تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کلیمانجارو

قله سپیده در قاره سیاه
25 رای شما هم امتیاز بدهید!
 • 15 شهریور 1402
  • 13 روزه
  • 90,000,000 تومان + 1,600 یورو
  • موجود
  جزئیات سفر
کلیمانجارو
قله سپیده در قاره سیاه

قبل از سفر به کلیمانجارو بخوانید

کلیمانجارو آتش‌فشانی نیمه‌خاموش در مرز بین تانزانیا و کنیا است. این قله یکی از قله‌های هفت‌گانه جهان به شمار می‌رود و به بام تانزانیا معروف شده. قله کلیمانجارو نزد مردمش بسیار محترم بوده و راهی برای کسب درآمد آن‌ها است. با فرا رسیدن تابستان در کلیمانجارو بهترین زمان سفر به آن از راه می‌رسد. می‌توانید برای دیدن تابستان کلیمانجارو، از خرداد تا اواخر مهرماه را برنامه‌ریزی کنید. همچنین از آذر تا اوایل بهار نیز زمانی مناسب برای سفر به این منطقه است. لازم است بدانید برای صعود به قله کلیمانجارو بین 6 تا 8 روز زمان لازم دارید. کلیمانجارو در حوزه گردشگری بسیار پیشرفت کرده است؛ به‌محض ورود به این منطقه کلیه امکانات مورد نیاز در اختیار شما گذاشته می‌شود.

آیا کلیمانجارو را برای سفر می‌پسندم؟

کلیمانجارو یکی از مقاصد منحصر به فرد برای علاقه‌مندان به کوهنوردی است. البته شما در این سفر فقط کوهنوردی نمی‌کنید؛ این کوهنوردی هر لحظه با ماجراجویی و هیجانی تازه همراه است. احتمالا می‌دانید که آفریقا به گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری‌اش شهرت دارد؛ کلیمانجارو نیز از این قاعده مستثنا نیست. به طور خلاصه هیجان صعود به قله، سافاری، تماشای اقیانوس ابر و ماجراجویی در دامنه‌های کلیمانجارو همه از دلایلی هستند که باید این مقصد را برای سفر انتخاب کنیم.

جاذبه‌های کلیمانجارو که حتما باید ببینید

راه‌های مختلفی برای صعود به کلیمانجارو وجود دارد؛ می‌گویند بهترین مسیر دستیابی به این قله مارانگو است. خودتان را برای چالش با فیزیک آماده کنید و راهی شوید. همین که پا در مسیر می‌گذارید، ماجراجویی‌تان آغاز می‌شود. در مسیر پیاده‌روی، شاهد اقلیم‌های متفاوتی خواهید بود؛ ابتدای مسیر از میان جنگل‌های انبوه استوایی می‌گذرد، سپس به اقلیمی خشک می‌‌رسد و در نهایت یخچال‌های طبیعی نمایان می‌شوند. حتما کادری از حیات‌وحش و گونه‌های نادر گیاهی آفریقا را در مستندهای تلویزیونی دیده‌اید؛ در مسیر صعود به کلیمانجارو می‌توانید از نزدیک این حیات‌وحش را مشاهده کنید. هم‌چنین محال است از دیدن گیاهان نادری که گاه از دل‌سنگ روییده‌اند و گاه بالای سرتان به رقص درآمده‌اند، به وجد نیایید. در نهایت رسیدن به قله کوه و دیدن دنیا از این ارتفاع بسیار لذت‌بخش خواهد بود. کلیمانجارو جاذبه‌های دیگری هم دارد؛ در مطلب همه چیز درباره سفر به کلیمانجارو درباره آن بخوانید.

شکم‌گردی و غذاهای کلیمانجارو چطورند؟

جالب است بدانید، موز پخته شده و آرد ذرت مواد اصلی غذاهای مردم کلیمانجارو را تشکیل می‌دهند. برای خوردن غذاهای محلی کلیمانجارو به روستای مُشی بروید. در این روستا، آشپزان اغلب اوقات در حال پخت غذا هستند؛ اینجا، می‌توانید غذاهای محلی و تازه کلیمانجارو را امتحان کنید.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل