گردشگران ماجراجو سوار بر یک قایق چوبی بیشترین هیجان را در عمرشان تا رسیدن به آبشارهای ویکتوریا تجربه می‌کنند.

* سفر به فضا

سفر به فضا برای ماجراجویانی که احساس می‌کنند زمین دیگر نمی‌تواند پاسخگوی هیجانات آنان باشد، می‌تواند بسیار مفید باشد. این سفر 10 روزه در بیرون از جو زمین و در فاصله 200 مایلی بالای سطح زمین انجام می‌شود. گردشگران ماجراجو 10 روز در حالت بی‌وزنی در داخل فضاپیما، مناظر جذابی را از فضا را می‌بینند. این گردشگران می‌توانند از میان فضاپیماهای آمریکایی و روسی یکی را برای سفر انتخاب کنند. هرچند که هزینه سفر با فضاپیمای روسی کمی ارزان‌تر از نوع آمریکایی است.

* پرش از دره گرند کانیون

دره‌ی «گرند کانیون» که عنوان عمیق‌ترین دره جهان را یدک می‌کشد، در آمریکا قرار دارد و رود کلرادو در آن جریان دارد. گردشگران ماجراجو قبل از پرش از لبه این دره عمیق باید از ایمنی چترنجات خود مطمئن شوند تا چتر به موقع و قبل از رسیدن به کف دره باز شود.

* روستای اویمایکن

روستای‌ سردسیر «اویمایکن» در شمال روسیه با دمای 71 درجه زیر صفر در بیشتر ایام سال یکی از مقاصد گردشگران ماجراجو است. در این روستا که در آن تنها 500 نفر زندگی می‌کنند و امکانات اقامتی‌اش تنها به یک هتل محدود می‌شود، دمای هوا در تمام روزهای سال از 50 درجه زیر صفر بالاتر نمی‌رود.

* همنشینی با کوسه‌های قاتل

یک ورزش عجیب در سواحل جنوبی آفریقا که کوسه‌های قاتل سفید در آن زندگی می‌کنند. گردشگران ماجراجو و دوستداران هیجان‌های تجربه نشده می‌توانند با قفس‌های آهنی به اعماق آب‌های این منطقه بروند و علاوه‌بر همنشینی با کوسه‌های قاتل، از نزدیک شاهد حمله آنها به قفس‌های آهنی‌شان باشند.

* سفر به دورترین منطقه مسکونی جهان

جزیره «تریستان» در جنوب‌غربی اقیانوس اطلس، دورترین منطقه مسکونی در جهان است. در این جزیره که در آن فرودگاهی وجود ندارد و گردشگران ماجراجو باید برای رسیدن به آنجا یک سفر دریایی چند روزه را تجربه کنند، تنها 3000 نفر زندگی می‌کنند.

* شنا با تمساح‌های استرالیایی

در دریاچه‌ شهر «داروین» در شمال استرالیا این امکان فراهم آمده که گردشگران ماجراجو با یک صندوق شیشه‌ای شفاف وارد آب‌های این دریاچه شده و مورد حمله تمساح‌ها که طول هر کدام 4 متر است، به خیال به دست آوردن یک شکار آسان به سمت اتاقک شیشه‌ای حمله می‌کنند، قرار گیرند.

* قایق‌سواری در آبشارهای ایگواسو

آبشارهای «ایگواسو» در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارد و گردشگران ماجراجو می‌توانند با پرداخت 15 دلار به قایق‌سواری در آن پرداخته و قدرت عجاب‌انگیز آب و صدای ریزش آن را تجربه کنند. البته در سال 2011 براثر واژگونی یک قایق و برخورد آن با صخره‌ها، دو گردشگر جان خود را از دست دادند. آبشارهای ایگواسو را در تور برزیل می‌توانید از نزدیک ببینید...

منبع:ایسنا1392/03/06 | کد مطلب: 924
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1392/03/26 15:02
خيلي هيجان انگيز بود.
پاسخ دهید...
ناشناس
1392/03/07 22:34
کوسه قاتل- تمساحش هیجان انگیز است
پاسخ دهید...
ناشناس
1392/03/07 14:13
عالی بود
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.