تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ییلاق جواهردشت

دامنه‌های سماموس
53 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
ییلاق جواهردشت
دامنه‌های سماموس

جواهردشت کجاست؟

اگر از گرمای تابستان به تنگ آمده‌اید و دلتان برای هوای ییلاقی لک زده است، آخر هفته خود را برای سفر به منطقه ییلاقی جواهردشت برنامه‌ریزی کنید. این منطقه که به عروس دشت‌های ایران معروف است مانند جواهری در روستای ییلاقی رودسر درست در شرق گیلان می‌درخشد. برای رسیدن به جواهردشت راهی شهر کلاچای از توابع رودسر شوید و خود را برای تجربه هیجان‌انگیز جیپ‌سواری در یک مسیر رویایی آماده کنید.

جواهر دشت به عروس دشت‌های ایران معروف است.

جواهردشت چرا خاص است؟

آب و هوای کوهستانی، دشت‌های سرسبز با گیاهان زیبای بنفشه شمشاد و... لذت تماشای منظره چرای اسب و گوسفند‌ها پیشنهاد‌های ویژه‌ای است که در این سفر می‌توانید تجربه کنید.

مناظر چشم‌نواز جواهردشت.

منظره‌های چشم‌نواز جواهر دشت پایانی ندارد.

در جواهردشت چه می‌بینیم؟

جذابیت این سفر، از مسیر آن آغاز می‌شود: مسیری پر از درختان پرتقال که عطر آن در هوا پیچیده و نم‌نم باران آن را رویایی‌تر می‌کند. با رسیدن به روستای کلاچای سوار جیپ شوید؛ هوای خنک دشت گونه‌هایتان را نوازش خواهد کرد، شلوغی و آلودگی شهر را از یاد خواهید برد و آرامشی وصف‌ناپذیر خواهید گرفت. در راه اسب‌ و گوسفندانی را در حال چرا می‌بینید و هم‌صحبتی با مردمان جواهردشت از خاطرات خوش شما خواهد بود. درست در جنوب جواهردشت بلندترین قله گیلان یعنی قله سماموس قرار گرفته که مقصدی بی‌نظیر برای کوهنوردان است. توصیه ما به شما این است که به کمک لیدر خود به سمت قله بروید چون ممکن است گم شوید. اگر مردادماه به جواهردشت بروید می‌توانید از مسابقات کشتی گیله‌مردی، طناب‌کشی و اسب‌دوانی در این منطقه لذت ببرید. در پایان لبنیات، سبزی معطر و دارویی با خود به سوغات ببرید و در راه بازگشت از لاهیجان دیدن کنید.

قدم زدن در ییلاقات جواهردشت به یادماندنی خواهد بود.

مناظر چرای گوسفندان در جواهردشت.

 

کی به جواهردشت برویم؟

بهترین زمان سفر به جواهردشت، بهار و تابستان است. در این زمان هوای بی‌نظیر ییلاقی استشمام کنید و از عطر برگ‌ها سرمست شوید. اما مناظر این دشت در زمستان هم بی‌نظیر است و با تجهیزات سفر می‌توانید به آن سفر کنید.

در سفر به جواهردشت با خود چی ببریم؟

جواهر‌دشت امکانات رفاهی چندانی ندارد؛ پس قبل از رسیدن به آن آب‌معدنی و وسایل ضروری را تهیه کنید. کفش کوه‌پیمایی، کوله سبک، کیسه‌خواب و لباس گرم از دیگر لوام ضروری شما در این سفر خواهد بود.

نسخه انگلیسی تور ییلاق جواهردشت: (Javaher Dasht (Gilan Provinceتجربه مسافران
شما می‌توانید 1,137 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 51 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "ییلاق جواهردشت"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «ییلاق جواهردشت» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل