تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

اولودنیز، بهشت فیروزه‌ای ترکیه

اولودنیز، جزو یکی از 5 دهکده‌ برتر دنیا و 9 ساحل پرطرفدار ترکیه شناخته شده است. آبی فیروزه‌ای دریا، جنگل‌های سر به فلک کشیده و آرامش اولودنیز از یاد کسانی که به آن پا گذاشته‌اند نمی‌رود. درست است که آرامش  ساحل اولودنیز بی‌مثال است؛ اما در همین محیط آرام می‌توانید‌ هیجان‌های بی‌شماری را تجربه کنید. مناظر اولودنیز آنقدر زیباست که زمانی برای عکس‌های تبلیغاتی ترکیه به کار می‌رفت. حالا تصور کنید با پاراگلایدر بر فراز این مناظر پرواز کنید. هیجان‌انگیز نیست؟

مسیر دسترسی اولودنیز ترکیه

استان موعلا را به خاطر بسپارید. ساحل اولودنیز یکی از سواحل پرطرفدار ترکیه، در استان موعلا و فاصله اندکی از منطقه فتحیه واقع شده است؛ درست جایی در جنوب غربی ترکیه، میان دریای مدیترانه و دریای اژه. اولودنیز در لغت به معنای دریای مرده است. احتمالا به خاطر اینکه روی مردابی طبیعی و زنده واقع شده به این نام خوانده می‌شود. سواحل ترکیه هرکدام جاذبه‌های بی‌نظیری دارند. در میان سواحل ترکیه، ساحل اولودنیز چیز دیگری است. چه بخواهید روزی آرام را سپری کنید، چه دنیال هیجان باشید، ساحل اولودنیز مقصدی مناسب برای شماست. 

اگر قصد سفر به اولودنیز را دارید، بهتر است همسفر تورهای گردشگری شوید. در غیر این صورت، باید به فرودگاه دالامان بروید. بعد از آن از طریق تاکسی یا اتوبوس می‌توانید راهی این منطقه شوید. فرودگاه دالامان در فاصله 120 کیلومتری از فتحیه قرار دارد.   

اولودنیز روی مردابی طبیعی و زنده واقع شده.

اولودنیز ترکیه چرا خاص است؟

اولودنیز، یکی از زیباترین سواحل ترکیه، در همسایگی دریای مدیترانه قرار دارد. آب و هوای دهکده اولودنیز معتدل و مناظرش فوق‌العاده‌ا است. طبیعت این منطقه را جنگل و آب‌های فیروزه‌ای تشکیل می‌‌دهد؛ بی دلیل نیست که اولودنیز را جزو 5 دهکده برتر جهان و 9 ساحل پرطرفدار ترکیه آورده‌اند. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این مکان می‌توان به خلوت بودن و آرامش آن اشاره کرد. ساحل اولودنیز جزو معدود سواحل ترکیه است که بکر باقی مانده و جمعیت زیادی به آن هجوم نبرده‌اند. جالب است بدانید ساحل اولودنیز، برخلاف دیگر ساحل‌ها، ریگی است.  وجود دره پروانه، دهکده توریستی اولودنیز، امکان ورزش‌هایی مثل غواصی و پاراگلایدینگ در ساحل اولودنیز آن را در میان سواحل ترکیه شاخص کرده است. 

طبیعت این منطقه را جنگل و آب‌های فیروزه‌ای تشکیل می‌دهند

در اولودنیز ترکیه چه می‌بینیم؟

در میان سواحل ترکیه، اولودنیز تنها ساحلی است که روی مرداب واقع شده. به همین دلیل است که هیچ سازه‌ای در این مکان دیده نمی‌شود. به جای آن، تا چشم کار می‌کند مناظر بکر دیده می‌شود. این مناظر آنقدر تماشایی‌اند که در میان ورزشکاران ورزش پاراگلایدینگ پرطرفدار شده‌ است. هم‌چنین آب‌های اولودنیز میان غواصان به خصوص غواصان اسکوبا بسیار شهرت پیدا کرده‌. دلیل اینکه این منطقه به بهشت غواصان تبدیل شده شفافیت آب آن است؛ به گونه‌ای که هرچه بیرون و درون این آب است را می‌توان به راحتی دید. اگر تا به حال تجربه غواصی نداشتید، نگران نباشد؛ با وجود مربی‌های این ساحل می‌توانید غواصی یاد بگیرید. برای دیدن یکی از شگفت‌انگیزترین سواحل ترکیه دست بجنبانید.

 اولودنیز به دلیل شفافیت آبش به بهشت غواصان تبدیل شده است.

کی به اولودنیز ترکیه برویم؟

فصل‌های گرم سال برای تفریحات ساحلی مناسب‌ترند. برای دیدن سواحل ترکیه، از جمله ساحل اولودنیز، فصل‌های گرم سال را انتخاب کنید. اگر هوای معتدل را برای سفر می‌پسندید، ماه‌های ژانویه، فوریه، مارچ و دسامبر را برای سفر به این منطقه برنامه‌ریزی کنید. در مطلب «قبل از سفر به ترکیه بخوانید» با بهترین زمان سفر به ترکیه آشنا شوید. 

از دیگر سواحل ترکیه که در صدر قرار دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 1396/11/15 | کد مطلب: 4426
برچسب‌ها: ترکیه
سیما رفیعی

کارشناس ارشد فلسفه غرب، علاقه‌مند به سینما، مطالعه و ورزش


تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.