تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین فصل برای سفر به ژاپن

تور ژاپن ترند این روزهاست و مردم بسیاری را می‌بینید که برای دیدن این کشور افسانه‌ای، برنامه‌ریزی می‌کنند. چرا که ژاپن کشوری متفاوت است و در آن می‌توان طبیعت چشم نواز، جدیدترین تکنولوژی‌ها و فرهنگی متفاوت را در کنار هم دید و شناخت. اگر شما هم دوست دارید به ژاپن سفر کنید و این کشور زیبا را ببینید، باید نکاتی را پیش از ثبت نام در تور ژاپن، بدانید. یکی از این موضوعات، انتخاب بهترین فصل برای سفر به ژاپن است. کی به ژاپن برویم بهتر است؟ اینجا برایتان گفته‌ایم.

تور ژاپن

 

ژاپن کجاست؟

چه کسی فکرش را می‌کرد کشوری که بمب اتمی، جنگ‌های طولانی و حوادث تاریخی بسیاری را به چشم دیده است، حالا سومین اقتصاد برتر جهان باشد. سرزمینی که توانسته حتی با زلزله‌ها هم دوست شود و بلندترین برج‌ها را بسازد. جایی که مردمش به سبب موقعیت جغرافیایی و نگاه فرهنگی که داشتند برای بیش از 2 قرن با جهان قطع ارتباط کرده بودند و پس از باز کردن بنادرشان نیز، از نگهداشت فرهنگ و دیدگاه‌های سنتی خود دست نکشیدند.
حالا ژاپن کشور شگفتی‌هاست. سرزمین پرجمعیتی که حتی عبور همین جمعیت از یک چهارراه را تبدیل به یک جاذبه توریستی کرده است. در جزیره‌هایش موزه‌های جذاب برگزار می‌کند، در معابد را به روی توریست‌ها گشوده و برای چشیدن طعم غذاهای خیابانی، در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌ها، منتظرتان خواهد بود.
ژاپن سرزمینی است برای اهل سفر، دوستدار تاریخ و عاشقان طبیعت که می‌خواهند بخشی متفاوت از جهان را ببینند و بشناسند.

ژاپن سرزمینی جذاب با فرهنگ، آداب و رسوم و جاذبه‌های فراوان است

 

بهترین زمان برای سفر به ژاپن

به نقل از آژانس گردشگری دالاهو که برگزار کننده تورهای خارجی از جمله تور سریلانکا، تور ماداگاسکار، تور نپال، تور کوبا، برزیل و... است، انتخاب بهترین فصل برای سفر به ژاپن، کاملا به نگاه شما و جاذبه‌هایی که می‌خواهید ببینید، بستگی دارد.
از دید بخشی از گردشگران، بهترین زمان برای سفر به ژاپن بین مارس و مه و بین سپتامبر و نوامبر است. در این دو دوره هوای ژاپن مناسب است. در واقع آسایش حرارتی دلچسب خواهد بود و خبری از بارندگی‌های سیل آسا و مشکلات دیگر در آب وهوا نیست. در نتیجه می‌توانید زیبایی‌های ژاپن را به خوبی ببینید و از آنها لذت ببرید.
آوریل اما، ماه ارزانتری در ژاپن است. یعنی اگر می‌خواهید سفرتان ارزان دربیاید و کمتر هزینه کنید، این ماه را می‌توانید در نظر بگیرید. البته لازم به ذکر است که در این ماه هنوز شکوفه‌های گیلاس درنیامده‌اند و شاید طبیعت به زیبایی ماه‌های بعد خود نباشد. درواقع هفته طلایی ژاپن از اواخر آوریل آغاز می‌شود و موج گردشگران برای دیدن زیبایی‌های این کشور از همه جای دنیا به پا می‌خیزد.

