تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جنگل الیمستان

34 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 15,698 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 617 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
مــشاهــده هــمه تــورها

تورهای داخلی

الیمستان کجاست؟

برای رفتن به یک جای بکر، از جاده هراز به سمت شمال ایران حرکت می‌کنیم، 52 کیلومتری آمل، تابلو امامزاده لهاش را می‌بینیم؛ روستای لهاش را که رد کنیم به روستای الیمستان می‌رسیم.

 

پاییز اینجا به رنگ دیگریست!

 

چرا الیمستان خاص است؟

به دلیل درختان سر به فلک کشیده و انبوه، این روستا به طلای سبز ایران شهرت دارد. ارتفاعش از سطح دریا زیاد است، به همین دلیل دمای آن همیشه پایین است. در اکثر اوقات مه آلود است و شبنم روی صورت‌تان می‌نشیند. اسم این روستا از گیاهی گرفته شده به نام الیما، که در نزدیکی رودخانه می‌روید، این گیاه مثل پیازچه است و مصرف خوراکی دارد. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، قله الیمستان یکی از نقاط مهیج برای شماست. در این مسیر دورنمای قله دماوند حتما قلب‌تان را نوازش می‌کند.

در آغوش ابرها!

در الیمستان چه می‌بینیم؟

شما به افسانه‌ها علاقه دارید؟ افسانه‌ای می‌گوید دو حفره نرسیده به قله الیمستان، جای پای سهراب است، زمانی که قصد داشته تا از چشمه آب بنوشد، بعضی افراد نیز معتقدند که این دو گودال از برخورد شهاب سنگ بوجود آمده‌ است و در اکثر منابع نیز به اشتباه احتمال علت تشکیل آن را این موضوع داده‌اند. اما واقعیت این است که این گودال‌ها در اثر پدیده فرونشست زمین ایجاد شده است و بسیار دیدنی است. در این جنگل، وجود اسب‌ها، پوشش گیاهی متنوع و چشمه سارهای زیاد، زیبایی محسور کننده به چشمان تشنه ما می‌بخشد. آب خوراکی مردم از همین چشمه‌سارها تامین می‌شود. مردم این روستای بکر به کار زراعت و دامداری مشغولند و محصولات‌شان غلات، لبنیات و عسل است. عده‌ای از ساکنان الیمستان هم به کار صنایع دستی، مثل کرباس و شالبافی مشغولند. اگر به این روستا  سفر کردید برای رونقش از محلی‌ها خرید کنید، هم طبیعی است هم کمک به  اقتصاد منطقه می‌شود.

گودال‌هایی که در اثر پدیده فرونشست زمین ایجاد شده‌اند.

کی به الیمستان سفر کنیم؟

این بهشت مه آلود در هر فصلی دارای زیبایی‌های بصری مختلفی‌ست، اما در بهار و پاییز به اوج خود می‌رسد؛ انبوه برگ‌های سبز و هوای مطبوع در بهار، کارناوال رنگ‌های گرم و هوای تمیز کوهستانی در پاییز ما را قانع می‌کند این دو فصلش را ازدست ندهیم. زمستانش هم خالی از لطف نیست. لباسی از اطلس سفید به تن می‌کند و چشم به راه ما می‌نشیند.

رسیدن به تکه‌ای از رویا بر روی زمینی سبز.

در سفر به الیمستان چه چیزهایی با خود ببریم؟

اگر تصمیم گرفتید یک آخر هفته را به الیمستان بروید، کفش مناسب پیاده روی به همراه داشته باشید. یک کوله کوچک شامل، چراغ قوه، غدای کافی، لباس فصل و... حتما همراهتان باشد. دوربین هم که قطعا در وسایل شما جا دارد، فکرش را بکنید در بهشت باشید و عکس نگیرید! الیمستان یک منطقه بکر و پاک است. برای سلامتی زمین و خودمان، اگر به قصد آنجا منزلمان را ترک کردیم، فکرمان حفاظت از خاک و آبش باشد.

 


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "جنگل الیمستان"
آیا امکان به همراه داشتن حیوانات خانگی در سفر وجود دارد؟

خیر. با توجه عرف و قوانین جامعه، در کلیه سفرهای گروهی دالاهو همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع است.
در سفرهای انفرادی نیز این امکان بسته به قوانین "محل اقامت" و "وسیله نقلیه" انتخابی شما دارد.

هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

ساعت بازگشت به تهران در تورهای یک روزه، چه زمانی‌ست؟

معمولا بین ساعت 9 تا 11شب میباشد، البته ساعت برگشت به ترافیک جاده نیز بستگی دارد.

من می‌خواهم به تنهایی در برنامه‌ی شما شرکت نمایم، آیا از برنامه لذت خواهم برد؟

"هدف‌های نزدیک" و "نقاط فکری مشترک" از ویژگی‌های سفرهای گروهی هستند. با توجه به این مساله و وجود گروه‌های سنی مختلف در سفرهای دالاهو، شما به راحتی با دیگران ارتباط برقرار خواهید کرد و حتی شانس یافتن دوستان خوب و همیشگی را خواهید داشت.
در ضمن بر این باوریم که کسانی که تنها سفر می‌کنند باید به اندازه دیگران از امکانات و مزایای سفر برخوردار باشند.

حمل و نقل در سفرهای شما چگونه است؟

دالاهو تا آنجایی که امکان دارد سعی می‌کند از بهترین و جدیدترین وسایل نقلیه استفاده نماید. البته نوع وسیله نقلیه ارتباط مستقیم با تعداد همسفران، نوع مسیر (آسفالت، خاکی، کوهستانی و ...) و فصل سفر دارد.

غذا و پذیرایی در تورهای دالاهو چگونه است؟

برای ارائه وعده‌های غذایی که به عهده دالاهو است، تلاش می‌کنیم در هر منطقه‌ای با توجه به امکانات منطقه، سالم‌ترین و با کیفیت‌ترین وعده‌های غذایی را برای همسفران تدارک ببینیم. این وعده‌ها ممکن است در رستوران، خانه‌های محلی و یا طبیعت سرو شوند. اگر "رژیم غذایی خاص" یا "حساسیت غذایی" دارید حتما دالاهو را در جریان بگذارید تا در صورت امکان دالاهو برای شما غذای مورد نظرتان را مهیا کنید.
در بعضی مناطق ایران به دلیل کمبود کیفیت غذاهای ارائه شده دالاهو به مسافرین خود پیشنهاد میکند که غذا همراه بیاورند.

قطعی شدن اجرای تور کی معلوم می‌شود؟

این موضوع ارتباط مستقیم به فصل دارد. ولی معمولا تورهای یکروزه 24 ساعت قبل و تورهای چند روزه 72 ساعت قبل مشخص می‌شوند.

لیدر تور ما کیه؟

لیدرهای مجرب دالاهو دارای کارت تورلیدری بوده و در دوره‌های آموزشی دالاهو نیز شرکت کرده‌اند. که با توجه به شرایط تور تا 1 روز قبل از سفر، تورلیدر مشخص شده و مشخصات وی برای شما اس‌ام‌اس یا ایمیل خواهد شد. تورلیدر سفر شما حتما قبل یک روز قبل از سفر با شما از طریق اس ام اس و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار خواهد کرد. لذا نیازی به پیگیری شما همسفران از دفتر نمی‌باشد.

سن مسافران چند سال است؟

گروه سنی همسفران دالاهو بسیار گسترده است اما بیشترین تعداد همسفران دالاهو بین 25 تا 39 سال سن دارند.

تعداد مسافران تور چند نفر است؟

تعداد همسفران معمولا بین 15 تا 35 نفر است که با توجه به شرایط و امکانات سفر ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد.

هر تور چقدر پیاده‌روی دارد؟

مدت زمان پیاده‌روی یا کوه‌پیمایی و میزان سختی شرایط سفر، در صفحه مرتبط با هر تور، با عنوان "درجه سختی" در ستون سمت چپ ذکر شده است. با کلیک روی این گزینه می‌توانید شرایط سفر را مطالعه فرمایید.

آیا کودکان و افراد مسن می توانند در تورها شرکت داشته باشند ؟

پاسخ به این سوال نمی تواند جنبه عمومی داشته باشد. شرکت در تورها، به خصوص "سفرهای چند روزه طبیعت گردی" نیاز مند آمادگی جسمانی و روحیه مطلوب است. در بسیاری از موارد کودکان و یا سالمندانی بوده‌اند که به خوبی و بدون هیچ مشکلی در این برنامه‌ها شرکت داشته‌اند اما توانایی این افراد فراتر از هم ردیفان سنی خود بوده است.
شما می‌توانید بعد از مطالعه "درجه سختی" هر تور در صفحه مرتبط با آن تور و با توجه به همخوانی توانمندی‌های خود یا همسفرانتان با آن تور نسبت به انتخاب تور اقدام نمایید. اما به طور معمول، سفرهایی با درجه سختی 1 و 2 برای کودکان و سالمندان مناسب است.

میان وعده درسفرها چگونه است؟

این مورد با توجه به شرایط سفر، فصل سفر، مکان سفر و ... متفاوت است. ممکن است تورلیدر شما برای پذیرایی آش یا سوپ، میوه، آبمیوه، بستنی، تنقلات و ... در نظر بگیرد.
در اکثر سفرها تیم دالاهو فلاسک آب جوش همراه دارند و در اولین فرصت آب معدنی نیز تهیه می‌نمایند.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
Mrdezahsh
1402/03/06 12:04
من میخام با موتور تکی برم میشه؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/03/09 16:12
دوست عزیز
سلام

تور ما به صورت گروهی و با اتوبوس vIP و وسیله نقلیه محلی (معمولا مینی بوس) اجرا می‌شود. اطلاعی در خصوص سفر با موتور به این منطقه نداریم.

با تشکر از پیام شما

مریم کریمی
1402/02/02 05:40
سلام پیاده روی زیاد داره ازجایی که دیگه نمیشه با ماشین رفت
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/02/06 14:23
دوست عزیز
سلام

بله، این تور پیمایشی هست و با توجه ه برنامه سفرهای ما حدود 3 ساعت جنگل پیمایی در شیب متوسط خواهید داشت.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1402/01/24 02:16
سلام، توی فروردین ماه سرسبز شده الیمستان؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/01/31 09:58
دوست عزیز
سلام

معمولا بله، الیمستان از اوایل فروردین سبز هست و هوای بسیار مطلوبی دارد.

با تشکر از پیام شما

علی شاهرخی
1401/09/17 17:22
خیلی زیبا و رویایی هست خصوصا در پاییز
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/09/20 10:29
دوست عزیز
سلام

الیمستان یکی از مقتص جذاب طبیعتگردی و جنگل‌پیمایی است که حقیقتا در تمام فصول سال تماشایی هست.

با تشکر از پیام شما

علیرضا
1399/03/06 20:41
سلام. ما حوالی غروب به قله و کلبه ها رسیدیم و از اونجایی که نمیدوستیم اونجا برای ماندن هیزم نیست با خودمون هیزم به قله نبردیم. از متصدی کلبه ها خواستیم بمون هیزم بفروشه اما میگفت بدون کلبه هیزم نمیدم بهتون. ماهم ازین حرکتش خوشمون نیومد و شبانه برگشتیم سمت جنگل و بسیارهم خوش گذشت. خلاصه گفتم حواستون
پاسخ دهید...
لیلا
1398/09/17 15:10
سلام هزینه تور یک روزه ش برای من و دختر ۹ ساله ام جمعا چقدر می شه ؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/09/19 09:32
دوست عزیز
سلام

متاسفانه در حال حاضر تور الیمستان را اجرا نمی کنیم.

با تشکر از پیام شما

دانا
1401/08/26 12:22
سلام برای تور زنگ بزنید
حسن متقی
1398/06/19 13:28
سلامتو برنامه تور الیمستان قله هم صعود میشه؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/06/20 11:23
دوست عزیز
سلام

خیر.

با تشکر از پیام شما

۰سعیده
1397/09/10 11:29
با عرض سلام .من سعیده شکوهی رازی از مسافران قدیمی شما هستم. برای الیمستان سفر یکروزه ۱۶ آذر ماه میخوام آنلاین خرید کنم ولی تلفن موبایل ندارم ممکنه با من از طریق ایمیل در تماس باشید؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 17:20
با سلام و عذرخواهی از تاخیر در پاسخ
لطفا با همکاران دالاهو تماس بگیرید، شما رو راهنمایی می‌کنند.
تحریریه دالاهو
1397/09/13 17:20
با سلام و عذرخواهی از تاخیر در پاسخ
لطفا با همکاران دالاهو تماس بگیرید، شما رو راهنمایی می‌کنند.
زاها
1397/08/05 22:43
دماو بارش و رطوبت و باد کوه الیمستان چقد است؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/08/14 12:27
دوست عزیز، سلام
لطفا برای اطلاع از جزئیات تور با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.
با تشکر.

سفرهای جنگل الیمستان رو دیدی؟

1

جنگل الیمستان

6 اردیبهشت 1403
مشاهده سفر