تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

زنگبار

مروارید سفید قاره سیاه
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
زنگبار
مروارید سفید قاره سیاه

قبل از سفر به زنگبار بخوانید

زنگبار مجمع‌الجزایری در ساحل شرقی آفریقا است. جالب است بدانید در سال‌های دور، تاجران شیرازی، شوشتری و سیرافی در زنگبار اقامت گزیدند و اسم زنگبار را ساکنان شیرازی رواج دادند؛ زنگ یعنی کسی که پوست سیاه و تیره دارد و بار هم‌معنی ساحل است. مرکز شهر زنگبار، شهر سنگی، به ثبت یونسکو رسید و سالانه گردشگران زیادی برای دیدن آن راهی زنگبار می‌شوند. برای رفتن به زنگبار ابتدا باید به تانزانیا بروید. آیا می‌دانید برترین جاذبه‌های زنگبار کدامند؟

آیا زنگبار را برای سفر می‌پسندم؟

زنگبار، جزیره سبز و آبی مقصدی فوق‌العاده برای سفر است. کوچه‌های باریک و رنگارنگ، سواحل سفید، مزارع ادویه، طلوع و غروب خورشید، درختان همیشه سبز و مردم خونسرد؛ همه چیز در زنگبار حال و هوای دیگری دارد. زنگبار بیشتر به شهر تاریخی سنگی شهرت دارد؛ اما طبیعت زنگبار چیزی نیست که بتوان از آن گذشت.

جاذبه‌های زنگبار که حتما باید ببینید

قدم زدن در کوچه‌های باریک شهر سنگی و بازدید از سازه‌های عربی آن شما را به دل تاریخ می‌برد. بازار برده‌فروش‌ها امروزه به موزه تبدیل شده و راوی تاریخ برده‌برداری در این مرز و بوم است. راهی موزه شوید و به روایت‌های آن گوش بسپارید. در زنگبار کلیساهای کوچک و بزرگی است که محال است بخواهید دیدنش را از دست بدهید. حالا نوبت به محبوب‌ترین جاذبه زنگبار می‌رسد: جزیره لاک‌پشت‌ها؛ ساختمان‌های مرمت‌شده با سنگ مرجان، قدم زدن در میان لاک‌پشت‌ها، تماشای غروب بی‌نظیر دریا و غواصی از جذابیت‌هایی است که در این جزیره می‌توانید تجربه کنید. زنگبار جایی است که می‌توانید با کوله‌ای پر از سوغاتی‌های رنگارنگ به خانه بازگردید. راهی بازار فروزانی بشوید و از جواهرات، صنایع‌دستی، آویزها و سازه‌های آفریقایی به یادگار ببرید. در سفر 7 روزه به زنگبار از این جاذبه‌ها بازدید کنید.

شکم‌گردی و غذاهای زنگبار چطورند؟

در جوار مزارع زنگبار دکه‌هایی است که خوراکی‌های لذیذی می‌فروشند. موز سرخ‌شده در میان این خوراکی‌ها بسیار خوشمزه و پرطرفدار است. پیتزاهای زنگبار از خمیر، تخم‌مرغ و پنیر پخته می‌شوند و مزه متفاوتی دارند. «میشکاکی»، «شوارماس» و نوشیدنی‌های لیمو و زنجبیل از خوردنی‌های دیگری است که باید در زنگبار امتحان کنید.  

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل