تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

پارک‌های آبی استانبول

لذت‌بخش‌ترین تفریحات به خصوص در سفر و کنار خانواده استفاده از پارک‌های آبی است. کشور ترکیه در شهرهای مختلف پارک آبی دارد. یکی از این شهرها استانبول است. پارک‌های آبی در این شهر مدام در حال بهتر شدن هستند و بازی‌های جدید به آنها اضافه می‌شود. دوست دارید درباره پارک‌های آبی استانبول بیشتر بدانید؟

 

تور دور ترکیه

درباره پارک‌های آبی:

پارک آبی ترکیبی از وسایل و تجهیزات بازی با آب است. برای کسانی که عاشق دنیای آب و آب بازی هستند این پارک‌ها بهشت اند. وسایل متنوعی در این پارک‌ها هست که برای سنین متفاوت قابل استفاده است. بنابراین اگر خانوادگی به پارک‌های آبی بروید خیالتان راحت باشد چون برای هر نوع سلیقه‌ای و هر سنی بازی خوب وجود دارد.

 پارک آبی دلفین هر سن و سلیقه‌ای را راضی ‌می‌کند.

بهترین زمان رفتن به پارک‌های آبی چه وقت است؟

خوب از آنجایی که استانبول شهریست که چهار فصل دارد توجه به فصل مناسب برای استفاده از پارک‌های آبی بسیار مهم است. استانبول در فصول پاییز و زمستان هوای سردی دارد و بارش باران و برف در این موقع از سال مانع بزرگی برای استفاده از پارک‌های آبی است. در این فصول این پارک‌ها بسته‌اند. برخی از آنها برای مراسم مختلف در ترکیه اجاره داده می‌شوند مثلا برگزاری عروسی یا جشن‌های تولد و....

بهترین زمان برای استفاده از پارک‌های آبی تابستان است و شاید اواخر بهار که از نیمه خرداد ماه شروع می‌شود. همزمان با تعطیلی مدارس در ترکیه استقبال چشمگیری از پارک‌های آبی می‌شود و در لیست پرطرفدارترین تفریحات ترکیه، پارک‌های آبی استانبول به چشم می‌خورند.

در روزهای پایانی هفته این پارک‌ها معمولا شلوغ هستند بنابراین اگر فرصت استفاده از پارک‌های آبی را در وسط هفته دارید، حتما در این روزها بروید.

پارک آبی دلفین استانبول بزرگترین پارک آبی در این شهر است.

خدمات پارک‌های آبی چیست؟

استانبول دارای دو پارک آبی است. یکی مارینا در بیوک چکمجه و دیگری آکوآ کلاب دلفین. در این پارک آبی‌ها امکان عکاسی حرفه‌ای از شما و خانواده‌تان وجود دارد. بنابراین می‌توانید هنگام خروج عکس‌های خود را با پرداخت هزینه آنها تحویل بگیرید. البته این موضوع بستگی به انتخاب خودتان دارد و اگر تمایلی به عکاسی ندارید می‌توانید اعلام کنید تا عکاسی انجام نشود.

از تفریحات مشترک در اکثر پارک‌های آبی در ترکیه و البته در استانبول پخش آهنگ است. اکثر مواقع ترانه‌های شاد ایرانی در فضای پارک آبی پخش می‌شود.

پارک آبی دلفین همه اعضای خانواده را سرگرم خواهد کرد.

پارک‌های آبی استانبول کدامند؟

  • پارک آبی مارینا در بیوک چِکمِجه:

این پارک آبی حدود 18 سال است که در ترکیه خدمات رسانی می‌کند و جزو اولین پارک‌های آبی در این کشور است. سال 1999 پارک آبی مارینا افتتاح شد. این پارک ظرفیت پذیرایی از 3000 نفر را دارد. استانداردهای نظافت و بهداشت در این پارک آبی در سطح بین‌المللی رعایت می‌شود و گروه ویژه‌ای همواره با استفاده از مواد شیمیایی تایید شده، نظافت و تمیزی استخرهای آب و وسایل بازی‌ را تامین می‌کنند. امکان برگزاری کنسرت‌های کوچک هم در این پارک آبی وجود دارد.

پارک آبی مارینا جزو اولین پارک‌های آبی در این کشوراست

  • پارک آبی دلفین:

2 سال بعد از پارک آبی مارینا در استانبول، پارک آبی دلفین یا آکوآ کلاب دلفین در سال 2001 افتتاح شد. این پارک در سال 2015 بازسازی و وسایل بازی جذابی مانند راکت، سرسره آبی شاه کبری و یک استخر بسیار بزرگ به آن اضافه شد. این پارک در فصل تابستان و اواخر بهار میزبان شما خواهد بود. گردشگران بسیاری از این پارک دیدن می‌کنند اکثرا از وسایل این پارک راضی هستند. به خصوص وجود استخرهای مختلف برای هر رده‌ سنی در پارک را از مزایای آن می‌دانند.

در این پارک رستوران های فست‌فود قرار دارند؛ با کارتی که هنگام ورود شارژ می‌شود می‌توانید از آنها خرید کنید.

2 سال بعد از پارک آبی مارینا در استانبول، پارک آبی دلفین یا آکوآ کلاب دلفین در سال 2001 افتتاح شد.

اما یک نکته را فراموش نکنید که در زمان اوج بازدید از این پارک یعنی اواخر هفته اگر به آن مراجعه کنید ممکن است با صف‌های طولانی برای استفاده از وسایل روبه‌رو شوید. همین موضوع در مورد صف‌های طولانی رستوران‌های داخل پارک آبی دلفین هم هست. بنابراین سعی کنید برای بازدید زمان مناسبی را انتخاب کنید.

 

تور قونیه1397/08/27 | کد مطلب: 3224
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.