تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

فیلیپین، کشور جزیره‌ها

فیلیپین مقصد مناسبی است برای آنهایی که می‌خواهند به تلفیقی از مدرنیته و سنت سفر کنند. این کشور با جاذبه‌های توریستی زیادی که دارد در گوشه‌ای از جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است، جایی که هیچ مرز زمینی مشترکی با دیگر کشورها ندارد.

تور فیلیپین

 

درباره فیلیپین

فیلیپین یعنی چه؟

از آنجائیکه کشور فیلیپین سال‌ها مستعمره اسپانیا بوده است، نام آن از پادشاه اسپانیایی به نام فیلیپ دوم گرفته شد. نام اصلی این کشور در ابتدا las islas filipinas به معنی «جزایر فیلیپ» بوده است.
به لحاظ جغرافیایی فیلیپین در غرب اقیانوس آرام، بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین قرار گرفته است. از آنجایی که این سرزمین مملو از جزیره‌های کوچک و بزرگ است، دارای خطوط ساحلی زیادی است.

 

آب و هوای فیلیپین

به لحاظ آب و هوایی، این سرزمین به علت نزدیکی به خط استوا دارای وضعیت گرمسیری و مرطوب است. گرم‌ترین ماه‌ها در فیلیپین از ماه مارچ تا می است. ماه‌های سرد نیز از نوامبر تا فوریه شروع می‌شوند. از ماه جون تا اکتبر در فیلیپین باران با طوفان‌های موسمی همراه است. همین بارش باران، جنگل‌های سرسبز استوایی در این منطقه را رقم زده است. 

در فیلیپین فرهنگ‌های مختلفی به چشم می‌خورد. برخی از مردم در شهرهای کوچکتر هنوز به آداب و سنت‌های دیرینه خود پایبند هستند. همین حفظ زندگی سنتی، گردشگران زیادی را برای تماشای سبک زندگی بومی‌ها و مراسم‌های سنتی به فیلیپین می‌کشاند.


در فیلیپین خواهید دید:

مانیل پایتخت فیلیپین

مانیل نام پایتخت فیلیپین است که در ساحل شرقی خلیج مانیل و در مصب رودخانه پاسنگ قرار گرفته است. این شهر قلب تجارت فیلیپین است. مانیل دارای اقوام و نژادهای مختلفی است که تاثیر این تفاوت فرهنگی را به خوبی از فرهنگ و مذهب آن می‌توان فهمید. می‌گویند مانیل دروازه‌ای است به آسیای جنوب شرقی، شهری پر جمعیت که هر روز آسمانخراشی یه آسمانش اضافه می‌شود. فضای این شهر مدرن روز به روز در حال گسترش است.

مانیل

کلیسای سن آگوستین فیلیپین

این کلیسای زیبا و معروف توسط دولت وقت اسپانیا ساخته شد. این بنا به قدری مستحکم است که در زمان جنگ تنها سقف آن تا حدی تخریب شد. تاریخ ساخت این بنا به حدود چهار صد سال پیش می‌رسد. سن آگوستین در حال حاضر قدیمی‌ترین کلیسای سنگی فیلیپین است. به روی در‌های چوبی ورودی اصلی آن، کنده کاری‌های نفیس و زیبایی دیده می‌شود. معماری سالن داخلی، تحت تاثیر معماری مکزیکی است که به شکل یک صلیب لاتین نمایان شده است. سقف کلیسا نیز توسط هنرمندان ایتالیایی نقاشی شده است.

کلیسای سن آگوستین

دژ سانتیاگو فیلیپین

تا چشم کار می‌کند در این دژ معماری قرون وسطایی به چشم می‌خورد. این دژ نظامی اسپانیایی بوده است. به این دژ، معبد آزادی نیز می‌گویند. در اینجا پارکی با یک کمپانی تئاتر قرار دارد که نمایش‌های سنتی و مدرن اجرا می‌کند. 

دژ سانتیاگو

کلیسای جامع در پایتخت فیلیپین

کلیسای جامع متروپلین مانیل، کلیسای جامع باسیلیکای کاتولیک رومی مانیل و قلمرو مذهبی اسقف اعظم است. این کلیسای دیدنی در فیلیپین از زمان تاسیس بارها آسیب دیده است و چندین بار نیز تخریب شده است. ششمین ساختار کنونی آن در سال 1958 ساخته شد. این کلیسا در نهایت در سال 1981 به دستور پاپ جان پل دوم به عنوان کلیسای جامع شناخته شد. می‌گویند این کلیسا هدیه‌ای به مریم مقدس و پیروان اوست.

 

شهر باگویو پایتخت تابستانی فیلیپین

از آنجائیکه این شهر دارای آب‌ و هوایی خنک است، به آن پایتخت تابستانی فیلیپین می‌گویند. به این شهر، شهر کاج‌های نیز گفته می‌شود، چرا که دارای درختان کاج بسیاری است. یکی از ویژگی‌های باگویو در کنار مناظر طبیعی آن وجود باغ‌های توت فرنگی، امکان تفریحاتی چون اسب‌سواری و سه‌چرخه‌سواری است. باگیو پارک‌ها و مناظر طبیعی زیبایی دارد که به خوبی نگه‌داری شده‌اند. در ماه فوریه فستیوال گل‌ها که دیدنی است در این شهر برگزار می‌شود. پارک دیدنی burnham در اینجا قرار دارد.
پارک Burnham

پارک burnham

ساگادا و تابوت‌های معلق در فیلیپین

ساگادا یک استان کوهستانی است که در شمال مانیل قرار گرفته است. این منطقه به علت جنگل‌های کاج و دیواره‌های سنگی قدیمی معروف است. اما یکی از ویژگی‌های خاص این منطقه، وجود تابوت‌هایی است که از کوه آویزان شده‌اند. این دهکده منبع فرهنگ ایفوگائو است که تا به امروز زنده و سالم مانده است. مردم قوم ایگوروت در ساگادا که ریشه‌ی ۲ هزار ساله در این منطقه دارند، جسد نزدیکان خود را در درون تابوت‌هایی قرار داده و آن تابوت‌ها را با میخ به صخره‌های نزدیک به محل زندگی‌شان آویزان می‌کنند.

