تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست در بازدید از تالاب انزلی گفت: امسال مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی اختصاص‌یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار ظهر امروز در بازدید از تالاب انزلی گفت: مشکلات تالاب انزلی مربوط به یک دستگاه دولتی نیست بلکه مشکل همه دستگاه‌های اجرایی کشور است.
وی فرسایش خاک و ورود فاضلاب‌های صنعتی و پسماند را به تالاب انزلی از معضلات این تالاب برشمرد.

ابتکار با اشاره به اینکه از سال ۸۳ قانون مدیریت پسماند تصویب و آیین‌نامه اجرایی آن ابلاغ‌شده است گفت: بر اساس این قانون تکلیف پسماندهای خانگی به عهده شورای شهر و شهرداری‌ها است و دولت مساعدت‌های لازم را برای جمع‌آوری پسماندهای خانگی را با شهرداری‌ها خواهد داشت.
وی اجرای طرح‌های بازیافت را مهم دانست و بر نقش مردم در تفکیک زباله‌ها از مبدأ تأکید کرد.

رییس سازمان حفظت محیط‌زیست ادامه داد: در شورای عالی محیط‌زیست و در کمیسیون کلان‌شهرها آیین‌نامه مربوط به پسماند تصویب و به دولت ارائه‌شده است.

www.dalahoo.com

لزوم وضع عوارض گردشگری

وی با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها تا پایان سال باید مدیریت پسماند را به سازمان حفاظت محیط‌زیست ارائه دهند، افزود: در بخش افزایش توریسم در گیلان، شوراهای شهر و شهرداری‌ها باید عوارض مخصوصی را برای گردشگران وضع کنند تا گردشگران موظف باشند عوارض پرداخت کنند و از محل درآمد این عوارض، در بحث مدیریت پسماند استفاده شود.

ابتکار همچنین با اشاره به اینکه در شورای عالی محیط‌زیست، منطقه بوجاق به‌عنوان پارک ملی بوجاق تعریف‌شده تأکید کرد: باید از انجام کارهای مخربی که سبب آلودگی این منطقه می‌شود جلوگیری به عمل آید.

وی یادآور شد: دنیا به‌سرعت در حال تخریب و فرسایش است و کشورها موظف‌اند تا سال ۲۰۲۰، ۱۷ درصد از مناطق خشکی و ۱۰ درصد از مناطق ساحلی را حفاظت کنند که ایران در این زمینه بسیار عقب است چراکه به‌طور مثال همین پارک ملی بوجاق به‌تنهایی ۷ کیلومتر وسعت دارد.

منبع: خبر‌گزاری مهر1393/11/01 | کد مطلب: 2342
برچسب‌ها: دیدنی و خواندنی
حامد احمدی

کارشناس ادبیات، کارشناس ارشد گردشگری، علاقمند به سفر و طبیعت  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.