تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
جشنــواره تــورهای داخــلی نــوروز
حداقل 390 هزار تومان تخفیف + 5 هزار تومان تخفیف بیشتر به ازای هر روز سابقه سفر
بــرو به صفحـــه جشنــواره
همزمان با دهه پایانی صفر:

۱۰ میلیون زائر در مشهد مقدس حضور دارند

بیش از چهار هزار هیئت مذهبی از داخل و برخی کشورهای اسلامی‌ برای شرکت در آیین‌های عزاداری دهه آخر صفر به مشهد مقدس سفر می‌کنند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از حضور ۱۰ میلیون زائر در روزهای ۲۸ و ۲۹ صفر در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد ممتاز با تشریح برنامه‌های پایانی دهه آخر صفر در حرم امام رضا (ع) گفت: برپایی نماز جماعت ظهر و عصر، برگزاری مراسم خطبه خوانی شب شهادت حضرت رضا (ع) پس از برگزاری نماز مغرب و عشا و مراسمشان غریبان امام هشتم از اهم برنامه‌های حرم مطهر رضوی در روزهای پایانی ماه صفر است.

محمود ممتاز در نشست خبری در تشریح برنامه‌های پایانی دهه آخر صفر در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: تشرف هیئت‌های مذهبی سراسر کشور در ۲۸ و ۲۹‌صفر، اجتماع عظیم عزاداران رضوی هم‌زمان با اقامه نماز ظهر و عصر پنج‌شنبه ۲۱‌دی ماه در صحن جامع رضوی با حضور هیئت‌های مذهبی سراسر کشور و زائران و مجاوران از برنامه‌های امسال دهه پایانی صفر است.

وی افزود: مراسم روضه‌خوانی و عزاداری صبحگاهی، ویژه هیئت‌های مذهبی از سیزدهم دی ماه آغاز و تا بیست و دوم دی ماه ادامه خواهد داشت که این برنامه از ساعت پنج ‌صبح در رواق شیخ حر عاملی با حضور بیش از ۱۵هزار نفر انجام می‌شود.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در ۲۸‌صفر سال گذشته تعداد هزار و ۱۹۷‌هیئت و در ۲۹‌صفر ۸۶۰‌هیئت و ۳۰‌صفر هزار و ۶۶۳‌هیئت توفیق تشرف به اماکن متبرکه و عزاداری را داشته‌اند.

ممتاز افزود: تعداد هیئت‌های مذهبی در اربعین امسال در مقایسه با سال گذشته، ۸۹ هیئت، برابر با ۲/۴۱‌درصد افزایش داشته است.

وی درباره برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تشرف زائران اظهار کرد: برای حفظ امنیت با فراخوانی نیروهای انتظامات، گروه‌های خدمتی گشت بصیر تشکیل شده است.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به محدودیت‌های تردد گفت: در روزهای ۲۲ و ۲۳‌دی مسیرهای بست شیخ طوسی و شیخ طبرسی ویژه تشرف هیئت‌ها و بست شیخ حرعاملی ویژه خروج هیئت‌های مذهبی است.
ممتاز یادآور شد: با توجه به حضور گسترده هیئت‌های مذهبی، صحن انقلاب اسلامی ‌ویژه آقایان و دیگر صحن‌های مقدس خانوادگی است.

وی تاکید کرد: برای نخستین بار رواق دارالحجه به منظور عزاداری از ساعت ۲۴ تا ۴ صبح در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار داده می‌شود.

منبع: ایلنا1391/10/19 | کد مطلب: 507
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی


  • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.