تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

ییلاق الیت و دلیر

26 رای شما هم امتیاز بدهید!

تجربه همسفران
شما می‌توانید 430 اُمین نفر باشید که با دالاهو به این سفر می‌رود. این تور 20 بار اجرا شده‌است. مشاهده سوابق
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تور داخلی

تور ییلاق الیت و دلیر سفر به کجاست؟

تور ییلاق الیت و دلیر سفر به دل دو روستایی است که همچون یک جفت دوقلو در کنار هم و در طبیعتی بسیار زیبا نشسته‌اند. این سفر مسافران تور داخلی را به دل دو روستا در نزدیکی چالوس می‌برد که بکر بودن فضا و زیبایی طبیعت آنها به سفر رنگ و بوی دیگری می‌بخشد.
روستای الیت از توابع شهر «مرزن‌آباد» چالوس است که با منظره‌ای از جلگه‌ها، رودها و بلندی و کوه‌ها زیبایی بی‌نظیری را در این منطقه خلق می‌کند. این روستا حدود ۲۰۰۰ متر از سطح دریا فاصله دارد و آب‌وهوای خنک آن باعث می‌شود تا جزو مناطق ییلاقی شمال کشور باشد.
یکی از مشخصه‌های بسیار خاص این روستا نوع معماری سنتی خانه‌های آن است. خانه‌های این روستا سقف‌های شیروانی دارند که از زیر دارای پوشش‌هایی از تیرهای چوبی هستند. رنگ آرامش‌بخش خانه‌ها در کنار طبیعت بی‌نظیر این منطقه باعث می‌شود مسافران جنس متفاوتی از آرامش را در این منطقه تجربه کنند. خانه‌های روستایی نشسته در چمنزاری بزرگ، دامنه کوه‌های تیز و برف‌گرفته و گاوهای رها در دشت همگی باعث می‌شوند این روستا منظره‌ای شبیه به مناظر آلپ سوئیس در مقابل نگاه مسافران خلق کند.
روستای دلیر منطقه دیگری است که در این تور داخلی مسافران به دیدنش خواهند رفت. این روستا در فاصله ۲ کیلومتری از روستای الیت قرار گرفته و با آب‌وهوای خنک و از طرفی طبیعت بی‌نظیر اطراف، لذت طبیعت‌گردی و روستاگردی این سفر را تکمیل می‌کند.
این روستا پوشش گیاهی و جانوری بی‌نظیری دارد. جانورانی وحشی همچون خرس، گرگ و پلنگ در این منطقه زندگی می‌کنند و پرندگانی همچون سار، کبک دری و مرغ کوهی از جمله اکوسیستم جانوری این منطقه هستند. در اطراف این روستا گیاهانی همچون بابونه، تره کوهی و گل‌های وحشی نیز می‌توانند برایتان چشم‌نواز باشند.
سفر با تور داخلی الیت و دلیر سفر به دو روستاست که معروف به سوئیس ایران هستند و می‌توانند لذت بودن در طبیعت و در میان مردم بومی را به شما هدیه دهند. این دو روستای قرار گرفته در دامنه کوه‌های تخت سلیمان (علم‌کوه) با دره‌های پر آب، دامنه‌های جنگلی و مرتعی ترکیب بی‌نظیری را می‌سازند که تا مدت‌ها زیبایی‌شان از مقابل چشمانتان کنار نخواهد رفت.

مسیر تور ییلاق الیت و دلیر

مسافران تور داخلی ییلاق الیت و دلیر برای رسیدن به این دو روستای دیدنی از تهران با اتوبوس به سمت شهرستان چالوس روانه می‌شوند. روستای الیت در ۶۷ کیلومتری شهر چالوس و در ۴۲ کیلومتری مرزن‌آباد قرار گرفته و برای رسیدن به آن، دو مسیر وجود دارد. با اتوبوس تور از مسیری امن و راحت به ییلاق الیت و دلیر خواهید رسید.

بهترین فصل سفر با تور ییلاق الیت و دلیر کی است؟

از آنجایی که دو روستای الیت و دلیر دارای آب‌وهوای خنکی هستند بهترین زمان سفر به این مناطق ییلاقی فصل‌های گرم سال‌اند. اگر می‌خواهید هوای خنک این منطقه را به شکل کامل لمس کنید اواسط بهار تا اواخر تابستان بهترین زمان است تا پا در دل این دو روستا بگذارید. این دو روستا در فصل‌های سرد سال با لباسی از برگ‌های پاییزی و برف مناظر بدیعی را برای تماشا به وجود می‌آورند که می‌توانید با سفر در این فصل‌ها بیننده آنها باشید.

جاهای دیدنی تور ییلاق الیت و دلیر کجاست؟

در هنگام سفر با این تور داخلی شما می‌توانید شاهد زیبایی‌های طبیعی این منطقه‌ها باشید. جنگل‌های الیت در اطراف این روستا یکی از جاذبه‌هایی است که باید حتماً به دل آن بروید و در طبیعت زیبای آن قدم بزنید و به خروش چشمه‌ها و رودها گوش دهید. چشمه‌های مختلفی در اطراف این روستا وجود دارند که از جمله دیدنی‌ترین آنها می‌توان به «چتی‌چشمه» و «سنگ‌چشمه» اشاره کرد. در روستای الیت یخچال‌های طبیعی نیز وجود دارند که از آن جمله می‌توان به «گته نمه‌چال» و «نفت‌چاک» اشاره نمود. دره الیت از دیگر دیدنی‌های این منطقه است که قبل از روستا قرار گرفته و مناظر طبیعی شگفت‌انگیزی دارد که باید حتماً برای دیدن زیبایی‌های آن به سراغش بروید.
از جاهای دیدنی دلیر می‌توان به آب گرم دلیر اشاره کرد که در آن می‌توان لمس گرمای هسته زمین را تجربه کرد. این چشمه آب گرم در محیط باز قرار گرفته و با اینکه برای بهره‌برداری نیاز به تغییرات و تجهیزاتی دارد اما می‌توان به شکل طبیعی نیز از آن استفاده کرد. «دریاچه ولشت» در شمال شرقی کلاردشت و در فاصله یک ساعت و نیمی از این روستا از دیگر جاهای دیدنی این منطقه است که می‌توانید در این تور داخلی به دیدنش بروید.

غذاهای محلی تور ییلاق الیت و دلیر چیست؟

مسافران این تور داخلی در این منطقه می‌توانند غذاهای بسیار لذیذ منطقه چالوس را بچشند. از جمله غذاهای محلی چالوس «کئی پلو» نام دارد که ماده اصلی آن کدوتنبل است و با مواد مختلف دیگر سرو می‌شود. «بیج بیج» حاصل از ترکیب گوشت چرخ‌کرده، گوجه‌فرنگی و پیازداغ غذای دیگری است که می‌تواند با کته دل بسیاری از افراد را ببرد. اگر از علاقه‌مندان به بادمجان هستید «نازخاتون» را به هیچ عنوان فراموش نکنید که طعم بی‌نظیری را از ترکیب بادمجان، پیاز، گوجه‌فرنگی و آبغوره می‌سازد. دست شما در این تور داخلی برای انتخاب غذا باز است و می‌توانید غذاهایی با طعم و مزه جدید را تجربه کنید.

چه وسایلی برای تور ییلاق الیت و دلیر برداریم؟

مسافران این تور داخلی پیش از هر چیز باید یک کفش پیاده‌روی و کوه‌پیمایی مناسب به پا داشته باشند تا بتوانند به راحتی در فضای جنگلی و مرتعی این روستاها پیاده‌روی کنند. یک کوله‌پشتی نیز بهتر است با خود به همراه داشته باشید تا داروهای لازم، وسایل شخصی، قمقمه آب و یک دست لباس اضافه در آن قرار دهید. به دلیل اینکه احتمال خیس شدن لباس‌ها در هنگام رفتن به کنار آبشار یا رودخانه وجود دارد بهتر است یک لباس مقاوم در برابر رطوبت و یک بادگیر نیز به همراه ببرید. یک لباس خوش‌رنگ و لعاب نیز به تن داشته باشید تا در عکس‌هایی که در طبیعت زیبای این منطقه می ‌اندازید بیشتر بدرخشید.

سفر با تور ییلاق الیت و دلیر برای چه کسانی مناسب است؟

ییلاق الیت و دلیر یک فضای افسانه‌های با جاذبه‌های تماشایی است. رودی روان، درختان کهن و جاذبه‌های فراوان، از این ییلاق منطقه‌ای چشم‌نواز ساخته است. اگر اهل طبیعت هستید اما زمان زیادی برای سفر ندارید و می‌خواهید جایی بکر را ببینید، تور ییلاق الیت و دلیر را از دست ندهید.

روستاهای الیت و دلیر را در چند روز بگردیم؟

تور ییلاق الیت و دلیر آژانس گردشگری دالاهو معمولا تور دو روزه است. در این مدت زمان افراد می‌توانند به راحتی از تمام جاذبه‌های این دو روستا و اطرافشان دیدن کنند.

در سفر با تور ییلاق الیت و دلیر کجا بمانیم؟

اگر این تور داخلی برای یک روز برگزار شود، نیازی به اقامتگاه نخواهید داشت و شب در خانه خود هستید. اما اگر برای چند روز بخواهید در الیت و دلیر بمانید، اقامتگاه‌ها و خانه‌های محلی میزبان‌تان هستند.
مسافرانی که به شکل شخصی به این منطقه سفر می‌کنند می‌توانند در خانه‌های قدیمی این روستا اقامت داشته باشند. همچنین در شهرهای نزدیک همچون چالوس و مرزن‌آباد، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و یا ویلاهای اجاره‌ای گزینه‌های دیگر اقامت هستند.

قبل از تور ییلاق الیت و دلیر بدانید

بهتر است مسافران این تور داخلی نکات زیر را حتماً در نظر داشته باشند:
• بهتر است مسافران از برپایی کمپ در میان جنگل‌های اطراف این روستاها خودداری کنند؛ زیرا امکانات مناسبی برای برپایی کمپ در این مناطق وجود ندارد.
• زمانی که به این روستاها وارد می‌شوید بدون اجازه از افراد و خانه‌ها عکاسی نکنید؛ زیرا می‌تواند مشکل‌ساز شود.
• اگر می‌خواهید به دیدن دره الیت بروید حتماً باید با راهنما و تجهیزات لازم این کار را انجام دهید. این دره یکی از سخت‌ترین دره‌ها برای صخره‌نوردی محسوب می‌شود و ورود به آن کار افراد بی‌تجربه نیست.
• جاده منتهی به روستای الیت در فصل زمستان لغزنده و خطرناک است.
• اگر قصد استفاده از آب چشمه‌های طبیعی اطراف را دارید بهتر است آب را بجوشانید و بعد آن را مصرف کنید.
• حتماً کیسه‌زباله به همراه داشته باشید و از ریختن هرگونه زباله در این روستاها و محیط‌های اطراف آنها خودداری کنید.

سوغات و صنایع‌دستی تور ییلاق الیت و دلیر

بخش سوغات از جاذبه‌های هر سفری است. مسافران تور داخلی ییلاق الیت و دلیر در این سفر می‌توانند از صنایع‌دستی مردم این دو روستا خریداری کنند. صنایع‌دستی مردم این روستاها به طور معمول محصولات دامداری و بافته‌هایی است که می‌توانند حس خوب بودن در این مناطق را به خانه افراد ببرند.
همچنین در مسیر برگشت می‌توانید از سوغات چالوس در میان راه خریداری کنید. برنجک، قماق و «رشته‌به‌رشته» از جمله خوشمزه‌هایی هستند که می‌توانید برای عزیزان‌تان به سوغات ببرید. موج بافی، لاک تراشی و انواع گلیم از دیگر سوغاتی هستند که می‌توانید برای بردن به خانه انتخاب کنید.


 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
 • عکس‌های بیشتر
سوالات متداول "ییلاق الیت و دلیر"
آیا شما تور کیش یا مشهد دارید؟

خیر.

آیا تورهای شما به صورت چارتر است و شامل شرایط تخفیف می شود؟

خیر، تورها به صورت انفرادی بوده و تاریخ و نحوه سفر با توجه به درخواست شما اجرا خواهد شد.

مسیرهای هوایی تورهای انفرادی با چه پروازهایی( ایرلاین) انجام می‌شود؟

همه ایرلاین‌ها از طرف دالاهو  بررسی و کلیه پروازهای موجود در مسیر انتخابی سفر به شما  اعلام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت، ساعت پرواز، قیمت بلیط و شرایط خاص خود، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تورهای همه روزه شما در تمامی ایام اجرا می شود؟

تورهای انفرادی دالاهو با توجه به درخواست شما در هر تاریخی قابل اجراست. بدیهی‌ست اجرای تور به امکان‌پذیر بودن رزرو "اقامتگاه" و "وسیله نقلیه" مورد نظر شما دارد.

هزینه سفر را به چه روشی می توانم پرداخت نمایم؟

شما می‌توانید هزینه سفر خود را به صورت حضوری در دفتر دالاهو، واریز به حساب، انتقال وجه از طریق کارت به کارت و یا ثبت‌نام آنلاین پرداخت کنید.

اگر به اشتباه پول زیادتری به حساب دالاهو واریز نمودم، چگونه می‌توانم آن را پس بگیرم؟

با دالاهو تماس بگیرید و مشخصات فیش واریزی خود را اعلام کنید. همکاران ما در بخش حسابداری، مازاد واریزی شما را در اولین فرصت به حساب شما عودت خواهند داد.

اگر سفری را کنسل کنم، مبلغ پرداختی چگونه و در چه مدتی عودت داده می شود؟

مبلغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های کنسلی، حداکثر ظرف 1 هفته به حساب شما عودت داده خواهد شد.

آیا دالاهو مسافران خود را بیمه می کند؟

بله. کلیه مسافران دالاهو بیمه مسئولیت مدنی با شرایط اعلام شده در قسمت سایر خدمات می‌گردند.

اقامت در تورهای دالاهو چگونه است؟(هتل، خانه محلی، چادر)
 • اقامت در هتل: در سفرهای گروهی، اقامت در هتل‌ها تا آنجا که امکانات هتل و شرایط سفر اجازه دهد، در اتاق‌های 2 یا 3 نفره صورت می‌گیرد. اولویت تخصیص اتاق‌های 2 نفره در سفرهای دالاهو با زوجین است.
  اگر تنها سفر می‌کنید، شما با همسفران دیگر هم ‌اتاق خواهید شد. اقامت به صورت انفرادی با توجه به شرایط هتل مقصد و با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه امکان‌پذیر است.
 • اقامت در خانه محلی: به علت محدودیت اتاق‌ها در خانه‌های روستایی،  استقرار و استراحت خانم ها و آقایان در اتاق های جداگانه و به صورت گروهی است. بدیهی‌ست تعداد همسفرانی که در یک اتاق مستقر شده و از فضای مشترک استفاده می‌کنند به مراتب بیشتر از هتل خواهد بود. در این نوع اقامت، معمولا امکان اختصاص اتاق خصوصی به همسفران وجود ندارد.
 • اقامت در چادر: چادر‌های دالاهو، به صورت دوپوش با ظرفیت 3 الی 4 نفر است که بر روی زیرانداز ضدآب برپا می‌گردد. کلیه امور مربوط به کمپ، از جمله تامین "چادر دوپوش"، "مکان‌یابی محل مناسب کمپینگ"، "حمل و برپایی چادرها"، "تهیه امکانات اولیه کمپ"  و ... بر عهده دالاهو می‌باشد. اختصاص چادرها حتی‌المقدور با توجه به روابط همسفران صورت می‌گیرد.
  در ضمن شما می‌توانید با هماهنگی قبلی با دالاهو، چادر شخصی به همراه بیاورید.
حمل بار شخصی مسافران در برنامه های چند روزه چگونه است؟

تقریبا در تمام سفرهای چندروزه دالاهو که پیاده‌روی و کوهپیمایی دارند، همسفران فقط "کوله یک روزه" خود را که نیازهای یک روزشان را برطرف می‌کند حمل خواهند کرد. حمل مابقی لوازم به وسیله اتوبوس، وانت، چهارپا و ... به محل اقامت شبانه، توسط دالاهو انجام می‌گیرد.

آیا دالاهو کیسه خواب به مسافرین می‌دهد؟ من کیسه خواب ندارم. چه کار کنم؟

خیر. کیسه خواب وسیله شخصی‌ست و دالاهو امکان ارائه آن به مسافرین را ندارد. در صورتی که "کیسه خواب"‌ از وسایل ضروری یک سفر باشد، شما باید شخصا نسبت به خرید یا قرض از دوستان و آشنایانتان اقدام فرمایید. لازم به ذکر است قیمت یک کیسه خواب معمولی، از 80هزار تومان شروع می‌شود.

چرا با دالاهو سفر کنیم؟ برتری دالاهو نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟

نمی‌توانیم بگوییم ما از دیگران برتریم اما ویژگی‌هایی که به آنها مفتخریم عبارتند از:

 • شیوه متفاوت: ما به شیوه‌ای متفاوت سفر می‌کنیم.
 • قیمت‌های متناسب با خدمات: معتقدیم قیمت‌های متناسبی با توجه به خدمات ارائه شده داریم.
 • تنوع سفر: سفرهای بسیار متنوعی داریم و گمان می‌کنیم سلایق همه سفردوستان را برآورده کرده‌ایم.
 • بهترین مسیرها: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کلیه مسیرهای انتخابی برای سفر، بهترین و جذاب‌ترین مسیرهای ممکن باشند.
 • تورلیدرهای مجرب: همه تورلیدرهای دالاهو، آموزش‌دیده و دارای کارت "راهنمای تور" از "سازمان میراث فرهنگی و گردشگری" هستند. همچنین دالاهو برنامه‌های منظم و مدون آموزشی درون سازمانی برای تورلیدرهای خود دارد.
 • تجربه بالا: دالاهو تا به امروز(مردادماه 1396) قریب به 16هزار روز در سفر بوده‌ایم و در این سفرها افتخار همراهی بیش از 110هزار نفر را در این سفرها داشته است.
در صورت نارضایتی از هر یک از واحدهای فروش و اجرایی تور، شکایت یا انتقاد خود را به چه صورت به اطلاع مدیرعامل دالاهو برسانم؟

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت دالاهو، روی لینک "شکایت" در بالای صفحه کلیک کنید و شکایت خود را مطرح نمایید. کلیه پیام‌ها مستقیما توسط مدیریت بررسی می‌شوند. همچنین میتوانید با شماره‌های دالاهو تماس گرفته و با واحد امور مشتریان مشکل خود را مطرح نمایید.

در صورتیکه پیشنهاد و یا ایده ای داشته باشم و بخواهم آن را به اطلاع مدیریت دالاهو برسانم چه باید کنم؟

شما می‌توانید از طریق فرم "تماس با ما" در وبسایت دالاهو، اقدام به ارسال پیشنهادات خود نمایید و یا با واحد امور مشتریان دالاهو تماس گرفته و پیشنهاد خود را اعلام کنید.

وسایل سفرم را از کجا می‌توانم تهیه کنم؟

مراکز متعددی در سطح شهر برای عرضه لوازم سفر وجود دارند اما بورس اصلی فروش لوازم سفر و طبیعت‌گردی خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان منیریه تا خیابان امام خمینی(چهارراه سپه) است.
در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید لوازم سفر، مطالب منتشر شده در پرتال خبری دالاهو را مطالعه بفرمایید.

اگر سوالی دارم که در لیست فوق وجود ندارد چگونه می‌توانم سوالم را مطرح نمایم؟

شما می‌توانید با دفتر دالاهو تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. همکاران دالاهو با کمال میل منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند: 41663000

آیا می‌توان همراه با تور با وسلیۀ نقلیۀ شخصی و یا به تنهایی سفر کرد؟

خیر،ما خواهان حضور شما در وسیلۀ نقلیه خودمان هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم؛ اما اگر تمایل دارید این سفر را شخصی انجام دهید برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لباس مناسب طبیعت گردی چه لباسی است؟

لباس مناسب طبیعت‌گردی لباسی است که برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی ایجاد مزاحمت نکند و طبیعت‌گرد در آن احساس راحتی داشته باشد، مقاومت خوبی نسبت به آّب، باد، خاک و ساییدگی داشته باشد؛ رنگی متناسب با طبیعتی که در آن قرار می‌گیریم داشته باشد.

آیا می‌توانیم محل نشستن خود در وسیلۀ نقلیه را از قبل مشخص کنیم؟

خیر، با توجه به گروهی بودن سفر و مقتضیات اینگونه سفرها، این امکان وجود ندارد.

آیا لزوما برای سفر باید کولۀ حرفه ای داشت؟

برای سفرهای یک روزه لزوما نیاز به کولۀ حرفه‌ای نیست، اما کوله‌ای که موجب سخت شدن پیاده‌روی شود پیشنهاد نمی‌شود.

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
ناشناس
1402/08/03 13:49
آقا پاییز میشه رفت بت وسیله سواری شخصی جادش خطر ناک نیست لطفا راهنمایی کنید باخانواده میخوام برم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/08/07 11:08
دوست عزیز
سلام

با توجه به اینکه در حال حاضر این تور را اجرا نمی‌کنیم، اطلاعی از شرایط منطقه نداریم.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1402/06/17 10:22
سلام خودتان خسته نکنید ما رفتیم الیت دست از پا دراز تر برگشتیم فقط تبلیغه
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/06/18 17:05
دوست عزیز
سلام

ما در حال حاضر این تورا اجرا نداریم و اطلاعی از شرایط دقیق منطقه نداریم. توصیه می کنیم اگر برای نخست به نقصدی سفر می کنید و چندان با مقاصد طبیعتگردی آشنایی ندارین حتما از برنامه تورهای آژانس‌های طبیعتگردی استفاده کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/11/23 22:11
سلامبهشت واقعی همین جاست یه آقایی مارو معرفی کرد رفتیم دلیر از آقای میرچی عسل طبیعی گرفتیم الان مشتری ثابتش شدیم آدم های مهربان و مهمان نوازی داره
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/11/25 11:25
دوست عزیز
سلام

ممنون که مطلب را مطالعه کرده و نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/09/18 20:26
قلل سه گانه حفاظت محیط زیست دلیر الیت ناتر با میزان تجمع برف داخلی آن هم نعمت هست هم نغمت
پاسخ دهید...
ناشناس
1401/03/09 20:52
سلام روستای الیت، ودلیر،، ،فوق العاده ان
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/03/12 09:44
دوست عزیز
سلام

ممنون که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/05/19 00:56
آب و هوا و طبیعت بسیار عالیییییی حتما شماهم سفر کنید و لذت ببرید
پاسخ دهید...

در حال حاضر تور ییلاق الیت و دلیر نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر