تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

شنبه بازار باکرکوی کجاست؟

در این بازار، زندگی جریان دارد؛ در گوشه‌ای از آن، عطر میوه و سبزیجات تازه به مشام می‌رسد و در گوشه دیگر صدای جمعیت انبوه در حال خرید شنیده می‌شود. مشتری‌ها در حال چانه‌زنی و فروشندگان در حال تلاش‌ برای فروش اجناس خود هستند. بازار باکرکوی همان‌جایی است که علاوه بر آشنایی با آداب و رسوم مردم ترکیه، می‌توانید خریدی به صرفه داشته باشید. 

درباره شنبه‌ بازار باکرکوی

در اغلب محله‌های استانبول، بازارهای هفتگی یا روزانه برقرار است. مردم بیشتر مایحتاج خود از قبیل میوه، صیفی‌جات، لوازم‌خانگی، پوشاک و غیره را از این بازار تهیه می‌کنند. برخی از این بازارها بزرگ‌تر هستند و اجناس بیشتری دارند. شنبه بازار باکرکوی یکی از بازارهای محلی معروف استانبول است. اغراق نیست اگر بگوییم، در این بازار هر چه می‌خواهید را می‌توانید پیدا کنید؛ پس بازدید از این بازار را از دست ندهید. ساعت کاری این بازار بین 11 صبح تا 6 عصر است. همینطور که به ساعات پایانی این بازار نزدیک می‌شویم، از تعداد و قیمت اجناس کاسته می‌شود. البته یادتان باشد، باکرکوی خیابانی شلوغ و پر ازدحام است؛ تا جایی که امکان دارد از بردن وسایل و لوازم با ارزش خودداری کنید.  

 شنبه بازار باکرکوی یکی از بازارهای محلی معروف استانبول است.

در شنبه بازار باکرکوی چه می بینیم؟

بازار باکرکوی تقریبا همه محصولات مورد نیاز شما را دارد: از مواد غذایی بگیرید تا پوشاک، لوازم آرایشی و غیره. همه این محصولات را می‌توانید با قیمتی مناسب و ارزان‌تر از دیگر بازارها تهیه کنید. جالب است بدانید، در بازار باکرکوی حتی اجناس برند هم به فروش می رسند؛ این اجناس مارک ندارند و می‌توانید آن‌ها را با قیمتی مناسب تهیه کنید. برندهای معروف اجناسی که به فروش نرسانده‌اند را در این بازار به فروش می‌رسانند. هنگام خرید پوشاک حسابی دقت کنید؛ چرا که امکان پرو  وجود ندارد و اگر از خریدتان پشیمان شدید، نمی‌توانید این اجناس را برگردانید.

بازار باکرکوی تقریبا همه محصولات مورد نیاز شما را دارد: از مواد غذایی بگیرید تا پوشاک، لوازم آرایشی و غیره.

در شنبه بازار باکرکوی هرآنچه بخواهید به فروش می‌رسد.

مسیر دسترسی به بازار باکرکوی

اگر از میدان تکسیم به سمت این بازار می روید، راهی ایستگاه ینی کاپی شوید. در این ایستگاه باید خط خود را عوض کنید، سوار خط  m1 شوید و به سمت فرودگاه یا هاوالیمانی بروید. سوار این خط که شدید تا ایستگاه باکرکوی بروید. با رسیدن به باکرکوی مقداری پیاده‌روی لازم است تا به مقصد برسید.  

*در لیست بازارهای هفتگی استانبول از تمام بازارهای هفتگی استانبول اطلاع کسب کنید.1397/09/17 | کد مطلب: 4307
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.