تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
عضو شورای شهر:

داربست های فلزی جزیی از بناهای تاریخی اصفهان شده اند

در تمامی دنیا مراکز تاریخی و قدیمی از آسیبی به نام محجور واقع شدن رنج می برند و این امر حتی در شهرهای چون رم وجود دارد از همین رو می طلبد برنامه ریزی های شهری به سمتی حرکت کند که علاوه بر حفظ ارزش های تاریخی و فرهنگی شهر، محلات قدیمی همواره از رونق برخوردار شوند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که متاسفانه بسیاری از بناهای عظیم و مشهور و تاریخی این شهر همواره از وجود داربست های خشن و فلزی اطرافشان رنج برده اند، گفت: به عنوان یک اصفهانی می گویم سالهاست که داربست های فلزی را مهمان بناهایی چون مدرسه چهارباغ، عالی قاپو، مسجد امام(ره) می بینم.

به گزارش ایلنا، فتح الله معین جذب گردشگر و ملزومات آن را یک بسته با اجزا متعدد دانست و افزود: بخش کمی از این بسترسازی، در اختیار سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حتی مدیریت شهری است.

وی افزود: فعالیت و مسئولیت اصلی بر دوش سیاست گذاران کشور است تا تصمیم به افزایش تعداد توریست و تدوین راهکارهای مرتبط با آن بپردازند و دستگاههای اجرایی سهم کمی را در این میان بر عهده دارند.

عضو شورای شهر اصفهان با اشاره به شهرهای خواهر خوانده اصفهان با اشاره به استامبول که یکی از شهرهای خواهر خوانده اصفهان است، اظهار داشت: این شهر در سال جاری حدود ۹ میلیون نفر گردشگر داشته و البته برای رسیدن به این آمار تمامی امکانات خود از جمله شبکه های ماهواره ای، سفارتخانه ها و تمامی دستگاههای اجرایی را به کار گرفته است.

معین خاطرنشان کرد: شاید شرایط این شهر با اصفهان قابل مقایسه نباشد اما باید در نظر داشت که برای رسیدن به هدف اصلی یعنی جذب روزافزون گردشگر و رسیدن شهر به توسعه ای پایدار باید مجموعه ای متشکل از تمامی ارگان ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی به تلاش و تکاپو بپردازند.

وی با تاکید بر این که باید از بحث های حاشیه ای که تنها فرصت و انرژی را تلف می کنند پرهیز کرد، اظهار داشت: در تمامی دنیا مراکز تاریخی و قدیمی از آسیبی به نام محجور واقع شدن رنج می برند و این امر حتی در شهرهای چون رم وجود دارد از همین رو می طلبد برنامه ریزی های شهری به سمتی حرکت کند که علاوه بر حفظ ارزش های تاریخی و فرهنگی شهر، محلات قدیمی همواره از رونق برخوردار شوند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر اعتبارات سازمان میراث فرهنگی بسیار کم است و از همین رو این سازمان می تواند از توان شهرداری و شورای شهر برای رسیدگی هر چه بهتر به بناها و حفظ، نگهداری و مرمت اصولی آنها بهره مند شود.

منبع: ایلنا

برای مشاهدۀ سفرهای دالاهو به این استان روی «تورهای اصفهان» کلیک نمایید.1391/08/09 | کد مطلب: 314
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.