تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

شروان دره تا جهنم دره

34 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل


تورهای داخلی

شروان دره تا جهنم دره کجاست؟

شما چه نوع سفری را بیشتر می‌پسندید؟ تاریخی؟ طبیعت‌گردی؟ مهیج یا اسرار آمیز؟ آیا باور می‌کنید فقط و فقط در یک سفر می‌توانید همه این‌ها را با هم تجربه کنید؟ در دامنه سبلان منطقه‌ایست که با ورود به آن فکر می‌کنید فیلم‌های اسرارآمیز اینجا پر شده باشد؛ دره‌ای عمیق با دیواره منحصر به فرد که عبور از پلی معلق بر فراز آن، سفر شما را مهیج می‌کند. در همین نزدیکی می‌توانید تاریخی‌ترین بناها را ببینید و داستان‌های افسانه ای مربوط به آن را بشنوید... شما بارها جهنم دره را شنیده اید. اما آیا می دانستید جهنم‌دره واقعا وجود دارد؟

از تهران راهی مشکین‌شهر شوید. از جاذبه‌های بی‌نظیر و فراموش نشدنی آن دیدن کنید. برای رسیدن به شهر یئری، پیرازمیان را پیش بگیرید، به سه راهی پیرازمیان که رسیدید، وارد جاده فرعی شوید. اوایل راه آسفالت است اما برای رسیدن به این شهر اسرار آمیز، باید جاده خاکی را طی کنید.

طبیعت زیبای شروان دره.

در شروان دره تا جهنم دره چه می‌بینیم؟

شهر یئری

یکی از جاذبه‌هایی که در این مسیر می‌توانید ببینید مجموعه شهر باستانی یئری است؛ شهر آدم‌های سنگی یکی از خاص‌ترین شهرهای دنیاست که مانند آن را در کم‌تر جایی می‌توان دید. شما با ورود به این شهر، متوجه آدم‌های سنگی‌ای می‌شوید که دهان ندارند و دست به سینه به شما خیره شده‌اند. هر چه جلوتر بروید به رازآلود بودن آن بیش‌تر پی خواهید برد. آدم‌هایی سنگی که همه شبیه مرد هستند اما در میان آن‌ها یک زن دیده می‌شود. راز آن چه می‌تواند باشد؟ حتما تاریخ پرباری پشت هر کدام از این آدم ها وجود دارد. می‌گویند این آدم‌های سنگی به یاد کسانی که ساکن این منطقه بودند ساخته شده اند؛ ساکنانی که  متعلق به 4 هزار سال پیش و عصر آهن هستند. جالب این است که این سنگ‌افراشته‌ها پس از جنگ‌های خونین، بلایای طبیعی، باد و باران، سالم مانده‌اند. در جایی آمده مجسمه های سنگی که مانند بچه‌هایی بی دهان به شما خیره شده‌اند، معروف به مکتب اوشاقلاری یا بچه‌های مکتب هستند. تحقیقات باستان‌شناسی نشان داده، اینجا یک شهر مذهبی و آیینی بوده است. البته هنوز برای این شهر اسرارآمیز جای کاوش وجود دارد.

شروان دره

شروان دره که در نزدیکی شهر یئری قرار گرفته دره‌ای عمیق و عریض است با دیواره های تندیس شکل. مانند این دره را نه تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه نمی‌توان دید. داستان‌های شگفت‌انگیزی در مورد دیواره‌های سنگی وجود دارد. به اینجا سفر کنید تا افسانه‌های مربوط به آن را بشنوید.

آدم‌های سنگی مرموز در شهر یئری.

چهره‌های جالب آدمک‌های سنگی شهر یئری.

جهنم دره

چهار روز برای دیدن این همه شگفتی کافیست. با رسیدن به مشکین‌شهر حتما از کهنه قلعه، تاریخی‌ترین بنای ایران دیدن کنید. بعد از آن به سمت جهنم‌دره بروید. جهنم‌دره برخلاف اسمش بهشتی در مشکین شهر است. یکی از زیباترین دره‌های ایران که ترکیب کوه، دره، رودخانه و پوشش گیاهی غنی، از آن منظره بی‌نظیری ساخته است. از شیخ حیدر مقبره شاه اسماعیل اول دیدن کنید. اما شگفتی این سفر به اینجا ختم نمی‌شود، از برکه آرت گلی و مناظر اطراف آن لذت ببرید.

ماجراجویی در شروان دره.

کی بهشروان دره تا جهنم دره برویم؟

این منطقه به خاطر وزش بادهای شدید، زمستان‌های سردی دارد؛ بنابراین بهترین فصل برای سفر به این منطقه، تابستان و بهار است. در این فصل می‌توانید از دشت‌های سرسبز اطراف لذت ببرید. 

دشت‌های سرسبز شروان دره.

در این سفر با خود چه ببریم؟

مگر می‌شود به چنین شهر اسرارآمیزی پا گذاشت و از آدم‌های غمگین بی‌دهانش فیلم و عکس نگرفت. دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید چون قطعا پشیمان خواهید شد. کفش کوه‌پیمایی، کوله، و لوازم شخصی از دیگر لوازم ضروری شما در این سفر خواهد بود.

 

 

نسخه انگلیسی تور شروان دره: Meshginshahrتجربه همسفران
شما می‌توانید 491 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 19 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "شروان دره تا جهنم دره"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «شروان دره تا جهنم دره» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
بهاره حسینی
1394/03/26 17:21
سلام. تور شهر یئری تا شروان دره را در ماه شهریور نمی گذارید؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1394/03/30 11:32
با سلام
هنوز برای شهریورماه برنامه‌ریزی نشده. پایان تیرماه مجدد وبسایت رو چک کنید لطفا.