تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

سفرنامه سنگاپور

شاید به شهربازی‌های بزرگ علاقه داشته باشید یا ترجیح دهید در یک باغ پر از پرنده قدم بزنید. شاید هم از دیدن آسمان خراش‌ها لذت می‌برید. به هرکدام از این موارد که علاقه داشته باشید، سنگاپور مقصد مناسبی است. در ادامه، شرح سفر یکی از گردشگران به سنگاپور را خواهید شنید. در این سفرنامه اطلاعات مفیدی در خصوص پرواز، هتل و جاذبه‌های سنگاپور به دست خواهید آورد. 

 

تورهای خارجی

سنگاپور کجاست؟

سنگاپور یعنی کشور ببر و شیر. این کشور سال‌ها قبل یکی از ایالت‌های مالزی به شمار می‌رفت و در سال 1965 از این کشور جدا شد. این کشور در جنوب شرق آسیا واقع شده، از شمال با مالزی و از شرق با اندونزی همسایه است. پایتخت سنگاپور نیز به همین نام خوانده می‌شود. آسمانخراش‌های سنگاپور و طبیعت سرسبز آن نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. 

 

نمایی از سنگاپور.

پیش از سفر به سنگاپور بخوانید

بندر سنگاپور، پر ترددترین بندر آزاد جهان است. هم‌چنین جزو کشورهای ثروتمند، مدرن و بسیار گران به شمار می‌روند. این کشور کوچکترین کشور جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود و واحد پول آن دلار سنگاپور SGD، که تقریبا 0/8 دلار امریکا است. قانونمداری در سنگاپور حرف اول را می‌زند؛ چنان‌چه با نقض قوانینی مثل ریختن زباله، سیگار کشیدن در اتوبوس و معابر عمومی، جویدن آدامس و پرت کردن آب دهان و عدم عبور از مکان‌های خط کشی شده و غیره باید جریمه‌های سنگین بپردازید. 

قانون‌مداری در کشور سنگاپور 

علاوه بر موارد فوق، رانندگی نیز در سنگاپور قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد. یکی از موارد جالبی که در سنگاپور خواهید دید ایستادن افراد پشت چراغ قرمز است؛ یعنی عابران پیاده از عرض خیابان عبور نمی‌کنند. رانندگان را پشت چراغ قرمز با فاصله زیاد به یکدیگر می‌بینید که برخلاف ما عجله‌ای در رانندگی ندارند. سنگاپور یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های حمل و نقل شهری را دارد. سنگاپور تقریبا برای ما ایرانی‌ها کشوری گران است. 

و اما ماجرای سفر به سنگاپور

این سومین سفرمان است و تصمیم گرفتیم این بار بدون تور سفر کنیم. اگر کمی انگلیسی بلد باشید و کمی هم تجربه سفر، می‌توانید ارزانتر به سنگاپور سفر کنید. البته گفتنی است که سفرهای کوتاه مدت با تور به صرفه‌تر است. تصمیم بر این شد که این بار به اتفاق همسرم دو نفره سفر کنیم. به همین خاطر، مقدمات سفر و اطلاعات لازم را به دست آوردیم. از آنجا که دراین سفر، قصد بازدید از سه کشور را داشتیم، تصمیم گرفتیم اطلاعات کافی درباره هر کشور را جداگانه تهیه کنیم تا در حین سفر دچار مشکل نشویم.

مسیر سفر 

نقشه سفر را با توجه به قرارگرفتن کشور‌ها این‌گونه تهیه کردیم: ابتدا با هواپیما به سنگاپور برویم و بعد از چند روز اقامت با اتوبوس مسیر سنگاپور و مالزی را طی کنیم، بعد از چند روز اقامت در مالزی با کشتی راهی تایلند شویم، سپس از آنجا با هواپیما به ایران بازگردیم.

چگونگی جزییات طی مسیر را انتخاب کردیم:

ابتدا سنگاپور را می‌بینیم و بعد از آن به سمت مالزی رهسپار می‌شویم. در مالزی اولین جایی که خواهیم دید شهر کوالالامپور است. بعد با اتوبوس به جزیره پینانگ می‌رویم و سپس با کشتی راهی جزیره لنگاوی می‌شویم. در ادامه، با کشتی به شهر مرزی و گمرک ساتون در تایلند و در آخر با اتوبوس به پایتخت تایلند، بانکوک، می‌رویم. "مسیری طولانی ولی بیاد ماندنی"

از سه کشور فوق برای سفر به مالزی به ویزا نیازی نیست. هم‌چنین سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد. در این سفر، به بلیت هواپیمای دو سره اوپن به همراه ویزای کشور سنگاپور و تایلند و ارز نیاز داشتیم. این سومین سفر من و اولین سفر همسرم است.

مقدمات سفر را آماده کردیم:

۱- بلیط دو نفره به مقصد سنگاپور با پرواز امارات 
۲- ویزای دو بار ورود کشور سنگاپور 
۳- ویزای یک بار ورود کشور تایلند 
۴- ارز مسافرتی


(قابل ذکر است که تنها دو بار با یک ویزا تا تاریخ انقضای آن به یک کشور وارد و خارج شد و هم‌چنین برای کاهش هزینه ویزا از یک پاسپورت استفاده کردیم.)

تاریخ پرواز

تاریخ پرواز ۲ تیر ماه ۱۳۸۸ برابر با ۲۳ ژوئن ۲۰۰۹ و ساعت پرواز 5/50 صبح بود. زمان پرواز طبق بلیط در دو مسیر چنین بود:
ساعت 5/50 صبح از فرودگاه بین‌المللی امام حرکت کردیم و ساعت 6/35 صبح به وقت امارات به دبی رسیدیم. بر حسب بلیت با 3 ساعت تاخیر، از دبی ساعت 9/35 صبح به وقت امارات پرواز کردیم و ساعت 8/55 شب به وقت سنگاپور به فرودگاه بین‌المللی سنگاپور رسیدیم. چون با خطوط هوایی امارات که یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین خطوط پروازی جهان است پرواز می‌کردیم، باید ابتدا به فرودگاه دبی برویم و بعد از تعویض هواپیما مسیرمان را ادامه دهیم.

آغاز حرکت به سمت سنگاپور

لذا ۳-۲ ساعت قبل از پرواز فقط با یک کیف دستی بدون هیج بار اضافی خودمان را به فرودگاه امام رساندیم و بعد از استراحتی در فرودگاه، زمان انجام مقدمات پرواز رسید. با گرفتن کارت پرواز آماده حرکت شدیم. چون بلیط الکترونیکی داشتیم فقط با یک برگه در دست وارد هواپیما شده و سر جایمان نشستیم. هواپیما از نوع ایر باس 320 با سه ردیف صندلی بود. صندلی‌های دو طرف پنجره هرکدام در سه ردیف و صندلی وسط در چهار ردیف قرار داشت و همگی هم با مانیتور جداگانه و اختصاصی بودند.

هواپیما بدون تاخیر در ساعت 50/5 دقیقه صبح از فرودگاه امام به سمت فرودگاه دبی از زمین برخاست و ساعت 35/6 دقیقه به فرودگاه دبی رسیدیم. از هواپیما پیاده شده و وارد ترمینال سوم فرودگاه شدیم. ترمینالی با چند صد گیت و فروشگاه‌های متعدد" Duty Free" که خود یک مرکز خرید بزرگ است. این ترمینال مخصوص مسافرینی است که با هواپیمایی امارات وارد فرودگاه دبی می شوند. در سفر قبلی که با هواپیمای روسی توپولف وارد دبی شدیم وارد ترمینال شماره یک شدیم با این ترمینال قابل مقایسه نبود. 

چون پرواز بعدی‌مان به سنگاپور با 3 ساعت تاخیر انجام می‌شد، گشتی در آنجا زدیم و استراحتی کردیم تا اینکه زمان پرواز فرا رسید. در اکثر فرودگاه‌های دنیا از جمله امارات برای پروازهای تاخیری کوتاه مدت قسمتی وجود دارد که دارای تخت برای استراحت مسافران در نظر گرفته شده است. با گرفتن کارت پرواز برای سوار شدن هواپیمای بویینگ صفی تشکیل دادیم.اکثر مسافران استرالیایی بوده و هیچ ایرانی را در این مسیر ندیدیم. هواپیما ساعت 9/35 صبح به وقت دبی برخاست و بعد از چند دقیقه مهمانداران به هر مسافر منوی غذا دادند. که منوی غذا شامل غذاهای خورشتی مانند ماهی - جوجه کباب و یک نوع خورشت گوشت بود و بخشی هم انواع نوشیدنی. سپس منوها را جمع کردند، بعداز چند دقیقه غذاها را آوردند و هر کس نوع غذای خودش را اعلام می‌کرد. بالاخره از غذا و نوشیدنی چیزی کم نگذاشتند و هر چند وقت هم با آب میوه پذیرایی می‌کردند.

چیزی که در هواپیماهای امارات نظرمان را جلب کرد این بود که مهمانداران هرباری که غذا یا نوشیدنی می‌آوردند لباس‌شان را عوض می‌کردند. در فاصله 5 الی 7 ساعته مسیر پرواز با مانیتورهای اختصاصی خودمان را سرگرم کرده بودیم و با دیدن فیلم و اخبار، زمان به سرعت گذشت. بالاخره در ساعت ۹ شب به وقت سنگاپور به فرودگاه بین‌المللی چانگی" Changai airport " که فرودگاهی تازه تاسیس و بزرگ بود رسیدیم. برای چک شدن ویزا و پاسپورت به صف شدیم. بیش از یک ساعت معطل شدیم. ماموران مشغول جمع کردن شماره سریال پاسپورت بودند.  

سپس از فرودگاه خارج شدیم و با تاکسی به آدرس هتلی که داشتیم رفتیم. کرایه ۱۷ دلاری تاکسی را پرداخت کردیم و وارد هتل رویال هتل " Hotel Royal" شدیم.

هتل در یک منطقه بسیار شیک بالا شهر خیابان نیوتن ۳۲ قرار داشت. به خاطر نداشتن کارت اعتباری هتل را از قبل رزرو نکرده بودیم و یک اتاق دو تخته با صبحانه به قیمت شبی 185 دلار گرفتیم. (با توصیه کارمند هتل در صورت رزرو اینترنتی حتی همان لحظه در داخل هتل با تخفیف 30 درصدی بوده است) هتل چهار ستاره با امکانات بسیار مناسب بود. به نظر من خدمات هتل‌های سنگاپور به نسبت ستاره از دیگر جاهای دنیا بهتر است. شب را در هتل استراحت کردیم و صبح برای صرف صبحانه به رستوران هتل رفتیم. رستوران به صورت بوفه باز Open boffet بود.

صبح اولین روز بعد از صرف صبحانه تصمیم گرفتیم که ابتدا هتل‌مان را عوض کنیم. بعد از پرس و جو و کسب اطلاعات با تاکسی به منطقه چینی‌ها" China Town " رفتیم. با توجه به آدرس هتلی که گرفته بودیم به یک هتل 3 ستاره " هتل 81 " Hotel 81" که یک هتل زنجیره‌ای در سنگاپور است رفتیم. این هتل را به قیمت شبی ۱۰۵ دلار بدون صبحانه گرفتیم. هتل منظم بود و به مترو دسترسی مناسبی داشت.

جزیره توریستی سن‌توسا

سپس بیرون آمده و گشت و گذاری در منطقه چینی‌ها زدیم. فروشگاه‌های متعدد و رستوران‌های چینی بسیاری در این منطقه دیده‌ می‌شد. قسمت‌‌های دیگر این منطقه را هم دیدیم که خیابان‌های تمیز با ساختمان‌های بسیار شیک داشت. حوالی ظهر در رستوران مک دونالد که غذای حلال داشت ناهار خوردیم. سپس به هتل برگشتیم و بعد از استراحت، غروب به خیابان سنگاپور ریور آمدیم که مکانی زیبا به خصوص هنگام شب بود؛ کشتی‌های تفریحی چراغانی و رنگارنگ و موسیقی پرسر و صدای اطراف آن، نظرمان را جلب کرد. و بعد دیگر قسمت‌های شهر را تماشا کردیم. با توجه به اطلاعاتی که از قبل داشتیم ابتدا قرار شد که به جزیره توریستی سن‌توسا "Sentosa" برویم. برای رسیدن به این جزیره از خط مترو استفاده کردیم.  

مسیری را که باید می رفتیم مشخص کردیم و کنار ایستگاه منتظر ایستادیم. برنامه قطار چنان منظم بود که یک مانیتور بزرگ شمارش معکوس آمدن قطار را اعلام می‌کرد. به محض صفر شدن عدد درب مترو باز می‌شد. سوار قطار شدیم و یک مسافت طولانی را طی کردیم و برای تعیین مسیر بعدی پیاده شدیم. از پله‌های زیادی پایین آمدیم و در زیر زمین به فاصله چند ده متر از سطح زمین مرکز خریدی به نام ویو سیتی View city قرار داشت. می‌گویند این مرکز خرید، بزرگترین مرکز خرید سنگاپور است. از این مرکز خرید می‌توانید وسایل برقی و الکترونیکی تهیه کنید. کالاهای این مرکز خرید شامل کالاهای الکترونیکی و کامپیوتر تا انواع مواد خوراکی و البسه بود. البته ما چون قرار بود به جزیره سن توسا برویم گشت و گذار در این مرکز خرید را در برنامه برگشت قرار دادیم. لازم به توضیح است که فروشگاه زنجیره‌ای جاینت Giant مالزی در این مکان شعبه دارد و قیمت‌های آن نیز مناسبتر است.

از یک دختر اندونزیایی که همراه خانواده‌اش بود مسیر ایستگاه بعدی را پرسیدیم. اتفاقا با ما هم مسیر بودند و کمک زیادی به ما کردند. لذا دوباره دو بلیط به مبلغ ۳ دلار تهیه کردیم و سوار منوریل شدیم. بعد از طی مسیر به جزیره توریستی رسیدیم.

جزیره زیبای سن توسا.

بعد از پیاده شدن از قطار وارد محل موردنظر شدیم. تابلوهای راهنما مسیر و نوع مکان را مشخص می‌کرد. اتوبوس‌ها مجانی شما را به مقصد می‌رساندند.

اتوبوس‌های بی سر هم بودند که فقط برای دیدن قسمت‌های مختلف جزیره مورد استفاده قرار می‌گرفتند. جزیره سن‌توسا منطقه‌ای توریستی با امکانات بسیار زیاد و دیدنی و جذاب که بزرگترین و کامل‌ترین منطقه توریستی در شرق آسیا است. مانند آکواریوم معروف و دیدنی آن با بیش از 2500 ماهی از 260 گونه مختلف. تله‌کابین، پل معلق غواصی، پارک بسیار زیبا، باغ پرندگان، پروانه‌ها، باغ وحش، زمین‌های گلف و ورزش‌های آبی و ساحل بسیار زیبا با شن‌های طلایی، برنامه نمایش دلفین‌ها، رقص فواره‌ها و آتش‌بازی با جذابیت خاص و جادویی نمایش بسیار ویژه و فراموش‌نشدنی برای جهانگردان و بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. این نمایش‌ها همراه با  استفاده از آب، بخار و نورهای مختلف لیزر است. زیباترین قسمت سنگاپور را در جزیره سن توسا می‌بینید. ابتدا سوار اتوبوس بی‌سر شدیم و منطقه را مشاهده کردیم. سپس راهی ایستگاه اتوبوس شده و به سمت باغ پروانه‌ها رفتیم. این باغ، انواع پروانه‌ها را از سراسر جهان به نمایش در می‌آورد. بعد به قسمت آکواریوم رفتیم و در قسمت بیرونی آن حوضچه‌های کوچک جزیره توریستی سن‌توسا را دیدیم. 

سپس بعد از دیدن باغ پرندگان به قسمتی از جنگل رفتیم که با پله‌های زیاد به پل بزرگی رسیدیم. این پل تقریبا همسطح درختان جنگل بودند و از بالا زیبایی‌های جنگل و دیگر قسمت‌های جزیره را مشاهده کردیم و حتی جوندگان کوچک روی درخت را از فاصله‌ای نزدیک را دیدیم. 

بعد کنار ساحل زیبا و آرام روی شن‌های طلایی قدم زدیم و منتظر شب بودیم تا زیباترین و شگفت‌انگیزترین قسمت منطقه یعنی رقص فواره‌ها و نمایش عروسکی بر روی دیواره‌های آبی با کمک لیزرهای رنگی را ببینیم این نمایش " آواز دریا " نام داشت. 

بعد از تهیه بلیط، روی سکوی نشستیم و منتظر اجرای نمایش شدیم. ابتدا چند نفر ایفای نقش کردند و سپس رقص فواره‌ها آغاز شد. برنامه‌ای بسیار جالب و دیدنی که تا به حال ندیده بودیم. یعنی همانطور که در تصویر بالا می‌بینید به وسیله کلبه‌هایی که در وسط آب قرار دارد آب را با فشار به هوا پرتاب می‌کردند تا در آسمان، دیواری از آب برای نمایش درست شود. سپس با استفاده از بخار آب از طریق کلبه‌ها و نور لیزرهای رنگارنگ نمایش داستانی کارتونی (تصاویر همانند فیلم زنده بودند) را روی دیواره آب به نمایش گذاشتند که تحسین و تعجب همگان را برانگیخت. بعد از پایان نمایش، با قطار ابتدا به ایستگاه دوم که بازاری بزرگ در زیر زمین بود رسیدیم. همان‌طور که قبلا تصمیم گرفتیم در اینجا گشتی زدیم و مقداری خرید کردیم.

قبل از رفتن به هتل در یک رستوران که غذای حلال سرو می‌کرد، شام خوردیم و برنامه فردا را مشخص کردیم. قرار شد ابتدا به مسجد معروف و قدیمی سلطان (مسجدی معروف که عکس آن بر روی جلد کتاب فاسی دوم دبیرستان موجود است) برویم و بعد از آن منطقه هندی‌ها" Little India" بازدید کنیم. صبح روز بعد ابتدا با مترو به ایستگاهی در نزدیکی بود رفتیم و سپس به سمت مسجد پیاده‌روی کردیم. 

مسجدی بزرگ و با عظمت در کشوری که ساختمان‌ها و آسمان‌خراش‌های متعددی دارد، دیدنی است. داخل حیاط مسجد بسیار تمیز و زیبا است. برای بازدید از این مسجد به محض ورود باید کفش‌ها را در می‌آوردیم و حتی برای گذر از حیاط و وضوخانه باید پابرهنه می‌رفتیم. بعد از بازدید از مسجد و خواندن نماز با مترو راهی منطقه هندی‌ها شدیم؛ منطقه‌ای که اکثرا هندی‌های مقیم سنگاپور (هند کوچک Little India) در آن زندگی می‌کنند. ابتدا وارد بازار میوه و تره‌بار شدیم که انواع میوه و سبزی در آن عرضه می‌شد. سپس از بازار ماهی فروشان که انواع ماهی، خرچنگ دریایی زنده، کوسه و بال کوسه (برای درست کردن سوپ کوسه چینی) و دیگر آبزیان اقیانوس در آن وجود داشت بازدید کردیم. 

محله هندی‌ها در سنگاپور.

سپس به مرکز خریدی که در همان نزدیکی بود رفتیم؛ "مرکز خرید المصطفی " در خیابان سرانگون واقع شده و بزرگترین مرکز خرید سنگاپور است. این مرکز خرید با وسعت زیاد و چند طبقه در چندین طبقه 24 ساعته فعالیت می‌کند و پاسخگوی نیاز مشتریان است. 

بعد از گشت و خرید در این مرکز، در یک رستوران غذا خوردیم و سپس به هتل بازگشتیم. بعد از چهار روز اقامت در سنگاپور آماده سفر زمینی به مالزی شدیم. با اتوبوس شهری و پشت سر گذاشتن خاطرات شیرین سفر و گذشتن از خیابان های زیبا به خیابان Queen street که نزدیک خیابان عرب است رسیدیم. مقصد بعدی ما ترمینال اتوبوسرانی به همین نام کویین استریت بود که بین کشور سنگاپور به مالزی قرار داشت. در ایستگاه هر کدام فرمی در خصوص اطلاعات شخصی پاسپورت و علت و مکان سفر بود را پر کردیم. دو بلیت به مقصد سنگاپور خریدیم. ساعت حرکت 10:00 صبح بود که ما ساعت ۹:۴۵ سوار اتوبوس شدیم. اتوبوس شیک توریستی دو طبقه‌ای با صندلی‌های چرمی نظرمان را جلب کرد. فاصله صندلی‌ها خیلی بهتر از هواپیما بود. راس ساعت ۱۰ صبح فقط با ۶ مسافر به سمت مالزی حرکت کردیم. زمانی که از کمک راننده علت حرکت اتوبوس با تعداد اندک مسافر را پرسیدم، پاسخش این بود:
 مهم ساعت دقیق حرکت است نه تعداد مسافر. علت دیگر این است که اتوبوس‌ها متعلق به شرکت هستند و رانندگان به عنوان کارمندان شرکت‌ها نگران درآمدشان نیستند. قیمت بلیت با توجه به نوع اتوبوس‌ها متغیر است. بعد از گذشتن از منطقه صنعتی سنگاپور که اکثر کارخانه‌های این کشور در این مسیر مستقر هستند، به گمرک می‌رسیم. از اتوبوس پیاده شده و بعد از پر کردن فرم سلامت که درباره سفر به دیگر کشورها به خصوص آفریقا در یک ماه اخیر بود (با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی) پاسپورت‌های‌مان مهر خروج خورده و بعد از طی مسیر از روی پل طویل TUAS واقع بین مرز دو کشور وارد خاک مالزی شدیم. طول این پل ۱۹۲۰ متر است و تنها مسیر زمینی بین سنگاپور و مالزی است.

ویزای سه ماهه (به صورت مهر روی پاسپورت) را از گمرک گرفته و وارد خاک مالزی شدیم. قابل ذکر است که این دومین سفرم به کشور مالزی بود.

 

دیدنی‌های سنگاپور

-جزیره سن تو سا
-منطقه هندی‌ها
- منطقه چینی‌ها
-سافاری شب (پارک جنگلی شبانه)
- پارک مرلیون
-پارک پرندگان
-خیابان Orchard
-باغ وحش
-پارک بوتاتیک
- و...............
 

نکات مهم و ضروری در سفر به سنگاپور

ایرانی‌ها برای سفر به سنگاپور یا مستقیم از تهران به سنگاپور پرواز می‌کنند و یا بیشترشان از راه‌های زمینی از مالزی به سنگاپور می‌روند، بنابراین از مالزی می‌توانید به صورت هوایی، زمینی (اتوبوس یا قطار) وارد سنگاپور شوید. برای تهیه ویزا از مالزی، به سفارت کشور سنگاپور واقع در خیابان امپنگ مراجعه کنید و با پرداخت 70 رینگت مالزی ویزا بگیرید. زمان ارایه مدارک تا قبل از ظهر و دریافت ویزا بعدازظهرها است.

1-برای سفر با قطار می توانید بلیط را آنلاین و با کارت اعتباری و ارزانتر تهیه کنید. در غیر این صورت به ایستگاه KLsentral در طبقه اول مراجعه کرده و بلیت مورد نظرتان را دریافت کنید. قیمت بلیط از 30 تا 150 رینگت متغیر است. بستگی به درجه اتوبوس دارد.  مدت سفر نیز حدودا 10-9 ساعت است.

2-برای سفر با اتوبوس می‌توانید ابتدا به ایالت جوهور واقع در مرز سنگاپور بروید و یا مستقیم از ایستگاه کوالالامپور به سنگاپور وارد شوید. برای تهیه بلیط نیز می‌توانید به خیابان پودورایا به نام ایستگاه Puduraya مراجعه کرده و در هر موقع از شبانه‌روز با اتوبوس رفت و آمد کنید. گزینه دیگر شما مراجعه به مرکز خرید مید ولی است. پیشنهاد می‌کنیم بلیت اتوبوس 5 ستاره که از همه راحتتر است را انتخاب کنید. 

aeroline.com.my
airebus.net


 مدت سفر با اتوبوس 4-5 ساعت و قیمت بلیت از 24 رینگت به بالا متغیر است. اگر ابتدا به جوهور می‌روید در ایستگاه لارگین پیاده شده و از آنجا با اتوبوسی دیگر ادامه مسیر دهید و در سنگاپور در خیابان کویین استریت Queen street پیاده خواهید شد. اگر از ایستگاه KL سوار می‌شوید، به طور مستقیم، مسیر اتوبان مالزی به سنگاپور را طی کرده و در دو طرف مرز تشریفات گمرکی را انجام داده، سپس به ایستگاه ترانزیت دو کشور واقع در خیابان کویین Queen Street پیاده خواهید شد.

هتل‌های ارزان در سنگاپور 

چون سنگاپور کشور گران قیمتی است، اگر از قبل هتلی رزرو نکرده باشید هتل‌ها در منطقه‌های چینا تون China town، اورچاد رود Orchard road، منطقه هندی‌ها Little India و سنگاپور ریور Singapore River نسبت به مرکز شهر ارزانتر می باشند.

خرید در سنگاپور 

خرید کالاهای الکترونیکی و برقی در سنگاپور مناسبتر و بهتر از مالزی است و مکان‌‎های مناسب خرید:
1- مرکز خرید المصطفی
2- ویو سیتی
3- سیم لیم Sim lim Square


مراکز خرید سنگاپور. 

پرداخت مالیات در کشور سنگاپور

یکی از مواردی که در سنگاپور باید به آن توجه کرد مالیات است که معمولا 5 تا 7 درصد را شامل می‌شود. اگر توریستی کالایی را بخرد گاهی اوقات از او مالیات دریافت نمی‌شود. در غیر این صورت با داشتن فاکتور خرید فقط در برگشت از فرودگاه، می‌تواند مالیات پرداختی را پس بگیرد. پیش از رزرو هتل در مورد مالیات پرس و جو کنید. در زمان اجاره حتما سوال کنید که قیمت اعلامی شامل مالیات است یا خیر. در زمان اجاره هتل علاوه بر ارایه پاسپورت معمولا مبلغی به عنوان ودیعه Diposite گرفته می‌شود.

یکی از موارد دیگر که توجه‌مان جلب کرد تاکسی‌های سنگاپور بودند. در این کشور، تابلو را روی تاکسی‌ها نصب می‌کنند که اگر تاکسی خالی باشد، این تابلو سبز و در غیر این صورت قرمز است.

این سفرنامه با قلم نویسنده‌ای به غیر از هیئت تحریریه دالاهو به نگارش درآمده است. با توجه به گذشت زمان احتمال اینکه برخی اطلاعات مطلب دچار تغییراتی شده باشد وجود دارد؛ لذا صحت همه مطالب، مورد تایید هیئت تحریریه دالاهو نیست.1398/04/25 | کد مطلب: 190

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.