تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

عمان

سرزمین خنجر
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

قبل از سفر به عمان بخوانید

عمان کشوری در شبه جزیره عربستان و در جوار دریای عمان است. دریای عرب از شرق و جنوب شرق، امارات متحده از شمال غرب و یمن از جنوب غربی کشور عمان را احاطه کرده‌اند. پایتخت این کشور مسقط نام دارد. ریال عمان واحد پول این کشور است. زبان رسمی عمان عربی و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این کشور رایج دارد.

آیا عمان را برای سفر می‌پسندم؟

عمان در سال‌های اخیر در حوزه گردشگری بسیار پیشرفت کرده است. چنانچه در سال 2012 نام «پایتخت گردشگری عرب» را به خود اختصاص داد. هم‌چنین در سال 2014 این کشور به عنوان بزرگ‌ترین مقصد گردشگری خلیج فارس شناخته شد. به نظر شما عمان چه جاذبه‌هایی دارد که این عناوین را گرفته است؟

جاذبه‌های عمان که حتما باید ببینید

مسقط، پایتخت عمان، با وجود وسعت نه چندان زیادش جاذبه‌های شگفتی دارد؛ ترکیب مدرنیته و سنت امتیاز ویژه این شهر است و مورد توجه مردم جهان واقع شده است. سلاله، شهر زیبای عمان، جای دیگری است که در سفر به عمان باید ببینید؛ طبیعت این شهر، میان دریا و کوهستان، زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. هم‌چنین بناهای تاریخی و باستان شناسی آن در نوع خود بی‌نظیرند. قلعه‌های باستانی، هتل‌های مدرن، سواحل و چشمه‌های آب گرم گوشه دیگری از جاذبه‌های عمان هستند که نباید دیدنش را از دست بدهید. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های این کشور مطلب عمان، پادشاه‌نشین خلیج فارس را بخوانید. 

شکم‌گردی و غذاهای عمان چطورند؟

غذاهای عمانی به غذاهای عربی، ترکی لبنانی و هندی شباهت دارند. بیشتر غذاهای این کشور دریایی هستند و حلوا و خرماهای آن بسیار مشهورند. فرصت چشیدن غذاهای عمانی را از دست ندهید.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل