فستیوال‌ها و رویدادهای مهم ویتنام کدامند؟

در ویتنام آنقدر فستیوال و جشن برگزار می‌شود که تقریبا هر زمان به این کشور سفر کنید یک رویداد بزرگ برپاست! این فستیوال‌ها در سراسر ویتنام جشن گرفته می‌شوند اما وقت‌تان را صرف جستجوی اضافی نکنید. ما بهترین جشن‌ها و بهترین محل برگزاری هر جشن را به شما می‌گوییم. رویدادهای فرهنگی را ترجیح می‌دهید یا فستیوال‌های پرهیجان؟ دوست دارید در معبد جشن بگیرید یا در قلعه؟ شاید هم کمی چاشنی «روح‌های سرگردان» را در سفرتان ترجیح بدهید: پس مراقب باقی‌مانده غذای‌تان باشید زیرا...     

تِت (Tet) ژانویه تا فوریه

جشن بزرگ! جشن سال نوی ویتنامی در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می‌شود. این جشن ترکیبی است از کریسمس، جشن سال نو و جشن تولد. سفر به ویتنام در این زمان کمی سخت می‌شود. زیرا وسایل حمل و نقل از قبل رزرو شده‌اند و بسیاری از مغازه‌ها تعطیل هستند.

 

جشن بزرگ سال نوی ویتنام در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می‌شود.

فستیوال هیو (Hue)، آوریل (دوسالانه)

این فستیوال بزرگ‌‌ترین رویداد فرهنگی ویتنام است (www.huefestival.com). فستیوال هیو هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و رویداد آینده آن در سال 2018 است. بیشتر برنامه‌های هنری، تئاتر، موسیقی، سیرک، و رقص داخل ارگ یا قلعه هیو اجرا ‌می‌شوند. 

 

فستیوال هیو: بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی ویتنام

روز روح‌های سرگردان، آگوست

این سنت قدیمی ویتنامی از نظر رتبه‌بندی بعد از جشن تِت قرار ‌می‌گیرد. در این جشن مردم غذاهای باقیمانده را برای روح‌های گمشده کنار ‌می‌گذارند. به اعتقاد مردم ویتنام این روح‌ها در این روز بر روی زمین سرگردانند: یعنی در پانزدهمین روز از هفتمین ماه سال.

 

مردم در این جشن غذاهای باقی‌مانده را برای روح‌های گمشده کنار می‌گذارند.

فستیوال آتش‌بازی دانانگ (Danang)، آوریل

در این فستیوال مناطق کنار رودخانه در دانانگ پر از صدا و نور و رنگ‌های آتش‌بازی ‌می‌شود. در این رویداد تماشایی تیم‌های آتش‌بازی از آمریکا، چین، اروپا و ویتنام با هم رقابت ‌می‌کنند. زمان فستیوال دانانگ هفته آخر ماه آوریل است.

 

آتش‌بازی در مناطق کنار رودخانه در دانانگ

تولد، شکوفایی و مرگ بودا (Phong Sinh)، می

این مراسم بزرگ‌‌ترین جشن در معابد بودایی است. راهپیمایی دسته‌جمعی و روشن کردن فانوس‌های تزیینی پاگوداها بخشی از این مراسم است. بزرگ‌‌ترین جشن‌های این مراسم در مکان‌هایی مثل مجموع معابد چوآ بای دین (Chua Bai Dinh) نزدیک نین بین (Ninh Binh) و پاگودای سلطنتی جَید (Jade) در هو شی مین برگزار ‌می‌شود. زمان برگزاری این مراسم پنجمین روز از چهارمین ماه سال ویتنا‌می ‌است.  

 

تولد، شکوفایی و مرگ بودا: بزرگ‌ترین جشن معابد بودایی

 

برگرفته از کتاب lonely planet


1396/07/19 | کد مطلب: 3846
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
سپیده اقتداری

کارشناس ارشد فلسفه هنر، مترجم و ویراستار، علاقه‌مند به خواندن و نوشتن.


ترجمه آزاد: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل