تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

دیار بختیاری‌

32 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 813 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 32 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
مــشاهــده هــمه تــورها

همنشینی با بختیاری‌ها

چهارمحال بختیاری کجاست؟

یکی از استان‌های زیبای ایران‌، چهارمحال بختیاری است. مرکز این استان شهر کُرد است و برای رسیدن به آن باید از تهران به سمت جنوب غرب حرکت کنید. اگر راهی این استان شدید خودتان را برای تجربه سفری به یادماندنی و ثبت خاطراتی ناب آماده کنید.

چرا چهارمحال بختیاری خاص است؟

چهار محال بختیاری به‌ خاطر وجود مردم شریف ایل بختیاری و طبیعت زیبا و خاصی که دارد یکی از مقاصد بکر گردشگری است.

معاشرت با ایل بختیاری از خاطرتان نخواهد رفت.

در سفر به چهارمحال بختیاری چه می‌بینیم؟

 ملاقات با مردم خونگرم بختیاری

یکی از دلایلی که می‌تواند سفر ما را به چهارمحال بختیاری به یادماندنی کند دیدار با یکی از اقوام ایرانی ساکن غرب و جنوب غرب ایران است. نوشیدن یک استکان چای در سیاه چادر پر از عشق‌شان از خاطرتان نخواهد رفت.

سیاه چادری از عشق.

آبشار شیخ علیخان

یکی از آبشارهای زیبا در استان چهارمحال و بختیاری و در نزدیکی کوهرنگ، آبشار شیخ علیخان است. این آبشار هنوز مانند برخی از آبشارهای ایران خیلی شناخته شده نیست و از آسیب‌های انسانی به دور مانده است.

به راستی که آبشار بکر شیخ علیخان ارزش تماشا دارد.

غار یخی چما

غارهای یخی همیشه دیدنی هستند و تماشای آن‌ها‌ شما را به وجد خواهد آورد. در نزدیکی روستای شیخ علیخان از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ یک غار یخی شگفت‌انگیز وجود دارد که به نام غار یخی چما شهرت دارد. این غار از لایه‌های یخ و برف تشکیل شده و در سراسر آن قندیل‌های یخی به چشم می‌خورد. در فصول گرم و کم‌بارش ضخامت این لایه‌ها کم می‌شود و باید از عبور بر روی آن‌ها و داخل غار اجتناب کرد. از زیر یخ‌های این غار نیز چشمه‌ای با آب سرد در جریان است که نهایتاً به سد کوهرنگ می‌ریزد.

ماجراجویی در غاریخی چما به وجدتان خواهد آورد.

تونل کوهرنگ

تونل کوهرنگ جهت انتقال آب چشمه کوهرنگ و دیگر چشمه‌های اطراف به رودخانه زاینده‌‌رود در سال 1332 در منطقه کوهرنگ، جایی که اکنون شهر توریستی چلگرد قرار دارد، ساخته شد. زیبایی این منطقه حاصل دست‌های تاریخ و طبیعت و بشر است.

تلاش برای انتقال این آب به سال‌های بسیار دور بر می‌گردد. تونل کوهرنگ سابقه تاریخی زیادی دارد و بسیاری از فرامانرواهای ایران در گذشته قصد ایجاد آن را داشته‌اند. در آن زمان تصمیم بر این بوده که به خط‌الراس کوه کارکنان شکاف عمودی داده شود و با ساختن سدی مرتفع، سطح آب کارون را بالا بیاوردند و از شکاف کوه کارکنان عبور دهند، اما در نهایت با مرگ شاه عباس این اقدام عمرانی نافرجام ماند. چند اثر تاریخی دیدنی مانند برش شاه و سد شاه عباس که پایه بزرگ آن هنوز روی رودخانه کارون، در محل اتصال آب‌های کوهرنگ و شیخ‌علیخان است، در اینجا به چشم می‌خورد.

تونل کوهرنگ آب چشمه کوهرنگ و سایر چشمه‌ها را به زاینده رود می‌ریزد.

دشت‌ها اطراف تونل همراه با آبشار پرآب و فضای‌های زیبای آن، برای کسانی که به تماشای اینجا می‌آیند دیدنی است. از آنجایی که این مکان به پیست اسکی چلگرد نزدیک است، در تمام فصول سال، حتی زمستان گردشگران به‌ سوی اینجا می‌روند. اگر به‌ سوی این سازه تاریخی رفتید از تماشای جاذبه‌هایی همچون چشمه دیمه، پیست اسکی چلگرد، روستای سرآقاسید و... غافل نشوید. 

گردشگاه پیرغار

یکی دیگر از جاذبه‌هایی که ما را برای سفر به چهارمحال و بختیاری مجاب می‌کند،  منطقه پیرغار در روستای ده چشمه است. این منطقه در کنار طبیعت زیبای خود یکی از مهم‌ترین کتیبه‌های تاریخ معاصر و عصر مشروطیت را در خود جای داده است.

طبیعت زیبای گردشگاه پیرغار.

قلعه چالشتر

حالا که راهی استان چهارمحال بختیاری شدید بازدید از قلعه‌ای با معماری تلفیقی از دوران قاجار و اروپایی را از دست ندهید. این قلعه زیبا در منطقه چالشتر واقع شده است. در سراسر قلعه چالشتر نقوش بسیار زیبایی نقاشی و حجاری شده‌اند که تماشای آن‌ها شما را به قلب روایت داستان آن نقوش می‌برد.

نقوش قلعه چالشتر بسیار دیدنی است.

پل زمانخان سامان

یکی از پل‌های تاریخی بر روی رودخانه زاینده‌رود پل زمانخان است. این پل در دوران ساسانیان برای  عبور آسوده  ایل احداث شد و تاکنون سالم باقی مانده است. این پل را نگین گردشگری استان می‌دانند.

یادگار تاریخی چهارمحال بختیاری.

ارگ گوگد

پس از بازدیدهای استان چهارمحال بختیاری در راه بازگشت به سوی تهران یک جاذبه دیگری که می‌توانید از آن بازدید کنید ارگ تاریخی گوگد در شهر گلپایگان واقع در استان اصفهان است. ارگ گوگد یکی از  بزرگ‌ترین بناهای خشت و گلی ایران است که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است. این بنا 400 سال پیش در مسیر جاده ابریشم ساخته شده است.

 ارگ گوگد یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشت و گلی ایران است.

کی به استان چهارمحال بختیاری برویم؟

این استان در فصول مختلف سال گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.  یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از جاذبه‌های این استان، نیمه اول سال است که در آن طبیعت به اوج زیبایی خود می‌رسد.

در سفر به استان چهارمحال بختیاری چه چیزهایی با خود ببریم؟

یک کفش راحت به پا کنید. کوله خود را از وسایلی که در هر سفر چند روزه لازم دارید پر کنید. آب و آذوقه‌ای برای مسیر خود بردارید و خرید سایر مایحتاج مصرفی سفر را بگذارید برای مغازه‌های محلی. زیرا با این کار به ظاهر کوچک، نقش بزرگی در حمایت از جوامع محلی ایفا و به توسعه گردشگری پایدار کمک می‌کنید.

 


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "دیار بختیاری‌"
آیا شما تور کیش یا مشهد دارید؟

خیر.

آیا تورهای شما به صورت چارتر است و شامل شرایط تخفیف می شود؟

خیر، تورها به صورت انفرادی بوده و تاریخ و نحوه سفر با توجه به درخواست شما اجرا خواهد شد.

مسیرهای هوایی تورهای انفرادی با چه پروازهایی( ایرلاین) انجام می‌شود؟

همه ایرلاین‌ها از طرف دالاهو  بررسی و کلیه پروازهای موجود در مسیر انتخابی سفر به شما  اعلام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت، ساعت پرواز، قیمت بلیط و شرایط خاص خود، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تورهای همه روزه شما در تمامی ایام اجرا می شود؟

تورهای انفرادی دالاهو با توجه به درخواست شما در هر تاریخی قابل اجراست. بدیهی‌ست اجرای تور به امکان‌پذیر بودن رزرو "اقامتگاه" و "وسیله نقلیه" مورد نظر شما دارد.

هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

اقامت در تورهای دالاهو چگونه است؟(هتل، خانه محلی، چادر)
 • اقامت در هتل: در سفرهای گروهی، اقامت در هتل‌ها تا آنجا که امکانات هتل و شرایط سفر اجازه دهد، در اتاق‌های 2 یا 3 نفره صورت می‌گیرد. اولویت تخصیص اتاق‌های 2 نفره در سفرهای دالاهو با زوجین است.
  اگر تنها سفر می‌کنید، شما با همسفران دیگر هم ‌اتاق خواهید شد. اقامت به صورت انفرادی با توجه به شرایط هتل مقصد و با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه امکان‌پذیر است.
 • اقامت در خانه محلی: به علت محدودیت اتاق‌ها در خانه‌های روستایی،  استقرار و استراحت خانم ها و آقایان در اتاق های جداگانه و به صورت گروهی است. بدیهی‌ست تعداد همسفرانی که در یک اتاق مستقر شده و از فضای مشترک استفاده می‌کنند به مراتب بیشتر از هتل خواهد بود. در این نوع اقامت، معمولا امکان اختصاص اتاق خصوصی به همسفران وجود ندارد.
 • اقامت در چادر: چادر‌های دالاهو، به صورت دوپوش با ظرفیت 3 الی 4 نفر است که بر روی زیرانداز ضدآب برپا می‌گردد. کلیه امور مربوط به کمپ، از جمله تامین "چادر دوپوش"، "مکان‌یابی محل مناسب کمپینگ"، "حمل و برپایی چادرها"، "تهیه امکانات اولیه کمپ"  و ... بر عهده دالاهو می‌باشد. اختصاص چادرها حتی‌المقدور با توجه به روابط همسفران صورت می‌گیرد.
  در ضمن شما می‌توانید با هماهنگی قبلی با دالاهو، چادر شخصی به همراه بیاورید.
حمل بار شخصی مسافران در برنامه های چند روزه چگونه است؟

تقریبا در تمام سفرهای چندروزه دالاهو که پیاده‌روی و کوهپیمایی دارند، همسفران فقط "کوله یک روزه" خود را که نیازهای یک روزشان را برطرف می‌کند حمل خواهند کرد. حمل مابقی لوازم به وسیله اتوبوس، وانت، چهارپا و ... به محل اقامت شبانه، توسط دالاهو انجام می‌گیرد.

آیا دالاهو کیسه خواب به مسافرین می‌دهد؟ من کیسه خواب ندارم. چه کار کنم؟

خیر. کیسه خواب وسیله شخصی‌ست و دالاهو امکان ارائه آن به مسافرین را ندارد. در صورتی که "کیسه خواب"‌ از وسایل ضروری یک سفر باشد، شما باید شخصا نسبت به خرید یا قرض از دوستان و آشنایانتان اقدام فرمایید. لازم به ذکر است قیمت یک کیسه خواب معمولی، از 80هزار تومان شروع می‌شود.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
مریم خالقی مقدم
1403/02/17 09:53
لطفا اطلاعات ثبت نام را بفرستید
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1403/02/19 16:04
دوست عزیز
سلام

برای ثبت نام به بخش سفر، تورهای داخلی در وبسایت ما مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1402/03/06 06:53
سلامبا توجه به تعطیلات زمان تور بیشتر شود
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/03/13 11:10
دوست عزیز
سلام

اغلب همسفران بیش از 2.5 یا 3.5 روز نمی توانند زمان بگذارند. به دلیل عدم استقبال همسفران معمولا بیش از این تعداد روز اجرا نخواهد شد.

با تشکر از پیام شما

رامین محب
1402/02/27 18:56
سلامبا توجه به فاصله طولانی از تهران بنظر باید تور چهارمحال حداقل ۳ تا ۴ روز باشه که تعطیلات خرداد مخصوصا اگر از پنجشنبه شب شروع شود زمان مناسبی برای ان است و برنامه ۲.۵ روزه خیلی کوتاه و ناکافی است
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/03/07 16:11
دوست عزیز
سلام

در حال حاضر می‌توانید در تور رفتینگ دیار بختیاری ثبت نام بفرمایید. اطلاعات تور در قسمت تورهای داخلی موجود هست.

با تشکر از پیام شما

سفرهای دیار بختیاری‌ رو دیدی؟

1

رفتینگ دیار بختیاری

14 خرداد 1403
مشاهده سفر