تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ییلاق داماش

پیاده‌روی سبز
شما هم امتیاز بدهید!
ییلاق داماش
پیاده‌روی سبز

 ییلاق داماش کجاست؟

این‌بار راهی رودبار می‌شویم تا از مناظر بکر آن بازدید کنیم. حتما بارها در سفر به شمال کشور، تابلوی رودبار را دیده‌اید یا از آن گذر کرده‌اید؛ اما آیا می‌دانستید در نزدیکی این شهر، یکی از کم‌یاب‌ترین و زیباترین گل‌های جهان می‌روید که گردشگران زیادی روزشماری می‌کنند تا زمان رویش آن فرا رسد؟ جاذبه‌های رودبار کم نیست؛ روستای بره‌سر و داماش، از توابع رودبار، دو مقصد ما در این سفر هستند که مناظر بی‌نظیر آن تجربه‌ای متفاوت برای شما به ارمغان می‌آورد.

 چرا ییلاق داماش خاص است؟

این منطقه دارای اقلیم ویژه‌ای است که در کم‌ترین جایی از جهان دیده می‌شود و در دل خود یکی از کم‌یاب‌ترین و زیباترین گل‌های جهان را جای داده است. هم‌چنین وجود مناظر بکر، آب و هوای ییلاقی، پوشش گیاهی و جانوری کم‌یاب به اهمیت این منطقه می‌افزاید.

در ییلاق داماش چه می‌بینیم؟

گل سوسن چلچراغ:

گلی شبیه به چلچراغ، که در شب نور افشانی می‌کند؛ گلبرگ‌های سفید آن به بیرون برگشته و پرچم آن به زیبایی دیده می‌شود. دانه‌های بنفش رنگ روی آن زیبایی‌اش را چندبرابر و عطری بی‌نظیر ایجاد می‌کند. گل سوسن چلچراغ از گل‌های کم‌یاب جهان است که نمونه آن را فقط در جمهوری آذربایجان و روستای داماش می‌توان دید. عمر این گل کوتاه است و فقط در اواخر بهار دیده می‌شود. جالب است بدانید این گل آنقدر برای مردم داماش مهم است که برای رویش آن، جشن بر پا می‌کنند و با رقص و مراسم محلی میزبان گردشگران می‌شوند. برای دیدن این گل باید به نزدیکی روستای داماش در بخش عمارلو از توابع رودبار بروید.

گل سوسن چلچراغ از گل‌های کم‌یاب جهان است.

روستای داماش:

روستایی در دامنه‌های جنوبی البرز که نسبت به دیگر نقاط گیلان خشک‌تر و پوشش گیاهی گسترده‌تری دارد؛ یک منطقه کوهستانی با آب و هوای بی‌نظیر که در گذشته منطقه‌ای ییلاقی بوده است.

روستای زیبای داماش.

 

کی به ییلاق داماش برویم؟

بهار و تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه است. اما اگر می خواهید سوسن چلچراغ را ببینید حتما اواخر بهار را برای سفر به این منطقه برنامه‌ریزی کنید.

در سفر به ییلاق داماش با خود چی ببریم؟

یک روز برای دیدن این همه زیبایی کافی است، پس سبک و راحت سفر کنید. لباس و کفش راحتی بپوشید و یک دست لباس اضافه، کرم ضد آفتاب و وسایل شخصی را در کوله‌‌تان بگذارید. یادمان باشد، اینجا یک منطقه کاملا بکر است که کم‌تر جایی مانند آن دیده می‌شود؛ در محافظت از آن کوشا باشیم.

 

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 535 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 37 بار اجرا شده‌است.
مشاهده سوابق میزان رضایت از تورهای مشابه ییلاق داماش میزان رضایت از تمام تورهای دالاهو
سوالات متداول "ییلاق داماش"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «ییلاق داماش» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل