تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

لائوس

در آغوش مکونگ
24 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
لائوس
در آغوش مکونگ

ویزای لائوس

قبل از سفر به لائوس بخوانید

لائوس در جنوب شرقی آسیا، میان کشورهای چین، ویتنام و تایلند واقع شده است. لائوس کشوری کوهستانی و پوشیده از جنگل‌های استوایی است. زبان رسمی لائوس لائو و واحد پول آن کیپ نام دارد. هزینه‌ها در این کشور متعادل و نسبتا ارزان است. لائوس به دلیل نزدیکی به تایلند از فرهنگ آن تاثیر پذیرفته. هم چنین میراث‌هایی از فرهنگ فرانسه در این کشور دیده می‌شود.

آیا لائوس را برای سفر می‌پسندم؟

لائوس در سال 2013 از سوی «شرکت گردشگری اروپا» به عنوان مقصد برتر گردشگری شناخته شد. طبیعت لائوس حیرت‌انگیز است و فرهنگ بودایی آن مورد توجه گردشگران قرارگرفته. این کشور بسیاری از سنت‌های فراموش‌شده آسیایی را زنده نگه داشته و مکانی فوق‌العاده برای آشنایی با فرهنگ شرقی به شمار می‌رود. سکوت و آرامش چاشنی طبیعت خیال‌انگیز لائوس شده و دیدن معابد بودایی در این طبیعت تجربه‌ای ماندگار خواهد بود. از همه جذاب‌تر، معاشرت با مردمی است که صداقت، سادگی و خوش‌مشربی‌شان شما را به وجد می‌آورد.

10 جاذبه لائوس که حتما باید ببینید

شهر لوآنگ پرابانگ، به صومعه‌های زیبا، بازارهای رنگارنگ و معماری سنتی معروف است. اگر به ماجراجویی علاقه دارید، گشت و گذار در وَنگ ویِنگ را از دست ندهید. این منطقه با صخره‌های عظیمش در کنار رودخانه، امکان بالن‌سواری، کوه‌پیمایی، غارنوردی و کوه‌نوردی را برای گردشگران به وجود آورده است. قایق‌سواری به هنگام غروب روی رودخانه مکونگ تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود. بعید است بخواهید قدم زدن در میان خیابان‌های پر جنب و جوش، پر از کالاها و غذاهای رنگی وینتیان از دست بدهید. اگر به کوه‌پیمایی علاقه داشته باشید، لائوس یک مقصد بکر برای شماست. در غارهای وینگ زای شاید شنیدن صدای بمب‌ با آهنگی از جیمی هندریکز برای‌تان جالب باشد. هیجان شما در این سفر با زیپ لاین به اوجش می‌رسد؛ با زیپ‌لاین می‌توانید از فراز جنگل‌های مرتفع رد شوید و شب‎تان را با گذراندن در خانه‌های چوبی بالای درخت منحصر به فرد کنید. هیجان قایق‌رانی در غار تام کونگ لور را از دست ندهید. در مطلب 10 جاذبه برتر لائوس بیشتر بخوانید. 

شکم‌گردی و غذاهای لائوس چطورند؟

غذا در لائوس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ یکی از موضوعات اصلی صحبت بین مردم لائوس غذا است. غذاهای لائوس شباهت زیادی به غذاهای ویتنام دارد. برنج، غذای اصلی مردم آسیای شرقی را حتما در فیلم‌های این منطقه زیاد دیده‌اید. خائو‌نیا یا همان برنج چسبناک غذای پرطرفدار لائوس است. اگر غذای دریایی می‌پسندید، موک‌پا را امتحان کنید. حالا که تا اینجا آمده‌اید خوردن نودل را از دست ندهید؛ در جای جای لائوس غذاهای خوشمزه نودلی است که باید بچشید. معروف‌ترین نودل در لائوس خائوپیاک‌سن نام دارد. خوردن سالاد لارب، سالاد ملی لائوس را فراموش نکنید.

فستیوال‌ها و رویدادهای مهم لائوس کدامند؟

فستیوال‌های لائوس بسیار متنوع‌اند. از جمله می‌توان به فستیوال قایق‌سواری، فرهنگی و فستیوال فیل اشاره کرد. بدون شک حضور در فستیوال‌های لائوس شما را به دل فرهنگ این مردم می‌برد. شرکت در این فستیوال‌ها را از دست ندهید.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل