تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

لائوس

24 رای شما هم امتیاز بدهید!

 

آیا تور لائوس را برای سفر می‌پسندم؟

قطعاً سفر به کشوری که در سال ۲۰۰۳ از سمت «شرکت گردشگری اروپا» مقصد برتر گردشگری شناخته شده نمی‌تواند موردپسند مسافران تور لائوس نباشد. لائوس همچون جواهری پنهان در بین کشورهای جنوب شرق آسیا قرار گرفته و آشنایی با مردم آرام و خونگرم آن، بازدید از سرزمین بودا و زیبایی‌های طبیعی باشکوهش می‌تواند برای مسافران تور لائوس تجربه‌ای تکرارنشدنی باشد. این کشور سرشار از تنوع فرهنگی، آداب‌ورسوم، غذاها، هنرها، جشنواره‌ها و... است. برای کسانی که عاشق آرامش، دیدن طبیعت سبز و فرهنگ بودیسم هستند، لائوس باید یک انتخاب قطعی باشد. لائوس، آرامشی به سبک بودا است و دیدن آن تجربه‌ای تکرارنشدنی محسوب می‌شود.

کشور لائوس کجاست؟

در جنوب شرقی آسیا و در بین کشورهای ویتنام، چین و تایلند شما می‌توانید کشور لائوس را ببینید. این کشور کوهستانی و پوشیده از جنگل‌های استوایی، یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد گردشگری آسیا محسوب می‌شود که از دهه ۱۹۹۰ درهای خود را به روی مسافران باز کرده است. پایتخت کشور لائوس «وین تیان» است و زبان رسمی آنها «لائو» و واحد پولشان «کیپ» نام دارد. فرهنگ لائوس به دلیل نزدیکی به تایلند بسیار متأثر از این کشور است؛ هرچند می‌توان میراث سیطره فرانسه در سال‌های دور را بر این کشور همچنان مشاهده کرد.

 

پرواز با تور لائوس چگونه انجام می‌شود؟

برای اینکه با تور لائوس به این کشور بسیار زیبا بروید، می‌توانید از خطوط هوایی همچون الاتحاد، هواپیمایی قطری، ترکیش و... استفاده نمایید. به طور معمول در طول پرواز مسافران دو توقف خواهند داشت و مدت‌زمان پرواز هرچند بستگی به ایالت و شهر موردنظر دارد؛ اما چیزی در حدود ۲۰ ساعت به طول خواهد انجامید.

آیا برای سفر با تور لائوس نیاز به ویزا خواهم داشت؟

برای سفر با تور لائوس که یکی از سه کشور «ایندو چاینا» محسوب می‌شود شما نیاز به ویزا خواهید داشت. خدمات ویزای شما توسط آژانس دالاهو به‌صورت کامل انجام خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر از شرایط ویزا برای تور لائوس می‌توانید به صفحه «ویزای لائوس را با دالاهو بگیرید» مراجعه کنید.

 

بهترین زمان سفر با تور لائوس کی است؟

لائوس دارای سه فصل مشخص است. فصل گرم آن در محدوده ماه اسفند تا اردیبهشت است که دمای هوا تا ۴۰ درجه نیز می‌رسد. فصل بارانی آن از اردیبهشت تا مهر است که دما در حدود ۳۰ درجه سانتیگراد می‌باشد. فصل خشک آن از ماه آبان تا اسفند ادامه دارد که بارندگی در این مدت کم است و درجه هوا چیزی در حدود ۱۵درجه سانتیگراد است. به طور معمول تور لائوس در محدوده آبان تا اسفند اجرا می‌شود.

تورهای آینده دالاهو برای این مقصد
 • 9 خرداد 1403
  • 14 روزه
  • از 65,000,000 تومان + 2,300 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
 • 9 خرداد 1403
  • 11 روزه
  • از 63,000,000 تومان + 1,700 دلار
  • موجود
  جزئیات سفر
مــشاهــده هــمه تــورها

 

جاذبه‌های تور لائوس چیست؟

در طول سفر خود با تور لائوس دالاهو شما از بسیاری از دیدنی‌های لائوس بازدید خواهید کرد. بازدید از معابد باشکوه لائوس مانند «معبد پا دت لوآنگ» و «معبد سی موانگ» شما را به دل افسانه‌ها و باورهای این مردم خواهد برد. شهر «ونگ وینگ» که از قرن ۱۴ پذیرای مردم برای زندگی بوده یکی از دیدنی‌های دیگر لائوس است. رودخانه «مکونگ» که یکی از رودخانه‌های بزرگ جهان به شمار می‌رود از جاذبه‌های دیگر این کشور است که حتماً باید در طول سفر دیده شود. غار «تام فو خام»، آبشار کوانگ سی، و دشت کوزه‌ها در لائوس از دیگر نقاطی هستند که می‌توانید در طول سفر خود از آنها دیدن کنید. اگر اهل دیدن میمون‌های درازدست نیز هستید حتماً سری به منطقه طبیعی حفاظت شده «بوکیو» بزنید. «10 جاذبه لائوس که حتماً باید ببینید» را می‌توانید در مقاله‌ای به همین نام بخوانید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم لائوس کدامند؟

شرکت در تور لائوس در هنگام برپایی جشنواره‌ها و فستیوال‌ها این امکان را به شما می‌دهد که با مردم محلی ملاقات کنید و با فعالیت‌های سنتی و سرگرمی‌های این مردم آشنا شوید. در لائوس جشن‌های مختلفی برگزار می‌شود. جشنواره سال نو لائوس که به «جشن آب» معروف است و در 14 تا 16 فروردین برگزار می‌شود یکی از مهم‌ترین آنها است. «جشنواره قایق‌های آتش‌نشانی» فستیوال دیگری است که در طول آن قایق‌های کاغذی بزرگی توسط مردم محلی به سمت معبد قرن شانزدهمی Wat Xieng Thong هدایت می‌شوند. «جشنواره غذای لائوس» یک جشنواره معروف دیگر است که در سه روز برگزار می‌شود و شما می‌توانید غذاهای محلی را امتحان کنید و چیزهای بسیاری را از آنها بیاموزید. «جشنواره فیلم صندلی آبی» از دیگر جشن‌هایی است که تجربه بی‌نظیری در تور لائوس برای شما رقم می‌زند.

 

شکم گردی و غذای تور لائوس چگونه است؟

تجربه غذاهای مردم لائوس برای افراد اهل غذا تجربه‌ای جدید و خاصی است. غذای مردم لائوس به غذاهای تایلندی شبیه است؛ هرچند ممکن است تفاوت‌هایی دیده شود. یکی از غذاهای اصلی مردم لائوس نوعی برنج چسبنده به نام «خائونیا» است که در غذای مردم آسیای شرقی بسیار دیده می‌شود. غذای دریایی نیز بخش دیگری از غذای مردم لائوس محسوب می‌شود و اگر اهل آن هستید طعم «موک پا» را حتماً بچشید. نودل از دیگر خوشمزه‌های کشور تایلند است که بدون خوردن غذاهای نودلی بهتر است فکر بازگشت را نداشته باشید. خوشمزه‌ترین و معروف‌ترین نودل در لائوس «خائوپیاک‌سن» نام دارد که حتماً باید طعم آن را در طول تور لائوس چشید.

 

نکات مهم که پیش از تور لائوس باید بدانید

- در هنگام سفر با تور لائوس از دست‌زدن به سر افراد خودداری کنید؛ زیرا این کار را بی‌ادبی می‌دانند.
- پیش از عکس‌انداختن از افراد محلی حتماً از آنها اجازه بگیرید.
- از بازارهای محلی در طول تور لائوس حتماً دیدن کنید؛ زیرا یکی از بهترین جاها برای لمس فرهنگ مردم این منطقه هستند و امکان خرید خوردن غذاهای خوشمزه و ارزان‌قیمت را به شما می‌دهند.
- قهوه لائوس بسیار معروف است و شما می‌توانید به‌عنوان سوغات، قهوه این کشور را با خود به همراه بیاورید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل