تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آیا سفر به بیوک آدا را می‌پسندم؟

سفر به جزیره‌ها و جزیره گردی همیشه برای انسان‌ها بسیار جالب و مهیج بوده، کشف رمز و راز‌های مناطق ناشناخته و یا کمتر شناخته شده آن هم، وسط دریا باعث پررنگ شدن انگیزه و جذابیت سفر علاقمندان به جزیره‌ها بوده است. «بیوک آدا» جزیره‌ای با جذابیت‌های متنوع است. این جزیره زیبا در میان دریای مرمره قرار گرفته و مقصد سفر گردشگران زیادی بوده است؛ جزیره بیوک آدا،جزیره‌ای با هوای مطبوع  و مناظری زیبا و چشم نواز طبیعی است؛ همچنین با سفر به آن می توانید از بناهای قدیمی که گویای تاریخ و فرهنگ جزیره هستند، هم دیدن کنید. اگر اولین باری است که به بیوک آدا سفر می‌کنید برای اینکه از وقت‌تان کمال استفاده را داشته باشید می‌توانید از تورهای گشت جزیره بیوک‌آدا استفاده کنید.

گشت جزیره بیوک آدا

سفر به جزیره سبز ترکیه

جزیره بیوک آدا به خاطر وجود جنگل کاج، عمارت‌ها و ویلاهای سرسبز جزیره‌ سبزی به حساب می‌آید، اما جالب‌تر این‌که  برای حفاظت محیط زیست این جزیره، جابجایی در آن با درشکه، دوچرخه و البته پای پیاده است. در این جزیره به دور از زندگی ماشینی می‌توانید درشکه‌سواری، دوچرخه‌سواری و از همه مهمتر پیاده‌روی کنید. البته ممکن است فراز و نشیب گذرهای جزیره بیوک آدا تا اندازه‌ای نفس شما را بند بیاورد؛ پیشنهاد ما این است: با استشمام اکسیژن خالص جزیره بیوک آدا نفسی تازه کنید و با لذت بیشتر به مسیر خود ادامه دهید.

یکی از تجربه‌های دلچسب در بیوک آدا، دوچرخه سواری است.

جاذبه های دیدنی بیوک آدا کدامند؟

کلیسای ایا یورگی یا حاجیا یورگی

کلیسای تاریخی ایا یا حاجیا یورگی از بناهای مهم، قدیمی و پر‌بازدید جزیره بیوک آدا محسوب می‌شود. می‌گویند این کلیسا در آغاز صومعه بوده و بین سال‌های 1593-1583 میلادی از جنس سنگ ساخته شده است. کلیسای ایایورگی بالای بلندترین تپه جزیره بیوک آدا بنام «یوجه تپه» در ارتفاع 202 متری قرار گرفته است. چشم انداز زیبای دریای مرمره از اطراف کلیسا دل هر گردشگری را می رباید.

کلیسای آییوس یا آیروس نیکولاس والد گریک

این کلیسا در بخش قدیم جریزه بیوک آدا قرار گرفته است و برای گردشگران بدون دریافت ورودی قابل بازدید است؛ شما می‌توانید در روزهایی که مراسم نیایش وجود دارد  از کلیسای آییوس یا آیروس نیکولاس والد گریک دیدن کنید.

مسجد حمیدیه در جزیره بیوک آدا

مسجد حمیدیه جزیره بویوک آدا به دستور عبدالحمید دوم(سی و چهارمین خلیفه امپراطوری عثمانی) ساخته شد. عبدالحمید در فاصله سال‌های 1909-1876 حکومت می کرد همزمان با دوران قاجار در ایران. 

یتیم خانه یونانی: یتیم‌خانه پرینکیپو

عمارت چوبی یتیم خانه پرینکیپو که از بناهای خاص با معماری چوبی در جهان است در سال 1898 توسط یک معمار فرانسوی عثمانی بنام الکساندر والوری ساخته شده است. هدف از طراحی ساخت آن، هتل و مرکز تفریحی برای کمپانی بین المللی "دِ واگن لی" بوده است که به یتیم خانه تبدیل شد. تقریبا یک قرن بعد از ساخته شدن این بنای زیبا، بخش‌های از آن در آتش سوخت. یتیم خانه هم تقریبا در همان زمان تعطیل شد.  

عمارت چوبی یتیم خانه پرینکیپو از بناهای خاص با معماری چوبی در جهان است.

خانه معروف رشات نوری گون تکین در بیوک آدا

رِشات نوری گون تَکین معلم ادبیات ترکی و زبان فرانسه، نماینده چاناکله در پارلمان ترکیه و فرستاده ترکیه در یونسکو در این جزیره زندگی می کرده دلیل دیگر شهرت او نوشتن رمان چالیکوشو بود که موضوع کتاب درباره بررسی وضعیتِ اجتماعی زنان آناتولی بوده است.

جزیره بیوک آدا و ماجرای خانه متروکه

لئون تِروتسکی اعیان‌زاده ای اهل شوروی در سال 1929 از حزب دموکرات کشور خود اخراج و به جزیره بیوک آدا تبعید شد. او را بنیانگذار، فرمانده و مغز متفکر ارتش سرخ شوروی می دانند. نکته جالب این است که او در سال های تبعیدش در این جزیره توانست دو کتاب تاریخ انقلاب روسیه و زندگی نامه رو خود را بنویسد. در سفر به بیوک آدا می توانید از خانه تروتسکی دیدن کنید.

 عمارت ها و باغ های سرسبز جزیره بیوک آدا

در دوران عثمانی یونانی‌ها و یهودی‌ها و امریکایی‌های مقیم استانبول در فصل تابستان برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت به جزیره بیوک آدا می‌آمدند. این سفرها باعث شد عمارت‌ها و باغ‌های سرسبزی به دست آن‌ها در جزیره بیوک آدا ساخته شود. امروز این باغ‌های سرسبز از جذابیت‌های دیدنی گردشگری جزیره بیوک آدا محسوب می‌شوند.

عمارت ها و باغ های سرسبز جزیره بیوک آدا دیدنی است.

جنگل کاج

جنگل کاج زیبایی با صدای گوش‌نواز پرندگان، درختان میوه در قسمت‌های مرتفع جزیره بیوک آدا قرار دارد. جنگل کاج جزیره بیوک آدا نزدیک به یتیم خانه یونانی و کلیسای ایا یورگی است.

صومعه و قبرستان متروکه هریستوس

در گذر از جنگل کاج به صومعه قدیمی بنام هریستوس می‌رسید؛ در کنار آن قبرستانی کوچک وجود دارد. این قبرستان محل دفن کارگران و کشیشانی است که در این صومعه خدمت می کردند.

ساحل

ساحل زیبای جزیره بیوک آدا و اسکله آن از جاذبه‌های گردشگری خاص این جزیره هستند که برای پیاده‌روی، شنا و آفتاب گرفتن مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرند.

 سوغات و بستنی

در سفر به جزیره بیوک آدا از شیرینی ها،صبحانه، غذا و بستنی‌های بیوک آدا که بسیار خوشمزه‌اند غافل نشوید. دراینجا رستوران‌های ساحلی و کافه‌های بسیار زیبایی خواهید یافت. 

تور هوایی استانبول1398/04/11 | کد مطلب: 4532
برچسب‌ها: استانبولترکیه

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.