تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آبشار سمبی

35 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 26 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 1 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

آبشار سمبی کجاست؟

آبشار سمبی یکی از شگفتی‌های طبیعت مازندران است. این آبشار در نزدیکی روستای یخکش یکی از توابع شهرستان بهشهر واقع شده. یخکش میان جنگل‌های هزارجریب و رودخانه نکا قرار گرفته و چشم‌انداز بی‌نظیری دارد. از تهران راهی مقصد بهشهر شده، سپس به سمت گرگان رهسپار شوید. در مسیر گرگان، جاده فرعی‌ای است که پاسند نام دارد. با گذر از این جاده آسفالته به دوراهی یخکش می‌رسید. سمت چپتان را پیش بگیرید و تا مهربان رود پیش روید. حالا به آبشار سمبی رسیده‌اید.

آبشار سمبی یکی از شگفتی‌های طبیعت مازندران است.

آبشار سمبی چرا خاص است؟

آب‌وهوای دلپذیر، چشم‌اندازهای تماشایی و نزدیکی آبشار سمبی به تهران بیش از هرچیزی این مقصد را منحصربه‌فرد کرده است. می‌توانید آخر هفته خود را برای سفر به این مقصد برنامه‌ریزی کنید و برای یک روز هم که شده از شلوغی و دغدغه‌های شهری دور شوید. آبشار سمبی در دل جنگل‌های تماشایی واقع‌شده و کشف آن در دل جنگل تجربه بی‌نظیری خواهد بود. هم‌چنین برای کسانی که می‌خواهند وقت بیشتری را برای سفر بگذارند، این مقصد فوق‌العاده خواهد بود. چراکه این آبشار در نزدیکی جاذبه‌های دیگری مثل ییلاق یخکش، آبشار اسپه او و مجموعه عباس‌آباد واقع شده است.

ب‌وهوای دلپذیر، چشم‌اندازهای تماشایی و نزدیکی آبشار سمبی به تهران بیش از هرچیزی این مقصد را منحصربه‌فرد کرده است.

در آبشار سمبی چه می‌بینیم؟

رودخانه سمبی از دل ارتفاعات سرچمشه می‌گیرید؛ این رودخانه بعد از اینکه حدود 200 متر از دل جنگل گذر کرد از ارتفاعی حدود 30 متر، در برکه زیبایی می‌ریزد. رودخانه سمبی با گذر خود از این ارتفاع چشم‌انداری زیبایی را ایجاد کرده است. از طرفی، جنگل‌های اطراف آبشار سمبی انواع درختان انجیلی، سرخ دار، موزی و کچب را در دل خود جای داده‌اند. حین گشت و گذار در این جنگل‌ها ممکن است بخشی از حیات‌وحش ویژه این منطقه، شامل پلنگ، روباه، گرگ، شغال و پرندگانی مثل کبک و کبوتر صحرایی و... را ببینید.

کی به آبشار سمبی برویم؟

آبشارهای شمال کشورمان اغلب مقصدی مناسب برای سفرهای تابستانی و بهاری هستند. آبشار سمبی نیز از این قاعده مستثنا نیست. زمستان که رخت بربست، بهترین زمان سفر به آبشار سمبی فرا می‌رسد. البته پاییزهای هفت رنگ این منطقه جذابیت خودش را دارد. هرکدام از این فصل‌ها را که برای سفر به آبشار سمبی انتخاب کنید، مناسب است.


آبشارهای شمال کشورمان اغلب مقصدی مناسب برای سفرهای تابستانی و بهاری هستند.

در سفر به آبشار سمبی با خود چه چیزهایی ببریم؟

در این سفر قرار است مدتی جنگل‌پیمایی کنید و از میان آب‌های روان بگذرید؛ بنابراین کفش مناسب طبیعت‌گردی، ضروری‌ترین وسیله‌ای است که باید به همراه داشته باشید. به دلیل آب‌وهوای مرطوب و بارانی این منطقه بهتر است با خود لباس گرم و یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید. در نهایت، وسایل شخصی‌تان را در کوله یک‌روزه بگذارید و با خیال راحت راهی سفر شوید.

یادمان باشد مراقب این تکه از سرزمین‌مان باشیم و چیزی جز مهر به جای نگذاریم. کیسه زباله به همراه داشته باشیم تا در صورت لزوم از آن استفاده کنیم.

 


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1402/05/11 14:37
لام جایی برای کمپ کردن داره؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/05/14 10:17
دوست عزیز
سلام

ما این تور را در حال حاضر اجرا نداریم به همین دلیل اطلاعات بروزی از شرایط منطقه در خصوص امکان کمپینگ و غیره نداریم.

با تشکر از پیام ششما

ناشناس
1401/05/06 13:22
حتما برید جای قشنگی هستش مخصوصا عمو غولملی با اون گوکهای قشنگش
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/05/08 15:24
دوست عزیز
سلام

ممنون که وقت گذاشتین و مطلب را مطالعه کردین.

با تشکر از پیام شما

ندا ارام
1394/05/02 11:03
مرسی ایران واقعی رو نشون می دید. کاش قدر بدونیم یکم. متاسفانه ادمیزاد ناسپاس و خودخواهه. تورو خدا بگین مردم اینجور جاها رو کثیف نکنن
پاسخ دهید...

در حال حاضر تور آبشار سمبی نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر