تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

راه‌های رسیدن به هتل از فرودگاه استانبول

فرودگاه جدید استانبول در آوریل ۲۰۱۹ افتتاح شد و پس از آن پروازهای بین‌المللی به این فرودگاه منتقل شدند. فرودگاه جدید به سبک مدرن و بسیار بزرگ ساخته شده است. فرودگاه استانبول حدود ۴۰ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و در شمال بخش اروپایی ساخته شده است. اگر به استانبول سفر می‌کنید نگران حمل‌ونقل فرودگاه استانبول نباشید. مسافران می‌توانند به‌راحتی و از راه‌های مختلف خود را به هتل و مرکز شهر برسانند. این مقاله با شناخت راه‌های مختلف حمل‌ونقل فرودگاه استانبول، به شما کمک می‌کند که بتوانید با توجه به حجم بار و محل هتل، بهترین گزینه برای رسیدن به هتل خود را انتخاب کنید.

تاکسی فرودگاه استانبول

انواع حمل‌ونقل فرودگاه استانبول

 • حمل‌‌و نقل عمومی

حمل‌ونقل عمومی فرودگاه استانبول تنوع زیادی دارد. از نمونه‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاکسی

برای بسیاری از مسافران تاکسی راحت‌ترین انتخاب برای رسیدن به هتل است. تاکسی‌های فرودگاه استانبول در جلوی در خروج فرودگاه مستقر هستند. از مزایای تاکسی راحت بودن برای مسافرانی است که بار زیادی دارند. اما باید این نکته را مدنظر داشت که به دلیل دور بودن فرودگاه استانبول از مرکز شهر، استفاده از تاکسی هزینه زیادی خواهد داشت. کرایه تاکسی از فرودگاه استانبول تا مرکز شهر حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیر است. عوارض جاده‌ای و طول مسیر نیز بر هزینه تاکسی تأثیرگذارند.

تاکسی‌های فرودگاه استانبول با رنگ‌های مختلفی مشخص شده‌اند. تاکسی‌های زرد اقتصادی هستند، تاکسی‌های آبی و تاکسی‌های مشکی هزینه بالاتری دارند.

حمل‌ونقل عمومی فرودگاه استانبول انتخاب‌های بهتری برای مسافران تنها دارد که می‌تواند جایگزین مناسبی برای تاکسی باشد.

برای بسیاری از مسافران تاکسی راحت‌ترین انتخاب برای رسیدن به هتل است.

 • تاکسی‌های اینترنتی

تاکسی‌های اینترنتی یکی از انواع حمل‌ونقل فرودگاه استانبول هستند. امروزه این تاکسی‌ها در همه‌ جای دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرند و کارایی راحتی دارند. بی تاکسی (BiTaxi) و آی‌تاکسی (ITaksi) دو نمونه از تاکسی‌های اینترنتی استانبول هستند. با مشخص کردن مبدا و مقصد می‌توان به‌راحتی مبلغ را مشاهده کرد و به هتل رسید. این گزینه حمل‌ونقل عمومی فرودگاه استانبول نیز به نسبت اتوبوس و مترو هزینه بالاتری دارند.

 

 • ایستگاه اتوبوس فرودگاه جدید استانبول

یکی از بهترین گزینه‌های حمل‌ونقل فرودگاه استانبول اتوبوس شاتل فرودگاه است. اتوبوس‌های شاتل فرودگاه با نام havaist  فعالیت می‌کنند. اتوبوس‌های havaist مسافران را تقریباً به تمام نقاط اصلی شهر جابه‌جا می‌کنند.

محل استقرار اتوبوس‌های havaist  طبقه زیرین فرودگاه است. برای استفاده از این اتوبوس‌ها و به طور کلی حمل‌ونقل عمومی استانبول نیاز به استانبول کارت دارید. این کارت مبلغ مشخصی دارد و می‌توانید در هر نقطه شهر آن را شارژ کنید. در کنار ایستگاه اتوبوس فرودگاه جدید استانبول باجه خرید و شارژ استانبول کارت وجود دارد.

یکی از بهترین گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی فرودگاه استانبول اتوبوس شاتل فرودگاه است.

ایستگاه اتوبوس فرودگاه جدید استانبول با شماره مشخص شده‌اند. اگر هتل شما در منطقه تکسیم واقع شده اتوبوس‌های خط IST-19  را سوار شوید و در آخرین ایستگاه پیاده شوید. از آن‌جا تا هتل‌های دیگر امکان پیاده رفتن و یا تاکسی امکان‌پذیر است. کرایه این خط ۱۸ لیر است.

درصورتی‌که هتل‌تان در منطقه سلطان احمد رزرو شده، اتوبوس‌های خط IST-20  را سوار شده و در آخرین ایستگاه پیاده شوید. کرایه این خط هم ۱۸ لیر است و حدود ۶۰-۷۰ دقیقه از فرودگاه تا سلطان احمد در اتوبوس هستید.

