تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

کاهش عوارض امواج موبایل با 19 راه حل

حتماً دل‌تان نمی‌خواهد طی صحبت‌های طولانی با تلفن همراه تحت تأثیر امواج خطرناک این وسیله قرار بگیرید. چون نمی‌شود استفاده از تلفن همراه را کنار گذاشت، باید بدانید که چگونه می‌توانید آثار زیان‌بار تلفن همراه‌تان را کاهش دهید. روش‌های متعددی برای کاهش امواج زیان‌بار تلفن‌های همراه وجود دارد که در ادامه شما را با 19 مورد از مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌کنیم.

تور گرجستان

۱- مدت زمان مکالمه‌تان را کاهش دهید

بهترین راهکار این است که مدت زمان مکالمه با تلفن همراهتان را کاهش دهید. مطالعات نشان می‌دهد اگر شما بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، امواج مغزی شما تحت تأثیر امواج تلفن همراه قرار می‌گیرد.

2- تلفن همراه را در جیب شلوارتان و یا روی کمربندتان قرار ندهید

بهتر است تلفن همراه را در جیب شلوارتان قرار ندهید، چون بافت‌های بخش پایینی بدن بیشتر از بافت‌های سر و صورت، اشعه‌ مضر تلفن همراه را جذب کرده و آسیب می‌بینند.
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد مردانی که تلفن همراه را در جیب شلوارشان قرار می‌دهند، تعداد اسپرم‌های‌شان ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و دچار عقیمی موقت می‌‌شوند.

اگر شما بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، امواج مغزی شما تحت تأثیر امواج تلفن همراه قرار می‌گیرد.

3- اول بگذارید ارتباط برقرار شود

وقتی شماره گرفتید، اجازه دهید اول ارتباط با طرف مقابل برقرار شود، سپس موبایل را روی گوش‌تان قرار دهید. در این صورت تحت تاثیر اشعه مضر کمتری قرار می‌گیرید. شما می‌توانید برقرار شدن ارتباط را روی صفحه تلفن همراه‌تان ببینید.

4- تلفن همراه‌تان را داخل پوشش‌های فلزی قرار ندهید

برای موبایل‌تان پوشش‌های فلزی نخرید. این محفظه‌های فلزی مانند یک گیرنده عمل کرده و اثر امواج تلفن همراه را که به سمت بدن شما می‌آیند، تشدید و منعکس می‌کنند.

5- کودکان فقط در مواقع ضرورت

به‌هیچ‌وجه درست نیست که کودکان یک تلفن همراه مخصوص خودشان داشته باشند؛ چون مغز کودکان در حال رشد است و اثر امواج تلفن همراه بر آن‌ها پنج برابر بیشتر می‌شود. بهتر است کودکان جز در موارد ضرورت، با تلفن همراه خود صحبت نکنند.

مدت زمان استفاده کودکان از موبایل را کنترل کنید.

۶- تلفن همراهی بخرید که میزان اِس.اِی.آر پایین‌تری (جذب پایین اشعه برای بدن) داشته باشد

هنگام خرید تلفن همراه به میزان اِس.اِی.آر آن توجه کنید. این عدد به‌ طور معمول به‌ وسیله شرکت سازنده تلفن همراه روی گوشی و یا کاتالوگ آن درج می‌شود و نشان می‌دهد که هنگام استفاده از تلفن همراه چه مقدار از امواج جذب بدن شما می‌شود.
هر چه این عدد در یک گوشی تلفن همراه پایین‌تر باشد، آن گوشی ایمن‌تر است.

۷- از هدست استفاده کنید

برای اینکه امواج تلفن همراه هنگامی‌ که آن را روی گوش‌تان قرار داده‌اید مغز شما را نشانه نروند، باید آن را از سرتان دور کنید.
بهترین کار این است که به‌ جای قرار دادن تلفن همراه روی گوش‌تان، از یک «هندزفری» یا «هدست» سیم‌دار استفاده کنید. این کار موجب می‌شود امواج تلفن همراه به سمت مغز شما نیایند.

۸- از اسپیکر یا پخش صدا استفاده کنید

برای کاهش تماس با امواج مضر تلفن همراه، هنگام صحبت کردن با آن، از اسپیکر یا پخش صدا استفاده کنید. فراموش نکنید در این شرایط، تا می‌توانید تلاش کنید که تلفن همراه را دورتر از بدن‌تان قرار دهید. با بیشتر شدن فاصله، میزان امواج الکترومغناطیس به میزان زیادی کاهش می‌یابد.

۹- از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنید

آنتی‌اکسیدان‌ها موادی در بدن هستند که از پیری پیشگیری می‌کنند و برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند. امواج تلفن همراه می‌توانند این ترکیبات حیاتی بدن را از بین ببرند و فرمول شیمیایی آنها را بشکنند. بنابراین چون در طول روز شما مدت زیادی تحت تابش این اشعه‌های مضر قرار می‌گیرید، خوب است روزانه از مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان بیشتری استفاده کنید.

۱۰- جلوی آنتن موبایل را نپوشانید

مسدود کردن آنتن تلفن همراه هنگام استفاده از آن، مقدار پرتوهای جذب‌شده از طریق مغز را افزایش می‌دهد. این کار موجب می‌شود کارایی تلفن همراه کاهش یابد و موجب شود موبایل از نیروی بیشتری برای ایجاد کیفیت بیشتر استفاده کند و پرتوهای بیشتری را منتشر کند.

