تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
ارزانترین زمان خرید بلیط هواپیما

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟

شاید به توصیه برخی تصور کنید قیمت بلیط هواپیما در لحظات آخر، کاهش چشمگیری دارد. اما این تصور، همیشه صادق نیست و گاهی شما را متضرر می‌کند. مثلا در زمان پرتردد تعطیلات، نه تنها قیمت بلیط کاهش پیدا نکرده، بلکه گاهی ممکن است بیشتر شود. به طور کلی می‌توان گفت عوامل مختلفی در قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار است؛ عواملی مثل ساعت، روز، ماه و فصل پرواز. آیا می‌دانید بهترین زمان خرید بلیط چارتری چه موقع است؟ می‌دانید کدام روز هفته برای خرید بلیط هواپیما مناسب است؟ از بهترین ماه خرید بلیط چطور؟ خبر دارید؟

 

تورهای خارجی

 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در روزهای عادی (غیر تعطیل)

پیش از هرچیز باید در نظر بگیرید که قرار است در زمان‌های شلوغ، مثل تعطیلات بلیط تهیه کنید یا در روزهای عادی؟ اگر در روزهای عادی، قصد خرید بلیط هواپیما دارید، زمان خرید بلیط هواپیما نه خیلی زودهنگام و نه خیلی دیر هنگام باید باشد. شرکت‌ها در ابتدای عرضه قیمت اصولا قیمت‌های بالایی را پیشنهاد می‌دهند؛ البته این قیمت از حالت استاندارد و معمول بالاتر نیست. با گذر زمان و برای فروش بیشتر، اغلب این قیمت‌ها کاهش می‌یابد. بنابراین برای تهیه بلیط پرواز در روزهای عادی، خیلی زودهنگام اقدام نکنید. از طرفی خرید بلیت در ساعات و روزهای پایانی نیز اصلا توصیه نمی‌شود.

 قیمت بلیط با توجه به عواملی مثل ساعات، روز و ماه حرکت متغیر است.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در تعطیلات

اگر در روزهای تعطیل و پر رفت و آمد، مثل اعیاد، تعطیلات و غیره قصد سفر دارید، خرید زودهنگام بلیط هواپیما به نفع‌تان خواهد بود. تقاضای بلیط در این روزها بسیار زیاد است و اغلب با کاهش قیمت روبه‌رو نمی‌شوید. ضمن اینکه در این روزها ممکن است ظرفیت خیلی زود تکمیل شود. 

چند روز قبل سفر اقدام به خرید بلیط هواپیما کنیم؟

طبق اعلام شرکت Airlines Reporrting Corp، پنجاه و هفت روز قبل از سفر، بهترین و ارزانترین زمان خرید بلیت هواپیما به شمار می‌رود. البته گاهی ممکن است قیمت بلیت بین 50 تا 100 روز قبل تغییری نکند. گفتنی است پروازهای بین‌المللی را خیلی زودتر و 171 روز قبل سفر باید تهیه کرد. وب‌سایت cheapAir.com در خصوص پروازهای کانادا به آمریکا، 47 روز قبل پرواز را پیشنهاد می‌دهد.

ارزانترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما

اواسط هفته، به خصوص روز سه شنبه، بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما به شمار می‌رود. از روزهای چهارشنبه تا شنبه گران‌ترین زمان فروش بلیط هواپیما است.

ارزانترین ساعت خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟

همانطور که اشاره کردیم، قیمت بلیط با توجه به عواملی مثل ساعات، روز و ماه حرکت متغیر است. از ارزانترین زمان‌های سفر می‌توان به ساعات اولیه روز (صبح زود) اشاره کرد. در این ساعات، تقاضای کمتری برای خرید بلیط وجود دارد و به همین دلیل پروازهای ارزانتری می‌توان تهیه کرد. انتخاب پرواز در ساعات اولیه روز مزایای متعددی دارد؛ در این زمان، فرودگاه‌ها خلوت‌ترند و تحویل بار و عبور از گیت‌ها راحتتر خواهد شد. هم‌چنین احتمال تاخیر کمتری در این پروازها وجود دارد.

اگر در روزهای تعطیل و پر رفت و آمد، مثل اعیاد، تعطیلات و غیره قصد سفر دارید، خرید زودهنگام بلیط هواپیما به نفع‌تان خواهد بود.

ارزانترین ماه خرید بلیط هواپیما

ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن مناسبترین زمان خرید به شمار می‌روند.  در این زمان تردد و تقاضای کمتری برای خرید بلیط وجود دارد.

بهترین زمان برای خرید بلیط چارتری

درست است که بلیط‌های چارتری اغلب ارزانترند اما گاهی قیمت‌های غیرمعمولی دارند. به همین خاطر برای خرید بلیط چارتری بهتر است موارد متعددی مورد توجه قرار داد. بهترین زمان برای خرید بلیت ارازن و چارتری اردیبهشت ماه است. این ماه آب و هوای مناسبی دارد و بهترین زمان برای سفر به شمار می‌رود. از طرفی چون بعد از تعطیلات فروردین‌ماه است طرفدار کمتری برای سفر دارد. در این زمان، می‌توانید بلیط هواپیما را با قیمت مناسب تهیه کنید. از دیگر فصولی که قیمت بلیط هواپیما کاهش پیدا می‌کند می‌توان به فصول خیلی گرم و سرد سال اشاره کرد.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما خارجی

علاوه بر عوامل بالا برای خرید بلیط هواپیمای خارجی باید عوامل دیگری را مد نظر قرار داد. با فرا رسیدن کریسمس مبلغ بلیط هواپیما رشد چشمگیری خواهد داشت. بعضی مقصدهای خارجی در برخی فصل‌ها، پرتردد و پرطرفدار می شوند. این فصول، تقریبا گرانترین زمانی است که می‌توانید بلیط هواپیما تهیه کنید.

استفاده از فروش‌های فوق العاده خطوط هوایی

برخی از خطوط هوایی در طول سال، فروش‌های فوق‌العاده‌ای می‌گذارند که اطلاع از آن‌ها به نفع‌تان خواهد بود. برای مثال به خط هوایی Virgin America می‌توان اشاره کرد که در طور سال، شش بار فروش‌های فوق‌العاده‌ای می‌گذارد. 

برخی از خطوط هوایی در طول سال، فروش‌های فوق‌العاده‌ای می‌گذارند.

از کجا بلیط هواپیما تهیه کنیم؟

سعی کنید بلیط پروازتان را به صورت آنلاین از جایی تهیه کنید که امکان کنسلی وجود داشته باشد و با پرداخت جریمه بلافاصله بتوانید پول‌تان را تحویل بگیرید. سامانه‌های که تمام خطوط هوایی و پروازهای سیستمی و چارتری را دارا باشند بهترین گزینه برای رزرو بلیت هواپیما به شمار می‌روند.1398/06/11 | کد مطلب: 4626
برچسب‌ها: نکات سفر
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.