تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

صعود دماوند

53 رای شما هم امتیاز بدهید!

خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای ترکینگ

بام ایران کجاست؟

کوه دماوند کوهی است که به بام ایران شهرت دارد و بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا شناخته شده است. این قله از نظر تقسیمات کشوری در جنوبی‌ترین قسمت استان مازندران قرار دارد و  از شهرهای تهران، ورامین، قم و کرانه‌های دریای خزر خودنمایی می‌کند. آغوش دماوند از یک سو به کویر مرکزی و از سوی دیگر رو به دریای خزر باز است.

کوه دماوند وقف شد! 

اوایل مرادد ماه امسال اخباری در همشهری منتشر و در آن خبر از وقف 1 پلاک از 11 پلاک دماوند داده شده است. در آخرین جلسه شورای عالی قضایی، رئیس سارمان ثبت اسناد خبر داد که برای دماوند با مساحتی حدود 18هزار هکتار سند صادر شده! اما پیگیری‌های نشریه همشهری نشان می‌دهد سند برای سازمان اوقاف صادر شده است و شخصی نیست. دماوند جر منابع طبیعی ملی است و قابلیت وقف شدن ندارد. متاسفانه این موضوع تازه نیست و در مورد جنگل‌های هیرکانی آق مشهد نیر این اتفاق رخ داده است. مطابق قانون ملی شدن اراضی که در سال‌های ابتدایی دهه 40 به تصویب رسید، همه عرصه‌های طبیعی مانند جنگل، تالاب، رودخانه، دریا، بیابان و... ملی هستند و نمی‌توانند مالک خصوصی داشته باشند. دماوند نماد ایران و ثبت ملی استو مهم تذرین مولفه در تولید آب شیرین در شمال و مرکز ایران. چطور ممکن است هزاران هکتار از این زمین را کسی صاحب یباشد و حالا قصد وقف آن را گرفته باشد؟!

امیدواریم در روزهای آتی با تلاش دوستداران محیط زیست و مردم در مورد اخبار وقف دماوند خبرهای بهتری را منتشر کنیم. 

چرا کوه دماوند خاص است؟

دماوند یکی از نمادهای ملی ایران است که از گذشته‌های دور جایگاه مقدسی بین مردم داشته و نام آن در داستان‌های اساطیری بسیاری شنیده می‌شود. یکی از این داستان‌ها، ماجرای ضحاک است که می‌گویند فریدون، ضحاک را در آن‌جا به بند کشید و ضحاک آن‌جا زندانی ‌است تا آخرالزمان که آزاد شود و کشتن خلق را آغاز کند و سرانجام به دست گرشاسپ کشته شود. هنوز هم بعضی از ساکنین نزدیک این کوه معتقدند بعضی از صداهایی که از کوه شنیده می‌شود، صدای ناله‎‌های ضحاک است. نام دماوند از گذشته‌های دور نماد مقاومت و پایداری بوده و رد آن را در شعر شاعران بسیاری از جمله فردوسی، ملک‌الشعرای بهار، اخوان ثالث و... می‌توان خواند.

درمسیر صعود بلندترین قله ایران.

در صعود به قله دماوند چه می‌بینیم؟

دامنه قله دماوند

دامنه قله دماوند در فصل بهار و تابستان با فرش رنگینی از گیاهان دارویی و شقایق‌های سرخ پوشیده می‌شود. قله دماوند با ارتفاعی حدود 5610 متر مانند عروس بلند قدی با تور سپیدی روی سرش می‌ماند که شقایق‌های دلربا فرش قرمزی زیر پایش گستراندند.

شقایق‌های دلربای دامنه دماوند.

قله دماوند

دماوند یک کوه آتشفشانی است که آتشفشان آن نیمه فعال است. وجود چشمه‌های گوگردی و آب گرم که در جنوب شرقی کوه قرار دارند و همچنین فوران گازهای گوگردی، نشانه‌هایی از این فعالیت است. از سه مسیر جبهه جنوبی، جبهه شمالی و جبهه شمال شرقی می‌توان به قله دماوند صعود کرد. جبهه جنوبی یکی از قدیمی‌ترین مسیرهای صعود به دماوند است. این مسیر آسان‌ترین مسیر برای صعود قله و دسترسی آن از طریق پلور و رینه است. متاسفانه مسیر جبهه جنوبی در سال‌های اخیر به دلیل رفت‌وآمد بی‌رویه کوهنوردان و حجم زیاد زباله‌ها و فضولات انسانی در حال تخریب است. در بین مسیر پناهگاه‌هایی وجود دارند که مجهز به سرویس بهداشتی و محلی برای استراحت کوهنوردان‌اند و در اطراف آن‌ها نیز می‌توان چادر زد. این پناه‌گاه‌ها در ماه‌های صعود، بسیار شلوغ هستند و اقامت آن‌ها را باید از یک ماه قبل در سایت فدراسیون کوهنوردی رزرو کرد. قرارگاه رینه نخستین پناهگاه از جبهه جنوبی در ارتفاع حدود 2000 متری است. حدود 1000 متر بالاتر مسجد و گوسفندسرا پناهگاه بعدی قرارد دارد. در این مکان قاطرهایی وجود دارند که می‌توانید حمل بارهای اضافه خود را به آن‌ها بسپارید؛ البته اگر چشم‌های‌تان به نگاه دردمند و پاهای زخمی‌شان بیفتد شاید از اینکار منصرف شوید و به جایش سعی کنید کوله سبک‌تری بچینید یا روی قوه جسمانی خود کار کنید. سومین پناهگاه در ارتفاع حدود 4000 متری قرار دارد و به بارگاه سوم شهرت دارد. اکثر کوهنوردان برای هم‌هوایی در این پناه‌گاه یا اطراف آن اقامت دارند. 50 متر بالاتر از بارگاه سوم، مجتمع کوهنوردی دماوند به عنوان آخرین پناهگاه جبهه جنوبی قرار دارد. پس از پشت سر گذاشتن تپه گوگردی و استشمام بوی ناخوشایندش می‌توانید ذوق نزدیک شدن به بام ایران را در تمام وجودتان احساس کنید. بر روی قله، لاشه‌ یخ‌زده یک راس گوسفند و بز کوهی نماد شناخته شده‌ای برای این قله است که متاسفانه برخی کوهنوردان پس از صعود به قله دماوند، بخش‌هایی از لاشه‌ ها را جدا ‌کرده و به عنوان یادگار همراه‌ خود بردند و به گونه‌های مختلف در حال تخریب هستند. دلیل راه‌یابی این حیوانات به قله دماوند و مرگ آن‌ها به خوبی مشخص نیست اما برخی معتقدند این لاشه‌ها مربوط به گله‌‌ای است که چندین سال قبل در مه وطوفان گم شده و در آنجا یخ زدند و به نمادهایی از قله دماوند درآمده‌اند و کوهنوردان پس از صعود به قله دماوند حتما با این لاشه‌ها عکس یادگاری می‌گیرند.

تپه گوگردی و بوی نامطبوعش نوید بخشی نزدیکی به قله است.

بر فراز قله دماوند.

لاشه گوسفندی که تقریبا همه کوهنوردان هنگام صعود به قله با آن عکس می‌گیرند.

بر فراز قله دماوند.

چه زمانی به قله دماوند صعود کنیم؟

زمان مناسب برای صعود به دماوند از اواسط خرداد تا اوایل شهریور است. صعود در زمان‌های دیگر بسیار سخت و خطرناک خواهد بود.

برای صعود به قله دماوند چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

صعود به قله دماوند حتما باید همراه با گروه‌های کوهنوردی حرفه‌ای انجام شود و به هیچ عنوان صعود انفرادی آن توصیه نمی‎شود. هنگام همراهی گروه‌های کوهنوردی با توجه به برنامه صعود حتما وسایل ضروروی توسط راهنمای برنامه مشخص خواهد شد. اما به طور کلی یک کوله چند روزه و کوله یکروزه کوچک نیاز است. کوله چند روزه در پناهگاه یا کمپ خواند ماند و صعود به قله با کوله یکروزه انجام می‎شود. برای صعود تابستانی دماوند، یک لایه لباس بیس، پلار، کت پر، دستکش، کلاه، شلوار مناسب کوهنوردی، جوراب پشمی،گتر و همراه داشتن یک جفت باتوم ضروری است. یکی از راه‌های پیشگیری از ارتفاع‌زدگی آشامیدن آب فراوان است. همراه داشتن آب معدنی یا بطری‌های خالی و قمقمه از موارد ضروری است. کمی لیمو و عسل را در آب جوش حل کنید و به صورت غلیظ در بطری کوچکی بریزید. در بین راه می‌توانید با آب رقیقش کنید و به عنوان یک معجون مقوی و سالم بنوشید. همراه داشتن مغزها و قندهای طبیعی نیز یکی از موارد ضروری صعود است. برای تحمل گازهای گوگردی و بادهای روی قله همراه داشتن چند اسکارف و کلاه طوفان نیز پیشنهاد می‌شود. هدلمپ، عینک مناسب کوهنوردی و کلاه آفتابگیر و کرم ضد آفتاب قوی نیز از دیگر وسایل ضروری است. برای حفاظت از این میراث ملی، جیب کوچک کوله‌تان را نیز به چند کیسه زباله اختصاصی دهید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
hmirhashemi@hotmail.com
1403/01/20 21:49
باسلامبرای صعود در اوایل خرداد 1403 برنامه ای دارید. ممنون
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1403/01/21 13:37
دوست عزیز
سلام

امسال صعود به دماوند و سبلان را خواهیم داشت؛ به محض فراهم شدن شرایط لازم برای اجرای این تورها، روی سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

با تشکر از پیام شما

ms.shabanpour7394@gmail.com
1402/12/01 00:00
سلامکسی پایه هست برای صعود پیام بده
پاسخ دهید...
ناشناس
1403/01/21 17:29
سلام. من امشب میخوام برم سمت پارکینگ جبهه جنوبی و برم بالا تا بارگاه سه. اگر حال داشتم ادامه بدم قله اگر نه استراحت تا و حرکت به قله فردا شب.
ناشناس
1402/11/21 03:25
با عرض سلام وادب من خیلی مشتاق به ورزش کوهنوردی شدم ومیخام استارت و بزنم ومیدونم که اول باید تمرین داشته باشم اونم کوه ساوالان استان اردبیل میخام برم بعدش ایشالله دماوند
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/11/25 18:07
دوست عزیز
سلام

ممنون که وقت گذاشتین، مطلب را مطالعه کرده و نظر خود رابا ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

shadmehr.jowzi@gmail.com
1402/10/16 16:59
رفت و برگشت با گروه کوهنوردی چقدر طول میکشه؟ لطفا جواب بدین
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/10/20 15:45
دوست عزیز
سلام

با توجه به اینکه فعلا امکان اجرای این تور را نداریم، برای پاسخگویی به شما اطلاعاتی از شرایط به روز منطقه نداریم.

با تشکر از پیام شما

بابک
1402/07/30 23:04
دروود به شما من بچه نیاوران_ کاشانک هستم و اکثر قلهارو رفتم و من مدل خودم کهباسرعت زیاد کوه میرم و میخواهم رکرد دنیارو تو کمترین زمان به قله دماوند صعود کنم ولی نمیدونستم باید به کجا مراجعه کنم ایمیل هم ندارم ممنون میشم راهنماییم کنین ۰۹۱۹...... این شمارم هستش
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/08/03 15:14
دوست عزیز
سلام

لطفا از فدراسیون کوهنوردی یا هیات کوهنودی استان تهران کمک بگیرید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1402/06/07 12:36
سلام برای اولین بار میشه انفرادی به دماوند صعود کرد؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/06/08 09:26
دوست عزیز
سلام

ما توصیه نمی‌کنیم.

با تشکر از پیام شما

asal.69mansori@gmail.com
1402/05/29 10:00
سلام دوستان کسی میدونه الان قله دماوند برف داره یانه ؟
پاسخ دهید...
k.askari65@yahoo.com
1402/05/29 20:47
سلام بله همچنان برف داره.ماهفته قبل صعود کردیم
ناشناس
1402/06/02 09:43
بله دماوند تمام سال برف دارد
ناشناس
1402/06/02 14:45
سلام ۳۱ مرداد به قلعه صعود کردم برف نداشت ولی باید تجهیزات کامل باشد وهواشناسی را در نظر گرفت
تولید محتوای دالاهو
1402/06/05 11:38
دوست عزیز
سلام

با توجه به اینکه تور به این مقصد در حال حاضر نداریم؛ اطلاعی از شرایط منطقه در حال حاضر نداریم.

با تشکر از پیام شما

hkhalqy95@gmail.com
1403/02/24 06:51
داره مطمئن هستم
ناشناس
1402/05/03 19:19
با سلام پنج شنبه ۵ مرداد به امید خدا از فدراسیون استارت میزنیم...گروه کوهنوردی ... کرمانشاه.......
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/05/04 09:43
دوست عزیز
سلام

ممنون که وقت گذاشتین، مطلب را مطالعه کرده و نظر خود رابا ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

روژان بینش پژوه
1402/05/06 11:08
چند روز طول میکشه فتحش رفت و برگشت؟؟
eb.rahimian102@gmail.com
1402/03/16 06:56
سلام و درود بر کوهنوردان ایران که درجهت نگهداری زیبایی کوه و طبیعت ایران زمین میکوشند در شهریور۱۳۷۵ اولین صعود از جبهه جنوب غربی(پناهگاه سیمرغ)حدود ۱۰ الی ۱۵ گوسفند یخ زده در دهانه دماوند مشاهده نمودیم که بطور طبیعی در قسمتهای مختلف حتی روی سنگهای دهانه آتشفشان دماوند منظره زیبایی را بوجود آورده
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/03/20 13:57
دوست عزیز
سلام

ممنون که وقت گذاشتین، مطلب را مطالعه کرده و تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتین.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1402/02/30 10:52
سلام دوستانی که تجربه صعود به دماوند را دارند لطفا راهنمایی کنید آیا من ودوستم بصورت دونفره می توانیم صعود موفق داشته باشیم هردو کوهنورد هستیم وآمادگی لازم را از لحاظ بدنی داریم فقط مسیر را بلد نیستیم .
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/03/02 15:42
دوست عزیز
سلام

پیشنهاد می کنیم حتما از راهنما کمک بگیرید.

با تشگکر از پیام شما

ناشناس
1402/03/07 01:02
سلام بله فقط باید هم هوایی داشته باشید و از مسیر مشخص شده صعود کنید
ناشناس
1402/03/16 07:01
سلام و درود بله کوهنورد گرامی در گزارش ها و ویکی لوک ترک مسیر زده شده بهترین زمان نیمه تیر تا نیمه شهریور و راحترین مسیر جنوبی البته شاید کمی دود گوگرد اذیت کند البته که میفرمایید آمادگی دارید بار اول جنوب غربی کمی بهتر است البته شیب بیشتر میباشد
ناشناس
1403/02/24 06:53
از جبهه جنوبی شهر رینه یا پلور برین از اول مرداد تا ۲۰ زمان خوبیه
رضا مشهدچی
1402/02/06 12:51
ممنون میشم برای اولین صعودتون به دماوند بنده رو خبر کنید
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1402/02/06 14:33
دوست عزیز
سلام

ما تورهای صعود به قله و کوهنوردی برگزار نمی‌کنیم.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/06/29 19:44
سلام من میخواستم آخر شهریور برم دماوند از چه مسیری برم که هم از کوه وهم از طبعیت استفاده کنم چون یک روزه میرم ممنون میشم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/06/31 09:59
دوست عزیز
سلام

ما در حال حاضر توری برای دماوند نداریم و اطلاعی در این مورد نداریم.

با تشکر از پیام شما

hkhalqy95@gmail.com
1403/02/24 06:55
سلام و درود .نرو دوست عزیز خیلی خطر ناکه
ناشناس
1401/06/29 19:39
سلام من جمعه آخر شهریور میخوام برم دماوند از چه مسیری برم برا یک روز تجربه خوبی داشته باشم و کمی هم از کوه و طبیعت لظت ببرم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/06/31 10:01
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما در حال حاضر تور صعود به دماوند نداریم و اطلاعی در مورد مسیر و... نداریم.

با تشکر از پیام شما

Kolsoom.bigdeli97@gmail.com
1401/03/27 22:02
سلام میخواستم توی نیمه اول تیرماه صعود به دماوند برم.اما تنها هستم.گروه هست که عمراهشون برم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/03/31 14:32
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما تورهای کوهنوردی در حال حاضر اجرا نمی‌کنیم.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/04/18 11:04
توی اینستا گرام گروه کوهنوردی رو سرچ کنید دو هفته بعد میرن میتونین باهاشون همراه بشین
ناشناس
1401/06/20 08:57
سلام. من هم میخوام صعود کنم و تنها هستم و خیلی دلم میخواد هرطور شده صعود کنم به این قله زیبا
ali.tahani1357531@gmail.com
1401/06/20 14:55
سلام دوست من.من هم تنهام و میخوام به تنهایی برم دماوند اگه مایل بودی باهم این سفر رو تجربه کنیم ممنون
eb.rahimian102@gmail.com
1402/03/16 07:05
سلام و درود البته پیام شما یکسال پیش هست به یاری خداوند گروه ما مرداد ۱۴۰۲ صعود داره باعث افتخار هست همراهی کوهنوردان ایران زمین رحیمیان شهرکرد
ناشناس
1401/02/28 15:48
سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم صعود به دماوند برج سه برم گروهی اکیپی هست برای اواسط برج سه
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/02/31 15:06
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما این تور را اجرا نداریم.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1401/02/23 07:47
سلام، آیا در خرداد یا تیر برای صعود به دماوند تور یا برنامه ای دارید؟ هزینه چقدره؟ من ساکن شهرستانم، اگر برنامه ندارید لطفا گروهی از همکارانتان را برای صعود معرفی کنید. سپاس
پاسخ دهید...
tavrezh@gmail.com
1401/02/24 14:39
سلام بزرگواربنده به عنوان راهنما لیدر تخصصی صعود به قله دماوند ، با کمال میل میتونم در خدمتتون باشم با احترام هاشمی
تولید محتوای دالاهو
1401/02/31 15:42
دوست عزیز
سلام

متاسفانه این تور را در حال حاضر اجرا نداریم.

با تشکر از پیام شما

کامران
1401/02/12 15:23
با سلام کل هزینه برای کوهنوردی چقد می شود   آیا تجربه خاصی می خواهد
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/02/31 14:46
دوست عزیز
سلام

متاسفانه این تور را اجرا نداریم.

با تشکر از پیام شما

jamo8668@gmail.com
1400/03/16 17:14
سلام من به همراه رفقیم کوهنوردی زیاد میرم ولی خب کورهنورد رسمی نیستیم بازم میتونیم به دماوند صعود کنیم؟!و سوال دیگه هم اینکه ما وسایل و لوازم خوبی نداریم برای صعود ولی همینطوری هم اطمینان داریم که میتونیم فتحش کنیم نظر شما چیه ممکنه خطرناک باشه؟!
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/03/17 15:03
دوست عزیز
سلام

متاسفانه با توجه به اینکه در حال حاضر این تور را اجرا نمی‌کنیم اطلاعات دقیقی نداریم.

با تشکر از پیام شما

سروش هادوی
1399/12/09 15:26
سلام. منم دوست دارم به قله دماوند صعود کنم.ایا میتونم با گروهی برم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/12/13 10:24
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما فعلا تور گروهی صعود دماوند را اجرا نمی‌کنیم. لطفا با هیئت کوهنوردی استان تهران هماهنگ کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/01/29 00:30
1@1.ir
1399/11/05 18:23
سلام من یه سوال دارم پسرمن ۱۵ سالشه و تمام قله ها رو رفته و دماوند و هم رفته قله توچال و ۳ ساعت و نیم رکورد زده این و باید کجا برم ثبت بشه براش
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/11/06 11:01
دوست عزیز
سلام

