تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تبت

بام جهان
29 رای شما هم امتیاز بدهید!
خبرم کن!
برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای دالاهو به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل
تبت
بام جهان

قبل از سفر به تبت بخوانید

تبت نام منطقه‌ای در جنوب غربی چین و در سرحد شمالی نپال است. این منطقه بر روی بلندترین فلات دنیا واقع شده و لقب بام دنیا را گرفته. پایتخت تبت لهاسا نام دارد. در سال‌های دور تبت کشوری مستقل بود اما امروزه جزئی از چین شده است. دین بودایی از هند باستان در تبت رواج پیدا کرد و با عناصر دین کهن این مرز و بوم آمیخته شد. برای سفر به تبت بهترین زمان یعنی بهار و تابستان را انتخاب کنید.

آیا تبت را برای سفر می‌پسندم؟

آنچه بیشتر از هرچیز توجه جهانیان را به سمت تبت جلب کرده، فرهنگ مرموز و شگفت‌انگیز بومیان این منطقه است. فرهنگ ویژه بومیان این منطقه را هیچ جای دنیا نمی‌توانید ببینید؛ در تبت، از دیدن معابد رنگی و مردمی که در حال عبادت هستند به وجد می‌آیید. هم‌چنین طبیعت آن مانند فرهنگش حیرت‌انگیز است؛ آب و هوای تمیز، بلندترین ارتفاعات، دره‌های عمیق، دریاچه و رودخانه طبیعت تبت را تشکیل می‌دهند که هر کسی را برای سفر به این منطقه وسوسه می‌کنند.

جاذبه‌های تبت که حتما باید ببینید

تبت یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مراکز دین بودا است و زیارتگاه‌های بزرگ مذهبی زیادی دارد؛ تماشای معماری این صومعه‌ها و مردمی که مدام در حال عبادت هستند از خاطرتان نمی‌رود. برخی از این صومعه‌ها آنقدر با‌شکوهند که به ثبت یونسکو رسیده‌اند. علاوه بر این جذابیت‌ها، محال است بخواهید رنگ نارنجی غروب آفتاب بر فراز کوه اورست را از دست بدهید. مناظر زیبای دریاچه و دره‌ها در دل کوه‌های هیمالیا از دیگر جاذبه‌های تبت هستند که انتظار مسافران را می‌کشند. برای بازدید از این جاذبه‌ها به بام جهان سفر کنید.

شکم‌گردی و غذاهای تبت چطورند؟

غذاهای بومیان این مرز و بوم مانند فرهنگ‌شان بسیار متفاوت است. مردم تبت متاثر از شرایط اقلیمی خود غذاهایی سرشار از پروتئین دارند؛ آن‌ها با غذاهای مقوی به مقابله با سرما و شرایط سخت جغرافیایی خود می‌روند. شیر و گوشت قرمز از مواد غذایی اصلی مردم تبت است. جالب است بدانید چای‌های تبتی با آنچه تابه حال خورده‌اید بسیار متفاوت است؛ رنگ سفید و طعم شور و چرب آن قابل توجه است.

فستیوال ها و رویداد های مهم تبت کدامند؟

جشنواره «داما» و «ماست‌خوری» از مشهورترین جشنواره‌های تبت است که گردشگران برای حضور در آن برنامه‌ریزی می‌کنند. می‌توانید زمان سفر خود به تبت را طوری تنظیم کنید که بتوانید در این جشنواره‌ها شرکت کنید.

 
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
nasrinmaleki048@gmail.com
1398/08/14 23:10
خیلی دوستدارم تبت راببینم
پاسخ دهید...
9172999904s@gmail.com
1398/07/27 12:29
یعنی از درگهان و قشمم قشنگ تره ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/07/29 10:03
دوست عزیز
سلام

همه جا را باید دید. هر جایی زیبایی خودش را دارد.

با تشکر از پیام شما

sherrysamanichlos@gmail.com
1398/04/29 06:41
تو رارو سریع بزارین
پاسخ دهید...
ناشناس
1398/08/14 23:15
هزینه این تور چقدر هست وایا بایک هوایپیما مرسیم یا احتیاج است هواپیما عوض کنیم