۱۱- موبایل در منزل

بهتر است موبایل را هنگام خواب دور از خودتان قرار دهید. هم‌چنین در حالت آنتن‌دهی بالای موبایل در محل سکونت یا محل کار و داشتن علائمی نظیر سردرد، وزوز گوش، اضطراب، عدم کیفیت خواب خوب مثل بی‌خوابی یا کابوس، سوزش چشم، فشارخون بالا و یا حالت گُر گرفتگی، اضطراب و دلهره، تپش نامنظم قلب، استرس و پرخاشگری به احتمال زیاد در معرض امواج قوی الکترومغناطیس قرار دارید. بهتر است نسبت به شناسایی و ایزوله کردن محیط خود در برابر امواج بالا اقدام کنید.

بهتر است موبایل را هنگام خواب دور از خودتان قرار دهید.

۱۲- موبایل و خانم باردار

امواج بالای موبایل، آسیب جدی به سلول‌های در حال شکل‌گیری و دی ان ای جنین وارد می‌کند. لذا بهتر است خانم‌های باردار در طول ایام بارداری، موبایل را از خود دور نگه دارند، خصوصاً در هنگام زنگ خوردن موبایل یا برقرار شدن تماس که بیشترین میزان موج را دارا است، موبایل در نزدیکی بدن آن‌ها نباشد.
قرارگرفتن موبایل بر روی قلب باعث ایجاد اختلال و بی‌نظمی در ضربان قلب شده و در بلندمدت می‌تواند اثرات مخربی بر نظم قلب به‌ جا بگذارد.

۱۳- موبایل و بیماری‌های خاص

امواج الکترومغناطیس تأثیرات مخربی بر روی سلول‌های ضعیف گذاشته و می‌تواند در پیشرفت بیماری و طولانی شدن درمان آن تأثیر بگذارد.
لذا بهتر است افراد با بیماری‌های خاص خصوصاً تومور، ام اس، لوسمی، اختلالات خونی، قلبی و کلیوی یا افرادی که پروتز یا قطعه فلزی در بدن دارند، از موبایل و امواج الکترومغناطیس دوری کنند.

۱۴- موبایل در بیمارستان

استفاده از تلفن همراه در کنار تخت بیماران و یا تجهیزات پزشکی خطرناک است.
سازمان جهانی بهداشت تعدادی وسایل و تجهیزات پزشکی را مشخص کرده که موبایل و سیستم‌های وایرلس از فواصل نزدیک می‌تواند روی آن‌ها تأثیر سوء بگذارد.

۱۵- موبایل در پمپ‌بنزین

به گزارش تبیان امواج موبایل به دلیل داشتن پرتوهای قوی امواج الکترومغناطیس می‌تواند با برخورد به اشیای فلزی حالت جرقه ایجاد نماید.
موارد بسیار زیادی از انفجار خودروهای در حال سوخت‌گیری، به دلیل استفاده از موبایل در جایگاه سوخت بوده که پرتوها با ایجاد جرقه در محل بخارهای بنزین، باعث انفجار و شعله‌وری محل گردیدند.

۱۶- محل قرارگیری موبایل

قرارگیری موبایل بر روی قلب باعث ایجاد اختلال و بی‌نظمی در ضربان قلب شده و در بلندمدت می‌تواند اثرات مخربی بر نظم قلب به‌ جا بگذارد.
بهتر است موبایل با اعضای اصلی بدن مانند قلب، سر و اندام پایین‌تنه فاصله داشته باشد. هم‌چنین زنگ خوردن موبایل در نزدیکی کارت‌های اعتباری مغناطیسی نیز می‌تواند باعث اختلال در کارایی آن‌‎ها شود.

۱۷- موبایل و استفاده از اینترنت

اتصال به اینترنت موبایل، امواج الکترومغناطیسی را چندین برابر می‌کند.
بهتر است در موارد ضروری از اینترنت موبایل استفاده کنید و بعد از استفاده، در حالت خاموش قرار دهید و یا بهتر است در مواقع لزوم از وایفای موبایل به جای اینترنت سیم‌کارت استفاده کنید.

۱۸- موبایل در وسیله نقلیه

موبایل در حال حرکت به میزان چند برابر آلودگی موجی تولید می‌‌کند. هم‌چنین به دلیل وجود دیواره‌های فلزی در خودرو، امواج در داخل خودرو محبوس شده و باعث جذب و نفوذ بیشتر امواج به بدن می‌گردد. هم‌چنین استفاده طولانی مدت از موبایل هنگام رانندگی باعث بروز سردرد، سرگیجه، اختلال در هوشیاری و واکنش سریع راننده می‌گردد.

موبایل در حال حرکت به میزان چند برابر آلودگی موجی تولید می‌‌کند.

19- استفاده از پیام یا تلفن ثابت به‌ جای تماس

سعی کنید بیشتر از تلفن ثابت و یا ارسال پیامک استفاده کنید و فقط در مواقع ضروری از موبایل استفاده کنید؛ البته در این کار هم نباید زیاده‌روی کنید تا دچار بیماری گردن پیامکی نشوید.

منبع: khabaronline.ir

ویزای تایلند1398/02/11 | کد مطلب: 2618
مهناز قاضی

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مسعود رضایی نردین
1402/09/13 11:42
خیلی عالی بود مطلبتون واقعا باید دنبال راهکارهای مناسب جهت محافظت در برابر امواج که کل اطراف ما رو گرفتن داشته باشیممن جدیدا محصولات ضدامواج دارم استفاده میکنماز شرکت پارس شیلد که یگ شرکت دانش بنیان هست.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/10/16 16:18
دوست عزیز
سلام

ممنون که وقت گذاشتین، مطلب را مطالعه کرده و نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

هدا حسين‌زاده
1394/04/07 14:38
سلام و سپاس از اطلاع رساني خوبي كه مي‌كنيد. واقعا آموزش يا يادآوري اين موارد ضروري است. منتظر مطالب سودمند بيشتر هستيم.
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.