لطفا با هیئت کوهنوردی استان تهران تماس بگیرین.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/02/24 11:48
قبل از صعود به دماوند باید در سه برنامه شبمانی شرکت داشته باشه.
محمد جواد
1399/05/30 19:28
سلام خوبین من می خواهم به دوماند صعود کنم ولی نمی دونم قیمت ش چقده می شه من در شهرستان زاهدان هستم نمی دونم چه وسایلی با خود ببرم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/06/02 12:50
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما تور صعود به دماوند نداریم. لطفا به موسساتی مراجعه کنید که تور کوهنوردی اجرا می‌کنن.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/01/29 00:31
مهدی
1399/05/14 13:18
سلام هموطنان عزیز کسی اگه برنامه صعود به دماوند داره لطفاً اطلاع دهید
پاسخ دهید...
ناشناس
1399/05/18 12:52
سلام ما قصد داریم دوشنبه بیست مرداد ماه از جنوبی بریم فقط نمیدونیم مسیر باز باشد اگه خبر دارید یا تلفن کسی را دارید ممنون میشم
ناشناس
1400/01/29 00:32
estil1991@gmail.com
1399/02/22 11:44
سلام ، رزرو پناهگاه دماوند چجوریه ، قیمت هر شبمانی در پناهگاه چنده ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/02/23 17:51
دوست عزیز
سلام

این تور را اجرا نمی کنیم و اطلاعات دقیقی در مورد سئوال شما نداریم. نتیجه جستجوی ما نشان می دهد حدود 15 تا 20 هزار تومان است. خودتان هم بررسی کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1400/01/29 00:33
hfa1367hfa@gmail.com
1399/02/22 04:21
سال ۹۷ رفتم دماوند ولی چون پول نقد باهام نبود و تو بارگاه سوم کارتخوان نداشتن خیلی اذیت شدم نزدیک بود از گرسنگی بمیرم خوشبختانه یه کوهنورد با معرفت به اسم ابوالفضل ساوه ای ۳۵ هزار بهم داد و البته این همه پول نقدی بود که باهاش بود واقعا دمش گرم خیلی بهم کمک کرد، امیداوارم همیشه شاد و سرحال باشه
پاسخ دهید...
estil1991@gmail.com
1399/02/21 11:49
سلام ، رزرو پناهگاه دماوند چجوریه ، قیمت هر شبمانی در پناهگاه چنده ؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1399/02/22 04:22
تخت شبی پانزده هزار
تولید محتوای دالاهو
1399/02/22 11:06
دوست عزیز
سلام

با توجه به اینکه این تور در حال حاضر اجرا نمی شوذ اطلاعات بروز و دقیقی نداریم اما حدودا بین 10 تا 20 هزار تومان هزینه یک شب اقامت در دماوند برای شما خواهد بود.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/01/03 00:56
سلام مطمئنا جان انسان ها بسیار ارزش زیادی داره بیشتر از هر جانداری اما یادتون باشه طبیعت حق دیگر جانداران هم هست و من به عنوان یک کارشناس و کسی که تمام عمرم با حیوانات وحشی و اهلی سروکار داشتم باید بگم وقتی به جانوران وحشی ویا اهلی برخورد میکنید لطفا سر به سرشون نگذارید و تحریکشون نکنید
پاسخ دهید...
ناشناس
1399/03/20 14:21
دوست گرامی به نظرم جان انسان هیچ ارجحیتی نسبت به سایر موجودات نداره.. این ما انسانها هستیم که خودمون حاکم و برتر از موجودات دیگر میدانیم
ناشناس
1398/12/19 13:54
با درود و سپاس از اطلاعات و راهنمایی خوب شما.شاد و تندرست باشید .اگر اینستاگرام خود یا فدراسیون کوهنوردی را دارید به این اینستاگرام بفرستید.سپاس
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/12/20 10:15
دوست عزیز
سلام

آدرس اینستاگرام دالاهو Dalahootravel@ است و آدرس اینستاگرام کوهنوردی msfi.ir@ است.
با تشکر از پیام شما

وحید از کرمانشاه
1396/08/05 19:42
اگه به زیر دم پلنگ توجه کنید حیوان نر بوده. پس توله هم نداشته. کار خوبی کردن که کسانش من خودم حین آبیاری کفتار بهم حمله کرده عزایی من کشیدم که نگو. یک هفته بستری بودم. تمام جای دندانهایش عفونت میکرد. تا یک ماه زندگیم حرام شد. کارم را از دست دادم. اگه من بودم پوستش را هم میکندم و ازش پالتو درست میکردم
پاسخ دهید...
امین رئیسی
1392/10/18 08:10
سلام . مسئولین عزیز ترابه مقدسات عالم قسمتان میدهیم نگذارید این گربه سان باشکوه که نام ایران رانیز با خود دارد منقرض گردد خداشاهده آیندگان لعنت نثارمان میکنند. سازمان حفاظت محیط زیست امکانات جلوگیری از انقراض پلنگ وهرنوع جاندار دیگر رادارد سهل است میتواند ظرف مدت حداکثر دو دهه شروع به صادر کردن آن به سراسر جهان کنیم مثل خرس پاندا درچین و....
پاسخ دهید...
انسان 1
1391/10/17 19:18
سلام . دوستان بجای اینکه همدیگه رو مقصر بدونیم و این اتفاق ناخوشایند رو به گردن پلنگ یا مامور محیط زیست بندازیم یه سوال ازتون میپرسم . امکانات ، تجهیزات ، وسعت کنترل مناطق حفاظت شده و دانش به روز ماموران و جدیت و انگیزه اونها با کدامین استاندارد مطابقت داره . کی میتونه استاندارد این حوزه رو به درستی کارشناسی کنه . پاسخ درست و بدور از هر گونه افراط و تفریط در بیان مسئله کلید راهنمای شما دوستان عزیز در پاسخ به این اتفاقه . پس همدیگه رو محکوم نفرمایید و مسئله رو کارشناسی دقیق کنید و احساسی در این خصوص برخورد نکنید . متشکرم
پاسخ دهید...
انسان
1391/09/08 21:11
با سسلام محيط بان كارش انسان دوستانه بوده اگر بجز اين بود جاي شرم ساري بوي
پاسخ دهید...
برنا
1391/08/26 10:13
باسلام.جان یک انسان ارزشش بیش از ایناست اونای که یکطرفه قضاوت میکنید اگر خودتون بودید چکار میکردید مطمینن بعداز تیراندازی به پلنگ سرشم ... . ما ایرانیا فقط یکطرف قضیه را میبینیم .بهترین کارا محیط بان کرده .وقتی امکانات بیهوشی نیست محیط بان بشینه نگاه کند.
پاسخ دهید...
reza
1391/08/21 13:06
خیلی خوشحالم که به موقع توانستید جان انسانها را از دست حیوانات درنده نجات دهید .
پاسخ دهید...
امین رییسی
1392/10/18 08:22
سلام دوست عزیز. از اینکه جان این هم وطن عزیزیمان از مرگ نجات یافته من هم خوشحالم اما کشته شدن این حیوان در حال انقراض هم جدا تاسف آور است.چرا سازمان حفاظت محیط زیست نبایدامکانات ولوازم مورد نیاز کاریشان را داشته باشند تا شاهد چنین رخدادهای تلخی نباشیم
ناشناس
1391/08/20 11:03
تاسف کم است. مایه شرمساری است برای سازمان محیط زیست و
عواملش.
پاسخ دهید...
بی نام
1391/08/18 18:21
واقعا متاسفم .ماموران حفاظت از محیط زیست !!!!! یا ماموران نابود کننده محیط زیست !!!!!!
پاسخ دهید...
reza
1391/08/21 13:10
بابا . جونش درخطر بوده اگه خودت جای اون آدم بودی که پلنگ بهش حمله کرده دوست نداشتی نجاتت بدهند
سلطانیان
1391/08/18 13:08
کاش حیوونو عصبانی نمیکردن بیچاره توله هاش.پلنگ تنها زندگی نمیکنه.تاسف داره که دوره ما منقرض بشن
پاسخ دهید...
جواد باهنر
1391/08/16 17:15
,واقعا كه جاي بسيار تعجب است ماموران يگان حفاظت محيط زيست آيا نبايد اسلحه بيهوش كننده داشته باشند كه بجاي كشتن اين زبان بسته اورا بيهوش ميكردند ميگويند چرا نسل حيوانات كمياب در ايران دارد نابود ميشود اينهم دليلش!!!!!!!!!!
پاسخ دهید...

در حال حاضر تور صعود دماوند نداریم اما اگر مشخصات تماست رو ثبت کنی، قول می‌دیم وقتی سفر جدید برنامه‌ریزی کردیم، قبل از همه بهت خبر بدیم.

نفر