تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آبشار هریجان

آبشار رفیع در دل طبیعت
31 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

آبشار هریجان کجاست؟

یکی از مناطق خوش آب و هوایی که می‌توانید با چند ساعت فاصله گرفتن از شهر تهران به آن برسید هریجان است. هریجان از مناطق کلاردشت در استان مازندران محسوب می‌شود. برای رسیدن به آن باید به سمت جاده چالوس حرکت کنید؛ بعد از سیاه بیشه، جاده‌ای فرعی شما را به روستای هریجان می‌رساند. آبشار هریجان در غرب این روستا قرار دارد.

نمای زیبایی از روستای هریجان.

چرا آبشار هریجان خاص است؟

از آن‌جایی که این آبشار در نزدیکی روستای بکر هریجان قرار دارد، برای رسیدن به آن شانس عبور از این روستای زیبا را دارید. تماشای بافت قدیمی روستا و طبیعت زیبای آن تمام وجودتان را پر از آرامش می‌کند. فاصله نزدیک این آبشار با شهر شلوغی مثل تهران باعث شده که یکی از مکان‌های بکر برای گذراندن آخر هفته‌ای دلچسب باشد.

آبشارهریجان در دشت زیبایی جای گرفته است.

در آبشار هریجان چه می‌بینیم؟

روستای هریجان جمعیت کمی دارد و سکوت دلچسبی در آن جاریست. عبور از این روستا یکی از جاذبه‌های سفر یکروزه‌تان به هریجان خواهد بود. آبشار هریجان، در غرب این روستا، جاذبه دیگری است که تکمیل‌کننده سفرتان است. این آبشار در دشتی سرسبز و خوش آب وهوا جای گرفته. تماشای گل‌های وحشی دشت و گوش سپردن به آواز پرنده‌ها تمام وجودتان را سرمست خواهد کرد. هریجان جزو مناطق حفاظت شده و شکار در آن ممنوع است.

مسیر رسیدن به آبشار هریجان بسیار بکر و دیدنی است.

تکه زیبایی از روستای هریجان.

کی به آبشار هریجان برویم؟

فصل بهار بهترین زمان برای سفر به هریجان است. در این فصل، دشت‌های اطراف آبشار پر از گل‌های وحشی زیبا می‌شود. علاوه بر این، آبشار هریجان در فصول سرد بسیار پر آب است ولی رفتن به اینجا دشوار و خطرناک خواهد بود. در فصل تابستان نیز آب آبشار بسیار کم خواهد شد و زیبایی آن به اندازه فصل بهار نخواهد بود.

در سفر به هریجان چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

از آن جایی که برای رسیدن به آبشار پیاده‌روی داریم، حتما کفش مناسب به پا کنید. در کوله خود یک لباس گرم، بادگیر یا پانچو قرار دهید. همانطور که می‌دانید سال‌ها (250 تا 500 سال) طول می‌کشد تا ظروف یکبار مصرف بازیافت شوند؛ همراه داشتن لیوان و قاشق و چنگال شخصی در کوله‌تان باعث می‌شود تا نیازی به ظروف یکبار مصرف پیدا نکنید و زباله کمتری تولید شود. برای جمع کردن زباله‌های دیگر هم می‌توانید چند کیسه زباله در گوشه کوله‌تان جای دهید. در سفر به هریجان حواس‌تان باشد علاوه بر نریختن زباله، گل‌های زیبا دشت را نچینید و له نکنید، بگذارید زیبایی‌شان در همان دشت باقی بماند. با انجام دادن همین دو کار به ظاهر کوچک، بکر نگه داشتن طبیعت زیبای هریجان کار سختی نخواهد بود.  

 تجربه مسافران
شما می‌توانید 967 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 33 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "آبشار هریجان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «آبشار هریجان» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل