تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000
امروز 20 درصد تخفیف!

معرفی فرودگاه‌های استانبول

چقدر فرودگاه‌های استانبول را می‌شناسید؟ درباره خمل و نقل عمومی از این فرودگاه‌ها به مرکز شهر استانبول چقدر اطلاعات دارید؟ می‌دانید فرودگاه‌های استانبول در سطح دنیا چه جایگاهی دارند؟ همه چیز درباره دو فرودگاه مهم استانبول یعنی صبیحا گوکچن و فرودکاه جدید استانبول اینجاست. 

ترانسفر فرودگاهی استانبول

فرودگاه جدید استانبول:

فرودگاه جدید استانبول (IGA) یکی از بزرگترین پروژه‌های اجرا شده کشور ترکیه است. این فرودگاه در نقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و قصد دارد عنوان بزرگترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص دهد. فرودگاه جدید استانبول از سال 2019 به جای فرودگاه آتاتورک در حال فعالیت است.

امکانات فرودگاه جدید استانبول:

 فرودگاه جدید استانبول شش باند مستقل از هم دارد. فاز اول این فرودگاه که در سال 2019 به بهره برداری رسید، ظرفیت جابجایی سالانه 90 میلیون مسافر به 350 مسیر را دارد. پس از تکمیل فازهای دیگر این فرودگاه، ظرفیت آن به 200 میلیون مسافر در سال می‌رسد. در این فرودگاه نزدیک به ۴۰۰ برند ترکیه‌ای و خارجی به مسافران، خدماتی در قالب رستوران، کافی شاپ و … ارائه خواهند کرد. در قسمت جلویی فرودگاه، شهر فرودگاهی وسیعی قرار دارد که شامل ساختمان‌های اداری مستقر در فرودگاه، مجموعه هتل‌ها، آژانس‌های مسافرتی، مسجد، مراکز مناسب برگزاری کنفرانس‌ها و برپایی نمایشگاه‌ها و مراکز درمانی خواهد بود. در داخل ساختمان فرودگاه نیز یک فروشگاه بسیار بزرگ به منظور خدمات رسانی به مسافران در حال ساخت است که یکی از مناطق عمومی این فرودگاه نیز محسوب می‌شود

فرودگاه جدید استانبول (IGA) یکی از بزرگترین پروژه‌های اجرا شده کشور ترکیه است.

حمل و نقل فرودگاه جدید استانبول:

این فرودگاه با میدان تکسیم استانبول حدود 40 دقیقه فاصله دارد و دسترسی آن با تاکسی و اتوبوس‌های «هاوا ایست» است. در سایت Havaist شما می‌توانید نام این ایستگاه‌ها و ساعت‌های حرکت‌ این اتوبوس‌ها را مشاهده کنید. تقریبا می‌توان گفت به اندازه تمام مناطق، چندین «هاوا ایست» وجود دارد که هر 15 تا 20 دقیقه یکبار حرکت می‌کنند. برای رسیدن به فرودگاه فقط کافی است که خود را به یکی از ایستگاه‌های مربوطه برسانید.

برای اطلاع از رفت و امد در استانبول حتما سری به مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی در استانبول بزنید.

فرودگاه بین‌المللی صَبیحا گوکچن:

نام این فرودگاه از نام اولین خلبان زن ترکیه یعنی صبیحا گوکچن گرفته شده است. پس از افزایش پروازهای بین‌المللی استانبول، فرودگاه آتاتورک دیگر برای پاسخگویی به همه پروازها کافی نبود، بنابراین این فرودگاه در سال 2001 افتتاح شد. فرودگاه صبیحا گوکچن در بخش آسیایی استانبول قرار گرفته است.

در حال حاضر پروازهای پگاسوس اکثرا از این فرودگاه انجام می‌شود و از طرفی جایگاه پرواز شرکت‌های ترکیش و آنادولوجت نیز به شما می‌آید.

امکانات فرودگاه صبیحا:

فرودگاه صبیحا ترمینا نسبتا بزرگ و خوبی دارد. در سالن مسافربری این فرودگاه امکانات بسیار خوبی از جمله رستوران، کافی شاپ، باجه‌های بانک و تبدیل ارز قرار گرفته است. این فرودگاه ظرفیت خدمت رسانی به بیش از 20 میلیون مسافر را در سال دارد. سالن‌های CIP و VIP مجهز این فرودگاه در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی هستند.

نام این فرودگاه از نام اولین خلبان زن ترکیه یعنی صبیحا گوکچن گرفته شده است.

حمل و نقل عمومی از فرودگاه صبیحا:

از این فرودگاه به راحتی می‌توانید با وسایل حمل و نقل عمومی خود را به مرکز شهر استانبول برسانید. تاکسی، اتوبوس و تاکسی دریایی از جمله وسایل حمل و نقل عمومی در این فرودگاه هستند.

 1397/08/06 | کد مطلب: 3379
هانیه کاظمی

مهندس برق، ارشد مدیریت، عاشق ورزش، موسیقی، مطالعه و تماشای فیلم


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
حداقل 68 هزار تومان تخفیف!
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.