تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

آشنایی با پروازهای ایران به ترکیه

احتمالا همه ما قبل از خرید بلیت هواپیما کمی سردرگم می‌شویم. برخی از بلیت‌ها ارزان‌تر هستند و برخی خدمات بیشتری ارائه می‌دهند. تنوع هواپیماها و خطوط مختلف هوایی نیز سردرگمی ما را بیشتر می‌کند. اگر قصد سفر هوایی به ترکیه و استانبول دارید، احتمالا سوالات زیادی در خصوص خرید بلیت هواپیما ذهن‌تان را مشغول کرده است. در این مطلب از خطوط هوایی ایرانی و ترکی خواهیم گفت تا انتخاب بهتری داشته باشید.

خط هوایی ایران ایر

از آنجا که ترکیه یکی از مقاصد محبوب در میان ایرانیان است، روزانه پروازهای متعددی از خاک‌های ایران به این کشور انجام می‌گیرد. یکی از پرطرفدارترین و مشهورترین این خطوط پرواز ایران ایر نام دارد.

انواع پروازهای ایران ایر: هما کلاس (بیزینس کلاس) و عادی (اکونومی) از جمله پروازهای ایران ایر است که می‌توانید در میان آن پرواز موردنظرتان را انتخاب کنید.

تخفیفات ایران ایر: ایران‌ ایر برای خانواده‌های بنیادشهید و سازمان‌های بهزیستی تخفیف‎هایی را در نظر گرفته است. 

امکانات ایران ایر: وسایل و امکانات موردنیاز کودکان و سالمندان را در اختیارتان قرار می‌دهد.

مقاصد ایران ایر: ایران ایر پروازهای بین‌المللی متعددی دارد. از جمله این مقاصد می‌توان به این موارد اشاره کرد: استانبول، آمستردام، آنکارا، باکو، بغداد، بلگراد، بیروت، پارسی، دبی، تفلیس و...

فرودگاه و زمان پرواز ایران ایر: پروازهای ایران ایر به مقصد ترکیه از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه انجام می‌شود.

میزان بار قابل حمل ایران ایر: میزان بار مجاز در پروازهای ایرلاین حدود 30 کیلوگرم است.

از آنجا که ترکیه یکی از مقاصد محبوب در میان ایرانیان است، روزانه پروازهای متعددی از خاک‌های ایران به این کشور بر می‌خیزد.

خطوط هوایی ترکی

ترکیش ایر لاین (خط هوایی ترکیش)

ترکیش ایر لاین نیز به مقصد ایران پرواز دارد. قیمت رفت و برگشت ترکیش ایرلاین با قیمت‌های خطوط هوایی داخلی ایران برابر است. ترکیش ایرلاین پروازهای چارتری هم دارد که با قیمت مناسبتری به فروش می‌رسد.

از جمله هواپیماهای ترکیش ایرلاین می‌توان به بوئینگ و ایرباس اشاره کرد. این هواپیماها خدمات مناسبی را به مسافران ارائه می‌دهند. پیش از خرید بلیت هواپیمای ترکیش ایر می‌توانید از جزئیات و خدمات پرواز مطلع شوید که این موضوع موجب تمایز این پرواز نسبت به دیگر پروازهاست. ترکیش ایر لاین به فرودگاه استانبول و صبیحا گوگچن پرواز دارد و دست‌تان را برای انتخاب باز می‌گذارد.

ترکیش ایرلاین به فرودگاه استانبول و صبیحا گوگچن پرواز دارد.

پگاسوس ایرلاین

از جمله خطوط هوایی ترکیه که در ایران پروازهای رفت و برگشت دارد، ایرلاین پگاسوس است. خط هوایی پگاسوس از فرودگاه امام خمینی به صبیحا گوگچن پرواز دارد. بار قابل حمل در این شرکت 20 کیلوگرم است. پرواز اکونومی آن به مقصد ترکیه توقفی ندارد.

ماهان ایر

نام ماهان ایر را نیز حتما شنیده‌اید. ماهان ایر نیز به مقصد ترکیه پرواز دارد. بین پروازهای اکونومی و بیزینس کلاس انتخاب کنید و از امکانات و خدمات مطمئن آن بهره‌مند شوید.  

خدمات پروازهای ماهان ایر: در پروازهای ماهان خدمات بی‌شماری ارائه می‌شود. برای مثال اگر حیوان خانگی داشته باشید می‌توانید با خود ببرید، یا کودکان را بدون همراه بفرستید، خدمات دیگری مثل ترانسفر و ویلچر نیز جزو خدمات این پرواز به شمار می‌رود. به هنگام خرید بلیط، خدمات موردنظرتان را به کانترفروش بگویید تا در بلیت‌ درج کند. مقصد پروازهای ایرلاین ماهان به فرودگاه جدید استانبول است.  

ماهان ایر نیز به مقصد ترکیه پرواز دارد.

خط هوایی معراج

اگر به دنبال پروازهای ارزان قیمت‌تری هستید، ایرلاین معراج را انتخاب کنید.  این ایرلاین خدمات مناسبی هم دارد. معروف است که معراج ایرلاین کمترین تاخیر را داشته. هواپیماهای ایر باس A-300 و A-320  از جمله هواپیماهای معراج ایرلاین است.

کیش ایرلاین

خط هوایی دیگری که احتمالا اسمش را شنیده‌اید کیش ایرلاین است. شرکت هوایی کیش ایرلاین میزان بار قابل حمل را 30 کیلوگرم اعلام کرده است. پروازهای کیش ایرلاین نیز شامل پروازهای اکونومی و بیزینس می‌شود.  هواپیمای بین‌المللی این خط هوایی ایرباس است و به مقصد فرودگاه جدید استانبول پرواز دارد.

خطوط هوایی مختلفی به مقصد ترکه پرواز دارند.

قشم ایرلاین

خدمات و هواپیماهای قشم ایرلاین شبیه کیش ایرلاین است اما با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد.

مقاصد قشم ایرلاین: استانبول، ازمیر، سابیها و اسپارتا، شهرهایی هستند که قشم ایرلاین به آن‌ها پرواز دارد. هواپیمای ایرباس 300 و 320 از جمله هواپیماهای این خط هوایی است.

زاگرس ایرلاین

در میان خطوط هوایی که به مقصد ترکیه پرواز دارند زاگرس ایرلاین را هم خواهید دید. از جمله هواپیماهای ایرلاین زاگرس 320 و md است. پرواز اکونومی ایرلاین زاگرس با هواپیمای ایرباس 320 انجام می‌گیرد.1399/04/15 | کد مطلب: 4565
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.