تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

هتل سنتی مظفر-یزد

خانه مظفر یکی از منحصر به فرد ترین منازل مسکونی دوره قاجار است که در محله خلف باغ واقع شده، ساختمان این بنا که 950 متر مربع مساحت دارد در سال 1266 (1888میلادی) به دستور مظفر که تاجر بلند آوازه‌ای بود بنا گردید.

این خانه که در حال حاضر رستوران هتل می‌باشد دارای بخشهای مختلفی نظیر اتاق پنج دری، اتاق سه دری، اتاق دالان، تالار و زیرزمین است که جهت مهمان خانه، خیاط خانه، اتاق خدمه، اتاق ویژه مظفر و استراحتگاه اهل خانه در ایام تابستان استفاده می‌شده است. هر اتاق دارای فضای کوچکی بنام بالا خانه، جهت نگهداری اشیا با ارزش و یک انباری می باشد،معماری این ساختمان در نوع خود بی نظیر می باشد و از مصالح خشت و گل استفاده شده است.

www.dalahoo.com

بازسازی و مرمت رستوران (باغ مظفر)در سال 1385به اتمام رسید. هتل مظفر نیز که دارای قدمت 180 ساله است، مربوط به مظفر عرب می باشد. که در اردیبهشت 1388 کار مرمت آن شروع وبعد از 10ماه کار و تلاش شبانه روزی در پایان اسفند ماه 1388 به بهره برداری رسید. افتتاحیه هتل سنتی مظفر با حظور ریاست محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و استاندار و فرماندار یزد در روز چهارشنبه5/3/1389رسما برگذار گردید.

www.dalahoo.com

هتل سنتی مظفر سه ستاره و دارای اتاق های 1تخته، 2 تخته، 3 تخته و 4 تخته، و سوئیت بوده که فضای هتل داری 19 اتاق و مجموعأ دارای 50 تخت و 16 کاناپه است که همچنین قابلیت گنجایش 20 سرویس اضافه را دارا می باشد.

www.dalahoo.com


از مجموعه امکانات هتل می توان موارد زیر را نام برد:

اتاقهای دارای وان و جکوزی

تلوزیون LCD

تشکهای باکس

سیستم گرمایش سرمایش گودمن(تهویه مطبوع

کتابخانه اختصاصی برای هر اتاق به دو زبان فارسی و انگلیسی

فروشگاه صنایع دستی

کافی نت

پارکینگ اختصاصی

و موارد متعدد دیگر...

زورخانه زیبای خلفه باغ

زورخانه جای نیکان، پاکان و مکتب فتوت و جوانمردی است.
زورخانه بنایی است مسقف که در وسط آن گودی کنده شده و در اطراف این گود، غرفه هایی برای نشستن تماشاچیان و کندن لباس و گذاشتن آلات و اسباب ورزشی بنا گردیده است.

www.dalahoo.com

سقف اصلی زورخانه که گود در زیر آن واقع شده، بلندتر از سقف های دیگر بناهاست و در بالای این سقف پنجره ای برای روشنایی نصب گردیده و درب ورودی به مقداری کوتاه است که باید با قامت خم شده از آن عبور کرد و این اولین نشانه فروتنی و تواضع جبری کسی است که وارد زورخانه می شود.
زورخانه جای نیکان، پاکان و مکتب فتوت و جوانمردی است. ادب، صفا، فروتنی و گذشتی که بین ورزشکاران زورخانه حاکم است در جوامع دیگر کمتر دیده می شود.

روزخانه تکیه حضرت ابوالفضل (ع) محله خلف باغ یزد درب ورودی این مکان در راهروی ورودی رستوران قرار داشته که البته میهمانان و گردشگران عزیر می توانند در ساعات کار زورخانه از آن بازدید نمایند و از تجربه با ارزش بودن در چنین فضایی بهره مند شوند.

زورخانه حضرت ابوالفضل (ع) محله خلف باغ با مساحت 250 متر مربع، مجهز به سرویس بهداشتی، رختکن و سیستم سرمایشی و گرمایشی است.

 برای اقامت در این هتل تاریخی همراه با دالاهو روی «تور یزد » کلیک نمایید.1392/10/20 | کد مطلب: 1505
برچسب‌ها: اقامت‌گاه‌ها


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
مجتبی زمانی
1395/03/02 20:37
مکانی است بسیار زیبا
جالب است که داشتم تو سایت شما دنبال خرید تور می گشتم که ناگهان عکس خودم را دیدم
گریه کردم
چرا که مرشد آن زمان این زورخانه بنده حقیر بودم
یادش بخیر
پاسخ دهید...
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.