تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ده شهر رمانتیک دنیا

اگر به دنبال یک سفر عاشقانه هستید، شاید برایتان جالب باشد بدانید کدام شهرهای دنیا به شهرهای رمانتیک و عاشقانه شهرت دارند. این شهرها به‌خاطر قرارهای عاشقانه، بناهای تاریخی رمانتیک و سفر زوج‌های جوان به‌عنوان عاشقانه‌ترین شهرهای دنیا شهره هستند.

 

تورهای خارجی

پاریس- فرانسه

حتما از مولن‌روژ بازدید کنید؛ در زیر برج ایفل قدم بزنید و لحظات عاشقانه‌ای را سپری کنید. پیاده‌روی در کنار رودخانه‌ی "سن" و قایق سواری در این رودخانه می‌تواند لحظات کم نظیری را برای شما رقم بزند. شهر پاریس  یا "شهر نور" به عاشقانه‌هایش شهرت فراوان دارد.

 

عشق بدون قفل در پاریس

برخی از پل‌های پاریس سال‌ها‌ست نشانه‌های عشاق بسیاری را از سراسر جهان در خود دارند، از جمله‌ی این پل‌ها " Pont des Art" است. زوج‌های بسیاری روی این پل با هم پیمان بسته‌اند و قول و قرارشان را با قفل‌ به این پل گره زده‌اند. سال‌هاست که این پل به‌علت قفل‌های بسیاری که به آن آویزان کرده‌اند سنگین شده و شهرداری پاریس مدتی ‌ست از مردم می‌خواهد تا به‌جای آویزان کردن قفل به پل، عکس سلفی بگیرند و آن را با هشتگ lovewithoutlocks# در شبکه‌های مجازی منتشر کنند.

 

پل عشق

قفل‌هایی که بیانگر احساسات افرادی است که به این پل آمده است.

 

در تور اروپا دالاهو را همراهی کنید.

 

پیشنهاد ما این است که در سفر به پاریس حتما به مغازه Laduree سر بزنید، این مغازه تاریخی دویست‌ساله به خاندان Laduree برمی‌گردد که در ابتدا آسیابان بودند و بعد تصمیم می‌گیرند نانوایی راه بیندازند و بعدها این مغازه به یک شیرینی فروشی تبدیل می‌شود. در Lauree می‌توانید کیک‌ها و  شیرینی‌های خوشمزه‌ای که عشاق به‌هم هدیه می‌دهند بیابید.

 

مغازه لادوره

 به خیابان شانزلیزه بروید و چای و کیکی در Laduree صرف کنید. در Laduree درخواست کنید شما را به طبقه‌ی بالا راهنمایی کنند تا چای‌تان را در اتاق آبی مخمل بنوشید.

 

ونیز و محله "آغوش"

تفریح متدوال ونیز قایق سواری و ثبت لحظه‌های رمانتیک در آب‌های این شهر است. دست در دست هم ونیز را مرور کنید چون این شهر یک اتمسفر عاشقانه فوق‌العاده دارد. با وجود این‌که کانال Grand شهرت بسیاری دارد اما بهتر است شما به کانال پشتی که خلوت‌تر و رمانتیک‌تر است بروید، کافی‌ست از قایقران خود بخواهید شما را به آنجا ببرد.

کوچه یا محله "Calle Del Bezzo" را حتما در برنامه سفرتان بگنجانید، این محله به قرار‌های عاشقانه شهرت دارد. این کوچه به "کوچه آغوش" شهرت دارد و بسیاری از خواستگاری‌ها و ازدواج‌های ونیز در همین کوچه اتفاق افتاده است.

 

کوچه calle del bezzo

گل‌هایی که در پنجره‌ها گذاشته شده و ترکیب رنگی آن با رنگ دیوارها این کوچه را زیباتر کرده است.

 

 

بروژ بلژیک، شهر قرون وسطی

 بروژ واقعا مثل یک تابلوی نقاشی‌ست و به‌محض قدم گذاشتن در آن فکر می‌کنید درست در میانه قرون وسطی هستید. وارد بروژ که شدید از زرق و برق خبری نیست اما تا دلتان بخواهد جو عاشقانه دارد و کانال‌های آبی آن هر روز محل رفت و آمد و گشت‌زنی زوج‌های جوان است. قایق‌سواری در بروژ از آن فعالیت‌های‌ست که نباید از دستش بدهید!

این شهر اکثر اوقات در مه فرو رفته اما خیالتان راحت! حتی این مه نمی‌تواند از جو رمانتیک بروژ کم کند.

 

بروگس در بلژیک

پیشنهاد می‌کنیم موسیقی‌های مورد علاقه خود را در گوشی‌تان بریزید و ضمن گوش دادن به موزیک مورد علاقه‌تان از موزه‌های بروژ حتما دیدن کنید.

 

بوداپست-مجارستان، پاریس شرق اروپا

معماری خیره‌کننده قرن نوزدهم، سالن‌های اجرای موسیقی در سطح کلاس جهانی و صد‌ها کافی‌شاپ بسیار عالی که در کنار خیابان‌های این شهر به ردیف به چشم می‌خورند از بوداپست یک شهر رویایی و فریبنده ساخته است.

هر چند اکثر مردم بوداپست را به‌عنوان پاریس شرقی می‌شناسند اما این شهر می‌تواند هویت مستقلی داشته باشد. در بازدید از این شهر رمانتیک حتما متوجه آن خواهید شد.

کفش‌های ساحل دانوب

در ساحل دانوب کفش‌هایی را خواهید دید که یادبود یهودیان کشته شده در جنگ جهانی دوم است. هر کدام از این کفش‌ها یادآور کسانی‌ست که در کنار رود دانوب اعدام شدند و چون آن‌ها را درست در لبه‌ی این رود اعدام می‌کردند پس از تیرباران جسدشان به داخل آب می‌افتاد و بعضی‌ها کفش‌هایشان در ساحل جا می‌ماند.

 

کفش‌های ساحل دانوب

کفش‌هایی که جا مانده‌اند...

 

فلورانس-ایتالیا

این شهر به‌عنوان پایتخت رنسانس دنیا و آثار هنری کم نظیرش شناخته می‌شود. اگر اهل هنر هستید امکان ندارد که از تماشای فلورانس سیر شوید و از این شهر دوست‌داشتنی دل بکنید. حتی اگر چندان هم هنر دوست نباشید فلورانس عشق به هنر را در شما بیدار خواهد کرد. در این شهر با دوچرخه به منطقه توسکانی بروید، بهم دوچرخه سواری می‌کنید و هم از شهر رنگ و معماری، توسکانی دیدن خواهید کرد.

 

فلورانس

در فلورانس هتل‌های رمانتیکی را می‌یابید که برای پذیرایی از زوج‌های جوان و ارائه خدمات به ‌آنها کاملا مجهز و لوکس هستند.

 

در سفرتان به فلورانس حتما سری به "Mercato Centrale" بزنید. از این بازار می‌توانید کلی خرید خوب داشته باشید و در عین حال امتحان کردن غذاهای محلی و خوشمزه ایتالیایی را فراموش نکنید.

 

بازار Meraco

بازارگردی، آن‌ هم در بازارهای محلی! فرهنگ و سبک زندگی مردم را بشناسید.

در تور اروپا دالاهو را همراهی کنید. 

 

پراگ- چکسلواکی، شهر زنده در شب

این شهر شب‌ها کاملا روشن است و نور چراغ‌های خیابان کاملا کلیسا‌ها، کاخ‌ها و آثار معماری خیره‌کننده به جا مانده از قرن‌ها پیش را روشن کرده است. در پراگ هتل‌ها و مناظر جذاب و رمانتیک کم نیست. تماشای نمایش‌های عروسکی تفریح دیگر پراگ است و جالب است بدانید که این نمایش‌ها فقط مخصوص کودکان نیست و بزرگترها بیشتر استقبال می‌کنند!

 

پراگ 

صرف ناهار با دید به پراگ، در آرامش و زیر آسمان آبی

 

لیسبون-پرتقال و تارت های مربایی

لیسبون با مناظر شگفت‌انگیز و گردش‌گاه‌های جذاب و معماری خیره‌کننده یکی دیگر از مقاصد ناب رمانتیک در میان شهرهای دنیا‌ست. لیسبون به‌خاطر رشد عالی اجراهای موسیقی در این شهر و همین‌طور غذاخوری‌های خوب این شهر خیلی زود به یک شهر شناخته شده بین‌المللی بدل شده است.