ساگادا

ifugao در فیلیپین

روستای بانائوئه در ifugao قرار داد. گردشگران در این منطقه کوهستانی می‌توانند از جیپ‌سواری و تماشای مزارع معروف پلکانی برنج فیلیپین لذت ببرند. اگر به این منطقه رفتید، پیشنهاد می‌کنیم پیاده‌روی در اینجا را از دست ندهید. قدم زدن در این منطقه حال و هوایتان را عوض خواهد کرد.

مزارع پلکانی برنج

مزارع پلکانی برنج

سواحل بوراکای در فیلیپین

بوراکای نام جزیره‌ای کوچک است که در قلب مجمع الجزایر فیلیپین قرار گرفته است. طول این جزیره گرمسیری تنها هفت کیلومتر است. اما از آنجایئکه دارای سواحل زیبا، جاذبه‌های طبیعی و اقامت‌گاه‌های مجلل است، گردشگران زیادی به تماشای آن می‌روند. جالب است بدانید که بوراکای میزبان یک سری رقابت‌های ورزشی است که از آن با عنوان Asian Games Centennial Festival یاد می‌کنند. در سواحل این جزیره غواصی، کایت سواری و...ده‌های هیجان ورزش‌های آبی در انتظار شما هستند.

سواحل بوراکای

موزه زنده موتاگ در فیلیپین

این موزه در واقع به نوعی یک پارک طبیعی و موزه روستایی است که وقتی قدم به آن می‌گذارید با زندگی و حال و هوای بومی‌های فیلیپین آشنا می‌شوید. مردمی را خواهید دید که مشغول برنج‌کاری و فعالیت‌های بومی هستند. شما هم می‌توانید در کنار آنها از برنج‌کاری و فعالیت‌های بومی و محلی لذت ببرید.

موزه زنده موتاگ

تپه‌های شکلاتی فیلیپین

به مجموعه تپه‌های یک شکلی که در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند تپه‌های شکلاتی می‌گوdند. این تپه‌ها شکل مخروطی همسان و مرتفع دارد. تعداد این تپه‌ها بیش از هزار و پانصد عدد است. این تپه‌ها پوشیده از گیاهان و درختان هستند که در فصول کم آب به رنگ قهوه‌ای در می‌آیند. تپه‌های شکلاتی در فهرست آثار طبیعی ملی اصلی این کشور به حساب می‌آیند. دولت این کشور در صدد آن است تپه‌های شکلاتی را در فهرست میراث جهانی طبیعی یونسکو نیز ثبت کند.

تپه‌های شکلاتی

کلیسای Minore del Santo Nino فیلیپین

این کلیسای بزرگ و قدیمی که ساخت آن به حدود ششصد سال پیش می‌‎رسد از قدیمی‌ترین بناهای مذهبی فیلیپین است. در این کلیسا مجسمه‌ای از سانتو نینو یا کودک مقدس را در خود جای داده است. این مجسمه با طلا و سنگ‌های قیمتی تزئین شده و در جعبه‌ای شیشه‌ای قرار گرفته است. موزه این کلیسا راوی تاریخ مسیحیت در سبو است. وسایل قدیمی مانند لباس کشیش‌ها، رداها و... طی قرن‌ها در این موزه نگه‌داری می‌شده است. 

کلیسای Minore del Santo Nino

جزیره شن‌های سفید Siquijor در فیلیپین

یکی دیگر از جاذبه‌های کشور فیلیپین جزیره شن‌های سفید Siquijor است. جزیره‌ای که همان طور که اسمش پیداست سواحل آن مملو از شن‌های سفید است. در این جزیره، دور از شلوغی و هیاهو می‌توانید از آرامش و زیبایی آن لذت ببرید.

جزیره شن‌های سفید

شهر سبو در فیلیپین

شهر بندری سبو یکی از معروف‌ترین شهرهای فیلیپین است که بعد از مانیل دومین شهر بزرگ این کشور به حساب می‌آید. بزرگ‌ترین بندر فیلیپین در سبو قرار دارد. شهر سبو به ملکه‌ی جنوب شهرت دارد و در ساحل شمالی جزیره‌ی سبو واقع‌ شده است. بناهای قدیمی و تاریخی و کلیساهای مستمره‌ی اسپانیایی جلوه‌ای زیبا به این شهر داده‌اند. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این شهر جهانگردان زیادی را به تماشای خود می‌کشانند.

َشهر سبو

در نهایت اگر عازم فیلیپین هستید، توصیه می‌کنیم صرف غذاهای سنتی و دریایی و فعالیت‌های چون غواصی در سواحل این کشور را از دست ندهید. برای شرکت در تور فیلیپین دالاهو و دریافت ویزای فیلیپین با ما تماس بگیرید.1394/08/02 | کد مطلب: 3139
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
مهناز قاضی

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.