تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بازار ادویه (مصری) استانبول کجاست؟

سر زدن به بازار ادویه شهری مانند استانبول که مردمش برای ادویه در غذا ارزش زیادی قائلند، هم فال است و هم تماشا. در این مطلب با هم مرور می‌کنیم: چه بازاری برای خرید مناسب است و بهترین و شناخته شده‌ترین بازارهای ادویه استانبول کدامند؟ مهمترین کلماتی که در خرید ادویه نیاز دارید تا به زبان ترکی بگویید چه چیزهایی هستند؟ و چطور بی دردسر بازار مورد نظر را پیدا کنیم؟

 

تور ترکیه

 

 خوشمزگی غذاهایی که می‌خوریم تا حد زیادی به ادویه‌جات آن برمی‌گردد. استفاده از دویه‌جات خاص امضای هر سرآشپز حرفه‌ای برای غذاهایی است که می‌پزد. اینکه غذاهای هر کشوری طعم خاصی دارد و گاهی بعضی از آنها حسابی به دلمان می‌نشینند هم به خاطر همین ادویه‌های مخصوص است.

بازار ادویه فروش‌های استانبول پر از حال و هوای زندگی است.

بازار ادویه مصری استانبول

بازار ادویه فروش‌های استانبول کجاست؟

کاپالی چارشی یا بازار بزرگ استانبول، راسته‌ای دارد که برای ادویه فروش‌هاست. پای‌تان را که در آن  بگذارید عطر فوق‌العاده ادویه‌ها سرمست‌تان خواهد کرد. ادویه‌ها با رنگ‌های زیبا و متنوع در ظروف مختلف، شیک و منظم کنار هم قرار گرفته‌اند، جلوه خاصی به بازار می‌دهند. مطمئنم که نه چشمان‌تان از دیدن این منظره رنگارنگ سیر می‌شود و نه حس بویایی‌تان از استشمام این همه عطر خوب.

اگر می‌خواهید بدانید بازار بزرگ استانبول کجاست؟ باید به شما بگوییم بازار بزرگ استانبول یا کاپالی چارشی در محله بایزید یا با تلفظ ترکی "بِیازیت" است. اگر در میدان تکسیم هستید به وسیله ترموا یا تاکسی از روی پل گالاتا عبور کنید و در ایستگاهی که حوالی خیابان پاشا است پیاده شوید. مطلب «راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول» راهنمای شما برای رسیدن به بازار خواهد بود.  اگر دوست دارید بدانید  چطور می‌توان با خرید استانبول کارت و از راه مترو به تماشای بازار بزرگ بروید، مطالب ما را در وبلاگ دالاهو دنبال کنید.

بازار ادویه مصری ها در استانبول کجاست؟

بازار معروف دیگری که مخصوص خرید ادویه است و کمی بعد از کاپالی چارشی ساخته شده است، بازار مصری‌های استانبول است. این بازار در کنار مسجد جامع جدید یا "ینی جامع" قرار دارد. معمار آن آقا مصطفی است و پس از کاپالی چارشی، مشهورترین بازار سرپوشیده استانبول است. 

در ابتدای ساخت این بازار به آن ولیده کارسیسی می‌گفتند. بازار مصری‌ها در ابتدا مخصوص عطاری بود اما کم کم به انبار غذای شهر تبدیل شد و در نهایت در آن به فروش گیاهان دارویی پرداختند. امروز علاوه بر داروهای گیاهی، ادویه‌جات فوق‌العاده‌ای در بازار مصر به فروش می‌رسد. امروز این بازار 85 مغازه دارد. 

چطور به بازار مصر برویم؟

اگر اطراف میدان تکسیم و در بخش اروپایی استانبول هستید، از طریق ترموا می‌توانید و عبور از پل گالاتا خود را به بخش آسیایی برسانید. بازار مصر یا بازار ادویه استانبول در ایستگاه امینونو و در ورودی گلدن هورن واقع شده است. می‌توانید با مطالعه مطلب «راهنمای حمل و نقل عمومی در استانبول» بهترین و ارزان‌ترین راه را برای رسیدن به بازار مصر یا بازار ادویه  استانبول بیابید. 

چه ساعتی برای بازدید بازار مصر مناسب است؟

از دوشنبه تا شنبه می‌توانید از ساعت 8:00 صبح تا 7:30 شب از این بازار بازدید کنید. روزهای یکشنبه یک و نیم ساعت دیرتر مغازه‌ها باز می‌کنند یعنب از ساعت 9:30 می‌توانید به تماشای بازار بروید. شلوغ‌ترین زمان برای تماشای بازار هم بین ساعت 15:00 تا 16:00 است. 

ادویه‌ها را به زبان ترکی بشناسیم؟

خود کلمه ادویه به زبان ترکی استانبولی "باهارات" گفته می‌شود. به دارچین "تارچین" و به فلفل سیاه "کارا بیبر" می‌گویند. اگر دنبال فلفل تند هستید از عبارت"آجی بیبر" استفاده کنید.آویشن هم "ککیک" گفته می‌شود. امیدواریم نام این ادویه‌ها به کارتان بیایند. در ضمن از همین بازار می‌توانید سالچا که نوعی رب تند فلفلی و گوجه است، تهیه کنید. 

 1397/07/22 | کد مطلب: 1338
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.