تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

قلعه رودخان

پله پله تا ملاقات قلعه
57 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

قلعه‌رودخان کجاست؟

بزرگ‌ترین قلعه آجری ایران، در استان گیلان و در 25 کیلومتری جنوب غربی شهرستان فومن واقع شده است. از تهران حدود 4 ساعت زمان لازم دارید تا به شهرستان فومن برسید؛ بعد از آن تقریبا 20 دقیقه از جاده زیبا و جنگلی فومن به قلعه‌رودخان عبور خواهید کرد. این قلعه درست بالای ارتفاعات فومن قرار دارد و برای رسیدن به آن باید هزار پله را بپیمایید.

قلعه رودخان، بزرگ‌ترین قلعه آجری ایران.

قلعه‌رودخان چرا خاص است؟

احتمالا شما هم قلعه‌های زیادی در گوشه و کنار ایران دیده‌اید؛ اما اغلب این قلعه‌ها از بین رفته‌اند و چیزی از آن‌ها باقی نمانده است. قلعه‌رودخان، برخلاف سایر قلعه‌‌های ایران در منطقه جنگلی واقع شده است و با به‌کارگیری مصالح مرغوب با گذشت سال‌ها از گزند باد و باران در امان مانده است. این قلعه یکی از شاهکاراهای معماری است که نشان از هوش معماران ساسانی دارد. هم‌چنین با داشتن دیوارهایی به ارتفاع 500 متر و 65 برج و بارو یکی از عظیم‌ترین قلعه‌هاست.

قلعه رودخان، شاهکار معماری ساسانی.

در قلعه‌رودخان چه می‌بینیم؟

این‌بار، یکی دیگر از عجایب گیلان را خواهیم دید. یکی از عجایب تاریخی که درست در ارتفاعات جنگلی فومن قرار گرفته است. از هزار پله باید بالا بروید تا این پدیده را کشف کنید؛ اما این پله‌ها در مسیر رویایی قرار گرفته‌اند: مسیر جنگلی که صدای دلنشین رودخانه همراهی‌تان خواهد کرد و هر چه بالاتر می‌روید دوست دارید برگردید و طبیعت زیر پای خود را ببینید. در راه، مردمانی با لباس‌ها و محصولات محلی خواهید دید که به جذابیت سفرتان می‌افزاید. بیش‌تر روزهای سال این قلعه زیر مه قرار گرفته که زیبایی خاص خود را دارد. البته شکوه قلعه‌رودخان به فضای خارجی آن ختم نمی‌شود. وقتی به ورودی چوبی آن رسیدید وارد آن شوید؛ قطعا از وجود اتاق‌های هشت‌ضلعی، اجاق، دودکش و آب انبار که همه نشان از هوشمندی معماران آن دارد به وجد خواهید آمد.

 مسیر قلعه رودخان  آنقدر زیباست که بالا رفتن از پله‌ها را برای‌تان لذت‌بخش خواهد کرد.

کی به قلعه‌رودخان برویم؟

بهترین زمان سفر به این‌جا بهار و تابستان است. قلعه‌رودخان در زمستان و پاییز نیز زیبایی منحصر به فرد خود را دارد؛ اما به دلیل بارندگی در این فصل‌ها ممکن است مسیر رسیدن به آن لیز باشد.

قلعه رودخان و سرسبزی طبیعت بهار و تابستانش.

در سفر به قلعه‌رودخان با خود چی ببریم؟

در این سفر، قرار است از 1000 پله بالا بروید بنابراین پوشیدن کفش راحتی از ضروری‌ترین لوازم این سفر است. هم‌چنین کوله سبکی بپیچید و آن را از وسایل ضروری، ضد آفتاب، عینک آفتابی پر کنید. دوربین عکاسی را فراموش نکنید.

نکته‌ای که باید بدانید: کل مسیر رفت و برگشت شما 4 تا 5 ساعت است و برای بالا رفتن از آن باید آمادگی لازم را داشته باشید. افراد کهنسال و کسانی که به ناراحتی زانو مبتلا هستند نمی‌توانند از این پله‌ها بالا بروند.

 

نسخه انگلیسی تور قلعه رودخان: (Rudkhan Castle (Qal'eh Rudkhanسوالات متداول "قلعه رودخان"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «قلعه رودخان» اینجا را کلیک نمایید.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل