تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

تپه‌های چاملیجا کجاست؟

استانبول بر روی هفت تپه قرار دارد؛ بلندترین تپه این شهر که در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد چاملیجاست (Çamlıca Hill) که به بام استانبول نیز شهرت یافته است. برای تماشای استانبول در یک نگاه کافی است که راهی میدان تکسیم شوید و از آنجا با اتوبوس‌هایی که به بخش آسیایی می‌روند همراه شوید.

مطلب «راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول» شما را برای رسیدن به میدان تکسیم راهنمایی می‌کند. یکی دیگر از راه‌هایی که شما را به تپه‌های چاملیجا می‌رساند این است که از مترو تکسیم سوار مترویی که سمت حاجی عثمان می‌رود شوید؛ در ایستگاه گایرت تپه پیاده شده و از آن‌جا به سمت ایستگاه اتوبوس کوپرولو کاوشاک روید. از آن‌جا مجدد سوار اتوبوس خط ۵۲۲ عالمدا شده و ایستگاه کیسیکلی پیاده شوید و پیاده یا با تاکسی خود را به سر تپه برسانید.

تپه های چاملیجا؛ استنبول در یک نگاه.

چرا تپه‌های چاملیجا خاص است؟

بر فراز این تپه می‌توانید بخش اروپایی شهر، تنگه بسفر، خلیج شاخ طلایی، کشتی‌های بندرگاه و همچنین پل بوغاز را در یک نگاه تماشا کنید. این تپه یکی از پاتوق‌های پرطرفدار جوانان و عشاق است. اگر اهل عکاسی باشید کادرهای بی‌نظیری از فراز این تپه ثبت خواهید کرد. این تپه فضای سرسبز و دل‌انگیزی دارد و با وجود رستورن‌های متنوع یکی از مکان‌های پر طرفدار استانبول برای گشت وگذار و پیک‌نیک است.

بر فراز این تپه می‌توانید به تماشای تنگه بسفر بنشینید.

بهترین زمان برای تماشای چاملیجا چه زمانی است؟

از آن‌جایی که چاملیجا یکی از جاذبه‌های توریستی پر طرفدار استانبول است در فصل تابستان شلوغ و پر از توریست خواهد بود. فصل بهار و پاییز یکی از بهترین زمان‌ها برای رفتن به استانبول است. آب و هوا در این فصول بسیار دلپذیر بوده و جمعیت توریست در این فصول کم است. اگر نزدیک غروب به این منطقه بروید می‌توانید هم در نور روز مناظر آن را تماشا کنید و هم شب دلربای آن را به تماشا بنشینید.

نمایی که از استانبول در هنگام غروب بر فراز تپه‌های چاملیجا دارید.

 در تپه‌های چاملیجا چه وسایلی با خود ببریم؟

کفش مناسب پیاده‌روی به پا کنید. با توجه به ارتفاع این منطقه همراه داشتن یک بادگیر، بارانی، پانچو یا چتر برای روزهای ابری پیشنهاد می‎شود. اگر دوربین عکاسی و سه پایه دارید در برداشتن آن لحظه‌ای درنگ نکنید.

 1397/08/27 | کد مطلب: 4276
برچسب‌ها: استانبول
پرستو صاحبی

طراح، کوهنورد، علاقمند به نویسندگی، عاشق طبیعت و حیوانات...  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.