تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بارش شهابی

60 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

بارش شهابی چیست؟

زمین طی گردش خود به دور خورشید گاهی از میان توده‌ ذرات می‌گذرد. این ذرات که به نام شهاب‌واره شناخته شده‌اند گاهی بقایای مرگ یک ستاره دنباله‌دار و گاهی بقایای سیارک‌ها هستند. شهاب‌واره‌ها در برخورد به جو زمین می‌سوزند و ما در واقع اثر سوختن آن‌ها را می‌بینیم. در موارد خیلی خیلی نادری ممکن است ذرات بزرگی از این ذرات از جو زمین عبور کند و به سطح زمین برسند که ما آن‌ها را به عنوان شهاب سنگ می‌شناسیم؛ شهاب سنگ‌ها در مورزه نگهداری می‌شوند. موزه کاخ نیاوران و گنبد مینا در پارک آب و آتش تهران نمونه‌هایی از آن‌ها را دارد. اما این مورد خیلی نادر است و در واقع قرار نیست ما در سفرهای رصدمان شاهد بارش شهاب سنگ‌ها باشیم و آنچه خواهیم دید اثر سوختن شهاب‌واره‌ها در جو زمین است که از آن به عنوان بارش شهابی یاد می‌شود.

تماشای پدیده بارش شهابی اعجاب‌انگیز است.

چرا بارش شهابی خاص است؟

روزهای مختلف سال، از سطح زمین می‌توان در آسمان صاف شب و بدون آلودگی نوری شهاب‌ها را دید اما در سال چند روز این بارش شهابی به اوج خود می‌رسد؛ در ماه مرداد بارش شهابی برساوشی و در ماه آذر بارش شهابی جوزایی از معروف‌ترین آن‌هاست. در علم نجوم تعداد شهاب‌ها در ساعت با پارامتر ZHR شناخته می‌شود و بارش‌ شهابی برساوشی و جوزایی  ZHR بالایی دارد.

بارش شهابی برساوشی:

بارش شهابی برساوشی در واقع حاصل سوختن ذرات باقی‌مانده ستاره دنباله‌داری به‌نام سویفت- تاتل در برخورد با جو زمین است. وقتی به مسیر این شهاب‌ها نگاه کنید متوجه خواهید شد که همه آن‌ها به منطقه مشترکی در آسمان می‌رسند که اصطلاحا به آن کانون بارش می‌گویند. به دلیل اینکه کانون این بارش، صورت فلکی برساوش است نام آن نیز به بارش شهابی برساوشی شهرت یافته است. این پدیده که از ۲۷ تیر تا سوم شهریور ادامه دارد، در نیمه‌شب ۲۱ و ۲۲ مرداد به اوج خود می‌رسد و با حضور در مناطق مناسب می‌توانید حدود ۶۰ تا ۷۰ شهاب را در هر ساعت مشاهده کنید.

بارش شهابی برساوشی در واقع حاصل سوختن ذرات باقی‌مانده ستاره دنباله‌داری به‌نام سویفت- تاتل در برخورد با جو زمین است.

بارش شهابی جوزایی:

بر خلاف اغلب بارش‌های شهابی که منشا‌ آن‌ها از بقایای ستاره‌های دنباله‌دار است منشا بارش شهابی جوزایی از یک سیارک است که به نظر برخی اخترشناسان نوعی جرم به نام دنباله‌دار خاموش است. چگونگی تولید شهاب‌ها توسط سیارک‌ها تاکنون کشف نشده است. به نظر می‌رسد که کانون این بارش شهابی به صورت فلکی جوزا می‌رسد و علت نام‌گذاری آن نیز همین است. بارش شهابی جوزایی در حدود  ۱۶ آذر آغاز می‌شود و در روز ۲۳ ماه آذر به اوج می‌رسد و ۲۷  آذر ماه پایان می‌یابد. ZHR این بارش حدود 100 است یعنی اگر در منطقه مناسب رصد باشید شانس تماشای 100 شهاب در هر ساعت را دارید.

شهاب‌های دلربا و تکه‌ای از بازوی کهکشان راه شیری در یک قاب.

در تورهای رصد بارش شهابی چه می‌بینیم؟

یکی از ویژگی‌های جذاب تورهای رصد بارش شهابی دالاهو این است که در طول روز می‎توانید از جاذبه‌های روی زمین لذت ببرید و با فرارسیدن شب میان آسمان اعجاب‌انگیز شب غرق شوید. یکی از بهترین مکان‌ها برای رصد آسمان شب، مناطق کویری است؛ که هم افق دیدتان باز است و هم از آلودگی‌های نوری دور هستید. یکی از این کویرها، کویر رضا آباد است. رضا آباد در نزدیکی پارک ملی خارتوران قرار دارد. در نزدیکی کویر رضا آباد دو روستای زیبای رضا آباد و قلعه بالا نیز وجود دارد. در طول روز می‌توانید در میان کوچه پس‌کوچه‌های دلربای این روستاها قدم بزنید، از صنایع دستی زیبای‌شان خرید کنید و با فرهنگ مردم دوست‌داشتنی‌شان آشنا شوید. شب‌هنگام در شرایطی که آسمان صاف و بدون غبار باشد بدون چشم مسلح می‌توانید علاوه بر شهاب‌های دلربا، گوشه‌ای از بازوی کهکشان راه شیری و صورت‌های فلکی جذابی را نیز در آسمان تماشا کنید.

روستای رضا آباد؛ پنجره‌هایی رو به کویر.

کوچه پس‌ کوچه‌های دلربای قلعه بالا.

تماشای بارش شهابی برساوشی در کویر رضاآباد در تور مرداد ماه دالاهو.

کی به تماشای بارش شهابی برویم؟

همانطور که گفتیم در دو ماه مرداد و آذر اوج بارش شهابی برساوشی و جوزایی را داریم. در این دو ماه اگر به مناطقی سفر کنید که آسمان صاف، بدون ابر و غبار باشد و از آلودگی نوری دور باشید می‌توانید شهاب‌های زیادی را تماشا کنید. در بقیه روزهای سال نیز اگر در همچنین مناطقی باشید، در نیمه‌های شب اگر چشم به آسمان بدوزید باز هم امکانش وجود دارد که شهابی از گوشه چشم‌تان بگذرد.

برای رصد بارش شهابی چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

اگر برای بارش شهابی برساوشی عازم مناطق کویری هستید فقط یک لایه لباس گرم برای شب کافی است. اما اگر برای تماشای بارش شهابی جوزایی عازم مناطق کویری هستید حتما چند لایه لباس گرم همراه خود داشته باشید زیرا شب‌های پاییزی کویر بسیار سرد است. در شب‌های رصد گاهی آنقدر غرق آسمان می‌شوید که احساس گرسنگی نمی‌کنید برای همین بهتر است مقداری مغز و خوراکی‌های کوچک همراه خود داشته باشید تا هر چند ساعت یکبار آن‌ها را مصرف کنید و ساعت‌های طولانی معده‌تان خالی نماند و با افت فشار مواجه شوید. در هر فصلی که به مناطق کویری سفر می‌کنید بهتر است در پیاده‌روی‌های شب هنگام کفش‌های ساق‌دار به پا کنید تا از گزش احتمالی موجودات آن حوالی در امان باشید. همراه داشتن یک زیرانداز نرم نیز باعث می‌شود راحت روی زمین دراز بکشید و تماشای هیچ شهابی را از دست ندهید. برای تماشای بهتر عمق آسمان بهتر است از هرگونه آلودگی نوری حتی نور سفید چراغ قوه نیز به دور باشید برای رفع این مشکل اگر چراغ قوه با نور قرمز ندارید می‌توانید تکه‌ای طلق قرمز را جلوی چراغ گوشی یا چراغ قوه خود بچسبانید تا نور آن قرمز بتابد. نور قرمز به دلیل طول موجش، اثر کمتری در چشمان‌تان می‌گذرد. اگر دوربین دو چشمی دارید حتما همراه خود ببرید تا بتوانید بیشتر از همیشه آسمان جادویی شب را کشف کنید و میان آن غرق شوید. برای عکاسی از آسمان شب نیاز به سه پایه خواهید داشت اگر دوربین و سه پایه دارید در این سفر آن را همراه خود ببرید؛ با داشتن کمی دانش عکاسی و آزمون و خطا می‌توانید تکه‌ای از آسمان را در کادر چشمان‌تان برای همیشه ثبت کنید.

 تجربه همسفران
شما می‌توانید 692 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 31 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
سوالات متداول "بارش شهابی"
جهت مشاهده سوالات متداول همسفران و پاسخ‌های مربوط به تور «بارش شهابی» اینجا را کلیک نمایید.بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1400/09/23 11:13
سلام من 23اذر ماه شئ نورانی مثل ستاره دیدم که از ماه سقوط کرد و غیب شد اما دنباله نداشت ممکنه همون شهاب سنگ باشه؟؟یا چیز دیگه ای هست؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1400/09/05 15:15
سلام، میگم بارش شهابی جوزایی رو هم تو شهر میتونیم نگاه کنیم و از ساعت چند و صورت فلکی جوزا چه ساعتی بالای آسمان قرار میگیرد تا بتونیم نگاه کنیم؟ فک کنم کنار صورت فلکی حباری که هر شب تو آسمون همیی شهر ها هم میبینیم کنارش سما چپ قرار داره درسه؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1400/08/18 16:50
سلام هزینه هر تور به کویر برای بارش شهابی چند هست؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/08/22 10:34
دوست عزیز
سلام

اطلاعات کامل تورهای کویر روی سایت ما هست.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/08/16 22:35
سلام آيا تور براي بارش شهابي آذر ماه به كرمان خواهيد داشت؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/08/17 10:02
دوست عزیز
سلام

اگر شرایط برای برگزاری مناسب باشه حتما بررسی و تور در سایت بارگذاری خواهد شد.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/08/06 12:37
سلام شهاب باران بعدی کی هست
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/08/09 11:20
دوست عزیز
سلام

اواخر آبان ماه بارش شهابی اسدی را خواهیم داشت.

با تشکر از پیام شما

Saharsaeedi289@gmail.com
1400/08/02 11:16
سلام برای اذر ماه ایا بارش شهابی وجود دارد؟طوری هست ک بشه با دوربین دوچشمی دید؟ممنون میشم تاریخ دقیق رو بهم بگین
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/08/03 13:35
دوست عزیز
سلام

اگر در منطقه مناسبی باشین و ماه در آسمان نباشد (مثلا مناطق کویری که آلودگی نوری کم هست) می توانید بدون دوربین و با چشم غیر مسلح هم بارش شهابی را ببینید.
تاریخ 22 و 23 آذرماه هست.

با تشکر از پیام شما

merytakin189@gmail.com
1400/07/22 15:21
سلام مى خواستم بپرسم ميشه از تبريز بارش شهابى جوزايى را رصد كرد ؟ و چگونه ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/07/24 11:40
دوست عزیز
سلام

معمولا در هر جایی که آلودگی نوری کم باشد امکان رویت وجود دارد. البته بیشتر مناطق غیر شهری، بکر و کویری برای رویت پیشنهاد می‌شوند.

با تشکر از پیام شما

minalotfali@gmail.com
1400/07/08 17:37
سلامبرای بارش شهابی جوزایی هم شما تور برگزار میکنید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/07/10 11:25
دوست عزیز
سلام

بله. در زمان این بارش تور برگزار خواهد شد.

با تشکر از پیام شما

ساناز
1400/05/16 19:37
سلاممیخواستم بپرسم اگر نتونیم بریم کویر نزدیک تهران جایی هست که بشه شهاب بارون رو دید؟ یا تو ارتفاعات گیلان؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/05/17 09:13
دوست عزیز
سلام

بهترین جهت تماشا، انتخاب قسمت تاریک تر آسمان و شاید نگاه مستقیم به بالای سر است. برای تماشا باید از نورهای شدید و آلودگی نوری شهری دور شد چرا که شماری از بزرگترین موانع مشاهده خوب شهاب سنگ، هوای ابری و آلودگی نوری است. اگر فضا و مکان اجازه داد دور از چراغ‌های شهر دراز بکشید، به آسمان خیره شوید و اجازه دهید تا چشمان‌تان مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به تاریکی عادت کند. خواهید توانست شماری از شهاب‌سنگ‌ها را در آسمان ببینید.
بهترین مکان برای مشاهده شهاب سنگ ها کویرها و روستاهایی است که از آلودگی نوری شهری به دور هستند.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/03/10 11:54
سلام بارش شهابی برساووشی گه بک مات دیگر ره میدهد رو چه ساعتی میتونیم ببینیم ساعت چند؟ یعنی شب که میشه ساعت چند میتونیم بیبینیم؟ ساعت 9یا8یا...
پاسخ دهید...
fjfshke@gmail.com
1400/02/13 14:42
سلامببخشید خواستم بدونم که باران شهابی 15 اردیبهشت رو میشه در ایلام رصد کرد و اینکه چه ساعتی میتونیم بارش شهابی را ببینیم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/02/15 11:30
دوست عزیز
سلام

متاسفانه اطلاع دقیقی در سوال شما نداریم. اما معمولا در مناطقی که آلودگی نوری کم باشد امکان رویت وجود دارد.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/02/12 13:26
در چه جهتی بارش شهابی اتا دلوی را میتوان دید و روز های قبل ساعت چند میشه دبدو در روز که نمیتواد بارش شهابی رو دید؟ میشه؟ اگر در روز هست در چه جهتی و کجا وسط آسمان یا یه جهتیه؟ و شب ساعت چند میشه دید؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1400/02/13 16:03
دوست عزیز
سلام
این بارش در نیمکرۀ جنوبی بهترین دید را خواهد داشت. بهترین موقع برای دیدن آن یکی دو ساعت قبل از طلوعِ ۱۵ اردیبهشت خواهد بود اما از چند روز قبل هم برخی از شهاب‌سنگ‌ها قابل مشاهده خواهند بود. این شهاب‌سنگ‌ها با سرعتی بالغ بر ۲۳۸ هزار کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند و به صورت قطارهایی درخشان ظاهر می‌شوند. همانطور که از نام آن پیداست، کانون این بار بسیار نزدیک به ستاره «اتا دلو» است.
منبع: وبسایت ایرنا لایف

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/02/10 18:58
سلام بارش شهابی اتا دلوی کی شروع میشه و چه ساعتی است؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/02/12 10:53
دوست عزیز
سلام

این بارش در نیمکرۀ جنوبی بهترین دید را خواهد داشت. بهترین موقع برای دیدن آن یکی دو ساعت قبل از طلوعِ ۱۵ اردیبهشت خواهد بود اما از چند روز قبل هم برخی از شهاب‌سنگ‌ها قابل مشاهده خواهند بود. این شهاب‌سنگ‌ها با سرعتی بالغ بر ۲۳۸ هزار کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند و به صورت قطارهایی درخشان ظاهر می‌شوند. همانطور که از نام آن پیداست، کانون این بار بسیار نزدیک به ستاره «اتا دلو» است.
منبع: وبسایت ایرنا لایف

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/02/02 19:54
سلام میتونیم در شهر هم این بارش هارو ببینیم؟؟!
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/02/04 09:50
دوست عزیز
سلام

بارش شهابی در مکان‌هایی قابل رویت است که آلودگی نوری در هنگام شب بسیار بسیار کم باشد. معمولا در شهرهای بزرگ امکان رویت نیست. در شهرهایی که آلودگی نوری کم باشد می‌توانید رویت کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/02/01 10:28
سلام ببخشید بارش شهابی شلیاقی اردیبهشت ماه در ایران چه ساعتی میتوان مشاهده کرد؟ خوانده بودم که ساعت ۱۲ مگر میشه ساعت ۱۲ ظهر آسمان روشن است و بارش شهابی ببینیم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/02/02 12:00
دوست عزیز
سلام

شب سوم و بامداد چهارم اردیبهشت ماه، اوج بارش شهابی شلیاقی را خواهیم داشت، اما تعداد شهاب‌های این بارش شهابی کم و حدود ۲۰ بارش در ساعت است. امکان مشاهده شهاب در روز بسیار بسیار کم هست. در شب باید رویت کنید.

با تشکر از پیام شما

ali1nesbat@gnail.vom
1400/01/28 23:06
سلام ببخشید میگن تو اردیبهشت باران شهابی هست درسته؟اگه درسته تاریخ بدین لطفاممنون
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/01/29 09:20
دوست عزیز
سلام

بله بارش شهابی داریم. شب سوم و بامداد چهارم اردیبهشت ماه، اوج بارش شهابی شلیاقی را خواهیم داشت، اما تعداد شهاب‌های این بارش شهابی کم و حدود ۲۰ بارش در ساعت است.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/12/30 18:31
سلام در چه ساعت بهتره میتونیم بارش برساوشی رو ببینیم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/01/07 11:15
دوست عزیز
سلام

معمولا هنگام شب موقعیت برای تماشای بارش شهابی یا رصد اجرام آسمانی مناسب تر است.

با تشکر از پیام شما

zarapourahmad@gmail.com
1399/12/25 04:08
سلام وقتتون بخیر، آیا برای بارش شهاب سنگ تاریخ ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ برنامه در نظر دارید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/12/27 14:39
دوست عزیز
سلام

حتما این مورد را بررسی می کنیم در صورتیکه امکان برگزاری تور باشد حتما از طریق وبسایت مان اطلاع رسانی خواهیم کرد.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/11/28 08:56
سلام ببخشید توی اسفند بارش شهابی داریم؟ و چندم است؟ ماه های دیگر چی؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/11/30 08:49
دوست عزیز
سلام

خیر متاسفانه در اسفند ماه بارش شهابی نداریم.

با تشکر از پیام شما

elinabhi700@gmail.com
1399/11/15 19:07
سلام،، بارش شهابی توی بوشهرم اتفاق میفته؟ اخه من تا حالا ندیدم و اینکه بوشهر از اسمان فاصله داره، یعنی میشه رصدشون کرد؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/11/16 09:53
دوست عزیز
سلام

معمولا هر جایی که آلودگی نوری شبانه نباشد امکان رویت بارش شهابی وجود دارد.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/11/14 18:07
سلامببخشید در بهمن ماه هم همین ماه هست یا خیرو از چندم شروع می‌شود؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/11/15 09:23
دوست عزیز
سلام

تا جایی که ما مطلع هستیم، در بهمن ماه بارش شهابی نداریم.

با تشکر از پیام شما

alavisetayesh6@gmail.com
1399/10/25 14:55
با سلام چند شب پیش فکر میکنم تونستم ببینم از داخل حیاط خانه اما یدونه کلا دیدم و ماه های قبل هم چند تایی دیدم فکر میکنم از داخل حیاط خانه هم و داخل شهر قابل مشاهده هست چون من دیدم
پاسخ دهید...
محمد حسین معرف
1399/10/03 15:05
ببخشید اگر تو شهر باشیم و جای یکم تاریک مثلا کوچه پشتیمون نه نوری هست و نه چیزی چند تا شهاب میتونیم ببینیم چند تا چند شهاب
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/10/04 09:34
دوست عزیز
سلام

آلودگی نوری در شهرها فقط برای خیابان‌هیا شلوغ و پرتردد نیست بلکه وجود نور خانه‌ها و ماشین‌ها و... در سطح شهر وجود داره. بهرحال ممکن است بتوانید در شهر هم شهاب باران را ببینید.

با تشکر از پیام شما

محمد حسین معرف
1399/09/29 18:43
یعنی در دی شروع میشود؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/09/30 09:20
دوست عزیز
سلام

بارش شهابی کوادرانتی از اواسط دی ماه شروع می شود و در تاریخ 11 دی ماه که تور بارش شهابی اجرا خواهد شد، قابل رویت است.

با تشکر از پیام شما

محمد حسین معرف
1399/09/26 15:11
بارش شهابی در دی میگن دوباره شروع میشه و این بارش کی شروع میشه
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/09/29 11:02
دوست عزیز
سلام

بارش شهابی جوزایی از16 تا 22 آذر ماه امسال قابل رویت بود که البته تورش هم برگزار شد. بارش شهابی کوادرانتی را داریم که هفته آینده قابل رویت خواهد بود. برای مشاهده تور بارش شهابی کوادرانتی لطفا لینک زیر را ببینید:
https://dalahoo.com/trip.cfm?id=24386

با تشکر از پیام شما

محمد حسین معرف
1399/09/26 09:08
سلام بارش شهابی رو میتونم از پنجره و باز کنیم و به بیرون نگاه کنیم در شیراز هستم و هوا صاف هست
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/09/26 09:33
دوست عزیز
سلام

در شهرهای بزرگ به دلیل وجود آلودگی نوری در شهر با وجد هوای صاف امکان تماشای شهاب خیلی کم می‌شود. توصیه می‌شود یه خارج از شهر یا کویر بروید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/05/24 00:16
سلام ما تو شمال میتونیم بارش شهابی رو ببینیم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/05/25 10:43
دوست عزیز
سلام

احتمال دیدن بارش شهابی در 21 و 22 مرداد ماه به اوج می رسد و تا شهریور ماه امکان تماشای شهاب وجود دارد. البته منطقه ای که برای تماشای بارش شهابی انتخاب می‌کنید نباید آلودگی نوری داشته باشد.

با تشکر از پیام شما

امیررضا کسکس
1399/05/21 23:54
سلام میخواستم ببینم این رویداد توی میامی استان سمنان هست یا نه اگه هست ساعت چنده؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/05/25 10:21
دوست عزیز
سلام

در بیشتر نقاط ایران که آلودگی نوری کم باشه امکان مشاهده بارش شهابی هست. احتمالا در میامی هم می‌توانید بارش شهابی را رویت کنید.

با تشکر از پیام شما

رخی
1399/05/20 04:28
سلام آیا در همه جای دنیا ، مثلا شرق کانادا ، بارش شهاب قابل رویته؟ ممنون میشم پاسخ بدین.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/05/21 11:29
دوست عزیز
سلام

احتمالا قابل رویت هست اما برای اطمینان نظر کارشناسان نجوم را حتما بپرسید.

با تشکر از پیام شما

Yusufmesgin@gmail.com
1399/04/17 08:35
سلامتاریخ دقیق باران شهابی مرداد ماه کی هست؟!
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/04/18 15:10
دوست عزیز
سلام

از انجایی که این تور را اجرا نمی کنیم، متاسفانه اطلاعات دقیقی هم درباره آن نداریم. اما گفته می شود اواخر مرداد ماه بارش شهابی خواهیم داشت. متاسفانه اطلاعی از محل دقیقی که می توان بارش شهابی را مشاهده کرد در دست نداریم.

با تشکر از پیام شما

سروشه
1399/05/20 03:05
سلام .نیمه شب ۲۱و ۲۲مرداد از ساعت ۳ تا ۶ صبح به اوج خودش میرسه ...البته فکر کنم
ناشناس
1399/04/06 15:17
در قزوین هم میشه بارش شهابی رو تماشا کرد؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/04/07 09:36
دوست عزیز
سلام

بستگی به شرایط دارد. مثل خورشید گرفتگی که گاهی در برخی مناطق فقط قابل رویت است ممکن است بارش شهابی در قزوین هم قابل رویت باشد.

با تشکر از پیام شما

رضا اشرفی
1398/09/24 00:34
من در شهر خودم اردبیل خیلی. وقت ها موفق به دیدن شهابها میشوم بدلیل فقر مالی حتی یک دور بین کوچک هم ندارم ولی قلبا عاشق نجوم هستم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/09/24 09:44
دوست عزیز
سلام

براتون آرزوی موفقیت می کنیم

با تشکر از پیام شما

سپیده سلمانیان
1398/05/01 10:43
دوست عزیز، با وجود ماه به اون پرنوری نه شاید بتونید عکاسی بکنید (که اونم قطعا کیفیت نداره)، ولی نه میتونین به جز ماه چیزی با تلسکوپ ببینید و نه به جز چند آذر گوی احتمالی چیزی از شهابها دیده میشه. بنده 15 سال که نجوم رصدی کار میکنم، دیگه منو که نمیتونین گول بزنین
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/05 09:16
دوست عزیز، سلام
در تاریخ اول (برساوشی)، ماه تا ساعت 4 در آسمان است و با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه ماه از ساعت 2 پشت کوه پنهان می‌شود و تا طلوع آفتاب شرایط مناسبی برای تماشای بارش شهابی وجود دارد. در تاریخ سوم (کوادرانتی) نیز ماه تا ساعت 00:00 در آسمان بوده و همه شرایط برای تماشای بارش شهابی فراهم است.
با تشکر از پیام شما
سپیده سلمانیان
1398/05/01 09:15
شمایی که به قول خودتون تجربه 9 تا تور بارش شهابی داشتین لااقل به خودتون زحمت میدادین و چک میکردین ببینین شرایط ماه به شما اجازه رصد بارش شهابی میده یا نه. شب 11 ام ماه هست و تا 3 صبح ماه رو تو آسمون داریم. اینقد عوام فریبی نکنید. تازه 590 تومن هم میخوان واسه بارشی که دیده نمیشه پول بگیرن کلاه بردارا
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/05/01 09:27
سپیده عزیز، سلام.
دوست عزیز، ما تا ساعت 3 بامداد برنامه های دیگه‌ای در زمینه آموزش عکاسی و رصد تلسکوپ داریم و تازه وجود ماه فقط باعث میشه شهاب‌های کم نور دیده نشن و به این معنی نیست که کلا بارش شهابی قابل مشاهده نیست.
ممنون ار توجه شما
نادر
1398/03/29 18:13
سلامالان دوسال میشه که علاقه زیادی به نجوم پیدا کردم واکثر شبها تقریبا دوساعت به آسمان نگاه میکنم برای دیدن شهابها که موفق به دیدنشون میشم و یکی از آرزوهای بزرگم تو زندگی داشتن یک تلسکوپ هست ارادتمند نادر ا تبریز
پاسخ دهید...
محمد
1398/03/20 12:07
ایا در بابلسر هم میشه بارش بر ساوشی
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/03/21 16:33
دوست عزیز، سلام
بهترین مکان برای بازدید بارش شهابی، مناطق کویری هستند.
با تشکر از پیام شما
بهار
1398/10/08 16:47
نمیدونم ولی به احتمال زیاد بله