تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
انواع غذافروشی‌های ترکیه

خوشمزه فروشی‌های ترکیه

حتما تجربه ایستادن در صف غذا فروشی‌های سی تیر را داشته‌اید. احتمالا، گاهی اوقات غذا خوردن در فلافلی را به یک رستوران شیک ترجیح می‌دهید. غذا خوردن حتما نباید در کافه و رستوران، روی میز و صندلی باشد. گاهی ایستاده غذا خوردن در خیابان لذت خودش را دارد. در ترکیه نیز غذافروشی‌های متعددی در گوشه و کنار خیابان دیده می‌شود که هر کدام مختص غذایی خاص هستند. برخی کباب‌های خوشمزه‌ای دارند، برخی مخصوص بورک یا دسر هستند. در سفر به ترکیه، سری به این غذا فروشی‌ها بزنید و غذای موردنظرتان را خیلی سریع تحویل بگیرید.

تور 10 روزه دور ترکیه

کباب‌چی و کوفته‌چی در ترکیه

بارها شده در حال عبور از خیابان بوده‌ایم و بوی کباب نظرمان را جلب کرده باشد. از آنجا که ترکیه کشور کباب‌های خوشمزه است این مورد را بیشتر خواهید دید. خیابان‌های ترکیه پر از کباب‌فروشی‌هایی است که کباب‌چی یا کوفته‌چی نام دارند. ممکن است عبارت (ocakbası) را مقابل کباب‌چی یا کوفته‌چی‌های ترکیه ببینید. این عبارت یعنی غذاها مقابل شما پخته می‌‌شوند. می‌توانید تمام مراحل پخت غذای خود را مشاهده کنید و لذت ببرید. در این مدل غذافروشی‌ها خدمات چندانی ارائه نمی‌شود اما به سرعت می‌توانید غذای موردنظرتان را تحویل بگیرید. در مطلب «معرفی 10 کباب ترکی معروف و خوشمزه» با کباب‌های ترکی آشنا شوید.

تمام مراحل پخت غذای خود را مشاهده کنید و لذت ببرید.

بورک‌چی‌های ترکیه

یکی از صبحانه‌های خوشمزه ترکی بورک است. بورک‌چی‌ها اغلب کیوسک یا دکه‌های شیشه‌ای کوچکی هستند که چند میز و صندلی ساده جلوی‌شان قرار دارد. بورک‌ها ترکی بسیار خوشمزه‌اند و با یک نوشیدنی خنک بسیار می‌چسبند. برخی بورک را به عنوان وعده کامل انتخاب می‌کنند؛ اما اغلب آن را به عنوان صبحانه یا میان‌وعده صرف می‌کنند.

بورک‌چی‌ها اغلب کیوسک یا دکه‌های شیشه‌ای کوچکی هستند که چند میز و صندلی ساده جلوی‌شان قرار دارد.

پیده‌چی‌های ترکیه

در مطلب «15 غذای خوشمزه ترکیه» اشاره کردیم که پیده یکی از غذاهای سنتی و مشهور ترکیه است. پیده به پیتزای ترکی شهرت دارد و ترک‌ها معتقدند که نخستین پیتزای ترکی در کشور آن‌ها پخته شده. در انواع رستوران و کافه‌های ترکیه این غذا طبخ می‌شود اما اگر حسابی گرسنه هستید و می‌خواهید زودتر پیده خوشمزه ترکی را بخورید به پیده‌چی‌ها بروید. پیده و لامعجون در پیده‌چی‌های ترکیه بسیار خوشمزه‌اند و سریع پخته می‌شوند. اگر در میان نان‌های موجود سردرگم ماندید، پیشنهاد می‌کنیم نان پیتا را انتخاب کنید. در مطلب «همه چیز درباره نان‌های خوشمزه ترکی» با انواع نان‌های خوشمزه ترکی آشنا شوید.

پیده و لامعجون در پیده‌چی‌های ترکیه بسیار خوشمزه‌اند و سریع پخته می‌شوند.

تاتلیچی‌های ترکیه

تاتلیچی‌ها در ترکیه مخصوص دسر هستند. بعد از خوردن یک وعده غذایی خوشمزه ترکی خوردن دسر بسیار دلچسب خواهد بود. باقلوا، حلوا و راحت‌الحلقوم‌های ترکیه واقعا خوشمزه‌اند. البته دسرفروشی‌هایی ترکیه به تاتلیجی‌ها محدود نمی‌شوند. در محلبه‌چی‌ها، پودینگ‌هایی که از شیر درست می‌شوند به فروش می‌رسد. در باقلواجی یا پاستانسی، کیک‌های اروپایی، بستنی و شیرینی‌های محلی فروش می‌رود.

تاتلیچی‌ها در ترکیه مخصوص دسر هستند.

رستوران‌های ترکیه

در پایان، اگر باز ترجیح‌تان سفارش غذا در رستوران است، مطالب زیر را بخوانید:1400/02/26 | کد مطلب: 4590
برچسب‌ها: شکم‌گردیترکیه
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.