مرکز شهر لیسبون پر است از فروشنده‌هایی که تارت‌ها و شیرینی‌های خوشمزه ی مربایی و سنتی این شهر را می‌فروشند. برای سوخت‌گیریِ پیاده‌روی‌هایِ رمانتیک‌ خود در لیسبون حتما سری به این مغازه‌ها بزنید! به غیر از خوراکی‌ها، در لیسبون حتما به برج "Belem"  سری زده و در کنار آب‌های این منطقه قدم بزنید. در عین حال بازدید از "Jeronimos Monastery" را فراموش نکنید؛ یک مکان تاریخی و فوق‌العاده دیدنی.

 

برج بلم

به نظر می‌آید برج بلم در آب رشد کرده باشد.

 

سن سباستین-اسپانیا، شهر آفتاب

شهر آفتاب علاوه بر داشتن سواحل زیبا، تابلوهای نقاشی خیلی قدیمی محل مناسبی برای شکم‌گردی‌ست. می‌گویند سواحل سن‌سباستین در اروپا نظیر ندارد. غذاهای سن‌سباستین و ساحل آفتابی این شهر یک فضای رمانتیک شرجی! و عالی را برای شما خواهد ساخت.

حتما "Pincho"  یا "Pintxo"  را فراموش نکنید، پینچو یک اسنک یا میان وعده اسپانیایی‌ست که در سن‌سباستین می‌توانید آن را امتحان کنید. خوردن این غذا را وقتی که مشغول گشت و گذار‌های دو نفره عاشقانه در شهر هستید توصیه می‌کنیم.

 

پینچودر گردش‌های روزانه در سن سباستین انواع پینچو را امتحان کنید!

 

جیپور-هندوستان، شهر صورتی

این شهر هندوستان که به شهر صورتی معروف است، با وجود شگفتی‌های تاریخی همه ی احساسات و عواطف شما را بر‌می‌انگیزد؛ برای قدم‌ زدن‌های دو نفره فوق‌العاده است، معبد‌ها، باغ‌های دل‌ربا و فریبنده و بازارهای خیابانی رنگارنگ بهترین بهانه‌ها برای لذت بردن از یک سفر عاشقانه‌اند.

در بیرون جیپور باغ و قصری به اسم Sisodia Rani  است که داخل آن یک باغ سرسبز و فوق‌العاده زیبا‌ست. همین‌طور کاخی بسیار باشکوه و یک گالری از نقاشی‌های داستان عاشقانه رادا کریشنا هندی هست که لذت سفر رمانتیک شما را چندین برابر می‌کند.

 

 چیپور

چشمتان را به زیبایی‌های هند نبندید!

 

وین-اتریش و اولین شهربازی دنیا

چه چیزی بهتر از یک سفر رمانتیک و پر هیجان! وین همان ‌شهری‌ست که با هر سلیقه‌ای می‌توانید در آن تفریح کنید. حتما تا به‌حال سوار چرخ و فلک شده‌اید، خوب است بدانید که زادگاه چرخ و فلک این وسیله‌ی هیجان‌انگیز در وین اتریش است و قدیمی‌ترین شهربازی دنیا هم در همین شهر است. چرخ و فلک موجود در این شهربازی آنقدر شعاعش زیاد هست که شما می‌توانید دید نسبتا خوبی به تمام شهر وین داشته باشید. پس دست شریک زندگیتان را بگیرید و این سفر مهیج عاشقانه را تجربه کنید.

 

 شهربازی وین

شهر زادگاه چرخ و فلک حتما دوست‌داشتنی است!

 

  

در تور اروپا دالاهو را همراهی کنید.

 1395/08/23 | کد مطلب: 3574
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1398/08/03 17:39
شیراز رو نذاشتی عامو
پاسخ دهید...
Sahar Shakiba
1395/08/25 12:34
واقعا حیرت انگیز بود..ممنونم از معرفی زیبایی های دنیا
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.