 

زمان باز شدن شکوفه‌های گیلاس ژاپن

اگر فقط برای دیدن شکوفه‌های گیلاس به ژاپن می‌روید باید بدانید که ابتدا در بخش‌های جنوبی کشور، شکوفه‌ها باز می‌شوند و بعد  کم کم موج گرما به مرکز و شمال ژاپن می‌رسد. برای مثال ناکازاکی و هیروشیما زودتر از مناطق دیگر پر از گل می‌شوند. اما شکوفه‌های توکیو تقریبا دو هفته بعد از این شهرها، از خواب برمی‌خیزند. باید بدانید در این مورد تاریخ دقیقی وجود ندارد ولی طبق تجربه از فروردین تا اواسط اردیبهشت، شکوفه‌های گیلاس در مناطق گوناگون باز می‌شوند. تقریبا از اواسط ژانویه شرکت هواشناسی ژاپن اطلاعات احتمالی باز شدن شکوفه‌ها را ارائه می‌کند تا شرکت‌های گردشگری بتوانند برای تور ژاپن و دیدن شکوفه‌ها در مناطق مختلف برنامه‌ریزی کنند. با این حال اگر می‌خواهید در زمانی که بالاترین احتمال دیدن شکوفه‌ها وجود دارد خودتان را به ژاپن برسانید، برنامه سفرتان را برای اواخر اسفند تا اواسط فروردین بگذارید.

در ژانویه کم کم اداره هواشناسی ژاپن زمان باز شدن شکوفه‌ها را پیش بینی می‌کند

 

بهترین زمان سفر به توکیو ژاپن

از آنجا که توکیو از مقاصد پرطرفدار ژاپن است، زمان خوب سفر به آن برای گردشگران اهمیت زیادی دارد. توکیو معمولا آب و هوایی معتدل دارد. به جز چند هفته زمستان که دما به شدت کاهش پیدا می‌کند و همه جا خیلی سرد است. علاوه بر این اگر بخواهید توکیو بارانی را ببینید، در دو ماه سپتامبر و ژوئن نیز ممکن است هوا بارانی باشد. مانند دیگر مناطق ژاپن از فروردین تا خرداد، توکیو در اوج زیبایی خود است اما نمی‌توان از شلوغی و جمعیت زیادی که در شهر پرسه می‌زنند، گذشت. در نهایت اگر تابستان را برای دیدن توکیو انتخاب کنید، هوا کمی گرم است و گاهی هم ابرهای باران‌زا را در آسمان می‌بینید. اما فستیوال‌ها و رویدادهایی که در تابستان برگزار می‌شود، توکیو را بسیار جذاب و دیدنی خواهد کرد.

 

تابستان ژاپن چگونه است؟

اگر تابستان به ژاپن بروید فرصت‌هایی عالی برای شرکت در فستیوال‌های گوناگون به خصوص آنهایی که مختص به کودکان است را دارید. سواحل ژاپن با شن‌های سفید رنگ و برنامه‌های متنوع منتطرتان هستند. دوست دارید آتش بازی ببینید؟ شب‌های تابستان در ژاپن، روشن و رنگارنگ است و برنامه‌‌های آتش بازی نیز جریان دارد. 

 

پاییز ژاپن چگونه است؟

پاییز ژاپن بسیار دیدنی است. د این فصل کشاورزان ژاپنی برداشت انواع محصول از جمله خرمالو، برنج، شاه بلوط و گلابی‌های ژاپنی را آغاز می‌کنند. به همین دلیل تازه‌ترین محصولات کشاورزی ژاپن به بازارها و رستوران‌ها می‌رسد و امکان تجربه خوشمزه‌ترین کیک‌ها و دسرها را نصیب‌تان می‌کند. دوست دارید خودتان میوه و سبزیجات را در مزارع جمع کنید؟ در برخی از مناطق ژاپن این امکان وجود دارد و مزرعه داران شما را به کسب تجربه‌های نو دعوت می‌کنند. در این فصل فستیوال‌های گوناگونی هم برگزار می‌شود که جشنواره تاکایاما از معروف‌ترین آنهاست. در این جشنواره، رقص، خیمه شب بازی، رژه‌های مختلف و شناورهای نورانی زیبایی را خواهید دید و غذاهای بسیار خوشمزه‌ای را می‌چشید. در کنار این‌ها، پاییز ژاپن بسیار زیباست و درختان با رنگ‌های ارغوانی، نارنجی، زرد و قرمز، جهانی بی مانند را خلق می‌کنند. اگر دوست دارید یکی از زیباترین فصل‌های ژاپن را ببنید در تور پاییزی ژاپن دالاهو شرکت کنید و تجربه‌هایی نو را به دست بیاورید.

پاییز ژاپن رنگارنگ و جادویی است

 

زمستان به ژاپن برویم؟

اگر برای دیدن ژاپن فصل زمستان و به خصوص روزهای نزدیک به سال نو میلادی را انتخاب کنید، می‌توانید برنامه‌های گوناگونی را ببینید. فستیوال‌های محلی، چراغانی‌های زیبا و رستوران‌هایی که خانواده‌های ژاپنی در آن گرد هم آمده‌اند، به شهرهای ژاپن چهره دیگری می‌بخشد. این فصل برای دیدن موزه‌ها، گالری‌ها و شرکت در برخی همایش‌ها پیشنهاد می‌شود. با این حال طبیعت ژاپن با آن رنگ‌های نقره‌ای جذابش نیز بسیار چشم نواز است.

 

چند روز برای دیدن ژاپن زمان بگذاریم؟

بی‌شک نمی‌توانیم تمام ژاپن را ببینیم و به همه جاذبه‌های آن سر بزنیم اما اگر بین 7 تا 10 روز برای تور ژاپن وقت داشته باشید، می‌توانید جاذبه‌های مهم این کشور را ببینید. خوشبختانه تور ژاپن دالاهو نیز با توجه به همین موضوع و با تعداد روز کافی طراحی شده تا بتوانید از سفرتان به ژاپن حسابی لذت ببرید.

 

ژاپن ویزا می‌خواهد؟

بله به عنوان یک ایرانی قبل از ورود به ژاپن باید ویزای ژاپن را بگیرید. اگر فکر می‌کنید این کار دشوار است برایتان خبری خوب داریم. دالاهو با دریافت مدارک شما تمام کارهای دریافت ویزا را انجام می‌دهد و لازم نیست شما شخصا به سفارت مراجعه کنید.
ویزای توریستی ژاپن شرایط خاص خودش را دارد و دارنده آن باید قبل از پایان زمان ویزا، ژاپن را ترک کند. ذکر این نکته ضروری است که مانند دیگر کشورها، دارندگان ویزای گردشگری نمی‌توانند در ژاپن کار کنند و کسب درآمد داشته باشند. در نتیجه این ویزا تنها برای اهداف گردشگری صادر می‌شود.

 

در ژاپن چه ببینیم؟

تور ژاپن به عنوان سفری بهشتی در بین علاقه‌مندان به جهان شرق شناخته می‌شود. ژاپن کشوری با تمدنی بسیار قدیمی و کهن است. تاریخ قدیمی ژاپن و وجود آثار باقیمانده از آن دوران یکی از دلایل سفر گردشگران به ژاپن است. علاوه بر آثار تاریخی ژاپن، مناظر طبیعی این کشور تجربه متفاوتی برای گردشگران رقم خواهد زد. وجود جنگل‌های زیبای بامبو در کنار چشم‌انداز کوه فوجی و دریاچه‌های بی نظیر ژاپن فقط چند دلیل برای جذب گردشگر هستند. از دیگر جذابیت‌های ژاپن برای هر مسافری تماشای تلفیق فرهنگ شرقی و کهن با مدرنیته غربی است که در سفر به ژاپن آن را تجربه خواهید کرد. تور ژاپن در حال حاضر توسط دالاهو برای 10 روز برنامه ریزی شده است و بهترین شهرهای ژاپن را در این مدت خواهید دید. شهرهای توریستی ژاپن شامل توکیو، نیکو، هاکونه، کیوتو، نارا، اوساکا است که در تور ژاپن دالاهو گشت تمام این شهرها در برنامه سفر گنجانده شده است.

در ژاپن چشم اندازها و دیدنی‌های متنوع برای هر سلیقه‌ای پیدا می‌کنید

 

چرا با دالاهو به ژاپن سفر کنیم؟

حرفه‌ای بودن تیم سفر، پشتیبانی قوی و رزومه پربار در برگزاری تورهای خارجی، از دالاهو یک آژانس گردشگری خوش‌نام را ساخته است. این آژانس به زمان، امنیت، پول و شرایط سفر مسافران بسیار اهمیت می‌دهد و تمام شرایط سفر را کاملا شفاف در اختیارتان می‌گذارد. در این سفر بهترین لیدرهای دالاهو که همگی مجوزها و سواد کافی برای برگزاری تور را دارند همراهی‌تان می‌کنند تا بدون نگرانی فقط از سفرتان لذت ببرید. اگر دوست دارید در تور ژاپن ثبت نام کنید و یا بیشتر درباره تورهای دالاهو مثل تور برزیل، تور کاپادوکیا، تور فیلیپین، تور گرجستان، تور روسیه و... بدانید، وب سایت ما را ببینید و یا با شماره 02141663000 تماس بگیرید.1402/03/04 | کد مطلب: 4835
نیوشا امینیان


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.