تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

عشین تا ریگ جن

کویر ماسه‌های ارواح
25 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
عشین تا ریگ جن
کویر ماسه‌های ارواح

عشین تا ریگ جن کجاست؟

روستای عشین و کویر ریگ جن از جاذبه‎های خاص و پر از ماجراجویی ایران هستند. برای رسیدن به عشین میتوانید راهی انارک شوید؛ عشین در 30 کیلومتری این شهر قرار دارد. کویر ریگ جن در شمال شرق به کوه گوگرد و منطقه معلمان، از جنوب به انارک، از شرق به ناحیه جندق و از سمت غرب به پارک ملی کویر می‌رسد.

چرا عشین تا ریگ جن خاص است؟

در سفر به این مناطق جاذبه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‎ها دیدن کنید. از گذشته‌های دور کویرها همیشه پر از رمز و راز و داستان بودند. سراب‌ها، تپه‌های شنی‌ای که با وزش باد تغییر شکل می‌دهند، صدای باد، سراب‌ها و باتلاق‌ها همه چیز را برای دامن زدن به این داستان‌ها محیا کرده‌اند.

دقایق آرامش‌بخش در کویر.

در عشین تا ریگ جن چه می‌بینیم؟

قلعه انارک

شهر انارک یکی از شهرهای حاشیه کویری ایران است و گرمای تابستان در این شهر گاهی تا 50 درجه می‌رسد. می‌گویند این شهر در گذشته تبعیدگاه زندانیان سیاسی دوران پهلوی بوده است. از تاریخ این شهر قلعه و حصاری به جا مانده که می‌گویند به دستور امیرکبیر برای در امان ماندن از دستبردهای راهزنان ساخته شده است. بر  فراز این قلعه که بروید نمای زیبایی از شهر زیر پای‌تان خواهد بود.

قلعه انارک بر فراز شهر می‌درخشد.

کویر ریگ جن

کویر ریگ جن دریای گسترده‌ای از شن است که به دلیل گودال‌ها و باتلاق‌های نمکش موجودات زیادی را درون خود بلعیده و همین موضوع از گذشته‌های دور به شایعات زیادی راجع به این منطقه دامن زده است. در کویر به دلیل سکوتش هر صدایی بلندتر از حد معمول شنیده می‎شود و چشم‌ها تا بیکران فقط شن می‌بینند و سراب؛ همه این موارد در کنار هم می‌تواند شما را به عمق داستان‌هایی ببرد که از این منطقه شنیده‌اید. از میان  دنیای تخیل که بیرون بیایید با تپه‌های شنی دلربایی مواجه هستید که لمس دانه‌های‌شان شما را به اعماق آرامش می‌برد. با تاریک شدن هوا در بالای سرتان با گستره بی‌کران آسمان روبرو هستید که اگر ابر نباشد به دلیل نبود آلودگی نوری و داشتن چشم‌انداز‌های بی‌کران می‌توانید سوار بر صور فلکی گشتی در آسمان نیز بزنید.

کویر ریگ جن دریای گسترده‌ای از شن است که به دلیل گودال‌ها و باتلاق‌های نمکش موجودات زیادی را درون خود بلعیده و همین موضوع از گذشته‌های دور به شایعات زیادی راجع به این منطقه دامن زده است.

آب‌گرم‌های روستای ورتون

در نزدیکی روستای ورتون چشمه‌های آب‌گرم‌ درمانی‌ای وجود دارد که آن‌جا را به یکی از جاذبه‌های توریستی تبدیل کرده است. برخی از این چشمه‌ها به شکل حمام‌های صفوی ساخته شده و قابل استفاده‌اند.

آب‌گرم‌های روستای ورتون خاصیت درمانی دارند.

چه زمانی به عشین تا ریگ جن سفر کنیم؟

از آن‌جایی که تابستان‌های این منطقه بسیار گرم و خشک است، بهترین زمان سفر به این مناطق فصل پاییز و زمستان است.

در سفر به عشین تا ریگ جن چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

از آن‌جایی که عازم مناطق کویری هستید لباس گرم برای شب‌ها و لباس خنک برای در طول روز پیشنهاد می‌شود. کفش مناسب پیاده‌روی به پا کنید. در این منطقه  ممکن است کفش‌های‌تان نمکی شود؛ بنابراین بهتر است یک جفت کفش اضافه نیز همراه خود داشته باشید. این مناطق هنوز بکر مانده است، مراقب زیبایی‌هایش باشیم و علاوه بر نریختن زباله در طبیعت با داشتن پوشش مناسب میهمان مهربانی برای جوامع محلی باشیم و به عقاید آن‎ها احترام بگذاریم.

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 31 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 1 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "عشین تا ریگ جن"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «عشین تا ریگ جن» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل