تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

میانکاله

28 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 795 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 33 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

تالاب میانکاله و دشت ناز کجاست؟

گرمای تابستان که رخت بر می‌بندد و هوا رو به خنکی می‌رود، پرندگان مهاجر، دسته دسته، از نقاط مختلف جهان به تالاب میانکاله مهاجرت می‌کنند. میانکاله نام تالابی در استان مازندران است. بهترین مسیر برای رسیدن به این تالاب از طریق شهر ساری است. اگر این مسیر را انتخاب کنید، با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ علاوه بر بازدید از تالاب میانکاله، می‌توانید سری به دشت ناز بزنید. البته یادتان باشد برای ورود به تالاب میانکاله باید مجوز داشته باشید. اگر با تور به تلاب میانکاله سفر می‌کنید، نیازی نیست برای گرفتن مجوز نگران باشید. برگزارکنندگان این تورها، مجوز مربوطه را می‌گیرند. لازم به ذکر است که تورهای تالاب میانکاله، در معیشت مردم این منطقه اهمیت خاصی دارد. مردم به‌جای شکار پرندگان و ازبین بردن آن‌ها، از طریق ارائه خدمات به تورهای گردشگری کسب درآمد می‌کنند.

تماشای فلامینگوهای زیبا در میانکاله.

چرا تالاب میانکاله و دشت ناز خاص است؟

تالاب میانکاله یکی از زیستگاه‌های پرندگان مهاجر است. هر سال، پرندگان نادری از سراسر جهان راهی این تالاب می‌شوند و امکان پرنده‌نگری را به وجود می‌آورند. علاوه بر تجربه جذاب پرنده‌نگری، تماشای طبیعت میانکاله در نوع خود بی‌نظیر است. نزدیکی این تالاب به دشت ناز و مجموعه عباس آباد دلایل دیگری هستند که این مقصد را منحصربه فرد کرده است.

در تالاب میانکاله و دشت ناز چه می‌بینیم؟

دشت ناز

پیش از رسیدن به تالاب میانکاله به سمت دشت ناز می‌رویم. دیدن گوزن‌های خالدار زردی که خیره به شما ایستاده‌اند شما را مسحور می‌کند. متاسفانه این گوزن‌ها رو به انقراضند.

طبیعت زیبای دشت ناز در فصل پاییز.

تالاب میانکاله

در تالاب میانکاله تا چشم کار می‌کند آبی زلال دیده می‌شود. انعکاس آبی آسمان در آن، تماشایی است. در دوردست‌، کوه‌ها با صلابت ایستاده‌اند. دسته‌ای از پرندگان روی آب نشسته‌اند و دسته‌ای دیگر در حال پروازند. منظره رویایی است، درست شبیه یک تابلوی نقاشی. حالا چکمه بپوشید، از مسیری مرطوب بگذرید، بوته‌ها را کنار بزنید تا به تماشای این تابلو بنشینید. دیدن پرندگان مهاجری مثل فلامینگو، قو، اردک، غاز و غیره شما را به وجد می‌آورد. جالب است بدانید این تالاب زیستگاه مناسبی برای ماهی‌هایی مثل کفور، کفال، خاویار و غیره است.

تماشای پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله.

مجموعه عباس آباد

باغ‌های ایرانی اغلب در دل کویر ساخته شده‌ و از شهرت جهانی برخوردارند. باغ عباس آباد در دامنه رشته کوه‌های البرز، کم از باغ‌های کویری ندارد. معماران دوره صفوی روی تپه‌ای طبیعی، پله و سکوهایی بنا کرده و عمارتی زیبا و چند طبقه ساخته‌اند. مسیر سنگ‌فرش و قرینه بودن اجزای این باغ از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این مجموعه است.

باغ عباس آباد در دامنه رشته کوه‌های البرز، دلربایی می‌کند.

دریافت مجوز ورود به تالاب میانکاله

برای دریافت این مجوز باید به سازمان حفاظت از محیط زیست بهشهر یا مازندران مراجعه کنید. اگر با تور به تالاب میانکاله سفر می‌کنید، نیازی نیست برای گرفتن مجوز نگران باشید. برگزارکنندگان این تورها، مجوز مربوطه را می‌گیرند. لازم به ذکر است که تورهای تالاب میانکاله، در معیشت مردم این منطقه اهمیت خاصی دارد. مردم به‌جای شکار پرندگان و ازبین بردن آن‌ها، از طریق ارائه خدمات به تورهای گردشگری کسب درآمد می‌کنند.

کی به تالاب میانکاله و دشت ناز برویم؟

هر فصل که به این منطقه پا بگذارید تماشایی است. طبیعت میانکاله در فصل بهار به اوج زیبایی‌اش می‌رسد. اما اگر به قصد پرنده‌نگری به این منطقه می‌روید، فصل پاییز و زمستان را انتخاب کنید. البته در فصل زمستان تعداد بیشتری از پرندگان دیده می‌شوند. یادتان باشد برای پرنده‌نگری صبح زود بیدار شوید.

در سفر به تالاب میانکاله و دشت ناز با خود چه چیزهایی ببریم؟

برای این سفر پیش از هر چیز کمی‌ اطلاعات کسب کنید. قدری مطالعه در مورد پرنده‌نگری می‌تواند سفرتان را جذاب‌تر کند. بهتر است در این سفر با فردی آشنا به پرنده‌نگری سفر کنید. به پرنده‌ها زیاد نزدیک نشوید و برای مشاهده آنها از دوربین استفاده کنید. رعایت سکوت و پوشیدن لباس همرنگ از اصول اولیه برای پرنده‌نگری است. کفش راحتی بپوشید و وسایل شخصی، کلاه آفتاب‌گیر، کتاب راهنمای پرنده‌نگری و دفترچه یادداشت را در کوله‌تان بگذارید و راهی تالاب میانکاله شوید.

یادمان باشد پرندگان از سرما به این تالاب پناه آورده‌اند. با تمیز نگه داشتن این تالاب و رعایت اصول پرنده‌نگری همیشه می‌توانیم شاهد مهاجرت این پرندگان زیبا باشیم.

 

نسخه انگلیسی تور تالاب میانکاله: (Mazandaran Province (Birdwatching


  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
miankaleh.com
1399/02/14 13:15
ممنونم از توصیف زیبای میانکالهHTTP:
پاسخ دهید...
علی حسینی
1398/09/11 11:52
سلام عرض احتراممیخواستم از دالاهو تشکر کنم.یه سفر عااالی داشتم تاریخ هفتم آذر ۹۸ به تالاب میانکاله رفتیم.تشکر از مجموعه عالی شما که همچین لیدر هایی رو انتخاب میکنید که فقط برای انجام مسولیت کار نمیکنن و واقعا وقت انرژی و همه عشقشون رو برای ما گذاشتن.لیدر عزیز آقای مسعود قنبری و خانم پرنیا جلالی
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/09/12 09:19
آقای حسینی عزیز
سلام

خوشحالیم که بهتون خوش گذشته.

با تشکر از شما

در حال حاضر تور میانکاله نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر