تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

نکاتی درباره‌ی گذرنامه (پاسپورت)

گذرنامه، یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از طرف دولت، برای اتباع یک کشور صادر می‌شود. داشتن گذرنامه، هم نشان‌دهنده‌ی داشتن تابعیت آن کشور است و هم امکان درخواست اجازه‌ ورود به کشورهای دیگر و یا گذر از آن‌ها را به فرد می‌دهد. فرق ویزا و گذرنامه چیست؟ آیا می‌دانید برای سفر خارجی اعتبار پاسپورت‌تان چقدر باید باشد؟ می‌دانید اگر در پاسپورت شما اعضای خانواده شما هم باشند به‌عنوان افراد در پاسپورت همراه چه قوانینی بر آن اجرا می‌شود؟ از شرایط دریافت پاسپورت برای افراد مشمول خدمت آگاهی دارید؟ چه کسانی نمی‌توانند گذرنامه دریافت کنند؟ مدارک لازم برای دریافت گذرنامه و پاسخ سوال‌های دیگرتان را در این مطلب بخوانید.

 

تور بوشهر

تفاوت ویزا و پاسپورت

 

گذرنامه یا پاسپورت چیست؟

گذرنامه معادل فارسی پاسپورت است. اما برخی ممکن است معنای پاسپورت و ویزا را اشتباه بگیرند. گذرنامه یا پاسپورت در واقع سند مجوز خروج شهروندان از کشورشان است. این سند حقوق و امنیت شخص را در خارج از مرزهای کشورش تضمین می‌کند. گذرنامه یا پاسپورت ریشه تاریخی دارد؛ نخستین گذرنامه در 450 سال پیش از میلاد صادر شد. گذرنامه در اغلب کشورها به صورت دفترچه کوچکی با رنگ‌های قرمز، آبی، سبز و... صادر می‌شود. گذرنامه ایرانی زرشکی رنگ و نشان جمهوری اسلامی با رنگ طلایی روی آن درج شده است. در صفحات آن مشخصات فرد به فارسی و انگلیسی ثبت شده. در بقیه صفحات که حدود 30 صفحه است مهرهای ورود و خروج فرد ثبت می‌شود. 

 گذرنامه در واقع سند مجوز خروج شهروندان از کشورشان است.

ویزا چیست؟

این سند توسط نمایندگان دولت هر کشور در سفارتخانه‌ و کنسولگری به شهروندان دیگر کشورها صادر می‌شود. ویزا ممکن است به صورت برگه‌ای در گذرنامه فرد ضمیمه شود یا به صورت برگه‌ای مجزا به متقاضی داده شود. هم‌چنین ویزا با توجه به هدف فرد از ورود به کشورهای خارجی انواع مختلفی دارد؛ ویزای کاری، تحصیلی، توریستی و... از جمله این ویزاها هستند. این ویزاها ممکن است به صورت یک بار یا چند بار ورود به کشور مقصد صادر شود. به عبارتی ویزا هدف فرد را برای ورود به کشور دیگر و زمان اقامت او را مشخص می‌کند. در حالی که گذرنامه نوعی کارت شناسایی است که هویت فرد را مشخص می‌کند. برای دریافت ویزا یا گرفتن وقت سفارت بعضی از کشورها می‌توانید از خدمات ویزا و خدمات ویژه دالاهو استفاده کنید.

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا چیست؟

کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. گاهی برای اخذ ویزای بعضی از کشورها (به دلیل تعطیلی سفارتخانه و یا کنسولگری مدنظر) شما باید به یک کشور واسطه مراجعه کنید؛ این عمل را اصطلاحا پیکاپ می‌گویند. سفر به کشور سوم علاوه بر هزینه‌های اقامت و پروازی، مشکلاتی برای تنظیم زمان رفتن و طی کردن مراحل اداری دارد. شما می‌توانید این مراحل را برای پیکاپ ویزای انگلستان و کانادا به دالاهو بسپارید. 

از کجا گذرنامه بگیریم؟

اتباع ایرانی می‌توانند برای دریافت گذرنامه باید با در دست داشتن مدارک مورد نظر به یکی از دفاتر پلیس + 10 نزیک‌تان مراجعه کنند. پس از پرداخت مبالغ مشخص شده در سایت  epolice.ir با استفاده از دستگاه کارتخوان (POS) مستقر دفاتر، مدارک خود را تحویل و فرم‌های مربوطه را پر کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت یا تعویض گذرنامه

 • حضور شخص متقاضی با هر سنی الزامی است.
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان.
 • ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت معتبر بودن)
 • یک (1) قطعه عکس 6x4 جدید و رنگی با زمینه سفید و تمام رخ.
 • اجازه محضری برای افراد زیر 18 سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.
 • افراد بالای 15 سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست شناسنامه عکس‌دار ارائه نمایند.
 • افراد زیر 15 سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکسدار ارائه نمایند.
 • بازنشستگان نظامی که 5 سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است.
 • بازنشستگان نظامی که 5 سال از بازنشستگی آنها می‌گذرد می‌بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارایه دهند (نیازی به ارایه گواهی از سازمان متبوع نمی‌باشد).
 • نظامیان شاغل می‌بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارایه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه نمایند.

در مورد عکس‌ گذرنامه به نکات زیر توجه کنید: 

 •  6 ماه از تاریخ انداختن آن نگذشته باشد.
 • آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.
 • خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای 6 سال با حجاب کامل)

برای گرفتن گذرنامه به دفاتر پلیس به علاوه 10 مراجعه کنید.

از چه سنی می‌توان گذرنامه گرفت؟

برای داشتن گذرنامه محدودیت سنی وجود ندارد و حتی نوزادان هم می‌توانند گذرنامه‌ی جداگانه داشته باشند. اجازه‌ دریافت گذرنامه، بعد از بررسی مدارک و انجام مصاحبه‌ حضوری کوتاه با متقاضی، صادرشده و گذرنامه، حداکثر تا ده روز بعد، از طریق پست به نشانی پستی متقاضی ارسال خواهد شد. 

اعتبار پاسپورت برای سفر چقدر باید باشد؟

برای سفر دقت کنید پاسپورت شما به هنگام خروج از کشور باید حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد. البته قوانین هر کشور در خصوص پذیرش مسافر و مدت اعتبار پاسپورت در هر زمان ممکن است تغییر کند. به‌طور مثال برای سفر به ترکیه تا قبل از آوریل 2014 شما می‌توانستید با اعتبار حتی 1 ماه هم وارد ترکیه شوید اما از آوریل 2014 به بعد این امکان وجود ندارد. یعنی شما پاسپورت‌تان باید حتماً 6 ماه اعتبار را داشته باشد. زیر 5 ماه تا 2 ماه شما جریمه می‌شوید و زیر 2 ماه هم اجازه ورود به کشور ترکیه را ندارید. ممکن است این قانون در هرسال تغییراتی داشته باشد.

 قوانین مربوط به پاسپورت همراه

اگر در پاسپورت شما اعضای خانواده شما هم باشند، به‌عنوان افراد در پاسپورت همراه چه قوانینی بر آن اجرا می‌شود؟

 • دقت کنید که برخی از کشورها قوانین متفاوتی دارند؛ مثل هند که حتی نوزاد هم باید پاسپورت جداگانه داشته باشد. پیشنهاد ما این است که از همان اول که قصد دارید پاسپورت بگیرید به‌صورت جداگانه برای هر فرد اقدام کنید.
 • اگر پاسپورت‌تان همراه است حتماً قبل از خرید تور به مشاور فروش شرکت مجری تور اعلام کنید که شما دارای پاسپورت همراه هستید. یعنی همسر یا فرزندتان توی پاسپورت شما یا شما در پاسپورت والدین‌تان هستید.
 • این مسئله یک سری اشکالات را ایجاد می‌کند. مثلاً اگر آقایی در پاسپورت والدین به‌عنوان همراه باشد و 15 سالش تمام‌شده باشد اجازه خروج پیدا نمی‌کند و حتماً باید پاسپورتش را جدا کند. یا اگر خانمی 17 سالش تمام‌شده باشد و در پاسپورت یکی از والدینش باشد اجازه خروج از کشور پیدا نمی‌کند. بنابراین برای اینکه از خسارات احتمالی جلوگیری شود پاسپورت خود را حتماً جدا کنید.

پاسپورت افراد مشمول خدمت

اگر کسی مشمول خدمت سربازی و به  سربازی نرفته باشد چه گونه می‌تواند پاسپورت تهیه کند و به خارج از کشور برود؟

 • اگر افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند دانشجو باشند با آوردن گواهینامه اشتغال به تحصیل و مراجعه به مراکز نظام‌ وظیفه شهر خود و پلیس به‌علاوه 10 و سپردن وثیقه می‌توانند پاسپورت موقت داشته باشند.
 • اعتبار پاسپورت فقط به‌اندازه طول سفر آن‌ها و رفت‌ و برگشت سفر محاسبه می‌شود و اگر کسی دانشجو نیست و یا گواهی نمی‌تواند داشته باشد متأسفانه نمی‌تواند از پاسپورت موقت استفاده کند.

قبل از اقدام به خروج حتما از ممنوع الخروج نبودتان اطمینان حاصل کنید.

چه کسانی نمی‌توانند گذرنامه دریافت کنند؟

 • کسانی که در ایران و خارج از ایران سوء پیشینه دارند.
 • افرادی که به هر دلیلی از طرف مقامات قضایی حق خروج از کشور را ندارند. 
 • افرادی که خروج آنها از ایران بنا به تشخیص مقامات قضایی مخالف مصالح جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • کسانی که بدهی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد باشند ممکن است اجازه خروج از کشور را نداشته باشند. 

ممنوع‌الخروج نبودن

قبل از اینکه اقدام به خرید تور کنید حتماً مطمئن باشید که ممنوع‌الخروج نیستید. شما با مراجعه به سایت exitban.ssaa.ir می‌توانید از ممنوع‌الخروج بودن‌تان مطلع شوید. اگر ممنوع‌الخروج باشید و موقع پرواز به شما اجازه پرواز داده نشود کلیه هزینه تور شما سوخت کامل اعلام می‌شود و هیچ مبلغی به شما برگشت داده نخواهد شد. بنابراین موضوع ممنوع‌الخروج بودن رو جدی بگیرید.

شرایط گرفتن پاسپورت برای خانم‌ها:

 • موافقت رسمی همسر برای زنان متأهل و موافقت رسمی ولی یا قیم برای افراد زیر ١٨سال که تقاضای گذرنامه‌ی جداگانه دارند. 
 • در مورد زنان متأهلی که مقیم خارج از کشور هستند و یا همسر غیر ایرانی دارند، داشتن موافقت رسمی همسر ضروری نیست. 
 • ارائه‌ اصل و فتوکپی مدارک فوت و یا طلاق، در مورد زنانی که همسرشان فوت کرده و یا طلاق گرفته‌اند، الزامی است. 
 • زنان متأهل که همسرشان مفقودالاثر، غایب و یا به هر دلیلی در دسترس نیست، احتیاج به مجوز دادستان دارند. 
 • افراد زیر ١٨ سال در صورت فوت ولی و عدم دسترسی به جد پدری و مشخصات قیم یا ولی قهری، با داشتن مجوز دادستان می‌توانند اقدام به دریافت گذرنامه نمایند. 

در سفر برای اخذ ویزا از سپردن گذرنامه یا هرگونه مدرکی به افراد واسطه خودداری کنید.

شرایط گرفتن پاسپورت برای مشمولین خدمت:

 • اصل و فتوکپی کارت پایان خدمت، کارت معافیت دائم و یا موافقت نظام‌وظیفه عمومی برای آقایانی که به سن مشمولیت رسیده‌اند. 
  توجه: مشمولینی که به‌جای مدرک نظام‌وظیفه، موافقت کتبی معاونت وظیفه عمومی را جهت دریافت گذرنامه ارائه نمایند، مهر خروج از کشور آن‌ها به استناد همین نامه صادر می‌شود و ممکن است زمان محدودی را شامل شود. لازم است متقاضی به تاریخ خروج از کشور توجه داشته باشد. در خصوص آقایانی که بالای 50 سال سن دارند ارائه کارت پایان خدمت الزامی نیست. 
 • موافقت حفاظت اطلاعات یگان خدمتی برای کارکنان شاغل نیروهای مسلح و کارکنانی که کم‌تر از ٥ سال از تاریخ رها شدنشان می‌گذرد. 
  توجه: کارکنان بالای ٥ سال و بازنشسته لازم است مدارکی مبنی بر مدت‌زمان بازنشستگی ارائه دهند. 

انواع گذرنامه‌‌های ایران

گذرنامه توریستی (عادی): برای گردشگری، تجارت و تحصیل در کشورهای خارجی این گذرنامه صادر می‌شود.

گذرنامه دیپلماتیک: مقامات سیاسی برای خروج از کشور باید اقدام به دریافت گذرنامه دیپلماتیک بکنند. 

گذرنامه خدمت: کارمندان برای انجام ماموریت و سفرهای کاری نیازمند دریافت گذرنامه خدمت هستند. مراحل دریافت این گذرنامه مانند گذرنامه دیپلماتیک متفاوت است. 

توصیه‌های عمومی

 • حضور شخص متقاضی جهت ارائه‌ مدارک الزامی است. 
 • متقاضی فقط در زمان ارائه‌ مدارک می‌تواند مدارک همسر و فرزندان خود را ضمیمه نماید تا به‌عنوان همراه در گذرنامه‌ی او درج شوند. 
 • گذرنامه‌ها با اعتبار پنج‌ساله و غیرقابل تمدید صادر می‌گردند. 
 • هنگام تحویل مدارک، ارائه‌ نشانی کامل پستی متقاضی ضروری است. 
 • متقاضیان تعویض گذرنامه، باید اصل و کپی گذرنامه‌ قبلی خود را ارائه نمایند. کپی باید از صفحه‌ مشخصات و صفحاتی که مهر روادید و ورود و خروج دارند، تهیه‌ شده باشد.
 • به‌هیچ‌عنوان و تحت هیچ شرایطی مدارک هویتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و... را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید چراکه در صورت وقوع هرگونه مشکل یا سو استفاده از این مدارک توسط هر شخص دیگر مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود. 
 • چنانچه گذرنامه خود را برای انجام سفر در اختیار شرکت مسافربری قرار داده‌اید حتماً نسبت به اخذ رسید آن با درج زمان تحویل گذرنامه اقدام نمایید. 
 • هنگام ورود به کشورهای دیگر دقت نمایید تا گذرنامه شما ممهور به مهر ورود شده باشد، لازم به ذکر است حتی در صورت سهل‌انگاری پلیس مرزی، صاحب گذرنامه ازنظر مقامات، متهم به عبور غیرمجاز بوده و عواقب این امر متوجه شما خواهد بود.
 •  در سفر برای اخذ ویزا از سپردن گذرنامه یا هرگونه مدرکی به افراد واسطه خودداری کنید. به اشخاص بدون یونیفورم و کارت شناسایی در فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و سایر اماکن که در ظاهر به‌ قصد کمک یا کنترل مدرک و در باطن به‌ قصد دیگری به شما نزدیک می‌شوند، اعتماد نکنید و از ارائه وسایل و مدارک همراه خود به‌خصوص «گذرنامه» پرهیز نمایید.
 • افرادی که با اجازه سازمان یا فردی گذرنامه می‌گیرند، اگر سازمان یا فرد موردنظر از اجازه‌اش خودداری کند، فرد نمی‌تواند از کشور خارج شود و گذرنامه او تا برداشتن مانع ضبط خواهد شد. 
 • در هر سفر حداقل دو کپی از گذرنامه خود داشته باشید.

 

 

تورهای نوروز 14021399/01/23 | کد مطلب: 2526
برچسب‌ها: نکات سفرویزا
حامد احمدی

کارشناس ادبیات، کارشناس ارشد گردشگری، علاقمند به سفر و طبیعت


گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


 • به اشتراک بگذارید:تور مرتبط با این موضوع کدام است؟
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل
علی مومنیان
1401/08/01 09:42
سلام وقت بخیر اگر فامیل بعضی از اعضا خانواده تغییر کرده باشد امکان گرفتن پاسپورت مشترک هست؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/08/04 09:36
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 برای استعلام این موارد مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

علی مومنیان
1401/07/30 21:28
سلام وقت بخیر اگر فامیل بعضی از اعضا خانواده تغییر کرده باشد امکان گرفتن پاسپورت مشترک هست؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/08/04 09:35
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

جوادی احمد
1401/07/06 18:23
با سلامامید دارم روز خوشی داشتہ باشید من متولد ایرانم تا سیزدہ سال ایران بودم بعدن رفتم پاکستان الان الحمدللہ ۱۸ساله شدم آیا میتوانم شناسنامه بگیرممنتظر پاسخ مثبت شما ھستمخدا حافظ یا علی
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/07/10 10:54
دوست عزیز
سلام

لطفا با شرکت هایپرشیا که فعال در زمینه اخذ ویزا هستن تماس بگیرید.
09011307827
با تشکر از پیام شما

علی احمد
1401/07/06 18:12
سلام علیکممن متولد ایران هستم تا سیزده سال در ایران بودم بعدن رفتم پاکستان الان ۱۸ سالمه میتوانم شناسنامه بگیرم منتظر پاسخ مثبت شما ھستم یا علی خدا حافظ
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/07/10 11:04
دوست عزیز
سلام

متاسفانه ما در این زمینه فعالیتی نداریم و در این مطلب فقط در مورد نحوه اخذ پاسپورت اطلاعاتی نوشته شده است.

با تشکر از پیام شما

نیلوفر
1401/05/20 13:05
سلام وقتتون بخیر آیا خارجی ها میتوانند پاسپورت ایران بگیرن و در ایران زندگی کنند ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/05/23 14:08
دوست عزیز
سلام

بله. در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند. لطفا با شماره هایی که در این صفحه وجود دارد برای کسب اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید.

با تشکر از پیام شما

علي
1401/03/19 10:27
سلام، من دانشجوي كارشناسي هستم. ميخواستم پاسپورت بگيرم ولي قصد سفر ندارم فعلا. احتياج به وثيقه هست؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/03/31 14:23
دوست عزیز
سلام

اطلاعاتی که در این زمینه داشتیم همگی داخل متن نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر لطفا به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

سلام
1401/02/31 17:12
سلام خسته نباشید ببخشید من شناسنامه المثنی دارم میخواستم بدونم ایا خللی تو گرفتن ویزا ایجاد میکنه یا خیر؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1401/03/02 11:34
دوست عزیز
سلام

خیر مشکلی نیست.

با تشکر از پیام شما

پرهام
1400/10/07 15:32
سلام من 16 سالمه و شناسنامه عکس دار دارم برای کارت ملی هم اقدام کردم ولی هنوز به دستم نرسیده میتونم برای پاسپورت اقدام کنم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/10/12 10:25
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

رامین
1400/07/24 19:44
سلام من دوماه پیش باویزاایران رفتم ودوباره برمیگشتم افغانستان البته ویزام ۴۵روزگذشته بودبعددرمسیربازگشت ردومرزشدم پاسپورتم خروجی نخوردالان ویزابگیرم مشکلی پیش میادبایدچیکارکنم ممنون
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/07/28 12:01
دوست عزیز
سلام

لطفا با شرکت هایپرشیا که فعال در زمینه اخذ ویزا هستن تماس بگیرید:
09011307827

با تشکر از پیام شما

رضا
1400/05/08 04:28
سلام. خسته نباشید. من کارت ملی هوشمند خود را گم کرده ام . الان احتیاج به گرفتن اجازه خروج از کشور از همسرم و همچنین گرفتن مهر خروج از اداره گذرنامه را دارم. آیا با رسید اقدام برای کارت هوشمند میتوانم این کارها را انجام بدهم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/05/09 10:21
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

علی
1400/05/01 14:37
سلام من ۱۶ سال دارم میخوام پاسپورت بگیرم ولی قصد سفر ب جایی رو ندارم آیا باید وثیقه بزارم تا بهم پاسپورت بدن و شرایط گرفتن پاسپورت برا من چی هست
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/05/02 11:05
دوست عزیز
سلام

خیر. برای دریافت پاسپورت نیازی به وثیقه ندارید. لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

Shima
1400/04/01 13:51
سلام خسته نباشین من ی صفحه از پاسپورتم ک رفتم ارمنستان همون صفحه کنده شده آیا مشکلی پیش میاد؟؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/04/02 11:47
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه و درخواست تعویض پاسپورت کنید.

با تشکر از پیام شما

حمید سلیمان زاده
1400/03/06 19:37
سلام ساکن امریکا هستم اصل شناسنامه و گذرنامه باطله که سالیان پیش از واشنگتن صادر شده را در اختیار دارم ولی ( کارت ملی ) تا به حال نگرفته ام چطور می توانم برای گرفتن گذرنامه جدید اقدام کنم چو در سایت میخک یا دفتر اولین چیزی که می خواهد شماره کارت ملی است لطفا راهنمایی بفرمایید ، سپاسگزارم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/03/08 11:51
دوست عزیز
سلام

لطفا به همکار ما در واتساپ پیام دهید:
شماره واتساپ دالاهو: 00989196774938

با تشکر از پیام شما

نیایش خاکشور
1400/01/30 12:57
سلام من کارت هوشمند نگرفتم وبرای پاسپورت میتونم ازکارت شناسایی قدیمیم استفاده کنم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/01/31 11:09
دوست عزیز
سلام

اگر برای کارت ملی هوشمند اقدام کردین و برگه کاغذی (رسید) آن را در اختیار دارید می‌توانید اقدام کنید. در حال حاضر کلیه کارهای اداری با کارت ملی هوشمند جدید یا رسید کاغذی آن که نشان می دهد شما برای دریافت آن اقدام کرده اید انجام می‌شود.

مريم سواري
1400/01/21 22:09
سلام من 18سالمه ميتوانم باسپورت ميگيرم بدون حضور والديم بايد كجا برم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1400/01/28 10:33
دوست عزیز
سلام

بله می توانید پاسپورت دریافت کنید. لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

میلاد جعفری
1400/01/18 01:00
سلام وخسته نباشیدمن پاسپورت و اقامت قم را دارم میتوانم گذرنامه بگیرم
پاسخ دهید...
متین
1400/01/18 09:41
مگه قم پاسپورت داره؟!
مسعود
1399/11/17 21:10
سلام من 6ماه ممنوع الخروج هستم آیا در این مدت میتونم پاسپورت بگیرم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/11/18 09:50
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

رویا محمودی
1399/10/15 23:08
با سلام من دویاله که از طریق پیوست ازدواج در المان زندگی میکنم و تاریخ پایان پاسپورت ایرانیم زیر 6ماه است زودتر از موعد تمدید نمیکنن الان. ولی کارت اقامت المان رو دارم که اونهم کمتر از 6ماهه و باید تمدید کنممیخام به ایران برم ایا میتونم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/10/16 09:15
دوست عزیز
سلام

لطفا با وکلای امور مهاجرت مشورت کنید. متاسفانه اطلاعاتی در این مورد نداریم.

با تشکر از پیام شما

Sahar
1399/10/06 18:19
سلام وخسته نباشید .من یکسال خوردی هست ترکیه زندگی میکنم .از ایران باپاسپورت اومد وارد ترکیه هستم .دوباره میخام برگردم ایران .توی این یکسال خوردی چقدر باجریمه امو رو پرداخت کنم .وکجا باید برم پرداخت کنم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/10/07 10:26
دوست عزیز
سلام

برای مدت زمان بیش از 90 روز باید به ازای هر روز جریمه پرداخت کنید. جریمه در مبادی خروجی از کشور ترکیه از شما اخذ خواهد شد. در فرودگاه یا از مرز زمینی در همان مرز.

با تشکر از پیام شما

Hooman
1399/10/01 18:14
سلام کارت خدمتتم و گم کردم چطور میتونم پاسپورت بگیرم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/10/02 11:43
دوست عزیز
سلام

لطفا با مراجعه به مراکز پلیس +10 نسبت به ارسال درخواست برای صدور المثنی کارت پایان خدمت خود اقدام کنید.

با تشکر از پیام شما

نعمت الله حیدری
1399/09/27 10:02
سلام من با گذرنامه وارد ایران شدم آلن سه ساله نرفتم امکان تمدید ویا اقامت است برام
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/09/29 11:08
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه و سئوال خود را بپرسید. متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی نداریم.

با تشکر از پیام شما

محسن
1399/09/17 06:34
سلام، من پارسال وقتی از ترکیه برمیگشتم به دلیل بار زیاد توسط مامور گمرک بارم بازرسی شد و بعد کلمه k 89 رو توی گذرنامه ام قید کرد، میخواستم بدونم این عبارت به چه معناست و آیا میشه با اینکه ۳ سال از اعتبار گذر نامه ام باقی مونده اون رو تعویض کنم و آیا با تعویضش سریال گذر نامه ام تغییر میکنه یا نه؟؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/09/17 09:24
دوست عزیز
سلام

عبارت درج شده در پاسپورت شما میزان بار بر حسب کیلوگرم است. مورد نگران کننده‌ای نیست. برای کسب اطلاعات درباره تعویض پاسپورت و... لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

مث
1399/09/15 23:31
سلام کسی اقامت داشته باشد ولی کسر مهری داشته باشد گذرنامش چ اتفاقی میوته در مرز مکنه عواقب داشته باشه؟؟
پاسخ دهید...
سينا محمدي
1399/09/13 16:48
سلام خسته نباشين، من بايد هفته بعد به تركيه برم ولي اون موقع پاسپورتم چهار ماه و نيم اعتبار داره، و نمي تونم پاسپورتم هم عوض كنم حالا ايا اجازه سوار شدن به هواپيما رو دارم؟ ايا هنوز ميشه همون جريمه حدود ٣٥٠ لير را پرداخت كرد تا بتونيم وارد تركيه بشيم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/09/15 09:42
دوست عزیز
سلام

متاسفانه اطلاعی در این مورد نداریم.

با تشکر از پیام شما

خجسته
1399/08/17 19:43
سلام خدمت شما وقت بخیر.عذرخواهم من پاسپورتم همراهم نیست و برای ثبت نام در جایی شماره پاسپورت لاززم هست.من عکس از پاسپورت دارم ولی خوانا نیست.و من در شهر محل سکونتم نیستم.آیا راهی هست که بشود شماره پاسپورتم را از جایی پرسید؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/08/18 09:42
دوست عزیز
سلام

برای دسترسی به صفحه اول گذرنامه خود می‌توانید با مراجعه به سایت گذرنامه، اطلاعات خود را وارد کرده و با مشاهده صفحه اول گذرنامه از آن پرینت بگیرید.

با تشکر از پیام شما

بی نام
1399/07/28 10:31
سلام در پاسپورت شوهرم که صدورش سال۹۵ بوده در قسمت همراهان دو خط به صورت ستاره نوشته شده ایا در سفر کسی همراه او بوده
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1399/07/29 15:06
با سلام
خیر. در واقع قسمت همراهان رو خط زدند.
بی نام
1399/07/28 10:26
سلام در پاسپورت قدیمی شوهرم نام دو همراه به صورت ستاره امده در قسمت همراهان ولی عکسی ندارد ایا کسی همراه او بوده
پاسخ دهید...
MOHAMMAD ABDULLAHZADEH
1399/07/12 01:00
با سلام.ترکیه زندگی میکنم.۲۹سالمه خدمت سربازی نرفتم.میخوام پاسپورت بگیرم.در ایران دانشجو بودم و بعد از سال سوم ترک تحصیل کردم.از اون موقع تا الان ۸سالی گذشته.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/07/12 09:29
دوست عزیز
سلام

متاسفانه اطلاعی در خصوص امور مهاجرت و تحصیل به ترکیه نداریم. لطفا از وکلای متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/07/08 02:49
سلام من قبلا طلاق گرفتم و شناسنامه مجردی دارم ایا لازمه برای ثبت نام لاتاری به موضوع طلاق اشاره کنم یا با وجود شناسنامه مجردی نیازی نیست
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/07/08 10:45
دوست عزیز
سلام

متاسفانه در زمینه لاتاری اطلاعاتی نداریم. لطفا به وکلای حقوقی و کسانی که در امر مهاجرت به آمریکا فعال هستند، پیام دهید.

با تشکر از پیام شما

احمد
1399/06/23 01:44
سلام خسته نباشید.من بخاطر کرونا قاچاقی امدم ترکیه پاسپورتم دارم الان میخام برگردم بدون مهر خروج و ورود به ترکیه چکار باید بکنم.کسی جواب درست نمیده بهم لطفا اگه مقدوره راهنمایی کنید.ایران هیچ مشگلی ندارم.نمیخامم قاچاقی برگردم خیلی سخته .ممنون
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/06/25 14:44
دوست عزیز
سلام

متاسفانه اطلاعاتی در این مورد نداریم. لطفا با وکلای حقوقی آشنا به امور مهاجرت مشاوره کنید.

با تشکر از پیام شما

maryam
1399/06/19 19:19
من 14 سال دارم یا میتوانم بی اجازه پدرومادر ام با گذر نامه وارد کربلا شوم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/06/20 09:53
دوست عزیز
سلام

تا جایی که ما مطلع هستیم چنین امکانی را ندارید. اما برای کسب اطلاعات دقیق تر به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

سپیده
1399/06/17 18:32
سلاممن پاسپورت گرفتم با اجازه ی شوهرم. وبعدش طلاق گرفتم، الان برای خروج از کشور، اجازه ی پدر میخواد یا نیازی نیست‌؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/06/18 10:59
دوست عزیز
سلام

برای اطلاعات دقیق لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید؛ اما احتمالا نیازی به اخذ اجازه پدر ندارید.

با تشکر از پیام شما

زهرا
1399/05/31 16:20
سلام من دختر ۲۰ ساله هستم و مقیم کشور ترکیه هستم ایا پدرم میتونه مانع خروج من از کشور بشه؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/06/02 12:54
دوست عزیز
سلام

تا جایی که ما مطلع هستیم پدر شما اختیار ممنوع‌الخروج کردن شما را در ایران دارند اما اگر در کشور ترکیه باشید، خیر. لطفا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر به مشاورین متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

زهرا
1399/05/31 16:16
سلام من دختر ۲۰ ساله هستم و مقیم کشور ترکیه هستم ایا پدرم میتونه مانع خروج من از کشور بشه؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/06/01 11:28
دوست عزیز
سلام

به احتمال زیاد ایشان میتوانند مانع خروج شما از ایران شوند اما در مورد کشورهای دیگر، خیر. لطفا بریا کسب اطلاعات دقیق‌تر به مراکز پلیس+10 یا مشاورین حقوقی متخصص مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/08/03 18:31
سلم من دخترم ب صورت قاچاقی رفته عراق الان گفتن باید ۵۰۰هزاردینارببرم تا ازادش کنن برگرددرضمن پاسپورت ندارم گذرنامه همان امان نامه هست ک برم بگیرم دخترم رابیارم
kafaenafise1380@gmil.com
1399/03/25 13:44
سلام ازکجابایداجازه دادستان برای صدورپاسپورت بگیریم برای زنی که همسرش مفقودشده؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/03/26 10:18
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراجع قانونی و مراکز پیشخوان دولت مراجعه کنید. متاسفانه اطلاعاتی در این مورد نداریم.

با تشکر از پیام شما

مازيار
1399/03/19 04:16
با سلام و احتراممن در انگلستان زندگي ميكنم و قصد سفر به ايران را دارم،اعتبار گذرنامه ايراني من تا ٢ ماه ديگه تموم ميشه، ايا امكان سفر به ايران را دارم قبل از پايانه اعتبار يا چون زير ٦ ماه اعتبار هست بايد تمديد كنمسپاس فراوان
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/03/19 10:45
دوست عزیز
سلام

معمولا زیر 6 ماه امکان سفر ندارد اما برای اطمینان از این موضوع حتما به کنسولگری مراجعه و از ایشان استعلام کنید.

با تشکر از پیام شما

فرانک
1399/03/13 19:42
سلام من ایرانی هستم ولی پاسپورت و شهروندی ترکیه هم دارم قصد سفر به ایران دارم ولی از اعتبار پاس ایرانیم 2 ماه گذشته یعنی باطل شده میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم ؟آیا امکانش هست به پلیس ترکیه پاس ترکم رو نشون بدم و وقتی وارد ایران شدم به پلیس گذرنامه پاس ایرانیم رو نشون بدم و داخل بشم ؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/03/19 10:39
دوست عزیز
سلام

پاسپورتی که منقضی شده باشد فاقد اعتبار است و امکان استفاده از آن نیست.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1399/09/08 00:30
برو سفارت ایرا 80 یورو بده پاس جدید بگیر
؟؟؟
1399/02/14 15:18
سلام من ۲۰ سالمه قصد به سفر هند دارم اگر خواستم پاسپورت درست کنم جدا گانه باید خانواده رضایت بدن یا نه لازمی نیست چون جداگانه است   قصد دارم اونجا زندگی کنم میتوانم ....آیا مشکلی است که اونجا زندگی کنم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/02/15 16:39
دوست عزیز
سلام

باید به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید و اطلاعات دقیق را بگیرید.

با تشکر از پیام شما

S.h.m
1399/01/31 21:30
سلام وقت بخیر برای گرفتن پاسپورت ،همان گونه که در مطلب ذکر شده،شرایط اتباع ایرانی است.در رابطه با اتباع خارجی،به چه گونه است؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1399/02/01 09:45
دوست عزیز
سلام

اتباع خارجی باید نسبت به دریافت تبعیت ایرانی اقدام کنند پس از آن می‌توانند پاسپورت ایرانی دریافت کنند.

با تشکر از پیام شما

سوگند
1398/12/05 23:11
سلام یک خانم شهروند افغانستان هستم پاسپورتم را در ایران کم کردم حاالا بعد از گذشت چند سال و داری فرزند شدن چه راهکاری هست ک پاسپورت بگیرم؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/12/06 10:42
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

آزاده
1398/11/30 13:30
سلام وقت بخیر شرمنده من بار اولی هستش که برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و متاسفانه در هنگام پر کردن اطلاعات مدرک تحصیلی رو اشتباه نوشتم تاثیری داره روی گرفتن پاسپورتم یا نه ممنون میشم جواب بدین
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/12/03 09:14
دوست عزیز
سلام

معمولا موثر نیست. برای کسب اطلاعات دقیق تر به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

هستی
1398/11/20 22:46
من 17 سالمه و برای عکس دار کردن شناسنامه اقدام کردم میخواستم بپرسم که با رسیدی که اداره ثبت احوال بهم داده برای عکسدار کردن،میتونم با همون رسید پاسپورت بگیرم یا حتما باید خود شناسنانه باشه؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/11/21 09:32
دوست عزیز
سلام

تا جایی که ما در جریان هستیم باید اصل شناسنامه حتما باشد. اما شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر به پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

Romina
1398/11/01 17:58
سلام. همسرم افغانه. آیا با گرفتن اقامت ایران میتونه از پاسپورت ایرانی بهره مند بشه؟ یا اگه بخواد ب کشوری سفر کنه میتونه از ایران ویزا بگیره برای کشور مقصد؟
پاسخ دهید...
رامین
1398/10/30 22:18
سلام،پاسپورت مخدوشی که به اداره گذرنامه تحویل میدهیم ابطال میشود؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/11/01 11:07
دوست عزیز
سلام

در صورت مخدوش شدن و یا آبدیدگی گذرنامه خود در اولین فرصت ضمن شرح کتبی موارد مخدوش و یا آبدیده از طریق ادارات پلیس +10 می توانید نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنید.

با تشکر از پیام شما

سپیده
1398/10/19 02:40
سلام. من 20 سالمهکارت ملیم گم شده و درخواست واسه المثنی دادم هنوز نیومده. واسه ی سفر فوری باید پاسپورت بگیرم.میخوام ببینم بدون کارت ملی برم پلیس 10 ثبت نام میکننینی با اون برگه ای ک از پست بابت کارت ملیم میگیرم میتونم درخواست پاسپورت کنم یا ن
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/19 09:43
دوست عزیز
سلام

با برگه ای که دارید امکان دریافت پاسپورت هست. لطفا برای ثبت نام به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

سیما
1398/10/18 02:24
سلام ممنون از پاسخ هاتون ، میخوام بدونم اگر بعد از منقضی شدن پاسپورت و زمانی که میخواهین درخواست پاسپورت جدید بدیم ، میتونیم از امضای جدید استفاده کنیم؟ هم برای فرم های درخواست هم برای داخل خود پاسپورت منظورمه.
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/19 09:33
دوست عزیز
سلام

در مورد این جزییات به پلیس +10 مراجعه کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1398/10/14 17:23
با سلام پاسپورت پسرم ٤ماه اعتبار داره ايا ميتونه با اين پاس از كشور خارج بشه به مقصد استراليا؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/15 09:10
دوست عزیز
سلام

معمولا توصیه می شود حداقل پاسپورت 6 ماه اعتبار داشته باشد. ممکن است مشکلی برای ایشان ایجاد شود.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1398/10/09 00:28
سلام وخسته نباشید ما چند نوع پاسپورت 5ساله داریم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/09 09:43
دوست عزیز
سلام

تا جایی که ما اطلاع داریم، یک نوع پاسپورت 5 ساله داریم. پاسپورت سیاحتی.

با تشکر از پیام شما

shaghayegh Dalir
1398/10/08 18:34
سلام وقتتون بخیر من پارسال گذرنامه گرفتم الان ازدواج کردم گذرنامه هنوز اعتبار داره ؟ یعنی بدون تایید همسر هنوز اعتبار داره
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/09 09:10
دوست عزیز
سلام

مشکلی نیست. گذرنامه تونم اعتبار داره. بعد از پایان معلت اعتبار این گذرنامه، باید تایید همسر رو بریا گذرنامه بعدی بگیرین.

با تشکر از پیام شما

تولید محتوای دالاهو
1398/10/09 09:11
دوست عزیز
سلام

مشکلی نیست. گذرنامه تون اعتبار داره. بعد از پایان معلت اعتبار این گذرنامه، باید تایید همسر رو بریا گذرنامه بعدی بگیرین.

با تشکر از پیام شما

جواد
1398/10/03 10:57
سلام.خسته نباشید.من درخواست گذرنامه دادم.کشور مقصد رو مشخص نکردم من.اما کارمند زده عراق.من اگه بخوام جای دیگه برم مشکل پیش میاد؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/10/04 11:17
دوست عزیز
سلام
مشکلی نیست. تمام پاسپورت ها در حال حاضر سیاحتی هستند و پاسپورت زیارتی نداریم.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1398/08/17 17:06
برای تعویض گذرنامه اقدام کردم تغییر فامیلی داشتم چقدر طول میکشه گذرنامه بیاد
پاسخ دهید...
ناشناس
1398/08/18 09:23
دوست عزیز
سلام

معمولا کارهای مربطو به گذرنامه حدود 7 تا 10 روز زمان نیاز دارد.

با تشکرا زپیام شما

امیر
1398/08/16 10:46
سلام،من معافیت تحصیلی دارم و برای انجام یه سری. کارای اداری به پاسپورت نیاز دارم ولی قصد خروج از کشور ندارم میتونم بدونم گذاشتن وثیقه پاسپورتمو بگیرم یا حتما نیاز به وثیقه هست؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/08/16 12:34
دوست عزیز
سلام

با توجه به آخرین اطلاعات ما، نیاز به وثیقه هست. ممکن است این موارد تغییراتی در طی سال داشته باشند که می توانید با مراجعه به پلیس +10 اطلاعات کامل تری کسب کنید.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1398/08/10 15:43
گذر نامه من ۱۳ ماه اعتبار داره میتونم درخواست گذرنامه جدید کنم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/08/11 12:48
دوست عزیز
سلام

داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار شرط سفر به بسیاری از کشورهاست. مدت تعویض گذرنامه هم حدود هفت روزکاری زمان نیاز دارد. مشکلی نیست و می توانید گذرنامه‌تان را تعویض کنید.

Mehdi
1398/08/06 21:37
سلام من امروز رفتم پلیس 10 کلی مدارمم ازم گرفت بعد آخر سر همشونو بهم پس داد. مگه اون مدارک و عکس نباید پیش خودشون باشه. من ازش پرسیدم اینا باید پیش من بمونه، گفت آره مال خودتونه
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/08/08 12:14
دوست عزیز
سلام

اگر به مراکز پلیس +10 مراجعه کردین مشکلی نیست. این مراکز معتبر بوده و مرجع انجام کارهای گذرنامه و... هستند.

با تشکر از پیام شما

fg
1398/08/06 16:31
سلام برای پسرم ۲ سالم درخواست پاسپورت دادم زنگ زدن گفتن برم اداره گذر نامه چپن مشکل ثبت احوال خورده ب پاسپورتمچ مشکلی میتونه داشته باشه؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/08/08 12:07
دوست عزیز
سلام

بهترین کار در این مرحله مراجعه به اداره گذرنامه هست همونطور که مراجع این کار از شما خواستن.

با تشکر از پیام شما

ناشناس
1398/08/06 13:12
سلام آیا افراد زیر 18 سال برای سفر های داخلی نیاز به اجازه پدر دارند
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/08/13 15:39
بله. اجازه خانواده برای سفر این افراد الزامی است.
محمد رضا
1398/07/22 13:37
سلام من که پايان خدمت ندارم میتوانم پاسپورت بگیرم می خوام برم کربلا
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/22 15:22
دوست عزیز، سلام
لطفا به پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما.
علی اکبر
1398/07/19 14:09
سلام خسته نباشین من کارت ملیم قدیمی هست میتونم برای گرفتن پاسپورت اقدام‌ کنم‌ یانه
پاسخ دهید...
ناشناس
1398/07/20 20:04
با درود
دوست عزیز، جدیدا در همه ارگانهای دولتی نسبت به استفاده از کارت ملی قدیمی سخت گیری میشه تا همه اقدام به گرفتن کارت ملی جدید بکنند،‌لذا برای اطلاع دقیقتر میتونید از پلیس بعلاوه 10 این موضوع رو استعلام کنید.
خانم نوری
1398/07/14 14:33
سلام من مادر برا تمدید گذرنامه فرزندم به کجا مراجعه کنم حضانت محضری فرزندم با خودم است و فصد سفر به کربلا را دارم لطفا راهنماییم کنید
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/16 16:19
دوست عزیز، سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما.
ناشناس
1398/07/13 19:49
سلام من فرم گذرنامه پر کردم نوشتم مقصد کشور عراق اما الان ۴ روز شد گذرنامه موقتی نیومد چیکار کنم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/16 16:18
دوست عزیز، سلام
لطفا با مراکز پلیس + 10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما.
شبنم
1398/07/13 13:22
سلام وقت بخیر، اگه اطلاعات شغلی مربوط به فرم گذرنامه رو وارد نکنیم ،متوجه خواهند شد که شاغل هستم ؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/16 16:17
دوست عزیز، سلام
در این مورد اطلاعی نداریم.
با تشکر از پیام شما
پیمان
1398/07/11 16:09
سلام من ۴.۵روزه فرم پاسورتمو تکمیل کردم یکشنبم میخام برم کربلا هنوزنیومده چیکارکنم؟؟؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/13 10:37
دوست عزیز، سلام
حداکثر زمان دریافت گذرنامه 10 روز است.
با تشکر از پیام شما.
nastaran
1398/07/10 12:57
سلام ببخشید دختری که ۱۸ سال داره و پاسپورت هم داره میتونه خودش تنها بدون محارمش با کاروان بره کربلا؟ یا حتما باید یکی از محارم باشه؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/13 10:28
دوست عزیز،سلام
بله با داشتن پاسپورت می‌توانید از ایران خارج شوید.
با تشکر از پیام شما.
Zk
1398/07/09 18:37
با سلام میخواستم بدونم گذرنامه چند روزه به دستمون میرسه چرا میگن یه هفته ولی بیشتر طول میکشه
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/13 10:35
دوست عزیز، سلام
بعد از انجام اقدامات لازم، حداکثر زمانی که گذرنامه به دست‌تان خواهید رسید 10 روز است. در غیر این صورت با مراکز پلیس+10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما.
Nasim Rahimian
1398/07/07 16:48
سلام. خسته نباشین. من امروز فرم گذرنامه پر کردم. مقصد رو ترکیه نوشتم ولی روی فرم عراق چاپ کردن. مشکلی پیش نمیاد مرز ترکیه؟ یا برم قبل اینکه گذرنامه بیاد بگم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/09 17:02
دوست عزیز، سلام
لطفا به پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
ناشناس
1398/07/13 09:36
اشگالی نداره
محمد صابر
1398/07/06 12:55
سلام من ۳ سال پیش رفتم عراق موقع برگشت خروج عراق نخورده ولی ورود ایران خرده مشکلی هست
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/06 16:25
دوست عزیز، سلام
لطفا با پلیس + 10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما.
امید اژدری
1398/07/05 20:03
سلام من رفتم عراق اما مهر خروج عراق مرز مهران نزدم اما مهر ورود به ایران نزدم چیکار کنم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/06 16:19
دوست عزیز، سلام
لطفا با پلیس + 10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما.
حسین
1398/07/02 20:55
سلام..من 7 ابان ماه 18 سالم میشه ایا تا اول ابان میتونم از کشور خارج بشم؟؟چه قدر زمان دارم بدون وثیقه از کشور خارج بشم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/03 09:27
دوست عزیز، سلام
لطفا به پلیس+10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما.
میثم جعفری
1398/07/01 13:33
سلام گذرنامه من اززمان رفتنم 2ماه اعتبار داره باید برم تعویض کنم یا میتونم برم کربلا
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/02 16:49
دوست عزیز، سلام
لطفا با پلیس + 10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/07/02 16:49
دوست عزیز، سلام
لطفا با پلیس + 10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما
sababehrangnia@yahoo.com
1398/07/01 00:11
سلام،برای خروج دختر مجرد بالای ۱۸سال ازکشورچه میزان وثیقه لازم است؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/07/01 09:48
سلام
وثیقه‌ای لازم نیست. حتی برای دریافت پاسپورت، نیاز به اجازه از پدر هم ندارید.
ناشناس
1398/06/31 14:06
سلام...اگر شوهر یا سرپرست در کشور دیگر باشد چطور میتوان پاسپورت گرف
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/07/01 09:49
با سلام
از مراکز پلیس+۱۰ سوال بفرمایید.
S
1398/06/27 15:40
سلام. اگر مشمول خدمت سربازی باشیم و به خدمت نرفته باشیم، به‌جای مدرک نظام‌وظیفه، موافقت کتبی معاونت وظیفه عمومی جهت دریافت گذرنامه رو بگیریم، دیگه نیازی به وثیقه نیست؟ و مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/30 16:32
دوست عزیز، سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
ع
1398/06/23 15:57
سلام من پاسپورت درم 4سا ل هم اعتبار داره دیگه چه مدارکی میخوام برای رفتن به کربلا
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/26 16:58
دوست عزیز، سلام
در این مورد اطلاعی نداریم. لطفا به مراجع مربوط مراجعه کنید.
با تشکر از پیامشما.
مجید
1398/06/22 13:08
سلام اگرزن وشوهر با هم قسد سفر به کربلا را داشته باشند بازهم رضایت نامه لازم است ممنون
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/26 16:57
دوست عزیز، سلام
برای دریافت گذرنامه رضایت نامه همسر ضروری است.
با تشکر از پیام شما.
سلام
1398/06/20 16:40
با سلام در برگه ای که برای درخواست گذر نامه توسط کاربر پر شده کشور مقصد را عراق زده است آیا میشود به کشور های دیگر هم سفر کرد
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/26 16:59
دوست عزیز،سلام
لطفا با مراجع پلیس +10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما
ناشناس
1398/06/10 12:08
سلام پدرم فامیلیش عوض کرده پاسپورتش با فامیلی قدیمی هست الان ویزا برای اربعین گرفته تو سیستم فامیل جدید اومده صادر شده مشکلی براش پیش نمیاد
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/12 16:38
دوست عزیز، سلام
لطفا به پلیس+10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
هستی
1398/06/09 11:19
سلام برای پسرم که ۱۷ساله سه اگر گذرنامه با موافقت رسمی از پدرش بگیرم برای خروج از کشور توسفارت حضور پدر الزامی هست یا نه همون رضایت نامه خروج از کشور کفایت میکند
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/06/11 16:24
با سلام
گرفتن گذرنامه با رضایت‌نامه خروج از کشور متفاوت است. برخی از سفارتخانه‌ها، اصرار به دریافت رضایت‌نامه محضری دارند.
amirabbas
1398/06/05 17:18
سلام وقت بخیر اگر فردی مشمول سربازی باشد اما دانشجو نباشد میتواند برای اربعین از کشور خارج شود
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/06/12 16:44
دوست عزیز، سلام
در این مورد اطلاعی نداریم، لطفا از مراجع مربوط اطلاع کسب کنید.
با تشکر از پیام شما.
ناشناس
1398/06/05 15:31
من پیمانی نیروی انتظامی بودم تسویه حساب کردم شش‌ماه است میتوان پاسپورت بگیرم
پاسخ دهید...
ali
1398/06/03 19:10
سلام من 18 سالمخ و یک سال هم به خاطر گواهی اشتغال به تحصیل می تونم سر بازی نرم ایا میتونم پاسپورت بگیرم یا نه
پاسخ دهید...
مریم
1398/05/29 04:11
سلام خسته نباشید ببخشید من شناسنامه عکس دار دارم ولی کارت ملی ندارم میتونم پاسپورت بگیرم در ضمن اقدام کردم برای کارت ملی ولی بهم ندادن هنوز و من پاسپورت نیاز دارم
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/06/02 14:16
دوست عزیز
سلام

لطفا به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

با تشکر

مرتضی
1398/05/23 00:17
سلام و خسته نباشید من از اعتبار پاسپورتم بیش از 5 ماه باقی مونده می تونم به ترکیه سفر کنمم فردا
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/06/02 14:14
دوست عزیز
سلام

توصیه می شود بریا انجام سفرهای خارجی پاسپورت تان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
با تشکر

محمد
1398/05/21 23:07
سلام خسته نباشید،شنبه پرواز دارم اولین بارمه به جز پاسپورت و فیش عوارض چه مدارکی لازم ، شناسنامه من قدیمیه،کارت ملی هم هنوز نیومده فقط فیش کارت ملی دارم‌که پلیس ۱۰ مهر زده
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/05/23 00:04
سلام
چیزی به جز پاسپورت و عوارض خروج از کشور نیاز ندارید.
مرضیه ترابی
1398/05/19 08:28
با عرض سلام و خسته نباشیدچند روزی است پاسپورت ام را گم کرده ام چکاد بلید انجام بدهم مممون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/19 16:06
دوست عزیز، سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
ناشناس
1398/05/15 10:53
سلام. من شناسنامم گم شده میشه با فتوکپیش گذرنامه بگیرم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/15 16:02
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
Moqadam
1398/05/11 19:18
سلام من کارت ملی هوشمند ندارم میتونم پاسپورت بگیرم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/13 15:55
دوست عزیز، سلام
بله می‌توانید.
با تشکر از پیام شما
حامد
1398/05/05 22:39
سلام من به اتفاق همسر و کودک یکساله ام قصد سفر به جمهوری آذربایجان را داریم، آیا برای فرزندم بایستی پاسپورت و ویزا تهیه کنم ؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/08 16:19
دوست عزیز، سلام
در ایران هر فرد (حتی نوزاد ۱ روزه) برای خروج از کشور نیاز به پاسپورت مجزا است و امکان درج نام فرزند در گذرنامه‌ والدین وجود ندارد.
با تشکر از پیام شما
طاهرخاني
1398/04/31 13:14
سلاممن موقع تكميل فرم گذرنامه در قسمت ميزان تحصيلات به جاي كارداني به اشتباه كار شناسي نوشتم هنوز يك هفته نشده وپاسپورتم نيومده آيا مشكلي پيش مياد؟؟؟ممنون ميشم پاسخ بديد
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/05/05 15:31
دوست عزیز، سلام
در پاسپورت میزان تحصیلات نوشته نمی‌شود. اما بهتر است به مرکز پلیس+10 موردنظر اطلاع دهید.
با تشکر از پیام شما
؟
1398/04/20 14:20
سلام.برایه تمدید پاسپورت دختران افغان چ چیزی لازمه؟خواهشن راهنمایی کنید
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/04/22 12:30
دوست عزیز، سلام
برای کسب اطلاعات موردنظر با شماره 02166414716 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما
گیسو
1398/04/17 06:50
من برای اولین بار میخام پاسپورت بگیرم و برم سفر ترکیه میتونم برم ؟
پاسخ دهید...
گیسو
1398/04/17 06:48
سلام‌ من به تازکی میخوام برای اولین بار پاسپورت بگیرم و یه سفر برم‌ترکیه میتونم برم چقدر طول میکشه؟:
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/04/18 16:34
دوست عزیز، سلام
بعد از تحویل مدارک موردنیاز به مراکز پلیس+10 حداکثر پس از 10 روز گذرنامه به دست‌تان خواهد رسید.
با تشکر از پیام شما
حسین
1398/04/12 03:43
من ۱۷ سالمه میتونم برم خارج کشور
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/04/15 09:06
بله.
علی
1398/05/13 13:33
اره ولی سخته
ا
1398/03/19 15:42
سلام گذرنامه دخترم صفحه اولش پارگی داره بایدچکارکنم راهنمایی کنیدبراچی کمیسیون بایدبره
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/03/21 16:34
دوست عزیز، سلام
لطفا با پلیس+10 تماس بگیرید.
با تشکر از پیام شما
ش.ش
1398/02/08 16:20
از اجازه محضري همسر ٥ ماه گذشته باشه ، آيا گذر نامه قبول ميكنه كه پاسپورت جديد صادر بكنه يا مجدد بايد برم محضر و به تاريخ روز اجازه محضري بگيرم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/02/31 16:35
دوست عزیز، سلام
برای کسب اطلاعات دقیق، به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
حسین
1398/04/12 03:46
من ۱۷ سالمه میتونم برم خارج کشور
ناشناس
1398/02/02 21:26
سلام من کارت پایان خدمت ندارم وغیر قانونی اروپا رفتم ایا برم سفارت ایران پاسپورت بهم میدن در ضمن ۵سال از تاریخ اعزام می گذره و غیبت دارم
پاسخ دهید...
ناهید
1398/01/17 13:56
سلام .من ۲فرزند دوقلو دارم ایا میتوانم بچه هامو تو پاسپورت خودم بنویسم یعنی یک پاسپورت برای سه نفرمون باشه
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/01/23 16:41
با سلام
خیر. هر فرد باید یک پاسپورت جداگانه داشته باشد.
محمد عسیی کاریزی سمنگانی
1397/12/24 17:14
سلام من خريد خدمت سربازي كردم و الان هم باسبرت دارم ولي محدوديت داره تقريبا 1 ماه و 15 روز رفتم عراق و بر گشتم ایران و 10 روز دیگه مانده اتمام محدویت ایا دوباره می توانم به مدت 6 روز برم عراق و برگردم
پاسخ دهید...
محمد عسیی کاریزی سمنگانی
1397/12/24 17:05
سلام من خريد خدمت سربازي كردم و الان هم باسبرت دارم ولي محدوديت داره تقريبا 1 ماه و 15 روز رفتم عراق و بر گشتم ایران و 10 روز دیگه مانده اتمام محدویت ایا دوباره می توانم به مدت 6 روز برم عراق و برگردم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/01/10 11:08
دوست عزیز، سلام
برای کسب اطلاعات دقیق، به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
ناشناس
1397/12/21 11:33
سلام من پسری 24ساله هستم پارسال پایان خدمت معافیتی گرفتم بابام ارتشی بود به همون خاطر معاف شدم کارتم هم ارسال شده عید میخواستم به خارج از کشور بریم نیاز به مراجعه به پلیس 10نیست اکثرا میگن باید جلوی پاسپورتو باز کنی .لطفا زود راهنماییم کنید باتشکر
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/01/11 00:52
با سلام
از مراکز پلیس+۱۰ سوال بفرمایید.
ناشناس
1397/12/12 13:59
سال ٢٠١٥ پاسپورت گرفتم نميدونم تا كي اعتبار داره
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1398/01/11 00:52
با سلام
داخل پاسپورت‌تون تاریخ انقضا نوشته شده است.
میلاد
1397/12/07 12:53
باسلام من هفده سالمه ایا برام پاسپورت و ویزا انگلیس میدن؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/01/10 16:06
دوست عزیز، سلام
برای اطلاع از شرایط سنی دریافت پاسپورت متن فوق را مطالعه کنید.
با تشکر از پیام شما
محمد صادق کریمی
1397/12/06 22:35
سلام من دانشجو هستم و میخوام پاسپورت بگیرممجوز خروج از کشور رو گرفته ام و مبلغ ۱۵ میلیون تومان ودیعه را داده ام سوال ام این است من توی شهر خودمون نیستم یعنی قم الان تبریزم میتونم همینجا برای پاسپورت اقدام کنم و همینجا پاسپورت رو دریافت کنم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/12/21 16:03
دوست عزیز، سلام
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکراز پیام شما
لیلا
1397/12/05 02:29
سلام.بعد از تمدید و گرفتن پاسپورت جدید برای ورود به کشوری دیگر مشخصات سفر های قبل(با توجه به تغییر شماره پاسپورت) در سیستم فرودگاه کشور مققد یکسان است یا خیر؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/12/06 09:44
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکراز پیام شما
ناشناس
1398/05/13 14:56
با سلام مبلغ درست کردن گذرنامه چقدر است
جواددانش
1397/11/27 01:26
ضمن تشکر من چندساله قبل باهمسرقبلی ام گذرنامه داشته ام واکنش امنیت وبرنامه راهم نمیدونم چه کرده است. آیامی نمیتوانم گذرنامه جدیدبگیرم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/12/01 14:45
دوست عزیز، سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
لیلی
1397/11/24 13:40
سلام من تا ۵ ماه دیگه ویزای انگلیس دارم که توی پاسپورت قبلی ام هستش اما گمش کردم ایا برای سفر نیازی هست که توی پاس حدیدم لیبل بخوره ؟؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/12/01 14:52
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکراز پیام شما
اکبر فتحی
1397/11/17 07:39
سلام من قانونی از ایران رفتم ترکیه واز ترکیه غیر قانونی رفتم سوید در بین راه پاسپوتمو گم کردم والان سه سال از تاریخ پاس میگذرد برای گرفتن پاسپورت چیکار کنم میگن نامه از پلیس محلی بیار منظور پلیس ترکیه هست یا کشوری که الان هستم و پاسپورد فاقد اعتبار هست سه سال تاریخش باطل شده
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/12/05 16:34
دوست عزیز، سلام
در این مورد اطلاعی نداریم. لطفا به مراجع قانونی مربوط مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
مهدی
1397/11/12 17:22
سلام ببخشید من معافیت پزشکی دارم ایا برای گرفتن پاسپورت ،گذرنامه مشکلی هست یعنی چون معافیت اعصاب و روان دارم پاسپورت بهم نمیدن
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/12/01 14:53
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
نسترن پویان
1397/11/10 19:03
سلام، وقت بخیرمن از همسرم جدا شدم، برای دخترم پارسال پاسپورت میخواستم بگیرم اجازه نامه رسمی همسرم رو که برای سفرهای مکرر پر شده بود دادم پلیس ۱۰. سوالم اینه که الان برای هر بار خروج باز باید از و پدرش اجازه و رضایت نامه بگیرم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/29 16:21
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
عارف
1397/11/10 01:40
سلام دوست عزیز من از اروپا اومدم پاسپورت را در ایران گم کردم باید چیکار کنم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/17 15:42
دوست عزیز
سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
CHICO
1397/11/09 12:39
سلام داشتن مهر ورود و خروج به عراق در پاس مانع گرفتن ویزا شنگن میشود . ممنون اتز راهنماییتان
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/17 15:47
دوست عزیز
سلام
برای کسب اطلاعات مورد نظر با این شماره تماس بگیرید: 02166414716
با تشکر از پیام شما
حسام
1397/11/07 17:36
سلام پاسپورت که منقضی بشه چقد طول میکشه پاسپورت نو بدند ؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/17 15:39
دوست عزیز
سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
فاطمه
1397/11/04 22:01
سلاممن برای انگشت نگاری کانادا اقدام کردم و پاسپورتم ده ماه اعتبار دارد، اگر برای پاس جدید اقدام کنم آیا برای دریافت ویزا مشکلی نخواهم داشت؟ممنون
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1397/11/17 15:44
دوست عزیز
سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات موردنظر خود با این شماره تماس بگیرید: 02166414716
با تشکر از پیام شما
علي
1397/10/26 18:45
سلام من ١٧ سالمه و پاسپورت دارم ايا ميتونم از مرز خارج بشم يا نه ؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/11/01 10:09
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
فرشید
1397/10/25 13:58
سلام من میخواستم پدر و مادرم رو بفرستم کربلا پاسپورت تاریخش گذشته میخوام متوجه نشن که میخوام بفرستم کربلا آیا می‌شه خودم براشون انجام بدم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/26 10:17
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
فرشید
1397/10/25 13:57
سلام من میخواستم پدر و مادرم رو بفرستم کربلا پاسپورت تاریخش گذشته میخوام متوجه نشن که میخوام بفرستم کربلا آیا می‌شه خودم براشون انجام بدم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/26 10:19
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
تهمینه
1397/10/22 11:44
با سلام گذرنامه های فاقد اعتبار را بعد از تمدید گذرنامه و دریافت گذرنامه جدید باید نگهداری کرد؟؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/26 10:17
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ناشناس
1397/11/16 12:06
نمیدونم والا
ساناز
1397/10/15 15:38
سلام چند روز بعد طلاق خلعي نوبت يك ميشود پاسپورت گرفت؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/26 10:17
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
قاسم
1397/10/09 08:31
سلامبرای ویزای قطر اقدام نموده ام سه مرتبه ریجکت شده میگویند شما قبلا درخواست داده اید وازجایی دیگراقدام شده درصورتی که چنین چیزی نیست ودرثانی چگونه ازوضعیت اقدام ازشرکتها جهت اخذویزا مطلع شویم که بتوانیم درسایت کنسل نماییم ومجددا اقدام نماییم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/11 16:12
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
داودی
1397/10/02 14:46
سلام با عرض معذرت وقتی که رفتم پاسپورت بگیرم دو نوع عکس همراهم بود یک نوع با سری تاس و تراشیده و یه نوع هم با موی سر مال ۱۰ سال قبل وقتی که موی سرم پر پشت بود اونجا خودِ مسول گذرنامه عکس ۱۰ سال پش رو بردا شت الان زنگ زدن که واسه طتبیق به اداره گذر نامه برم اونجا چه جوابی بدهم ممنون
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/11 16:30
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ناشناس
1397/10/01 23:16
سلام من ۱ماه مونده ۱۸سالم بشه اگه الان گذرنامه بگیرم وقتی ۱۸سالم بشه گذرنامم باطل میشه
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/26 10:17
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ناشناس
1397/09/29 04:51
چطوری باید اسمم رو تو پاسپورت عوض کنم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/01 15:40
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
Salam12345713@gmail.com
1397/09/28 11:50
باسلام یک سوال دارم جواب دهید من پدرم درسال1359درکویت فوت نموده گذرنامه وویزاهم داشته ایا بیمه بهش تعلق میگیردجواب دهید
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/01 15:39
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
سيد مصطفي رضوي
1397/09/26 22:04
ممنون از راهنماييتون
پاسخ دهید...
Hamid
1397/09/25 14:45
سلام من الان دانشجوام و میخواستم برای گذرنامه به قصد زیارتی اقدام کنم.خواستم ببینم میتونم از عراق با این نوع گذرنامه به ترکیه برم.مشکلی پیش نمیاد؟قصد برگشت هم ندارم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/28 10:02
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ابوذر
1397/09/30 01:04
سلام.بله میتونی بری ترکیه.
Hamid
1397/09/25 14:42
سلام من الان دانشجوام و میخواستم برای گذرنامه به قصد زیارتی اقدام کنم.خواستم ببینم میتونم از عراق با این نوع گذرنامه به ترکیه برم.مشکلی پیش نمیاد؟قصد برگشت هم ندارم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/10/01 15:39
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ناشناس
1397/09/24 18:08
سلام چرا باید مدارک را به دفاتر استان تحویل دهیم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/28 10:02
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
رامین
1397/09/19 13:09
با درود فراوان میخاستم بدونم مشخصات دینی را چگونه میشود از استعلام گذرنامه گرفت؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:09
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
محمد علی عرفانیان
1397/09/18 11:32
سلام من یک پاسپورت داشتم که توش ویزا یکساله کاری بود - چون تاریخ پاسپورتم داشت تمام میشد رفتم پاس جدید گرفتم - موقع خروج مهر در ایران به پاسپورت جدیدم خورد ولی برگشتنی به ایران داخل پاس قدیمی که ویزا داشت الان اجازه خروج به من نمیدن میگن باید تو پاس جدید مهر ورود و خروجت میخورد الان باید چه کنم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:09
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ناشناس
1397/09/17 14:24
سلام. با توجه به اینکه در پاسپورت متاهل بودن خانمها نوشته نمیشه، آیا پس از طلاق وقبل از سرآمدن موعد گذرنامه، نیازی به تعویض گذرنامه هست؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:08
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ابوذر
1397/09/30 01:05
خیر نیازی به تعویض نیست
غزال
1397/09/17 03:11
سلام پاسپورت من مخدوش شده اگه پاسپورت جدید بگیرم برای خروج از ایران باید پاسپورت مخدوش شده هم همراه داشته باشم؟ راهی هست که این پاسپورت مخدوش شده دیگه همراهم نباشه؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:09
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
غزال
1397/09/17 02:29
سلام من پاسپورتم مخدوش شده و اگه پاسپورت جدید بگیرم باید برای خروج پاسپورت مخدوش شده رو هم باید همراه خودم ببرم؟ راهی هست که دیگه این پاسپورت مخدوش شده رو همراه نبرم؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:07
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
سعیده
1397/09/16 20:16
باسلام.من پارسال که پاسپورت گرفتم مجرد بودم.۲۶ سالم هست.امسال متاهل شدم و میخوام تنهایی برم ترکیه.امکانش هست یا باید قبل رفتن اجازه همسرم رو داشته باشم?و اینکه میتونم بدون اطلاع اون برم یا نه?
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:09
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ابوذر
1397/09/30 01:08
بله ملاک پاسپورته ،که دارید ،میتونی بری.بعد اتمام گذرنامه باید اجازه مرد یا شوهر در دفترخانه اسناد بگیری تا گذرنامه جدید صادر بشه
sam63
1397/10/02 23:51
تا زمانی که پاسپورت شما معتبر هست احتیاج به اجازه همسر ندارید. اما هنگام درخواست پاسپورت جدید بعد از منقضی شدن پاسپورت فعلی، احتیاج به اجازه رسمی در دفترخانه خواهید داشت. البته اگر در نظر داشته باشید اگر با همسرتان مشکلاتی دارید، احتمالا همسرتان امکان ممنوع الخروج کردنتان را دارد
الی
1397/09/15 22:43
سلام آیا تعرفه پاسپورت هر ساله تغییر میکنه ؟ و چه میزان ممنون
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:07
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
ابوذر
1397/09/30 01:09
نخیر تغییر نمیکنه مگه شهریه دانشگاه ؟
محمدحسین میرزایی
1397/09/15 19:21
بله من مخواهم برم هندوستان سلمان خان
پاسخ دهید...
عباس
1397/09/14 17:45
سلام من میخوام با دختر تبعه عراقی ازدواج کنم رفتم پاسپورت از عراق اوردم بدون صاحب پاسپورت بیاد ایران پاسپورت هم مهر ورود نخورده تالان دیگه رفتم تهران گواهی تجرد گرفتم وزارت خارجه هم امضا کرد بعد اومدم اهواز پاسپورت ترجمه کردم بعد باید به یمرکزی که همشون نظامی هستن ببرم بعد بهم گفت که واست مشکل درست
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوا دالاهو
1397/09/19 14:07
دوست عزیز، سلام
لطفا برای دریافت اطلاعات، وبسایت رسمی پلیس +10 (http://epolice.ir/news.php) را ببینید یا به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر.
Navid
1397/09/13 01:55
سلام من همسرم پاسپورت داره و میخواد ب کشور المان سفر کنه میخواستم ببینم دیگه نیاز ب اجازه ی من هست یا با داشتن پاسپورت میتونه خارج‌ بشه؟؟برای ویزا گرفتن چی؟؟ایا برای ویزا گرفتنش نیاز داره کا من اجازه بدم؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:48
با داشتن پاسپورت ایشان می‌توانند به خارج از کشور سفر کنند اما برخی از سفارت‌خانه‌ها، برای دادن ویزا به خانم‌ها، نیاز به رضایت‌نامه محضری همسر دارند.
محمد زرگر
1397/09/12 18:42
سلام،اگر پاسپورت گم كنيم،وقتي ك بخواهيم پاسپورت جديد بگيريم شماره پاسپورت عوض ميشود يا نه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 16:06
بله. تغییر می‌کند.
ناشناس
1397/09/05 12:16
سلام ببخشید می خواستم ببینم چه طور یه نفر 2 تا گذرنامه داره
پاسخ دهید...
ابوذر
1397/09/30 01:11
اقامت چند کشور را داشته باشی میشه پاسپورت زیاد داشت همون چند تابعتی
نازنین ابر
1397/09/02 02:23
سلام.میخواستم بدونم من که طلاق گرفتم اگر پاسپورت بگیرم داخل پاسپورتم این مورد ذکر میشود؟؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 16:09
خیر.
Eqbalmehrabal
1397/08/27 16:35
رمز دو مرحله خودرا فراموش کردم
پاسخ دهید...
ghazale ghaderi
1397/08/21 12:44
سلاممن تاریخ خروجم با تاریخی که تو پاسپوردم زدن فرق میکنه آیا مشکلی میشه من برم ایران برگردم تو ایران یا آلمان
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:39
از اداره گذرنامه استعلام بفرمایید.
سعید
1397/08/20 17:52
با عرض سلام و خداقوت . و تشکر از سایت خوبتان    . من یک سوالی داشتم که کیخواستم بدونم آیا میشه شخصی بیشتز از دو تا پاسپورت داشته باشه . و دیگه اینکه شخصی اجازه بدون ویزا برای کشورهایی رو داره . چقدر میتونه اونجا بمونه . چقدر میتونه در کشورها اقامت داشته باشه . و از این کشور دوباره بره کشور دیگه ای ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:39
به ازای هر شهروندی، می‌تواند یک پاسپورت داشته باشد. یعنی نمی‌تواند ۲ پاسپورت ایرانی داشته باشد. درخصوص حق اقامت هم،‌قوانین کشورهای مختلف متفاوت است.
میثم
1397/08/19 23:00
سلام .گذرنامه ای که برای من صادر شده دوتا از حروف های فامیلی رو ننوشته تو زبان انگلیسی چیکار کنم نیاز هست پیگیری کنم یا نه
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 17:19
حتما پیگیری بفرمایید.
ناشناس
1397/08/19 00:02
درود بر شمااطلاعاتتون کامل و دقیق هستند خیلی سپاسگزارم                            به امید موفقیت و کامیابی بردی شما
پاسخ دهید...
طيارى
1397/08/18 23:04
سلام ، من ١٨ سالمه به خدمت هم نرفتم ولى وقت پاسپورتم ٢ سال مونده آيا ميتونم از مرز خارج شم؟ پارسال هم ٣ روز مونده بود بشم ١٨ ساله از مرز خارج شدم الان چطور؟
پاسخ دهید...
saeideh.jangjoo1206@gmail.com
1397/08/12 01:57
سلام یکی از دوستانم دانشجوی روسیه است و اقدام به تمدید پاسپورت کرده است ولی سفارت ایران گفته فراموش کرده است که آن را تمدید کند و پیگیری خواهد کرد و به اداره پلیس احضار شده آیا پلیس فرصت چند روزه به او می دهد ؟یا ممکن است او را دیپورت کند؟ لطفا بهم جواب بدین
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:37
متاسفاه اطلاعی درخصوص قوانین روسیه نداریم.
طيارى
1397/08/08 16:34
سلام، من ١٨ سالمه به خدمت هم نرفتم ولى وقت پاسپورتم ٢ سال مونده ايا ميتونم از مرز خارج شم؟پارسال هم ٣ روز مونده بود بشم ١٨ ساله از مرز خارج شدم الان چطور؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:37
خیر. در حال حاضر ممنو‌ع‌الخروج هستید.
سيناطيارى
1397/08/08 16:21
سلام ، من ١٨ سالمه وقت پاسپورتم هنوز ٢ سال مونده ايا ميتونم از مرز خارج بشم؟خدمت هم نرفتم ولى پارسال كه ٣ روز مونده بود بشم ١٨ ساله از مرز خارج شدم الان چطوره؟
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/01/10 11:39
دوست عزیز، سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
نسرین
1397/08/06 21:46
سلام من ویزا دیدار برای المان یک ماهه گرفتم ولی پاسپورتم ۵ماه اعتبار دارد به گفته اژانس پاسم را عوض کردم چون گفتند فرودگاه ایران اجازه خروج نمیدند اعتبار کمتر از ۷ماه باشه ولی پاس قبلی رو سالم تحویل دادندبه خاطر ویزا، در فرودگاه مشکلی برام پیش نمیاد؟اگر برم سفارت ویزا رو انتقال میدند به پاس جدید؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 16:01
پیشنهاد می‌کنیم به سفارت آلمان مراجعه و مشکل خود را شرح دهید.
ناشناس
1397/08/06 11:38
ایا کودکان زیر نه سال گذرنامه جدا وهزینش هم جدا میگیرن
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:36
بله. حتی کودک ۱ روزه هم باید گذرنامه مجزا داشته باشه.
ناشناس
1397/07/26 06:25
متشکر و ممنون ب خاطر حرف آخر که بحث کپی بود
پاسخ دهید...
مهدی
1397/07/24 16:46
سلام وقت بخیر اگر شخصی قانونی بره یه کشور دیگه وبعد از اتمام تاریخ پاسپورت به وقتش برنگرده برای تمدید چه حکمی بهش میدن؟؟سلام وقت بخی
پاسخ دهید...
یونس
1397/08/03 21:57
سلاممن گذرنامه ام تا پایان فروردین اعتبار داره میتونم برم ترکیه سفر بدون برنامه پیش اومده ۶ ماه اعتبار دارهممنون
احمدرضا فدایی
1397/07/23 10:35
سلام من گذرنامم 5 سال اعتبار داره . پدرم فوت شده . برای رفتن به کربلا اجازه پدر لازمه یا باید گذرنامه جدید با قیم اصلی خودم بگیرم؟لطفا سریع جواب بدین
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:35
از اداره گذرنامه استعلام بفرمایید.
ناشناس
1397/07/20 17:20
به پانزده سال رسیدم و شناسنامه خود را عکس دار نکرده ام میخواهم برای اربعین کربلا برم آیا میتوان گذرنامه را گرفت
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/20 01:12
سلام من دوماه دیگه مهلت گذرنانه ام تموم میشه .میشه برم زیارت اربعین وبرگردم
پاسخ دهید...
مجید کردبچه
1397/07/19 13:09
سلام من خدمت نرفتم اما میخوام بدون کربلا ایا با وثیقه گذاشتن میشود پاسپورت گرفت ممنون از راهنمایی
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/18 23:47
سلام من قبلا مجرد بودم حالا متاهل شدم بخام ثبت نام کنم میگه اعتبار ندارد چراا؟؟؟؟؟؟
پاسخ دهید...
نازنین
1397/08/06 10:49
سلام الان که متاهل هستید یک گذرنامه جدید با رضایت همسرتون براتون صادر میکنند.
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:35
در کجا می‌خواید ثبت‌نام کنید؟
حسن
1397/07/18 01:07
سلام ببخشین سوال داشتممن کارت معافیم اومده و گذر نامه هم داشتم انشالله اگه اربعین بخوام عازم کربلا شم مشکلی نداره؟
پاسخ دهید...
امیر محمدی
1397/07/16 14:51
سلام خسته نباشید. من و شوهرم هر دو مقیم اروپا هستیم . پاس دوم داریم. تو پاس ایرانی هردو اقامت آلمان زده شده. طبق قانون ایران سالی یکبار باید از کشور خارج بشیم. مبخواستم بپرسم اگه اقامت خوودمون رو به ایران تغییر بدیم آیا مشکلی برای رفت و امد خواهیم داشت یا نه؟ممنون میشم از پاسخگوییتون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:59
متاسفانه اطلاعی در این خصوص نداریم. گمان می‌کنم اداره مهاجرت بتونند در این زمینه به شما پاسخ صحیحی بدند.
مرتضی
1397/07/15 12:56
سلام من سال 90 با گذر نامه رفتم اندولزی که از آون جا برم استرالیا بنا به دلایلی نشد گذر نامه رم اونجا نابود کردم از طریق افغانستان برگشتم ایران الان میتونم درخواست گذر نامه بدن
پاسخ دهید...
لیلا احمدی
1397/07/13 14:18
اگر خانمی بخواهد برای پاسورت اجازه همسر را بگیرد شناسنامه در دسترس نباشد ولی کارت ملی در دسترس باشد چه باید کند؟؟
پاسخ دهید...
Gull Gullkhandhan@
1397/07/15 04:09
همسرم شناسنامه وکارت ملی شو گم کرد وکپی داره میتونه رضایت نامه محظری بده ممنون میشم جواب بدید
ناشناس
1397/07/18 23:48
سلام نمیشه باید همسر حاضر باشه و وکالت بده و امضاء کنه
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:34
از دفاتر اسناد رسمی استعلام بفرمایید.
@
1397/07/11 15:45
مگه پاسپورتی که برای رفتن به کربلا میگیرن همون پاسپورتی نیس که بشع باهاش بری ترکیه وکشورای دیگه؟؟؟مگه پاسپرت زیارتی فرق داره؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/24 18:05
پاسپورت هیچ فرقی نمی کنه اما مجوز خروج از کشور سربازها فقط به کشورهای زیارتیه
فرشته
1397/07/10 15:30
سلامروزگارتون به خیرمن ۲۵ سالمه و میخوام با نامزدم از کشور خرج بشیم منتها عقد داعم نیستیم میخواستم بدونم پدرم میتونه ممنوع الخروجم کنه و یا اینکه پاسپورتمو بگیرن؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/18 23:49
خیر نمیتونه چون شما سنتون قانونی هست
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:32
خیر.
پرستو
1397/07/09 09:31
من پاسپورتم در سفارت هلند موند برای ویزای انگلیس. با برگه ورود وارد ایران شدم. بهم به کاغذ دادن که پاسم اومد ببرم مهر بزنن توش. الان مجا باید برم ؟
پاسخ دهید...
Mehdi
1397/07/08 15:19
سلام برای پاسپورت گرفتن بایدشناسناممون عکس دارباشه؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:31
در صورتی که بیش از ۱۵ سال دارید، بله.
حسین
1397/07/04 14:41
باسلام.لطفا راهنمایی بفرمایید که،آیا قانونا میشه بصورت روزانه به ترکیه سفر کرد؟)مثلا ماهی بیست روز،هر روز برای انجام کاری به اون کشور رفت(،یا اینکه بابتش باید ویزای خاصی گرفت؟-آیا امکان گرفتن لیر با کارت های عضو شتاب داخلی،در ترکیه وجود داره؟- حداکثر تا چه مقدار میشه دلار یا لیر از ترکیه خارج کرد
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:30
۱- اطلاعی در این خصوص نداریم.
۲- بله. امکان دریافت لیر در صرافی‌های ایرانی مقیم استانبول و آنکارا وجود دارد.
۳- اطلاعی در این زمینه نداریم.
منامیناوی
1397/07/04 14:36
باسلام در صورت مفقود شدن پاس ایا پاس جدیدی که صادر میشود با شماره گذرنامه پاس قدیمی یکی میباشد یا اینکه تعییر میکند؟باتشکر
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/24 18:05
تغییر می کنه
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:55
تغییر می‌کند.
محمد
1397/07/02 22:32
سلام خسته نباشید،،، من گذر نامه دارم از دوسال پیشه ی تصادفی کردم یکم لاغر شدم اما صورتم زیاد تغیرر نکرده فقط لاغر شده باید برای تعویض گذرنامه اقدام کنم یا ن؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:29
در صورتی که چهره شما با تصویر گذرنامه مطابقت داشته باشه، نیازی به تعویض پاسپورت نیست.
علی تارآبادی
1397/07/01 01:14
سلام.من ۱۷سال دارم آیا میتوانم پاسپورت دریافت کنم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 17:18
دریافت گذرنامه محدودیت سنی ندارد.
علی تارآبادی
1397/07/01 01:09
سلام.من ۱۷سال دارم آیا میتوانم پاسپورت دریافت کنم
پاسخ دهید...
واحد تولید محتوای دالاهو
1398/01/10 10:40
دوست عزیز، سلام
همان‌طور که در متن اشاره شد، برای افراد زیر 18 سالی که تقاضای گذرنامه دارند، موافقت رسمی ولی یا قیم ضروری است.
با تشکر از پیام شما
هلیا
1397/06/18 22:13
سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم من قبلا پاسپورت داشتم الان چند ماه که نامزد شدم ما میخوایم بریم خارج از کشور لازمه که پاسپورتم عوض شه یا نه ؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/05 06:06
سلاماگر مهلت قانونی داشته باشد نیازی به تعویض پاسپورت نیست.
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:28
خیر. نیازی نیست.
فهیمه
1397/06/18 01:13
سلام میخواستم بدونم من عکس پاسپورتی گرفتم ولی برای گواهینامم استفاده کردم میتونم همون رو برای پاسپورتم هم دوباره استفاده کنم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 16:07
بله. امکان‌پذیر است.
حامد
1397/06/15 12:36
سلام من شناسنامم جایی گرو هست با کارت ملی می تونم گذرنامه بگیرم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:28
از مراکز پلیس+۱۰ سال بفرمایید.
اشکان
1397/06/11 08:34
سلام .من به تازگی تقاضای پاسپورت کردم . قبلا نظامی 5 ساله بودم و الان 7 سال که قانونی رها شدم و کارت پایان خدمتم دارم . میگن برگه از یگان خدمتی میخوایم . یگان میگه کارت پایان خدمت کافیه . چه کنم ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:53
به اداره گذرنامه مراجعه و مشکل خود را مطرح کنید.
علی
1397/06/10 18:14
سلام خسته نباشید ببخشید من واسه کار رفته بودم اربیل وقتی برگشتم پاسپورتمو تو عراق مهر خروج زدن ولی تو ایران مهر ورود نزدن الان من باید چیکار کنم به کجا مراجعه کنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 16:10
اداره گذرنامه.
ناشناس
1397/06/08 23:51
سلام برای گذرنامه میشه باگواهینامه گرفت؟
پاسخ دهید...
نازگل
1397/06/07 16:29
سلام،چرا در گذرنامه های جدید تعداد صفحات از ۴۰به ۳۲ صفحه کاهش پیدا کرده؟علت این کاهش صفحات چیست؟
پاسخ دهید...
فاطمه
1397/06/06 16:46
سلام.من پاسپورتمو گم کردم و باید حتما تا ۲ ماه دیگه برای سفارت پاسپورتمو ببرم.امکانش هست بلیت کربلا زیارتی بگیرم و با اون بهم پاسپورت جدید یک هفته ای بدن؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/06/12 01:43
سلام منم دقيقا مشكل شمارو دارم اگه جوابي گرفتين به منم بگيد لطفا،ممنون
Azadeh
1397/06/05 23:33
سلام من قبل از اینکه ازدواج کنم پاسپورت گرفتم و هنوز اعتبار داره ، برای رفتن به کربلا اجازه همسر رو باید بگیرم ، یا نیازی نیس چون پاسپورتم از قبل اعتبار داره ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/09/13 15:49
نیازی نیست.
ایزدی
1397/06/05 12:16
سلام میخواستم بدونم وقتی به عنوان توریست وارد ترکیه میشی تا چه مدت میتونی بمونی
پاسخ دهید...
راضیه
1397/06/01 04:30
سلام من از همسرم جدا شدم ولی حضانت دختر ۱۶ ساله ام را دارم ایا برای گرفتن پاسپورت برای دخترم نیاز به رضایت پدر می باشد
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/06/03 17:23
این موضوع را از مراکز پلیس+10 استعلام بفرمایید.
Alireza
1397/05/30 06:08
سلامم من 17 سال سن دارم و رضایت پدر را هم دارم ، ایا میتوانم تنها سفر کنم؟ به من پاسپورت میدهند؟؟؟
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/05/25 23:32
سلام بنده معافیت مشمولان غایب خرید خدمت دارم پاسپورت دارم یعنی میتونم همه جای دنیا سفر کنم
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/05/22 20:50
سلام ایابرای گرفتن گذرنامه نیازی ب تعویض شناسنامه هم هست یاخیر .... گفته میشه موقع خروج ازکشور دچارمشکل میشه ایاصحت داره ..ممنون میشم پاسخ بدید؟؟؟
پاسخ دهید...
سارا
1397/05/22 18:22
با سلام. پاسپورت بنده برای طی مراحل ویزا دست سفارت ایتالیا هست و من باید برای کاری در همین مدت به ترکیه سفر کنم. آیا راهی برای خروج از کشور بدون پاسپورت وجود دارد؟ چیزی مثل گواهی تردد...
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/05/27 20:00
خیر. راهی نیست؛ اما می‌توانید با سفارت ایتالیا تماس بگیرید و با شرح مشکل، پاسپورت خودتان را دریافت کنید. پس از بازگشت از سفر، مجددا پاسپورت را به سفارت تحویل دهید.
Element
1397/05/20 16:08
سلام رفیق....من پاسپورتمو گرفتم و بیست و پنج مرداد خروج تا شش شهریور باید به کشور برگردم..به یه علتی سفرم لغو شد ایا هنگام استرداد ودیعه ...پاسپورتم رو هم ضبط میکنند؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/05/27 19:59
بله.
دین پرور
1397/05/20 15:32
سلام وقت بخیر. پاسپورت من حدودا 2 سال اعتبار داره . میخواستم ببینم چور میتونم برای تمدیدش اقدام کنم؟ چون که برای تحصیل از خارج نیاز دارم تا پاسپورتم 4 سال حداقل اعتبار داشته باشه و طبق قوانین پاسپورت با تاریخ اعتبار بیش تر از یک سال رو تمدید نمیکنن. چطور میشه از روش قانونی این مشکل رو حل کرد؟ با تشک
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/05/27 20:05
به اداره گذرنامه مراجعه و با ارایه مدارک لازم (با هدف دریافت ویزای بلندمدت) درخواست تعویض پاسپورت بدهید.
ابتسام
1397/05/20 14:01
سلام من ساکن اهوازم اما چندین ساله که تغییر مذهب دادیم کل خانواده والان واسه صدور گذرنامه گیردادن ونامه دادن برام به تهران بنظرتون چی میشه صادر میکنن یانه تعهد کتبی هم گرفتن ازم که تابع قوانین جمهوری اسلامی هستم
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/07/27 15:01
تعییر مذهب؟مگه میزارن؟
ناشناس
1397/05/20 12:08
سلام وقت بخیر من برای گرفتن یک نمایندگی نیاز به داشتن گذرنامه دارم و دانشجو هم هستم . ولی قصد خروج از کشور ندارم و صرفا برای تکمیل مدارکم لازمش دارم .ایا میتوانم نوع سفر را زیارتی مثلا به کشور عراق انتخاب کنم و بعد از صدور گذرنامه اقدام به لغو سفر کنم؟واسه سفر زیارتی 3 میلیون باید وثیقه بذارم .
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/06/03 17:01
بله. می‌توانید.
سمانه
1397/05/15 11:42
سلام من پاسپورتم ماله زمانه مجردی الان متاهل شدم و میخوام با شوهر سفر برم ایا باید پاسپورتم رو تعویض کنم یا کار دیگه باید بکنم؟
پاسخ دهید...
سجاد
1397/05/15 10:56
سلاممن از دانشگاه انصراف دادم مقطع ارشد. الان توی فرجه یکساله هستم که خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم. پاسپورت دارم که تا آخرسال ۲۰۲۱ اعتبارداره و از سایت exitban.ssaa.ir استعلام گرفتم گفته ممنوع خروج نیستی میتونم برای سفر تفریحی از کشور خارج بشم یا باز نیاز به نامه از نظام وظیفه و گذاشتن وثیقه دارم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/05/27 19:58
تا زمانی که دانشگاه، نامه‌ی انصراف شما را به نظام وظیفه ارایه نده باشد، شما امکان خروج از کشور را دارید.
ناشناس
1397/05/14 21:51
اگه ممنوع الخروج باشی درخواست پاس بدی پاسپورت برات ارسال میشه؟
پاسخ دهید...
بنده ی خدا
1397/05/14 13:09
من سنم 15سال تکمیل است برای گرفتن پاسپورت به من گفتن باید شناسنامه ات را باید عکس دار کنی ایا برای گرفتن پاسپورت در16سالگی کارت ملی برای گرفتن پاسپورت ضروری است
پاسخ دهید...
میترا
1397/05/12 15:16
سلام وقت بخیر من پاسپورتم اعتبارش گذشته بود رفتم تمدیدش کردم باز همون عکس قبلیو دادم تحویل الان ۷ روز شده ک نیمده یعنی امکان این هست ک پاسم برگشت بخوره؟؟؟؟؟؟ اصن تغییری تکردم با عکس ۳ سال پیشم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ دهید...
Rahmani2a8892@gmail.com
1397/05/12 15:02
سلام زنی هستم قصد سفر به کشور گرجستان دارم تا الان گذرنامه نداشتم آیا به محض اینکه گذرنامه بگیرم میتونم از کشور خارج شم یا باید 7 ماه صبر کنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/05/27 19:57
با سلام
به محض صدور پاسپورت، شما می‌توانید از کشور خارج شوید.
Yasaman
1397/05/08 06:34
سلامايا يك فرد بجز پاس اول كشورش و پاس دوم يك كشور ديگه ميتونه به واسته پاس دوم پاس ديگه اى رو از كشور ديگه گرفت؟
پاسخ دهید...
ناصر
1397/05/08 00:18
سلاماگر خارج از کشور باشیم و اقامت هم نداشته باشیم تا چه زمان مانده به تاریخ انقضای گذرنامه میتوتنیم خارج از ایران باشیم
پاسخ دهید...
صادق
1397/05/05 14:22
سلام من هفته پیش رفتم صربستان ولی تاریخ اتمام رزرو هتلم با تاریخ برگشتم یکی نبود و به همین خاطر اجازه ورود بهم ندادن البته من بدون تور رفتم میخواستم بدونم الان میتونم مجددا با تور برم؟؟سوال دیگه که داشتم توی پاسم مهر زدن و چهار طرف جای مهر رو با خودکار علامت زدن.معنیش چیه؟؟ممنون از پاسخگویی شما
پاسخ دهید...
Soli
1397/05/04 12:14
سلام من جدا شدم غیابی واسه گذرنامه اقدام کردم نشد گفتم برگه قطعیت دادنامه بیارم بردم میگن باید سند طلاق باشه اونم سه ماه و ده روز دیگه وقتش پر میشه الان من باید چیکار کنم راهی هست برای گرفتن گذرنامه 28 عروسی داریم استانبول الان باید چیکار کنم؟؟؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/06/03 17:04
با سلامدر این خصوص از دفاتر پلیس+۱۰ استعلام بفرمایید.
نازلى
1397/05/02 19:07
سلاممادر من از سفارت نروژ ويزاى شينگن گرفته اند و ششم مرداد پرواز دارند.اعتبار پاسپورتشون تا بيستم اسفند امسال هست وتاريخ برگشت بيست و سه شهريور.خواستم مطمئن بشم واسه خروج از كشور مشكلى ندارند احياناً؟ممنون
پاسخ دهید...
بهار
1397/04/31 20:43
با سلام و تشکر از سایت خوبتون.من و همسرم قصد مهاجرت کاری به سوئد داریم. اما همسرم کارت پایان خدمت نداره و لازمه کاریابی و مهاجرت در سوئد داشتن پاسپورت هست. همسرم دانشجو هستن و در حال تحصیلسوال من اینه که آیا با گواهی اشتغال به تحصیل ما میتونیم پاسپورت بگیریم برای مهاجرت کاری؟با دعوتنامه کاری چطور
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/04/30 15:00
سلام ،من پاسپورتن هنگام ورود به ایران مهر نخورده و ثبت نشده الان چکار کنم
پاسخ دهید...
ta
1397/04/30 00:37
سلام . من برای کارت ملی درخواست دادم و به من رسید دادن . مییتونم با اون رسید و یا نهایتا تاییدیه از ثبت احوال اقدام به دریافت پاسپورت کنم ؟
پاسخ دهید...
میکائیل
1397/04/29 18:59
سلام من معافیت کفالت دائم گرفتم ولی کارتم نیومده راهی هست تا قبل از اینکه کارتم برسه برای پاسپورت اقدام کنم؟؟؟؟
پاسخ دهید...
میکائیل
1397/04/29 18:54
سلام من معافیت دائم گرفتم و منتظر کارتمم راهی هست تا قبل از اینکه کارتم برسه واسه پاسپورت اقدام کنم؟؟؟؟؟
پاسخ دهید...
تولید محتوای دالاهو
1398/01/05 12:00
دوست عزیز سلام
لطفا به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید.
با تشکر از پیام شما
Ali
1397/04/28 21:36
سلام بنده هنوز در حال تحصیلم برای گرفتن پاسپورت باید گواهی تحصیلی ببرمقصد سفر ندارم فقط برای اینکه بهم پاسپورت بدن علاوه بر گواهی تحصیلی مورد دیگری هم نیاز هست یا خیر ؟
پاسخ دهید...
امیر درود
1397/04/27 19:10
سلام وقت بخیر پاسپورتم برج ۹ تاریخش تمام میشه...واسه تایلند چقدر زمام نیازه...میشه .یا باید برم پاس جدید بگیرم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/06/03 16:58
از زمان ورود به تایلند، پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
ناشناس
1397/04/26 23:25
سلام وقت بخير .اگر كسي به صورت قانوني از كشور خارج شده باشد ولي بعدش به علت محكوميت قضايي ممنوع الخروج شده باشد در هنگام ورود به كشور به مشكل بر ميخورد؟
پاسخ دهید...
کاظمی
1397/04/25 15:13
سلام من درخواست گرفتن پاسپورت دادم و کارت پایان خدمتم جز طرح مشمولان غائب هستش امروز برام پیامک آمد که اطلاعات من مغایرت داره به پلیس ۱۰ مراجعه کردم گفت باید برم اداره اماکن و گذرنامه گفتن اطلاعات من کد ۵ خورد میشه بگید چی هست ؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/05/27 19:38
متاسفانه اطلاعی در این خصوص نداریم.
ناشناس
1397/04/23 20:02
سلام برای تمدید پاسپورت پلیس ۱۰رفتم خروج بیش از ماه داشتم الان بهم پاس نمیدن
پاسخ دهید...
So
1397/04/21 18:46
اقامت یک ساله ترکیه داشتم تمام شده با چند روز دیر کرد میخوام خارج بشم غیر از جریمه دپورت هم میشم .این دفعه دوم میشه که دیر خارج میشم قبلا فقط جریمه شدم
پاسخ دهید...
Neda
1397/06/16 14:13
با سلام چون دفعه دوم هست بله دیپورت میشید
Fahimi
1397/04/20 22:41
سلام..آیا می شه یک روزه یا نهایتا دو روزه پاسپورت و تمدید کرد .چون نمی دونستم مهلت زیر ۶ ماه اجازه پرواز ندارم و دو روز دیگه بلیط دارم برای استانبول
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/21 11:37
پس از ثبت درخواست در مراکز پلیس+۱۰، باید به اداره گذرنامه مراجعه و با ارایه مدارک معتبر درخصوص زمان پرواز، ممکن است بتوانید سریع‌تر گذرنامه خود را دریافت نمایید... اما ۴۸ ساعته بسیار بعید است.
سحر
1397/04/20 11:24
سلاممن پاسپورتم رو وقتي گرفتم مجرد بودم الان گم شده واينكه متاهل شدمالان بايد اداره گذرنامه مراجعه كنم واعلام مفقودي كنم يا ميتونم دوباره برم پليس 10اقدام كنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/21 11:38
با سلام.
از مراکز پلیس+۱۰ استعلام بفرمایید.
رضا
1397/04/20 08:03
سلام ادمین محترم یه سوالی داشتم من رفتم گذرنامه فرم رو پر کردم و اون فرم و کپی مدارک و فرم استعلام و به خودم دادن و گفتن باید پیش خودم نگهدارم دلیلش چیه ممنون از جوابتون
پاسخ دهید...
علی
1397/04/17 23:02
سلام ببخشید خیلی مهمه من هنوز کارت ملی نگرفتم میتونم با ف توکوپی شناسنامه میشه
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/21 11:36
با سلام. خیر. مدارک‌تون باید کامل باشه.
ناشناس
1397/04/16 14:51
سلام ببخشید بعد مهرخروج. کشور میشه به دلیلی نری دوباره مهر ورود به کشورو همون لحظه بزنن
پاسخ دهید...
مجید
1397/05/01 22:37
ارز مسافرتی فقط برای مسافراست
ناشناس
1397/07/02 23:11
سلام نه نمیشه
ناشناس
1397/07/02 23:13
سلام نه نمیشه
هدی
1397/04/14 03:52
سلام من 3 ماه ترکیه بودم آیا الان که یک هفته هست برگشتم میتونم به کشور امارات یا آذربایجان سفر کنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/14 13:58
برای تعداد و مد سفر، محدودیتی وجود ندارد.
ناشناس
1397/04/05 17:02
سلام ايا فرقي بين ممنوع الخروجي و اجازه خروج وجود داره؟ يا يكي هستن جفتشون؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/09 13:38
با سلام
متفاوت هستند این ۲ موضوع. فردی که ممنوع‌الخروج هستش، در هنگام ورود، به او اجازه ورود می‌دهند اما دیگر نمی‌تواند از کشور خارج شود.
shirinbano
1397/04/05 16:17
سلام من ویزای ایتالیا دارم به مدت 16 روز، موقع خروج از کشور پاسپورتم حدود پنج ماه اعتبار داره و موقع برگشت میشه چهار ماه و نیم ، در صورتی که قوانین سفارت ایتالیا برای صدور ویزا سه ماه از تاریخ اعتبار پاسپورته میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد واسه ورود و خروجم با توجه به زیر شش ماه بودن پاسپورت؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/09 13:37
در صورتی که ایتالیا، تایید می‌کنه مدت باقی مانده از پاسپورت‌تون رو، به مشکلی بر نخواهید خورد.
ناشناس
1397/04/10 16:46
خیلی ممنون از جوابتون من برای اطمینان پاسپورتم رو عوض کردم حالا با توجه به اینکه ویزا تو پاسپورت باطل شده است با شماره پاسپورت قبلی مشکلی توی مرز پیش نمیاد واسم؟
لیلا
1397/04/04 23:35
سلام پسوندم در شناسنامه تغییر کرده ایایعنی الان پسوند فامیلیم در شناسنامه و پاسپورت متفاوته ایا برای سفر به ترکیه مشکلی پیش میاد
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/09 13:36
بله. برای خروج از کشور به مشکل بر خواهید خورد. با مراجعه به اداره گذرنامه، نسبت به تعویض پاسپورت اقدام فرمایید.
محمد
1397/04/03 01:23
سلام خسته نباشید من هنوز کارت ملی نگرفتم چگونه می توانم پاسپورت بگیرم
پاسخ دهید...
ناشناس
1397/04/01 14:04
من حدود یکماه در ترکیه بیشتر مانده ام که متاسفانه دیپورت شدم اگر نام خانوادگی عوض شود میتوانم با نام خانوادگی جدید به ترکیه بروم
پاسخ دهید...
محمد
1397/03/30 01:42
سلام.خسته نباشید.من۳ روزه ویزای مولتی کانادا گرفتم ولی هنوزتو پاسم زده نشده.پاس من تا آخر سال ۹۹ اعتبار داره.آیا راهی هست که من پاسمو تعویض کنم که از ۵ سال ویزام بتونم استفاده کنم.ممنون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/04/09 13:35
با سلام
دوست عزیز، خب چرا از ابتدا و پیش از اقدام برای ویزا، پاسپورت‌تون رو تمدید نکردید؟ الان تعویض پاسپورت امکان‌پذیر نیست.
محمد
1397/04/10 21:57
سلام شما بامدرک رفتین کانادا یا ویزا گرفتین بعد انجا اعلام پناهندگی کردین؟
Mohammadnabiloo1381@Gmail.com
1397/03/29 23:10
سلام ببخشید من پاسپورت دارم برای چند سال پیش است و یک سال وقت داره میخوام برم کربلا میگن عکست فرق میکنه یعنی اون موقع که بچه بودم عکس انداختم والان فرق کردم به دچار افتادم ایا دچار مشکل در مرز میشوم
پاسخ دهید...
....
1397/03/23 22:28
سلام‌ من دو تا سوال دارمواسه بچه ی زیر ۶ سال پاسپورت لازمه؟ و اینکه تو تمدید پاسپورت،سفر های قبلی توش قید میشه یا نه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/26 23:11
با سلام
۱- برای خروج هر فردی (حتی ۱ روزه) نیاز به پاسپورت است.
۲- خیر.
ناشناس
1397/03/23 22:23
سلام‌ میخوام‌بدونم تو تمدید پاسپورت، سفر های قبلی قید میشه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/26 23:12
خیر
ليلي
1397/03/21 17:30
سلام من يك سوال داشتم،ما اقدام كرديم براي گرفتن ويزاي ٥ ساله كانادا و انگشت نگاري هم رفتيم موقع برگشت پاسپورت ما خيس شد و مهر خروج من از ايران كم رنگ شده ميخواستم ببينم چيكار بايد بكنم براي گرفتن ويزا مشكلي هست؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:53
برای گرفتن ویزا، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.
هادی
1397/03/20 14:09
سلام وقتون بخیر ببخشید برا سفر به هر کشور باید گذر نامه جدا گرفت یا با همون پاسپورت میتونی با گرفتم ویزا سفر کنی ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:52
خیر. تا پایان مدت اعتبار گذرنامه، برای سفر به کشورهای مختلف، نیاز به تعویض پاسپورت ندارید.
عبدالزهرا زاهدی
1397/03/20 10:31
سلام چرا بعدازاقدام ودادن مبالغ ومدارک مطلوببعدازپایان مراجعت به پلیس ۱۰ لمن گفتن چون دیرکردی نه گذرنامه ومن پس دادن مبالغ ازطرف همسرم مهدیه زاهدی
پاسخ دهید...
محمدامین
1397/03/19 23:26
سلام خسته نباشید من قبل اینکه ۱۸ سالم تموم شه با اجازه پدرم پاسپورت گرفتم و الان ۱۸ سالم تموم شده و کارت معافیت از خدمتم هم دریافت کردم ینی میتونم همون روز کارتمو و پاسمو ببرم گذرنامه از ممنوع خروجی در بیام و همون روز پرواز داشته باشم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:56
با سلام
برای اطمینان، از اداره گذرنامه استعلام بفرمایید.
mohamad vafaie
1397/03/18 00:21
سلاماگر معافیت عصاب روان داشته باشیم ( کارت قرمز) میتونیم گذرنامه بگیریم؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:49
بله. می‌توانید.
الهام
1397/03/16 11:13
سلام من سه سال پیش عمل بینی داشتم و یکسال از مدت پاسپورتم مونده آیا باید عکس پاسپورتم جدید باشد؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:55
در صورتی که چهره‌تون خیلی تغییز کرده، بهتره پاسپورت‌تون رو عوض کنید.
ناشناس
1397/03/15 18:02
سلام میخواستم بدونم تاریخ ورود ب هرکشور در پاسپورت زده میشود و یا خروج؟؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:49
بله.
مجید
1397/03/14 21:35
سلام خسته نباشید .من الان دانشجو هستم و پاسپورت هم دارم .و تا برج ۱۰ سال۹۸ اعتبار دارد. تو متن بالا فرموده بودید که تا ۷ ماه اعتبار لازمه برای خروج از کشور .میخواستم ببینم من اگر برج ۷ سال ۹۸ بخوام برم نیاز به تمدید دارد ؟؟؟و آیا اگر نیاز هست تمدید کنم قبل از اتمام اعتبار امکان تمدید است؟؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:59
با سلام.
شما از برج ۱۰ سال ۹۷، می‌توانید برای تعویض پاسپورت اقدام بفرمایید.
فاطمه جنتی
1397/03/11 23:50
سلاممن زیر 18سال هستم ومیخواهم بورسیه شوم آیا امکان دارد ؟؟بدون پدر و مادرم سفر کنم
پاسخ دهید...
reza
1397/03/10 14:49
سلام وقت بخیر کارکنان ناجادر بخش فاوا هم ممنوع الخروجند؟کارکنان کدام بخش نظامی ممنوع الخروج اند؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:55
متاسفانه اطلاعاتی در این خصوص نداریم.
ناشناس
1397/03/08 19:35
سلام من خارجی هستم و هسرم ایرانی الان عقدمون رو شناسنامه همسرم ثبت نشده و اینکه میخوام برم برا خودم شناسنامه اقدام کنم چیا لازمه لطفا یه راهنمایم کامل کنید
پاسخ دهید...
ارتا
1397/03/07 21:11
سلام و خسته نباشيدمن الان حدود چندماه قبل از اينكه مشمول بشوم براي سفر تفريحي پاسپورت گرفتم و ٥سال اعتبار دارد و الان مشمول حساب ميشوم مي خواستم بدونم باز هم بايد وثيقه بزارم براي خروج جهت سفر تفريحي؟ اگر ممكنه بفرماييد مهر خروج چي هست؟ چون در نظرات ديدم كه خيلي از دوستان با مشكل مهر خروج مواجه بود
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:49
سلام.
۱- بله اگر الان مشمول هستید، امکان خروج از کشور ندارید (مگر با وثیقه)
۲- در هنگام خروج از کشور، در پاسپورت شما «مهر خروج از کشور» درج می‌شه.
محمد پارسیامهر
1397/03/07 16:59
سلام در صورتی که به مدت 5 سال خارج کشور بمونی موقع برگشت از تاریخ انقضاء گذرنامه چه مدت باید مانده باشد که دچار مشکل نشود...؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/21 20:54
با سلام.
از کنسولگری ایران سوال بفرمایید.
میلاد
1397/03/02 23:10
سلام . ایا کسی دارای پایان خدمت هست باز باید از دانشگاه نامه بگیره یا لازم نیس
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/04 19:32
خیر. نیازی نیست.
محمد
1397/03/01 02:34
سلام خسته نباشیدمیخواستم بدونم کشورهایی که ویزا نمیخواد(ارمنستان.گرجستان)رو میشه فقط با پاسپورت رفت یعنی من که دانشجو هستم میتونم با پاسپورت برم و بیام
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/03/04 19:32
بله.
ماندانا
1397/02/31 10:05
سلام من قصد سفر به ترکیه رو دارم و شخصی که شناخت درستی ازش ندارم از من خواسته که پاسورتش رو که برای گرفتن ویزا آمریکا در ترکیه است با خودم به ایران بیارم آیا همراه داشتن پاسورت شخص دیگری علاوه بر پاسپورت خودم جرم محسوب میشود
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/31 10:29
خیر. جرم محسوب نمی‌شود.
حسین
1397/02/29 17:13
سلام من دارای دو پاسپورت یکی انگلیسی و یکی ایرانی که اعتبارش یک ماه مونده. ایا با توجه به این مورد میتونم با این پاس به ایران سفر کنم و به انگلیس برگردم؟
پاسخ دهید...
علیرضا
1397/02/29 13:48
سلام و عرض ادبشماره گذرنامه با تعویض عوض میشه یا مثل کد ملی برای هرشخص ثابت است؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/31 10:21
تغییر می‌کند.
رها
1397/02/28 23:05
سلام من رها هستم و 18 سالمه میخواستم بدونم اگ مدارکمو بدم ب کسی اون میتونه برام تهیه کنه یا من باید حتما خودم برم اخه خودم الان شرایتشو ندارم لطفا جواب بدین ممنون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/31 10:29
با سلام.
حضور شخص متقاضی برای دریافت گذرنامه ضروری است. با این وجود، مشکل‌تان را با یکی از مراکز پلیس+۱۰ در میان بگذارید، شاید راهکاری وجود داشته باشد.
مریم
1397/02/26 12:11
سلام و خسته نباشید به شما سوالی که دارم درمورد اجازه ی خروج است که مرد به همسرش می دهد . آیا در صورت مفقود شدن گذر نامه ای که از مدت آن حدود ۲ سال باقی است . برای دریافت گذرنامه جدید نیاز به کسب اجازه ی محضری مجدداز همسر هست ؟ممنونم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/31 10:20
بله. نیاز به اجازه همسر دارید.
ارین
1397/02/24 19:55
با سلام.من غیر قانونی امدم ترکیه چون در ایران ممنوع الخروج بودم، پاسپورت قبلی هم که داشتم گم کردم و درضمن مدت اعتبارش هم تمام شده، ایا العان به سفارت ایران مراجعه کنم و درخواست پاسپورت جدید بدهم، ایا برای من پاسپورت صادر میکنند که از ترکیه برم کشور دیگه ای یا نه؟تشکر از راهنماییتان
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/31 10:22
از کنسولگری ایران سوال بفرمایید
مریم ایلخانی
1397/02/23 14:58
سلام گذر نامه و ویزای کانادا ی من سه ماه اعتبار دارد ا. آیا می توانم از کشور. خارج شوم وبه کانادا سفر کنم۲ اگر. پاسپورت را آمدید. کنم ویزای از بین. نمی رود
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/24 16:55
با سلام
تا آنجا که ما اطلاع داریم، با این مدت باقی مانده از اعتبار گذرنامه، شما اجازه ورود به کانادا را ندارید. ضمن اینکه با توجه به آنکه «گذرنامه» تعویض می‌شود نه تمدید، ویزای شما باطل می‌شود. (البته در سوپرویزا (ویزای والدین)، امکان درج ویزا در پاسپورت جدید وجود دارد.)
حمید رضا
1397/02/19 22:40
سلام من بصورت قانونی ترکیه رفتم دو سالی بودم پاسپورتمو دزدیدن من به صورت غیره قانونی اومدم ایران الان پاسپورت جدید گرفتم میتونم قانونی برم ترکیه
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/24 16:51
با سلام
متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه نداریم.
پدرام
1397/02/16 15:03
سلام .من دو ترم دانشگاه نرفتم واسه همين گواهي نميدن ولي مشمول هم نيستم يني تا ٤ماه ديگه برگه معافيت دارم از نظام وظيفه چجوري ميتونم پاسپورت بگيرم؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/19 09:51
با سلام. از مراکز پلیس+۱۰ سوال بفرمایید.
ناشناس
1397/02/14 13:48
سلام علیکممن هم اکنون سرباز هستم آیا بعد از پایان خدمت و تا قبل از داشتن کارت پایان خدمت ( با برگه رهایی از خدمت) میتونم برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم؟
پاسخ دهید...
ماری
1397/02/10 02:33
برای گرفتن پاسپورت و سفر به خارج نیاز به کارت ملی هوشمند هست یا با همون کارت ملی قبلی میشه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/13 10:29
با سلام
لطفا آخرین وضعیت قوانین را از مراکز پلیس+۱۰ استعلام بفرمایید.
علی رامندی
1397/02/09 17:55
باسلام ،حدودیک سال ونیم هستش که ازسفارت کانادادرانکاربرای قبولی ویزای مولتی تماس گرفتن که پاسپورتم ارسال کنم به علت مریضیم نتونستم پاس بفرستم خواستم بینم العان میتونم بفرستم باطل نشده ویزام،ممنون میشم راهنمایم کنید
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/02/13 10:40
با سلام
شما می‌توانید با VAC نامه‌نگاری بفرمایید اما در شرایط عادی، شما فقط ۳۰ روز برای ارسال پاسپورت‌تان فرصت دارید.
Aria
1397/02/06 13:28
سلام اعتبار گذرنامه غير ايرانى فرزندم براى خروج كمتر از سه ماهه براى خروج ايا مشكلى ندارد ( دو تابعيتى هستند)
پاسخ دهید...
سحر
1397/02/04 14:14
سلام ببخشید من الان شانزده روزه پاسپورت اقدام کردم هنوز نیومده پلیس 10گفت برو پلیس امنیت باید چیکارکنم چقدردیرشداخه؟؟
پاسخ دهید...
M
1397/02/04 01:51
سلام من همسرم تو فرودگاه تفلیس بخاطر عکس برداری بهش مشکوک شدن فعلا دیپورت شده.آیا میتونه با گرفتن پاسپورت جدید واینکه فامیلیشو عوض کنه بره؟؟؟ آخه اونجا برای کار میخاد بره.لطفا جواب بدین
پاسخ دهید...
زهرا
1397/01/30 13:22
سلام من و همسرم اسممون برا عتبات دانشگاهی در اومده.ولی همسرم سربازه!چجوری میتونه پاسپورت بگیره؟باید موافقت از محل خدمتش بیاره؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/31 12:10
با سلام. برای دریافت شرایط، به اداره گذرنامه مراجعه بفرمایید.
محمد مهدی
1397/01/30 01:06
سلام من ۱۵‌سال دارم و حزانتم دست مادرمه و برای همیشه میخوام از کشور خارج شوم میتونم؟
پاسخ دهید...
فائزه خرم
1397/01/29 16:54
سلام من به تازگی ازدواج کردم و زمانی که مجرد بودم پاسپورت گرفتم، آیا لازمه پاسپورتم عوض بشه یا تا وقتی که اعتبار داره میتونم استفادش کنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:38
تا زمان پایان اعتبار گذرنامه فعلی می‌توانید از ایران خارج شوید.
Sadegh
1397/09/09 17:11
سلا من اقامت ايتاليا رو دارم از وقت پاسپورتم شش ماه گذشته الان ميتوانم برگردم ايتاليا
Monirk77
1397/01/29 15:42
ببخشید یه سوال دارم میرم پاسپورتمو بفرستم بره یعنی چی
پاسخ دهید...
ساناز اسدی
1397/01/29 01:11
سلام من میخوام برم براس سفر به بلژیک آيا هنگام خروج از کشور باید کارت ملی هوشمند داشته باشم یا کارت ملی قدیمی کافیست؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:36
خیر. نیازی نیست.
مری ه
1397/01/28 00:30
سلام وقت بخیر من دختر مجرد 25 ساله هستم برای خروج از کشور اجازه پدر باید داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:29
خیر. شما می‌توانید به ورت مستقل اقدام به دریافت گذرنامه کنید.
مهدي
1397/01/24 11:20
سلام وقت بخير ببخشيد من سربازي نرفتم ولي دانشجوام و اسمم واسه عتبات از طرف دانشگاه در اومده و كاراي گذرنامه انجام دادم چند روز ديگه مياد ايا ممكن هست از عراق به تركيه و از اونجا به امريكا برم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:30
با سلام. متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه نداریم.
محمد حسين نصير تبريزي
1397/01/23 18:44
سلام گذر نامه من موقع ورود به ايران از تركيه مهر ورود نخورده بود موقع خروج دوم گفتند اجازه خروج مي ديم ولي بعد بر گشت بايد تهران بري و مهر ورود بگيري من اردبيل هستم راه حل ديگر تدارد ممنون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:28
به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه بفرمایید.
ندا
1397/01/23 18:01
سلام من درخاست براي كارت ملي دادم كه هوشمند كنم ولي وقتم اخر ارديبهشت طبعا يه ماهم طول ميكشه بياد ولي تو ارديبهشت ميخاستم برم سفر پاسپورت ندارم امكانش نيست با شناسنامه بهم بدنديعني بدون كارت ملي امكان داره بتونم پاسپورت بگيرم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:38
با سلام
به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه و مشکل خود را با مسئول مربوطه در میان بگذارید.
محیا صباغیان
1397/01/22 20:00
سلام همسرم پاسپورت داره کارت پایان خدمتش و گم کرده .تقاضای المثنی داده هنوز صادر نشده .آیا امکان خروج از کشور رو داره یا نه؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:28
در هنگام خروج از کشور، تنها مدرک شناسایی که کنترل می‌شود گذرنامه است.
مريم
1397/01/22 18:25
با سلام،اگر پاسپورت گم شودمهرخروج سفرهاي قبلي در پاسپورت جديد درج ميشود ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:30
خیر
Sadeghpjv@icloud.com
1397/01/22 02:32
سلام بنده قرار هست از یکی از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش دریافت کنم و به شماره پاسپورت من نیاز دارن،اما من هنوز پاسپورتم آماده نشده،آیا میتونم از طریق سایت نظام وظیفه که نوشته خرید شماره سریال گذرنامه،شماره گذرنامم رو خریداری کنم و این شماره همان شماره ی پاسپورت هست و اعتبار داره؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:27
متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه نداریم. لطفا به پلیس گذرنامه مراجعه فرمایید.
محمد مهدی
1397/01/20 22:06
سلام من در پاسپورتم ویزای مکرر دارم ولی صفحاتش پر شده اگر پاس جدید بگیرم تکلیف ویزای مکرر چه میشه؟. ممنونم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:39
قوانین کشورهای مختلف در این خصوص متفاوت است. از کنسولگری مربوطه سوال بفرمایید.
ب.....ح
1397/01/19 21:38
با سلام میخواستم بدونم اگر گذرنامه کسی ناخواسته اتیش گرفته باشه بازم شامل مفقودی حساب میشه و باید ۶ماه صبر کرد؟
پاسخ دهید...
ب. ح
1397/01/19 21:34
با سلام. میخواستم بدونم اگر گذرنامه کسی ناخواسته آتیش گرفته باشه بازم مفقودی حساب میشه و باید ۶ماه صبر کرد؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/29 18:05
بله. مشمول قوانین مفقود گذرنامه می‌شوید.
رز رضایی
1397/01/19 12:54
سلام...اگر طلاق گرفته باشیم در گذرنامه قید می شود؟
پاسخ دهید...
تحر
1397/01/29 18:04
خیر
النار
1397/01/17 14:14
باسلام.من میخوام همراه خانواده برم فرانسه.پسرم ۳.۵ سالشه.از فامیلامون میخواد برامون دعوتنامه بفرسته میگه به بچه نمیدن و باید رو پاسپورته یکیمون باشه.میشه راهنمایی کنین که آیا همچین چیزی میشه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/19 09:57
با سلام.
در ایران هر فرد (حتی نوزاد ۱ روزه) برای خروج از کشور نیاز به پاسپورت مجزا داشته و امکان درج نام فرزند در گذرنامه‌ی والدین وجود ندارد. ضمن آنکه کنسولگری فرانسه نیز برای صدور ویزای فرزندان زیر ۱۸ سال، در صورتی که با والدین خود سفر کنند محدودیتی قائل نیست.
کامران
1397/01/14 21:31
سلام.به دلایلی گذرنامه ام از طرف دولت ضبط شده.میخواستم بدونم با پاسپورت برادرم میتونم به ترکیه سفر کنم؟خیلی به هم شبیه هستیم.خواهشا جوابمو زود بدید
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/19 10:56
چنین اقدامی از طرف شما و برادر شما، جرم محسوب شده و مجازاتی بین ۱ تا ۳ ماه حبس در پی خواهد داشت.
سلب ناز امیری
1397/01/10 17:28
سلام خسته نباشید ایا با پاسپورت میشه سفر داخلی کشور رفت فرودگاه تهران به شهرستانها ایراد نمیگیرن ملیت دخترم ایرانی هست
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/19 10:33
با سلام.
بله. گذرنامه نیز یکی از مدارک شناسایی مورد قبول فرودگاه‌ها می‌باشد.
Mostafatajik
1397/01/09 17:51
سلام برادر من از افغانستان به ایران سفر مردن یک ماه مدته پاسپورتشون هست اگر بخواهیم دو یا سه روز دیرتر برای رفتنشون اقدام کنیم چون سیزده بدر هم اینجا میخواهیم باشن اما وقتشون یازدهمه .صحبت اصلی من اینه ک جریمه بابت این چند روز جریمه ای داره؟چقدره ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر
پاسخ دهید...
سارا
1397/01/07 17:19
سلام ،در گذرنامه جديد مهرهاي سفرهاي قبلي در گذرنامه قديمي پاك ميشن؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/19 10:19
بله. گذررنامه جدید بدون مهر تحویل شما داده خواهد شد.
عقیل
1397/01/07 15:58
اقا ماله من ۵ماه و ۲۲ روز مونده میشه رفت
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/19 10:18
قوانین کشورهای مختلف برای مدت زمان مجاز مانده اعتبار گذرنامه متفاوت است.
ارمین
1397/01/05 23:11
من پاسم ۵ماه عتبار داره میتونم برم ارمنستان
پاسخ دهید...
یحیی
1397/01/04 14:41
سلام من میخوام برای کار به خارج بروم اما واسطه که قراره باهاش برم مدام تاکید میکنه شماره گذرنامه را برایش بفرستم ایا اگر شماره بفرستم ایرادی ندارد
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/04 19:39
با سلام. شماره پاسپورت به تنهایی نمی‌تونه باعث سوء استفاده بشه.
حامد
1397/01/04 13:35
سلام من پاسپورت دارم ۵سالم هست اعتبارداره ولی مشمول به خدمتم میخوام برم گرجستان میخواستم ببینم میتونم ازپاسپورتم استفاده کنم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/04 19:38
خیر. شما امکان خروج از کشور ندارید.
رضانجاتی
1396/12/24 15:13
سلام.من دفترچه سربازی پست کردم تو عید میخوام برم تور مسافرتی ترکیه آیاد به من پاسپورت میدن
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 12:57
اگر مشمول هستید، امکان خروج از کشور را نخواهید داشت مگر با گذاشتن وثیقه.
M
1396/12/22 12:57
سلام من 2 روزه خدمتم رو‌تموم کردم و از سال ۹۳پاسپورت دارم ایا میتونم با همون پاسپورت به ترکیه برم یا باس منتظر بمونم کارت پایان خدمتم بیاد دوباره به پاسپورت اقدام کنم
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 12:54
با سلام.
معتبرترین منبع برای پاسخگویی به پرسش شما، پلیس گذرنامه است.
M
1396/12/22 00:45
سلام من 2 روزه خدمتم رو‌تموم کردم و از سال ۹۳پاسپورت دارم ایا میتونم با همون پاسپورت به ترکیه برم یا باس منتظر بمونم کارت پایان خدمتم بیاد دوباره به پاسپورت اقدام کنم
پاسخ دهید...
مرتضاا
1396/12/21 14:26
سلام من ویزای شنگن فرانسه را دارم ولی نمیتونم توی تاریخی ک خروج خوردم از کشور برم ...میشه ویزا را تمدید کرد ؟یا تاریخ عوض کنند وایا مجداد نمره منفی داره چون ویزا تموم میشه ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 12:52
با سلام
ویزای شنگن معمولا دارای یک بازه زمانی است که در آن مدت می‌توانید به حوزه شنگن وارد شوید. درخصوص تغییر تاریخ و یا نمره منفی، کنسولگری‌ها، قوانین متفاوتی دارند.
FM
1396/12/21 13:28
سلام وقت بخیر من کارشناسیم هفت ترمه تموم شده و یک سالو نیم معافیت تحصیلی دارم. آیا تو این یک سالو نیم میشه با گذاشتن وثیقه برم ترکیه فوتبال بازی کنم و برگردم دفترچه پست کنم یا نه؟دوستانی که اطلاعات دقیق دارند جواب بدن من پیگیری کردم ب جوابی نرسیدم. ممنون میشم جواب دقیق بدید.
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 13:09
با سلام
بهترین منبع برای پاسخ به سوال شما، پلیس گذرنامه است.
میلاد
1396/12/20 17:08
سلام من الان ۲ ماه اومدم ترکیه میخوام برگردم ایران بعد میخوام زود برگردم باید چند روز ایران باشم که بتونم دوباره برگردم ممنون میشم جوایمو بدین
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 12:49
با سلام. متاسفانه درخصوص اقامت در ترکیه اطلاعاتی در دسترس شرکت دالاهو نیست.
ساسان
1396/12/16 15:59
سلام.من پاسپورتم هنگام ورود به ایران مهر ورود نخورده ودر سیستم ثبت نشده.حالا چند روز دیگه ویزا گرفتم و میخوام برم چین.آیا مشکلی بوجود میاد یانه؟ آیا باید به تهران مراجعه کنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 13:07
با سلام.
در صورت ثبت نشدن ورود شما در سیستم، ورود شما به کشور به‌صورت قاچاق در نظر گرفته می‌شود.
ناشناس
1396/12/15 15:52
سلام.حصانت پسر ۱۲ ساله ام رو دارم.در صورت گرفتن حکم رشد میتونم گذر نامه براش بگیرم.پدرش زنده هست .ولی تاکنون فرزندش رو ملا قات نکرده.
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 12:47
موضوع را از پلیس+۱۰ استعلام بفرمایید.
علیرضا
1396/12/15 14:09
سلام من معافیت تحصیلی دارم بعد از این که پاسپورت موقت گرفتم و برگشتم ایران . اون پاسپورت اعتبار داره برای دفعه دیگه؟ یا باید دوباره پاسپورت بگیرم.
پاسخ دهید...
آبای
1396/12/12 13:57
سلام میشه بفرمایید در پاس جدید اعتبار کامل چند سال شده؟
پاسخ دهید...
لیلی
1396/12/11 19:36
سلام خسته نباشید اگر مهره کشور اذربایجان رو پاسپورتم بخوره برای ورود به ارمنستان مشکل دارم یا باید وایسم پاسپورتمو عوض کنم تا مهر پاک شه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1397/01/03 13:00
با سلام
تاکنون با موردی به این شکل، برخورد نداشتیم اما بالعکس این مشکل، وجود داشته و کشور آذربایجان از ورود یکی از همسفران دالاهو که مهر ورود به کشور ارمنستان داشته جلوگیری به‌عمل آورده است.
سمانه
1396/12/02 11:58
سلام با گذرنامه باطل میشود وارد ایران شد ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/12/08 16:16
از سفارت یا کنسولگری محل اقامت خود سوال بفرمایید.
شیواز
1396/11/14 21:20
ببخشید من یه سوال داشتم من پاسپورتم را گم کردم و اقدام کردم به سفارت ایران پاسپورت جدید گرفتم .آیا پاسپرتم موقت هست ؟ واگر برگردم ایران 6 ماه طول میکشه پاسپورت جدید برام صادر بشه اگر پاسپورتم پیدا بشه این 6 ماه باز طول میکشه ؟
پاسخ دهید...
Maryy
1396/10/26 22:48
سلام وقت بخير دوتا سوال داشتم. اول اينكه به محض دريافت پاسپورت امكان خروج از كشور هست؟ دوم اينكه خانم هاي مجرد بالاي ١٨ سال براي دريافت پاسپورت به اجازه پدر احتياج دارن؟ممنون ميشم پاسخ بديد
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/12/08 16:00
در پاسخ به سوالات شما:
۱- بله.
۲- از مراکز پلیس+۱۰ سوال بفرمایید.
صفی الله
1396/10/26 09:06
سلام من ۱۷ سالم آیامیتونم پاسپورتم راویز کنم همرا برادر بزرگترم که سن آن ۲۰ باشد
پاسخ دهید...
زینب
1396/10/24 14:01
سلام وقتتون بخیرمن پاسپورتم رو در سال ۹۳ گرفتم و در سال۹۵ ازدواج کردم.الان باید برم برا پاسپورت جدید اقدام کنم یا با همون قبلیه میتونم سفر کنم؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/12/08 15:58
با پاسپورت قبلی می‌توانید سفر کنید.
تينا
1396/10/24 01:32
سلام من ١٦ سالمه ميخام تكي سفر كنم به استانبول دوتا پاسپرت امريكايي و ايراني هم دارم. توي فرودگاه مشكلي واسم پيش نمياد؟؟ لطفا زود جواب بديد دوروز ديگه پرواز دارم به تهران ميترسم گير كنم..
پاسخ دهید...
محمد
1396/10/22 21:09
سلام من قصد خروج از کشور دارم تا دو ماه دیگ و هنوز مشمول ب خدمت نشدم.دو ماه دیگ مشمول میشم و گذرنامه ام اعتبار نداره تو این دو ماه میشه گذرنامه رو اعتبار زد بدون وثیقه؟ و از کشور خارج شد!!؟؟   لطفا جواب بدین
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/12/08 16:02
با سلام
در صورتی که مشمول نباشید، می‌توانید گذرنامه دریافت و از کشور خارج شوید.
s.s
1396/10/21 14:52
سلام.من یکبار یکسال پیش با گذرنامم کربلا رفتم و هفته آینده میخوام برم ترکیه .باید کار خاصی انجام بدم یا همینکه اونو تحویل لیدر تور بدم کافیه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/12/08 15:55
همان گذرنامه کافی‌ست.
امیر
1396/10/11 13:37
سلام من گذر نامهام رو گم کرده ام و فکر کنم اون رو در سال 93 گرفته ام و نمی دانم اعتبارش تموم شده یا نه؟چطور میتونم مطمئن بشم وضعیت اعتبارش چیه تا بدونم نیاز به حضور در اداره گذر نامه هست یا خیر
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/12/08 15:54
شما در صورت گم کردن پاسپورت، حتما باید به اداره گذرنامه اعلام بفرمایید. ممکنه پیامدهای منفی و خطرناکی برای شما داشته باشد.
امیر
1396/10/11 13:05
سلام من گذر نامهام رو گم کرده ام و فکر کنم اون رو در سال 93 گرفته ام و نمی دانم اعتبارش تموم شده یا نه؟چطور میتونم مطمئن بشم وضعیت اعتبارش چیه تا بدونم نیاز به حضور در اداره گذر نامه هست یا خیر
پاسخ دهید...
امید
1396/10/09 12:00
افراد ممنوع الخروج هم میتونن پاسپورت بگیرند یا اصلا ربطی نداره ...یعنی پاسپورت رو میشه گرفت چون ممکنه این وسط ممنوع الخروجی رفع بشه یا اینکه اصلا تا ممنوع الخروجی رفع نشه پاسپورت داده نمیشه ؟؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/13 09:39
با سلام
درخصوص این موضوع، از پلیس+۱۰ سوال بفرمایید.
عزیزالله
1396/10/09 00:56
سلام چند روز یکی تو اینستا از من کمک خواسته و گفتنم پول ندارم گفت عکس پاسپورت رو تو فلان ایمیل برام بفرست تا دارایم رو برات بفرستم چون من زندانی هستم تو عمان منم عکس پاسپورت رو براش فرستادم حالا باید چه کار کنم
پاسخ دهید...
ستاره
1396/10/04 18:42
سلاممیخواستم بدونم هر شخص بالای ۱۸سال در سال چند بار میتونه سفر خارج از کشور داشته باشه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/10 13:42
محدودیتی در تعداد دفعات خروج از کشور وجود ندارد.
سالار
1396/09/29 22:14
سلام خسته نباشید من میخوام با پاسپوت برم ترکیه برای کار.حداکثر اقامتم باید در اونجا چند روزه باشد؟چون خبر دارید که حق خروج رو زیاد کردن و شاید برا کار کردن خارج دیگه صرف نکنه.ممنون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 11:58
حداکثر 90 روز. البته عوارض خروج از کشور، هنوز افزایش پیدا نکرده و در صورت افزایش، از ابتدای سال ۱۳۹۷ اعمال خواهد شد.
امیررضا
1396/09/27 15:04
سلام من پدرم فت ومادرم از من و خواهرم نگهداری میکند وپدربزرگم قیم ماست میتونیم بدون اجازه اون پاسپورت بگیریم لطفا جواب بدید
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 11:58
بله.
شبنم
1396/09/23 01:52
سلامامروز من دیدم خیلی جاها نوشته مهر یا اجازه خروج از کشور باید تو پاسپورت باشه، ین دقیقا چیه برا سربازاست یا همه؟ و کسایی که دانشجو نیستن و درسشون تموم شده ولی برا ادامه تحصیل میخوان برن خارج باید از این مهر ها بخوره پاسپورتشون؟ممنون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 11:56
در صورت خروج هریک از اتباع ایرانی (و به هر دلیل) از ایران، باید مهر خروج در گذرنامه ثبت بشه.
علی ش
1396/09/22 20:58
با سلام و خسته نباشید... من دانشجو هستم و برا پاسپورت اقدام کرده ام متاسفانه تاریخ خروج رو اشتباهی زدم... حالا پاسپورت برا ترکیه و از یک بهمن تا یک اسفند صدور میشه... احتمالا شنبه یا یکشنبه دستم برسه... من نمیتونم تاریخ این خروج اولیه رو تغییر بدم؟ چون من کار خیلی ضروری ای دارم و باید ی هفته دیگه از کشور خارج شم... میتونم تاریخ خروج رو تغییر بدم؟خیلی مهمه برام...
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 12:00
با سلام. متاسفانه اطلاعی در این‌خصوص نداریم. از مراکز پلیس+۱۰ سوال بفرمایید.
mahsa
1396/09/18 12:18
من برای پاسپورت اقدام کردم فامیلیم حسینی هستش ک ب لاتین دوتا s میخواد اما من ب پلیس امنیتی گفتم ک یدونه s باید بزاره و اون هم ب ثبت احوال فرستاده و کاری نمیشه کرد حالا میخوام بدونم ک ب مشگل بر میخورم و باید از اول اقدام ب پاسپرت کنم و هزینه واریز کنم یا ایرادی نداره
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 11:55
از نظر ثبت احوالی مشکلی نداره اما تمامی مدارک‌تان باید با این فرم نوشته بشه؛ یعنی با یک S
مدارکی مثل ترجمه‌ها، مدارک تحصیلی از خارج از کشور و...
کوروش
1396/09/17 18:51
سلام من حدود ۲۰ سال سن دارمو به تازگی کارت معافی کفالت گرفتم و پاسپورت گرفتمشنیدم کسایی که معافی کفالت گرفتن نمیتونن ۵ سال از کشور خارج بشنمنبعی پیدا نکردم ممنون میشم جواب بدین چون قصد مهاجرت دارم و مهمه برام
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/18 09:04
چنین موضوعی صحت ندارد.
پروین
1396/09/17 15:14
سلام خسته نباشید با پاسپورت چند بار در سال میتوانیم کربلا بریم؟ ممنون
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/18 09:04
با پاسپورت‌های عادی، محدودیتی برای دفعات خروج از ایران وجود ندارد.
پانیذ
1396/09/13 01:24
با سلام و خسته نباشید بنده در ایران هستم و پارسال گذرنامه ی خود را دریافت کردم...ان شاالله تا مهر سال بعد قصد. مهاجرت به ایتالیا را دارم...حال سوال من ای است که اگر بعداز ۵ سال در کشور بیگانه گذرنامه ی بنده نیاز به تمدید داشته باشد،باید چه کنم؟آیا باید برای تمدید به ایران بیایم؟اگر اجازه ی خروج از کشور را نداشتم ...آیا دیپورت میشوم؟با سپاس
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 11:53
با سلام
برای تمدید گذرنامه، می‌توانید به کنسولگری‌های ایران در ایتالیا مراجعه فرمایید.
سارا
1396/09/12 21:01
با سلام و خسته نباشید .من از همسرم جدا شدم و میخوام برای مسافرت به همراه پسرم که تحت سر پرستی شوهرم هست به خارج از کشور برم اولین مقصد ما ترکیه هست آیا نیاز به رضایت نامه پدر هست ؟؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 12:00
بله.
الی
1396/09/12 20:30
سلام من حدود دو سال پیش در دوران مجردی گذرنامه گرفتم و بعد ازدواج کردم یه سوال داشتم همسر من در سوئد زندگی میکنه و با هم قراره بریم برای مسافرت ایا اجازه همسر لازمه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/10/04 11:52
با سلام.
طبق اطلاعات ما، تا زمان تعویض پاسپورت، نیازی به اجازه خروج نخواهید داشت اما برای اطمینان از اداره گذرنامه سوال بفرمایید.
As
1396/09/12 14:13
با سلام.من موقع تحویل دادن مدارک ،تمام اطلاعاتم تو فرم درست پر شده،ولی تو اون چک پرینت ،واسم گزینه متاهلی خورده،درصورتی که مجرد هستم.حالا واس تغییر این متاهلی به مجردی باید پاسپورت رو عوض کنم یا خود دفتر پلیس 10میتون این کار رو تو سیستم انجام بده؟تو پاسپورت هم چیزی به عنوان مجرد یا متاهل بودن ذکر نشده.باتشکر
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/18 09:02
با سلام
با مراکز پلیس+۱۰ تماس بگیرید. در صورت مغایرت یا وجود مشکل در اطلاعات درج شده در پاسپورت، می بایست پاسپورت شما تعویض شود.
sj
1396/09/10 21:43
سلام خسته نباشيد .من سال ٢٠١٥ در سن ١٧ سالگي از كشور خارج شدم و به سوئد مهاجرت كردم و تا بحال گذر نامه نداشتم و خب خدمت سربازيم نرفتم الان ٢ سال است ك اقامت گرفتم ميخواستم بدونم ايا راهي است براي اينكه من گذر نامه در يافت كنم ؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/12 08:57
با سلام.
برای کسب اطلاعات دیق و به‌روز، این موضوع را با سفارت ایران در سوئد در میان بگذارید.
محمد منصوری
1396/09/07 23:26
سلام آیا شخصی که مشمول خدمت میباشد واقدام به خرید تور از آژانس مینماید ودارای پاسپورت با اعتبار پنج سال میباشد مسئولیت ممنوع الخروجی با مسافر است یا آژانس
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/08 09:07
با مسافر است.
آژانس امکان استعلام ممنوع‌الخروجی مسافر را ندارد.
نرگس
1396/09/06 13:15
اگر پروازی ۷۰ ساعت تاخیر داشته باشه و بخوان تو هتل اقامت بدن مسافراشونو..هتل بیرون از فرودگاه پاسارو میگیرن..ولی تو هتل فرودگاه ممکنه پاسارو نگیرن و دست خود مسافر باشه؟
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/07 15:28
در صورتی‌که هتل در بخش ترانزیت باشد، قائدتا نباید مجبور به ارایه پاسپورت باشید.
رها
1396/09/05 11:00
سلام چرا مسئول سایت جواب سوالهارو نمیده؟!!!!!!!!!!
پاسخ دهید...
تحریریه دالاهو
1396/09/05 17:48
با سلام
سوالاتی که پاسخ آنها را دقیق بدانیم و البته غیرتکراری باشند، پاسخ داده می‌شوند.
SaEeD
1396/09/01 17:52
سلام من ۱۵ سالمه و در مورد دریافت گذرنامه هیچ اطلاعاتی نداشتم. و تا اینکه این مطالب هایی که شما جمع آوری کردید را خواندم و الان خیلی خوشحالم که من هم می توانم گذرنامه بگیرم، خیلی ممنون اطلاعاتی که نوشته بودین عالی بود.
پاسخ دهید...
حسبن
1396/08/30 22:47
با سلام و خسته نباشید.من یک ماه قبل اقدام به دریافت گذرنامه به همراه دو ستم به صورت همزمان انجام دادیم. که برای من فقط مجوز به کشور عراق داده شده بود .و به مدت یک ماه فرصت داده شده بود. اما برای دوستم مجوز به کلیه کشورها به جز فلسطین اشغالی صادر شده بود.و هیچ محدودیت تاریخی نداشت. ممنون میشیم .اگه این که علت محدودیت مجوز گذر نامه اونم فقط برا عراق را برام بنویسید.
پاسخ دهید...
ناشناس
1396/12/09 14:47
من حدود ده روز پيش اقدام به تعويض پاسپورت كردم ولي تا امروز نيومده علتش چيه؟
zah
1396/08/27 23:17
سلام من گذرنامه ام رو چند ماه پیش گرفتم ولی تا حالا ازش استفاده نکردم ، الان چند تا خال بزرگ روی صورتم رو برداشتم و چهرم با عکس گذرنامه فرق کرده برای خروج مشکلی پیش نمیاد ؟
پاسخ دهید...
رها
1396/08/27 00:41
سلام و خسته نباشیدبرادر من بخاطر مهریه ممنوع الخروج هست، می خواستم بدانم برادر من می تواند پاسپورت بگیرد بدون اینکه از کشور خارج شود چون برای امتحان زبان نیاز به پاسپورت دارند؟ باتشکر
پاسخ دهید...
ناشناس
1396/09/22 00:17
لطفا جواب بدید. منم همین سوال رو دارم