تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین لوکیشن‌های عکاسی در ازبکستان

در تور ازبکستان می‌توانید تجربه عکاسی در موقعیت‌هایی را داشته باشید که از صدها سال پیش به همین شکل باقی مانده‌اند. جاذبه‌های فرهنگی، لباس مردم و حتی مراسم‌هایی که اصالت خود را حفظ کرده‌اند. با این همه دیدنی، پیدا کردن لوکیشن‌های عکاسی خاص سخت می‌شود. پس در اینجا برایتان از چند جاذبه‌ای گفتیم که به عنوان لوکیشن‌های برتر ازبکستان شناخته شده‌اند و بی‌شک عکاسی در آنها را نباید از دست بدهید.

تور ازبکستان

ازبکستان، دریچه‌ای به روزگار کهن

در طول تاریخ، ازبکستان بخشی از مسیر تجاری باستانی راه ابریشم از آسیا به سمت اروپا بوده است. هرچند که این روزها سفر در طول جاده ابریشم دیگر به هیجان انگیزی، رمانتیکی و ماجراجویی‌های گذشته نیست اما ازبکستان همچنان طبیعت وحشی و فرهنگ خود را به گونه‌ای زیبا حفظ کرده تا نمایی از همان دوران باشد. اگر. دوست دارید چند عکس یادگاری منحصر به فرد در ازبکستان بگیرید، این مطلب مخصوصص شماست. چرا که از جاذبه‌های مهمی برایتان گفته‌ایم که می‌توانند گالری موبایل یا حافظه دوربین‌تان را حسابی پر کنند.

 

مناره کالتا، شهر خیوه ازبکستان

خیوه، شهری زیبا در ازبکستان است که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری می‌باشد. یکی از این جاذبه‌ها مناره کالتا است که در واقع به نماد این شهر تبدیل شده است. این مناره با رنگ فیروزه‌ای و ارتفاع بیست و نه متر تبدیل به یکی از بهترین لوکیشن‌های عکاسی برای عکاس‌ها، بلاگرها، گردشگرها و... شده است. جالب است بدانید که این مناره یک پروژه ناتمام است و قرار بوده که ارتفاع آن دو برابر ارتفاع فعلی آن باشد اما به دلیل کشته شدن معمار، ساخت آن نیز نیمه کاره مانده است. اگر به عکاسی از آثار باستانی و همچنین شاهکارهای مهندسی و معماری علاقه‌مند هستید هرگز فرصت بازدید از این جاذبه جذاب را از دست ندهید.

مناره کالتا یک بنای نیمه تمام اما زیبا و جذاب برای عکاسان است

 

دریاچه اوروناچ، شهر تاشکند ازبکستان

در اطراف تاشکند مکان‌های جالب زیادی برای تفریح در فضای باز وجود دارد. اما چشمگیرترین و غیرمعمول ترین آنها دریاچه اوروناچ است. اگر می‌خواهید از تاشکند به یکی از زیباترین مناظر بروید و بهترین لوکیشن‌های عکاسی در ازبکستان را ببینید، دریاچه اوروناچ گزینه مناسبی است. این دریاچه با آب کریستالی خود و رنگ زمردی‌اش شما را مجذوب می‌کند. برای رسیدن به دریاچه، یک پیاده روی کوتاه به ارتفاع 200 متری خواهید داشت. پس از یک ساعت صعود آرام، دریاچه که توسط کوه‌های سنگی احاطه شده است، در مقابل شما نمایان می‌شود. پس از صرف ناهار در دریاچه، می‌توانید در اطراف آن قدم بزنید یا با استفاده از قایق‌های تفریحی در دریاچه قایق سواری کنید. البته از تمام این‌ها می‌توانید فیلم‌ها و تصاویر زیبایی را هم به یادگار ببرید.

در کنار جاذبه‌های فرهنگی، طبیعت تاشکند نیز بسیار جذاب است

 

ارگ بخارا، بنای ارزشمند ازبکستان

ارگ بخارا بخشی از آثار شهرسازی بخارای قدیم است. این ارگ ارزشمند در قرن اول قبل از میلاد ساخته شده است. طول کل دیوارهای خارجی ارگ 790 متر بوده و در قسمت غربی ارگ دروازه بزرگی قرار دارد که شما را به داخل مجموعه هدایت می‌کند. البته تا پیش از این در ضلع شرقی هم دری وجود داشت که حالا رفت و آمدی از آن انجام نمی‌شود.
در این ارگ، نوروز به زیبایی تمام و با آیین‌هایی افسانه‌ای برگزار می‌شود. مثلا یکی از آنها روشن کردن سیزده چراغ است که به یاد روح سیاوش، قهرمان ملی، برافروخته می‌شود.
علاوه بر این، داخل ارگ بناها و محوطه‌های گوناگونی وجود داشته که هنوز هم بخشی از کاربری آنها حفظ شده است. در این ارگ سکه ضرب می‌کردند، جواهر می‌ساختند و قشون را هم استقرار می‌دادند.

تمام این‌ها و نگاه هنرمندانه شما در تور ازبکستان، می‌تواند عکس‌هایی جالب توجه از ارگ بخارا به جا بگذارد.

در ارگ بخارا، مراسم مختلف از جمله نوروز، به زیبایی تمام انجام می‌شود

 

گنبد تجارت، از گذشته به مدرنیته

گنبدهای تجاری که اکنون به بازار مدرن تبدیل شده اند، ساختار منحصر به فردی دارند. معماری آنها از خانه‌های سنتی عشایر الهام گرفته است. همان خانه‌‌هایی که می‌توانید در تور ترکمن صحرا هم به سراغ‌شان بروید.

این مکان‌ها معمولا فروشگاه‌ها و غذاخوری‌های زیادی دارند و برای عکاسی از مردم، زندگی روزمره و... پیشنهاد می‌شوند. البته این نکته مهم را به یاد داشته باشید که هرگز بدون اجازه از کسی یا چیزی نباید عکس بگیرید.

گنبد تجارت از جمله بهترین مکان‌ها برای دیدن زندگی روزمره مردم ازبکستان است

 

چار منار، پنهان در قلب بخارا

یکی از جاذبه‌های پنهان بخارا چار منار است. این بنا با الهام از چار منار حیدرآباد که یکی از آثار گردشگری هند است ساخته شده است. این بنا چهار مناره دارد و هر مناره تنها 15 متر ارتفاع دارد. علاوه بر این، این مناره‌ها بر خلاف دیگر دیدنی‌های بخارا، به راحتی قابل دیدن نیستند و برای رسیدن به آن‌ها باید از کوچه‌ پس کوچه‌های تنگ شهر این شهر پر رمز و راز، عبور کرد.

برای پیدا کردن چارمنار باید در کوچه پس کوچه‌های بخارا قدم بزنید

 

آرامگاه گور امیر، یادگار مغول‌ها

آرامگاه نهایی تیمور لنگ که به همراه دو پسر و دو نوه خود (از جمله اولوگ بیک)، در آن دفن شده است، به عنوان آرامگاه گور امیر، شناخته می‌شود. با اینکه این بنا، درواقع یک مقبره است، هنوز هم یک لوکیشن عالی برای عکاسی در ازبکستان، به شمار می‌رود. در روز می‌توانید از گنبد خاص و کاشی‌کاری‌ها عکس بگیرید و شب، وقتی که نورپردازی مقبره انجام می‌شود، عکاسی در شب را تجربه کنید و آثار زیبایی را از جاذبه‌های ازبکستان به جا بگذارید.

اهل عکاسی در شب هستید؟ گور امیر در ازبکستان را از دست ندهید

 

ریگستان، مرکز سمرقند

ریگستان مجموعه‌ای تاریخی و ارزشمند در ازبکستان است که در بخش مرکزی شهر سمرقند قدیم واقع شده. اگر دوست دارید بدانید چرا نام ایجنا ریگستان است، باید برایتان بگوییم که در زمان‌های قدیم از این منطقه رودخانه‌ای می‌گذشته است. به مرور زمان رودخانه خشک می‌شود و تنها ریگ‌های کف آن باقی می‌ماند و در نتیجه نام ریگستان را برای این بخش، انتخاب می‌کنند. در طی گذر سال‌ها، بنای ریگستان آسیب‌های متعددی دیده و حتی منارها مثل برج پیزا، کج شده‌اند. اگرچه توسط شوروی سابق و دولت فعلی، فعالیت‌های مرمتی انجام شده اما باز، ریگستان را خطراتی دنبال می‌کند. در ریگستان سه جاذبه گردشگری مهم شامل، مدرسه الغ بیگ، مدرسه شیردار و مسجد مدرسه طلاکاری وجود دارد. در میدان ریگستان نیز جشنواره ترانه‌های خاوری برگزار می‌شود. رویدادی که معمولا هنرمندان و گردشگران در آن هستند و خود مردم سمرقند در آن حضور کمرنگی دارند. به سبب زیبایی‌ها و وجود لوکیشن‌های عالی، مجموعه ریگستان یکی از بهترین لوکیشن‌های عکاسی در تور ازبکستان است.

بستر خشک یک رودخانه، حالا تبدیل به محلی برای نمایش هنر و فرهنگ شده است

 

تور ازبکستان با دالاهو

سفر به قلب تاریخ و کشف ناشناخته‌های ازبکستان به زودی توسط دالاهو اجرا می‌شود. اگر می‌خواهید سریع‌تر ویزای ازبکستان خود را بگیرید و با بهترین قیمت و خدمات، سفری به شهرهای تاشکند، سمرقند و بخارا داشته باشید، غذاهای و شیرینی‌های ازبکی را امتحان کنید و در تاریخی غنی، غرق شوید، هر چه سریع‌تر، تور خود را رزرو کنید.1402/01/20 | کد مطلب: 4811
برچسب‌ها: جاذبه‌های دیدنی
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:تورهای مرتبط با این موضوع کدام هستند؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.