تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
جشنــواره نــوروز 1403
امروز 500,000 تومان تخفیف!
بــرو به صفحـــه جشنــواره

برج گالاتای استانبول همان ایفل پاریس است

برجی با ارتفاع 70 متر از دور با سر مخروطی شکلش خودنمایی می‌کند. در میان خانه‌های رنگارنگ استانبول در منطقه بی‌اُغلو نمی‌توان تماشای این برج را نادیده گرفت. برای کسانی که در استانبول زندگی می‌کنند گالاتا مانند ایفل برای پاریسی‌هاست. دیدن این برج را به شما توصیه می‌کنیم. گالاتا چه مشخصاتی دارد؟ چطور می‌توان از آن دیدن کرد؟ چرا این برج خاص است؟ تاریخچه آن چیست؟ 

تور رایگان بافت قدیم استانبول

گالاتا کجاست؟

 اگر قصد سفر به استانبول را دارید اما تا الان گالاتا  را در لیست آثار تاریخی که باید ببینید، قرار نداده‌اید، همین الان لیست‌تان را اصلاح کنید. برجی حدودا 70 متری با دیوارهایی که ضخامت آنها بیش از 3 متر است نماد شهر استانبول است. برخی استانبولی‌ها معتقدند این برج همانقدر که ایفل برای پاریسی‌ها مهم است، برای استانبولی‌ها و این شهر عزیز و دوست داشتنی است.

چطور به برج گالاتا برویم؟

گالاتا در محله بی‌اُغلو استانبول قرار دارد. برای رسیدن به این محله مطلب رفت و آمد ارزان به استانبول چطور است؟ به شما کمک خواهد کرد. اگر خود را به میدان تکسیم برسانید، خیابان استقلال و برج گالاتا هر دو در یک محله قرار دارند بنابراین بعد از اینکه گشتی در جاده استقلال زدید می‌توانید از برج گالاتا دیدن کنید. خیابان استقلال را به طرف تونل ادامه دهید و از کوچه‌ای که قبل از تونل و سمت چپ قرار دارد مستقیم پایین بروید. 

گالاتا از نمای دور هم می‌درخشد.

زمان‌بندی بازدید ازا گالاتا چطور است؟

هم روزه از ساعت 9:00 صبح تا ساعت 19:00 می‌توانید از برج دیدن کنید. اگر قصددارید به رستوران گالاتا در طبقه نهم بروید، در نظر داشته باشید که شروع به کار رستوران ازساعت 20:00 است. نکته بعدی این که مانند دُلما باغچه نمی‌توانید برای بازدید از "کارت موزه" استفاده کنید. 

گالاتا نمادی برای شهر استانبول شده است.

چرا گالاتا خاص است؟ 

دیوارهای ضخیم و مصالح به کار رفته در این بنا سبب شده وزن آن به حدود 10 هزار تن برسد! گالاتا به جا مانده از دوران بیزانس است و قبلا به مِگالوس پیرگوس یعنی برج بزرگ شهرت داشته است. داستان‌های بسیاری درباره برج گالاتا و برج دختر یا کیز کولسی وجود دارد. یکی از آنها پرواز احمد چلبی از بالای برج گالاتا به طرف برج دختر است. می‌گویند احمد چلبی با بال‌های مصنوعی حدود 6 کیلومتر پرواز کرد. البته بعدها از نظر علمی این موضوع کاملا رد شد اما این داستان همچنان نسل به نسل منتقل می‌شود. حتی عده‌ای می‌گویند سلطان مراد چهارم به دلیل توانایی‌های عجیب و غریب احمد چلبی او را به الجزایر تبعید کرد.

گالاتا، یادگاری از دوران بیزانس.

چشم انداز گالاتا چطور است؟

وقتی به بالای برج رسیدید، چشم‌انداز زیبای شهر استانبول درا نتظار شماست. تنگه بسفر خودنمایی می‌کند و از طرفی می‌توانید جزیره پاریم آدا را ببینید. هنگام غروب زیبایی دو چندان منظره استانبول از بالای برج گالاتا را نمی‌توان انکار کرد. در برج گالاتا و در طبقه نهم آن رستوران هست و اگر دوست داشتید می‌توانید همان بالا یک غذای ترکی هم سفارش دهید و لذت تماشای دورنمای استانبول را با طعم لذیذ غذاهای ترکی تکمیل کنید. فراموش نکنید که وقتی به تراس بالای برج رسیدید حتما دور تا دور برج بزنید و از تماشای 360 درجه استانبول لذت ببرید. 

می‌توانید در بالای برج ساعات دلچسبی را سپری کنید.

 

 

تور رایگان تکسیم تا پل گالاتا1397/07/07 | کد مطلب: 4225
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
هانا هنرزاد
1397/08/12 15:06
در مورد برج گالاتا یک موضوع بسیار مهم رو فراموش کردید و اون هم سینمای چند بعدی در طبقه پایین برج است که که از فراز همه کاخهای استانبول و حتی داخل کاخها بصورت مجازی پرواز میکند و بسیاااااار دیدنی است .از نظر من گالاتا بدون رفتن به سینما بی معنیست
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/08/14 12:32
دوست عزیز، سلام
ممنون از پیشنهاد شما. امیدواریم از این تجربه هیجان‌انگیز لذت ببرید.
با تشکر.
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.