تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

جزیره بیوک آدا استانبول کجاست؟

شاید بهترین انتخاب برای یک روز تفریح و لذت بردن از چشم‌اندازی زیبا در برنامه سفرتان به استانبول، بازدید از جزیره بیوک آدا باشد؛ جزیره‌ای که بزرگ‌ترین جزیره در میان جزایر پرنس است. در این مطلب، بزرگ‌ترین جزیره در کوچک‌ترین دریای جهان را خواهیم شناخت. از سفر به بیوک آدا حسابی لذت ببرید. 

تور دور ترکیه

بیوک آدا کجاست؟

خودتان را در جزیره زیبایی تصور کنید که با گشت و گذار در آن می‌توانید تمام استرس‌های روزانه‌تان را فراموش کنید. در بیوک آدا قبلا می‌توانستید سوار کالسکه شوید و دور جزیره را بگردید اما مدتی است گروه‌های حامی حیوانات موفق شده‌اند استفاده از کالسکه‌های دارای اسب را در جزیره بیوک آدا متوقف کنند. حالا ماشین‌های الکتریکی به جای کالسکه‌ها آماده‌اند تا شما را در سطح جزیر بگردانند. با تنفس هوای تمیز و دلچسب جزیره بیوک آدا ریه‌های‌تان را پر کنید. 

بیوک آدا همان وعده‌گاه  پر از آرامش است.

در بیوک آدا چه می‌بینیم؟

وقتی با کشتی به جزیره نزدیک می‌شوید، خانه‌های جزیره را خواهید دید که در محله‌های نظام و معدن در بیوک آدا قرار دارند. کشتی در اسکله واپور در بیوک آدا توقف خواهد کرد و شما با کمی پیاده‌روی به میدان اصلی جزیره می‌رسید. ساعتی که در این میدان قرار دارد آن را به میدان ساعت معروف کرده است. از اینجا، رستوران‌هایی را خواهید دید که در کنار دریا قرار دارند. 

این جزیره پلاژهای ساحلی زیبایی دارد که می‌توانید در آنها آفتاب بگیرید. در این پلاژها، معمولا می‌توانید چترهای آفتابی به همراه تختی برای آفتاب گرفتن کرایه کنید و از هوای مطبوع بیوک آدا لذت ببرید. در پلاژها، معمولا امکانات دوش گرفتن هم وجود دارد. 

 

جزیره زیبای بیوک آدا.

چرا بیوک آدا خاص است؟ 

در بیوک آدا، به جز ماشین‌هایی که مربوط به خدمات عمومی شهری هستند، هیچ وسیله نقلیه موتورداری اجازه رفت و آمد ندارد. بنابراین، با خیال راحت می‌توانید در جزیره بدون ماشین بیوک آدا با دوچرخه یا ماشین‌های برقی گشت بزنید. 

در حال حاضر به جای کالسکه از ماشین های برقی و الکتریکی بریا گشت در جزیره استفاده می‌شود.

بیوک آدا به معنی «جزیره بزرگ» است و یکی از 9 جزیره پرنس. این جزیره در دریای مرمره قرار دارد و تحت کنترل دولت ترکیه است. دریای مرمره، یا به قول ترک‌ها مارمارا دنیز، کوچک‌ترین دریای جهان است. این جزیره در دو قسمت شمالی و جنوبی خود دو تپه دارد که بلندی‌های این جزیره به حساب می‌آیند. بلندی جنوبی جزیره نامش «یوجه‌تپه» است و بلندی بخش شمالی «ماناستیر تپه» نام دارد. 

یوجه‌تپه، بلندی جنوبی جزیره بیو آدا.

شاید فقط در قصه‌ها و فیلم‌ها درباره جزیره گنج چیزهایی دیده یا شنیده باشید، اما باید به شما بگوییم جزیره گنج واقعیت دارد! سال 1930، در جزیره بیوک آدا گنج پیدا شد: این گنج 207 سکه طلا بود که از زیر خاک بیرون کشیده شد. این سکه‌‎ها در حال حاضر در موزه مردم‌شناسی استانبول نگهداری می‎شوند.

چطور به بیوک آدا برویم؟ 

کافیست از متروی ایستگاه میدان تکسیم خود را به ایستگاه کاباتاش برسانید. درباره ایستگاه‌های مترو و اطلاع از امکانات حمل و نقل استانبول به مطلب رفت و آمد ارزان در استانبول چطور است؟ مراجعه کنید. بعد از رسیدن به کاباتاش، تقریبا کار راحت می‌شود. حالا در اسکله بلیط برای کشتی تهیه کنید و منتظر وارد شدن کشتی به اسکله کاباتاش باشید. معمولا زمانبندی حرکت کشتی در ایستگاه موجود است و می‌توانید برنامه برگشت‌تان از جزیره را نیز تنظیم کنید. کشتی‌ها عموما از 9 صبح تا 7 شب از استانبول به طرف بیوک آدا و برعکس در حرکت هستند.

با خرید بلیط کشتی‌های عمومی می‌توانید در جزیره بین راه پیاده شوید و مقصد آخر جزیره بیوک آدا است. اولین جزیره کینالی آدا، بعد هیبلی آدا و در نهایت بیوک آدا. درست مانند اتوبوس‌های شهری در این جزایر، ایستگاه برای توقف وجود دارد. برای مابقی مسیر نمی‌توانید با همان بلیط اول رفت و آمد کنید و باید بلیط جدید بین دو جزیره تهیه کنید.

تور قونیه1400/04/26 | کد مطلب: 4209
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
ناشناس
1398/06/19 22:36
سلام. مرسی که مطالب مفیدی میگدارید. سوال من این است که وقتی بلیط کشتی میگیریم از کدام جزیره ها می شود دیدن کرد. یعنی اگر من جزیره اول پیاده شوم کشتی می رود؟ من چطور جزیره های بعدی را بروم. بازم باید بلیط بخرم تا برم جزیره دوم؟ برگشت به چه صورت است؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/21 12:28
دوست عزیز، سلام
با خرید بلیط کشتی‌های عمومی می‌توانید در جزیره بین راه پیاده شوید و مقصد آخر جزیره بیوک آدا است. اولین جزیره کینالی آدا، بعد هیبلی آدا و در نهایت بیوک آدا. درست مانند اتوبوس‌های شهری در این جزایر ایستگاه برای توقف دارد. برای مابقی مسیر نمی‌توانید با همان بلیط اول رفت و آمد کنید و باید بلیط جدید بین دو جزیره تهیه کنید.
با تشکر از پیام شما.
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.