تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جزیره موریس

زمرد اقیانوس هند
25 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

قبل از سفر به جزیره موریس بخوانید

موریس نام جزیره‌ای در اقیانوس هند و در نزدیکی آفریقا است. این جزیره سال‌ها تحت سلطه کشورهایی مثل هلند، فرانسه و بریتانیا بود. هلندی‌ها به احترام شاهزاده موریس نام این جزیره را موریس گذاشتند. جزیره موریس آب و هوایی نیمه‌استوایی دارد و منطقه‌ای فوق‌العاده برای طبیعت‌گردی، تجربه‌های هیجان‌انگیز، گیاه‌شناسی و غیره است. 

آیا جزیره موریس را برای سفر می‌پسندم؟

برای‌تان هیجان‌انگیز نیست اعماق اقیانوس را از نزدیک ببینید؟ احتمالا از تصورش هم به وجد می‌آیید. شاید دل‌تان بخواهد روی آب‌ها موج‌سواری، اسکی یا قایق‌سواری کنید. شاید هم بخواهید غواصی کنید یا در سواحل دریا آفتاب بگیرید؛ همه این‌ها تجارب هیجان‌انگیزی است که در آب‌های وسیع و شگفت‌انگیز جزیره موریس می‌توانید به دست آورید. گذشته از مناظر چشم‌نواز دریا، با صنایع‌دستی تهیه شده از صدف و مروارید آشنا می‌شوید و غذاهای خوشمزه دریایی را امتحان می‌کنید. دیدن مناظر حیرت‌انگیز طبیعی، آبشارهای خروشان و قدم زدن در میان جزیره‌ای که تاریخی طولانی بر آن گذشته از دیگر دلایلی است که این منطقه را باید برای سفر انتخاب کرد.

جاذبه‌های جزیره موریس که حتما باید ببینید

موریس، تکه‌ای از بهشت روی زمین است. موزه معروف «Blue Penny» پر از تمبر، کارت‌پستال و پوستر است؛ بازدید از این موزه از خاطرتان نخواهد رفت. بندر پورت لوییس، پایتخت جزیره موریس، سازه‌هایی با معماری فرانسوی، چینی و هندی دارد؛ دیدنش را از دست ندهید. حالا به بلندترین نقطه جزیره موریس بروید: رودخانه سیاه. رودخانه سیاه در واقع دره‌ای است که به خاطر انبوه درختان نمایی سیاه‌رنگ پیدا کرده. اگر سفر به دل تاریخ و دیدن معابد برای شما جذاب است، معبد هندو و مجسمه شیوا را حتما بینید. اما اگر جاذبه‌های طبیعی را بیشتر می‌پسندید، از دیدن دهکده و آبشارهای شامال نگذرید. آیا می‌دانستید موریس باغ‌هایی دارد که مقصدی مناسب برای گیاه‌شناسی و آشنایی با حیات‌وحش به شمار می‌رود؟ نام این باغ‌ها چیست؟ 

شکم‌گردی و غذاهای جزیره موریس چطورند؟

آشپزان موریسی تبحر خاصی در طبخ غذاهای دریایی دارند. در موریس با طعم‌های جدید و خوشمزه‌ای روبرو هستید که امتحان آن لذت‌بخش است. غذاهای موریسی نسبتا تند هستند و طعم بی‌نظیر آن از خاطرتان نمی‌رود.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل