تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ییلاق هلودشت تا میلاش

29 رای شما هم امتیاز بدهید!

خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای داخلی

ییلاق هلودشت کجاست؟

هلودشت منطقه‌ای ییلاقی در شهر املش و در میان رشته کوه‌های سرسبز و مرتفع البرز است. این ییلاق، بر اساس تقسیم‌بندی اداره منابع طبیعی، جزو مناطق کوهستانی و ییلاقی جنوب غرب شهرستان رودسر و محدوده شهرستان املش به شمار می‌رود. هلودشت بیش از 1000 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و فاصله آن از مرکز شهر لنگرود کمتر از 50 کیلومتر و از روستای بلوردکان کمتر از 15 کیلومتر است. برای رفتن به این منطقه باید از سمت لاهیجان به املش و از آنجا به روستای هلودشت بروید. برای رسیدن به مقصد باید از جاده‌ای آسفالته در حاشیه رودخانه عبور کنید و پس از گذشتن از جاده‌ای زیبا هلودشت را خواهید دید.

ییلاق زیبای هلو دشت.

 

چرا ییلاق هلودشت خاص است؟

هیجان و لذت سفر به هلودشت از مسیر آن آغاز می‌شود. مسیر این منطقه از میان کوهستان‌های سرسبز می‌گذرد و کم کم در میان ابرها بالا می‌رود. در این مسیر جنگلی انواع مختلف درختان مانند توسکا و راش را می‌بینید. این پوشش جنگلی در منطقه‌ای کوهستانی ترکیبی منحصر به فرد به وجود آورده است. اما به جز اینها، آماده باشید تا در راه رسیدن به این ییلاق مناظر حیرت‌انگیز و بی‌نظیر دیگری هم ببینید: کوه‌های بلند با قله‌های برفی، دامنه‌های پوشیده از جنگل و ابرهایی که، اگر خوش‌شانس باشید، مانند دریا دور تا دورتان را می‌گیرند.

وقتی ییلاق در آغوش ابرها می‌رود.

آوای زندگی در ییلاق هلودشت به رنگ سبز است.

در ییلاق هلودشت چه می‌بینیم؟

همان طور که گفته شد مسیر رسیدن به این ییلاق از میان کوه‌هایی با پوشش جنگلی می‌گذرد، در این مسیر تا چشم کار می‌کند چشم‌اندازهای وسیع و سرسبز می‌بینید. هر چه در مسیر بالاتر می‌روید هوا خنک‌تر و تمیزتر می‌شود. مزارع چای و درختان فندق را که پشت سر بگذارید، ابرها یکی یکی و دسته دسته جلوی چشم‌تان ظاهر می‌شوند و دورتان را پر می‌کنند. اینجا جایی است که خودتان را در حال حرکت در آسمان حس می‌کنید. بعد از اینکه به منطقه اصلی ییلاقی رسیدید کمی ‌استراحت کنید، چون زیبایی‌های این سفر تازه شروع شده. از این نقطه با حدود 15 دقیقه پیاده‌روی در مسیری که سربالایی و سرپایینی دارد می‌توانید به آبشار برسید. این آبشار از بالای کوه سرازیر می‌شود و در قسمت پایینی در دل سنگ‌ها جریان پیدا می‌کند و بعد از لبریز شدن به سمت دشت و دریا ادامه می‌یابد. دیواره‌های این آبشار سنگی و صخره‌ای است و در کوهپایه‌ای جنگلی قرار گرفته. فکر می‌کنید در این منطقه چه نوع درختان یا چه حیواناتی را ببینید؟

آبشار زیبای میلاش.

کِی به ییلاق هلودشت برویم؟

هر زمانی که به ییلاق هلودشت سفر کنید منطقه‌ای بی‌نظیر و تماشایی خواهید دید. اما مطمئنا بهار و تابستان مناسب‌ترین زمان سفر به مناطقی است که برای رسیدن به آنها باید از مسیر کوهستانی گذشت. یادتان باشد این منطقه نسبت به سطح دریا در ارتفاع زیادی قرار گرفته و در فصل سرد سفر به آن دشوارتر است. اما آب و هوای مطبوع و معتدل آن در نیمه‌ اول سال هر مسافری را برای دیدنش وسوسه می‌کند.


زیبایی‌های بی‌نظیر ییلاق هلودشت.

در سفر به ییلاق هلودشت چه چیزهایی با خود ببریم؟

برای رفتن به ییلاق هلودشت سبک سفر کنید. کفش مناسب پیاده‌روی بپوشید و کارت شناسایی، دارو و لوازم شخصی و یک دست لباس گرم در کوله‌ای یکروزه به همراه ببرید. اگر قصد اقامت شبانه دارید کیسه خواب هم بردارید. یادتان باشد قرار است کنار آبشار هم بروید، لباسی به همراه داشته باشید که در برابر رطوبت شما را محافظت کند یا یک دست لباس اضافه داشته باشید که اگر لباس‌های‌تان مرطوب شد بتوانید از آنها استفاده کنید. ییلاق هلودشت بهشتی بر فراز ابرهاست، پس اگر دوست دارید تصاویری از این بهشت ثبت کنید، دوربین عکاسی یادتان نرود.

و اما نکته‌ آخر: ییلاق هلودشت منطقه‌ای بکر و جزو گنجینه‌های طبیعی ایران است، مراقب زیبایی این منطقه باشیم و حتما کیسه‌ زباله همراه ببریم.

 


  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
  • عکس‌های بیشتر
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل

در حال حاضر تور ویتنام نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر