تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

بهترین سواحل استانبول

استانبول شهری است که در کنار روح تاریخی شهر ومراکز خرید باشکوهش، سواحل شنی دلربایی دارد که هرساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. این سواحل به دلیل نزدیکی‌شان به ما مقصد مناسبی برای سفرهای تفریحی هستند. اگر عازم استانبول هستید اما نمی‌دانید به کدام ساحل بروید و مسیر آنها را نمی‌دانید، این مطلب را دنبال کنید.

 

تور دور ترکیه

1.سواحل شنی شیله

در شمال شهر استانبول یکی از زیباترین ساحل‌های این شهر قرار دارد. ساحل شنی شیله، در واقع ساحل دریای سیاه است که در منطقه آسیایی استانبول قرار گرفته. در این ساحل چند پلاژ مختلف وجود دارد که می‌توانید در آنها شنا کنید، آفتاب بگیرید، استراحت کنید یا قدم بزنید. برخی از این پلاژها همچنین امکانات رفاهی، دی جی و موسیقی زنده هم دارند. برای اطلاعات بیشتر راجع به این ساحل و آدرس آن مطلب «ساحل شنی شیله کجاست؟» را مطالعه کنید. اگر عازم استانبول هستید و می‌خواهید به این ساحل بروید دالاهو این گشت را برای شما اجرا خواهد کرد.

ساحل شنی شیله، در واقع ساحل دریای سیاه است که در منطقه آسیایی استانبول قرار گرفته.

2. ساحل کیلیوس

یکی دیگر از سواحل شنی استانبول که افسون‌تان خواهد کرد ساحل کیلیوس است. سال کیلیوس نیز کرانه دریای سیاه است و با آب‌های فیروزه‌ای و شن‌های سفیدش میزبان شماست. می‌توانید در تخت‌های کنار ساحل دراز بکشید، در کرانه دریای سیاه پیاده‌روی کنید یا اگر اهل ورزش و هیجان هستید شنا، اسکی، قایق سواری و موج سواری را امتحان کنید. در مطلب «ساحل کیلیوس کجاست؟» هر آنچه را لازم است از این ساحل بدانید نوشتیم. دالاهو نیز گشت این ساحل را به همراه جنگل بلگراد از استانبول اجرا می‌کند. 


در ساحل کیلیوس می‌توانید در تخت‌های کنار ساحل دراز بکشید و از تماشای دریای سیاه لذت ببرید.

3. ساحل شنی فلوریا

کرانه دریای مرمره را ساحل شنی دلفریبی تشکیل داده که به نام فلوریا مشهور است. ساحل فلوریا یکی از سواحل نزدیک به استانبول محسوب می‌شود که دسترسی آن از استانبول بسیار آسان است. در این ساحل شما می‌توانید به تماشای منظره چشم نواز دریای مرمره بنشینید، در کرانه دریا قدم بزنید یا به دوچرخه‌سواری، شنا و قایق‌سواری بپردازید. در روزهای آفتابی نیز سواحل شنی فلوریا مکان مناسبی برای آفتاب گرفتن خواهند بود. در مطلب «ساحل شنی فلوریا کجاست؟» راجع به تفریحات این ساحل، راه‌های دسترسی به آن هزینه‌ها و... بخوانید.

کرانه دریای مرمره را ساحل شنی دلفریبی تشکیل داده که به نام فلوریا مشهور است.

4.ساحل بورک

یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین سواحل استانبول، ساحل بورک است. این ساحل استانبول نیز مانند ساحل کیلیوس و شیله کرانه دریای سیاه است. این ساحل با شن‌های طلایی، چترها و تخت‌هایی برای آفتاب گرفتن و امواج آبی منتظر شماست. ساحل بورک همچنین مکان مناسبی برای تفریحات دریایی و ساحلی در استانبول است. اگر اهل شنا، کایت سواری، قایق سواری، والیبال ساحلی، فوتبال و انواع موج سواری باشید ساحل بورک به وجدتان خواهد آورد.

یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین سواحل استانبول، ساحل بورک است.

5. ساحل سولار

اگر دنبال ساحلی هستید که پاتوق جوانان باشد و با تفریحات آبی سرگرم‌تان کند ساحل سولار انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. شما می‌توانید در ساحل طلایی سولار از انواع خدمات تفریحی مثل جت اسکی، کایت سواری، انواع موج سواری‌ها، قایق سواری، بنانا و تیوپ سواری و...استفاده کنید. یا وقت‌تان را در کلوب‌های ساحلی بگذرانید.

شما می‌توانید در ساحل طلایی سولار از انواع خدمات تفریحی استفاده کنید.

6. ساحل سوما

ساحل سوما در کرانه دریای سیاه تقریبا هر سلیقه‌ای را جذب خود خواهد کرد. در این ساحل اقامتگاه، نمایشگاه و محل‌هایی برای برگزاری جشنواره‌های موسیقی وجود دارد. ساحل شنی و طلایی سوما توسط تپه‌های سر سبزی در آغوش کشیده شده و مناظر بکری را پیش روی چشمان‌تان خلق می‌کند. می‌توانید آخر هفته خود را در این ساحل بگذرانید و تمام دغدغه‌های زندگی را فراموش کنید. ساحل سوما محوطه بزرگی دارد و  در آن جایی برای کمپینگ و چادر زدن نیز وجود دارد که برای استفاده از آن باید از قبل با آنها هماهنگ کنید.

ساحل سوما در کرانه دریای سیاه تقریبا هر سلیقه‌ای را جذب خود خواهد کرد.

7. ساحل طلایی

یکی از سواحل نزدیک به استانبول که تنها 15 کیلومتر با این شهر فاصله دارد، ساحل طلایی است. این ساحل زیبا با طبیعتی چشم‌نواز احاطه شده و ۳ اسکله دارد. اطراف ساحل نیز کلبه‌هایی چوبی، رستوران، کافه، بوتیک و دریاچه‌ای وجود دارد که میتوانید تمام امکانات لازم برای یک استراحت عالی را برای شما مهیا کند.

یکی از سواحل نزدیک به استانبول که تنها 15 کیلومتر با این شهر فاصله دارد، ساحل طلایی است.

 

8. ساحل بابیلون

ساحل بابیلون را می‎توان ساحلی برای دوستداران موسیقی دانست. در این ساحل استانبول، فستیوال‌های موسیقی به طور منظم اجرا می‌شود و می‌توانید در کنار آفتاب و نسیم دریا از موسیقی نیز لذت ببرید. اگر اهل شکمگردی نیز هستید، در این ساحل رستورانی وجود دارد که انواع غذاهای مدیترانه‌ای و ناحیه اژه در آن سرو می‌شود. 

در ساحل بابیلون، فستیوال‌های موسیقی به طور منظم اجرا می‌شود

9. ساحل ترو بلو 

ساحل ترو بلو یکی از محبوب تریت سواحل استانبول است که همیشه شلوغ است. نمای بی نظیر و رویایی دریا در ساحل تروبلو دل هر مسافری را خواهد ربود. می‌توانید ساعت‌ها در این ساحل به تماشای جزایر و قایق ها بنشینید یا غروبی دلربا را در آن تماشا کنید. در تروبلو علاوه بر ساحل شنی زیبا، استخر و رستوران‌های متنوع همراه با موسیقی زنده نیز وجود دارد.  

ساحل ترو بلو یکی از محبوب تریت سواحل استانبول است که همیشه شلوغ است.

10. ساحل اوزن

ساحل اوزن در گذشته محبوب ماهیگیران بوده و امروزه بازسای شده و به یکی از سواحل توریستی محبوب در بین گردشگران تبدیل شده. اگر دنبال ساحلی زیبا و پر از آرامش در استانبول هستید که در آن آفتاب بگیرید یا محو تماشای افق دریا شوید، حتما سری به این ساحل استانبول بزنید.

ساحل اوزن به یکی از سواحل توریستی محبوب در بین گردشگران تبدیل شده.

11. ساحل دالیا

اگر دنبال تفریحات ساحلی هستید، پیشنهاد ما این است که در لیست تفریحات‌تان حتما این ساحل استانبول را جای دهید. در ساحل دالیا  می‌توانید وقت‌تان را به قایق سواری با قایق‌های پارویی بگذارنید یا  ورزش‌های ساحلی مانند والیبال ساحلی یا موج سواری را انتخاب کنید. اگر اهل شکم گردی در سفر نیز هستید، چشیدن طعم غذاهای دریایی لذیذش را از دست ندهید.

در لیست تفریحات‌تان حتما ساحل دالیا استانبول را جای دهید.

12. ساحل نان استاپ

شاید از اسم این ساحل استانبول بتوانید حدس بزنید در آن چه می‌گذرد؟ در این ساحل استانبول قرار است از لحظه ورود تا خروج بی وقفه خوش بگذارنید. چگونه؟ در این ساحل شما امکان استفاده از ورزش‌های آبی و ساحلی مانند والیبال ساحلی، تنیس، بسکتبال، جت اسکی، قایقرانی، قایق پدالی و... را دارید. همچنین بساط میهمانی‌های ساحلی و کنسرت زنده نیز در این ساحل همیشه به پا است. برای دوستداران غذا نیز یک رستوران فوق‌العاده با تراس ساحلی جذاب وجود دارد که حیف است اگر به آن سر نزنید. 

در ساحل نان استاپ استانبول قرار است از لحظه ورود تا خروج بی وقفه خوش بگذارنید.

اگر می‌خواهید با وسیله نقلیه عمومی خود را به این سواحل برسانید، مطلب «راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول» را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از سواحل ترکیه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب 9 ساحل پرطرفدار ترکیه را نیز مطالعه کنید. همچنین اگر اهل تورهای خاص هستید و می‌خواهید در کنار دیدار از ساحل‌ها، جاذبه‌های دیگری را هم ببینید، تور کاپادوکیا دالاهو را از دست ندهید.

 

تور قونیه1398/02/04 | کد مطلب: 4509
برچسب‌ها: استانبولترکیه
پرستو صاحبی

طراح، کوهنورد، علاقمند به نویسندگی، عاشق طبیعت و حیوانات...


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:تورهای مرتبط با این موضوع کدام هستند؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.