تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بدون دیدن "چه" به کوبا سفر نکنید!

همه‌ی ما بارها نام چه گوارا یا اِل‌چه را به عنوان یک رهبر انقلابی بزرگ بسیارشنیده‌ایم. فیلم "چه" در نوامبر 2008 در آرژانتین به نمایش درآمد و برای نخستین بار در تاریخ این کشور خیابان‌های بوینس آیرس ‏به خاطر نمایش این فیلم شاهد ترافیک سنگین و صف‌های چند کیلومتری در برابر گیشه‌های سالن ها بود.‏ تیزر فیلم را اینجا ببینید.

 

تور کوبا

ارنستو چه گوارا  پزشک، چریک، سیاست‌مدار، نظریه‌پرداز جنگی و انقلابی مارکسیست متولد آرژانتین و یکی از شخصیت‌های اصلی انقلاب کوبا بود که امروزه آوازه وی به عنوان یک رهبر انقلابی بزرگ در سراسر جهان پیچیده است. در سال 2004 استیون سودربرگ پروژه ساخت فیلمی در باره بخشی از زندگی چه گوارا را با نام "چه" را آغاز کرد. او چهارده ماه تحقیق کرد. سرانجام در سال 2008 پیش تولید فیلم در دو نسخه آغاز شد.
داستان این فیلم از ملاقات کاسترو و چه گوارا در مکزیکو سیتی آغاز می‌شود. قسمت اول این فیلم از پیروزی‌های "چه" در تسخیر سانتاکلارا و حرکت وی و ارتش چریک‌های تحت رهبریش به سمت هاوانا می‌گوید. قسمت دوم پیروزی بر رژیم باتیستا و عزیمت وی به کنگو و سپس بولیوی و جان باختنش را به نمایش می‌گذارد.
"بنیکیو دل تورو" در نقش ‏چه گوارا این شخصیت را به زیبایی نمایش می‌دهد و توانست در جشنواره کن جایزه بهترین ‏بازیگر مرد را ازآن خود نماید.‏
"چه" در نوامبر 2008 در آرژانتین به نمایش درآمد و برای نخستین بار در تاریخ این کشور خیابان‌های بوینس آیرس ‏به خاطر نمایش این فیلم شاهد ترافیک سنگین و صف‌های چند کیلومتری در برابر گیشه‌های سالن ها بود.‏

 1396/06/27 | کد مطلب: 3819
برچسب‌ها: سینما سفر
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.