برای رسیدن به منطقه کادیکوی و بخش آسیایی استانبول سوار اتوبوس‌های خط IST-7  شوید و در آخرین ایستگاه پیاده شوید.

اتوبوس‌های ایستگاه اتوبوس فرودگاه جدید استانبول مجهز هستند و امکان شارژ موبایل و دسترسی به اینترنت در همه‌ آن‌ها وجود دارد.

 اتوبوس‌های havaist مسافران را تقریباً به تمام نقاط اصلی شهر جابه‌جا می‌کنند.

 • حمل‌ونقل اختصاصی در فرودگاه استانبول

شاتل‌های اختصاصی فرودگاه استانبول قیمت مشخصی دارند و از تاکسی به‌صرفه‌تر هستند. این شاتل‌ها نسبت به اتوبوس‌های havaist  راحتی بیش‌تری دارند. امکان رزرو سرویس شاتل اختصاصی برای ۳ تا ۲۰ نفر وجود دارد و این سرویس‌ها شما را دقیقا جلوی هتل پیاده می‌کنند. بنابراین شاتل اختصاصی می‌تواند برای سفر با خانواده و یا با بار زیاد انتخاب مناسبی باشد. پیش از سفر به استانبول می‌توانید از طریق وب‌سایت Kiwi Taxi‌ و بر اساس مقصد نهایی این سرویس را رزرو کنید.

 

 • مترو فرودگاه استانبول

یکی دیگر از مواردی که می‌توان برای حمل‌ونقل فرودگاه استانبول نام برد، مترو است. مترو فرودگاه استانبول با نام خط M11 در حال ساخت است. این خط از فرودگاه استانبول شروع می‌شود و با توقف در ۹ ایستگاه در نهایت به ایستگاه Gayrettepe در خط M2  می‌رسد. پس از اتمام ساخت مترو فرودگاه استانبول قطعاً این گزینه هزینه پایین‌تری نسبت به گزینه‌های دیگر حمل‌ونقل عمومی فرودگاه استانبول دارد.

مترو فرودگاه استانبول با نام خط M11 در حال ساخت است.

 • سرویس پیکاپ هتل

اکثرا هتل‌ها برای راحتی حمل و نقل مسافران سرویس‌های اختصاصی استقبال و بدرقه دارند که در زمان رزرو می‌توانید درخواست دهید. هزینه این سرویس‌ها توسط هتل تعیین می‌شود اما برای تعدادی از مسافران انتخاب این روش اطمینان خاطر به همراه دارد.

برخی هتل‌ها برای رفاه حال مسافران سرویس پیکاپ ارائه می‌دهند.

 • خدمات ترانسفر فرودگاهی

ترانسفر فرودگاهی یکی ازخدماتی‌ست که برای رفاه حال مسافران جهت جابجایی از فرودگاه به هتل و برعکس آن ارائه می‌شود. یکی از خدمات دالاهو در استانبول، ترانسفر فرودگاه استانبول است. با استفاده از ترانسفر اختصاصی دالاهو می‌توانید همراه یک راننده فارسی زبان، با قیمت ثابت و بدون اتلاف وقت از فرودگاه استانبول به هتل محل اقامت‌تان برسید. از مزایای ترانسفر فرودگاهی دالاهو، داشتن تمام ویژگی‌های یک ترانسفر خوب فرودگاهی است.

با استفاده از خدمات ترانسفر فرودگاه استانبول، دیگر نگران رفتن از فرودگاه به هتل نباشید.

دسترسی به اینترنت در فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول امکان دسترسی به اینترنت رایگان را برای مدت یک ساعت برای مسافران فراهم کرده است. باجه‌های اتوماتیکی برای این کار در فرودگاه استانبول تعبیه شده‌اند که با مراجعه به آن‌ها و واردکردن شماره پاسپورت پسوردی برای اتصال به اینترنت به مسافران داده می‌شود. در این صورت از اپلیکیشن‌های مربوط به حمل و نقل مانند uber هم می‌توانید استفاه کنید. 

فرودگاه استانبول امکان دسترسی به اینترنت رایگان را برای مدت یک ساعت برای مسافران فراهم کرده است.

پول نقد (لیر ترکیه) همراه داشته باشید

فرودگاه استانبول فرودگاه مدرن و مجهزی‌ است. تقریباً تمام مواردی که در بدو ورود به کشور جدید احتیاج دارید در این فرودگاه در دسترس است. در این فرودگاه چندین صرافی برای تبدیل دلار یا یورو به لیر وجود دارد. بااین‌حال برای اطمینان بیش‌تر، بهتر است حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیر همراه داشته باشید تا برای استفاده از خدمات حمل‌و‌نقل فرودگاه استانبول دچار مشکل نشوید. 

 1398/11/30 | کد مطلب: 4688
برچسب‌ها: نکات سفراستانبول
شبنم قزلو

لیسانس معماری علاقمند به سفر، ادبیات، سینما، تاریخ و هنر • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.