تنها یک بار زندگی می‌کنیم...
021 4166 3000

در سفر به جزیره بیوک آدا چی بخوریم؟

یکی از بخش‌های مهم سفر هر گردشگری، تست غذاها، نوشیدنی‌ها، دسرها و شیرینی‌های محلی است. در سفر به جزیره بیوک آدا شما با هیچ محدودیتی در این زمینه مواجه نخواهید شد. در سفر به این جزیره زیبای استانبول، اگر به غذاهای محلی ترکی علاقمندید؟ اگر رژیم‌های خاص دارید؟ اگر دلتان غذاهای دریایی می‌خواهد، با ما در ادامه این مطلب همراه شوید.

گشت جزیره بیوک آدا

غذاهای دریایی

وقتی در یک جزیره با تعداد زیادی از رستوران‌های دریایی روبه‌رو می‌شوید، حتما روی انتخاب غذای شما تاثیر خواهد گذاشت. در جزیره بیوک آدا خیلی از گردشگران به دنبال تست ماهی کباب هستند. در بعضی از رستوران‌ها شما خودتان ماهی را انتخاب می‌کنید؛ بعد از چند دقیقه ماهی انتخابی خودتان برای شما طبخ و سرو می‌شود.

سوپ ماهی پیش‌غذایی‌ست که انتخاب اغلب گردشگران در رستوران‌های دریایی بیوک آداست. خوراک هشت پا نیز طرفداران خاص خود را دارد.

غذاهای ترکی

 

لاهمجون

لاهمجون از غذاهای پرطرفدار محلی ترکیه است. این غذا هم با گوشت و هم با سبزیجات طبخ می‌شود. لاهمجون در رستوران‌های ترکی جزیره بیوک آدا مورد انتخاب خیلی از گردشگران قرار می‌گیرد.  

لاهمجون هم با گوشت و هم با سبزیجات طبخ می‌شود.

پیده

پیده دیگر غذای محلی ترکی ست که شبیه پیتزا اما به شکل یک قایق است. پیده در بین غذاهای ترکی بسیار پرطرفدار است. دوستداران این غذا در جزیره بیوک آدا تقریبا هر جا بروند می‌توانند این غذای خوشمزه را سفارش دهند.

کوفته

کوفته یکی از غذاهای فوق‌العاده خوشمزه محلی است. این غذا در جزیره بیوک آدا با سالاد لوبیا سفید سِرو می‌شود و بسیار پرطرفدار است. کوفته در بین ایرانی‌هایی که به بیوک آدا سفر می‌کنند دوستداران زیادی دارد.

کوفته یکی از غذاهای فوق‌العاده خوشمزه محلی است.

دلمه برگ مو

دلمه برگ مو غذا یا پیش غذای ترکی است. دلمه با ذائقه ما ایرانی‌ها خیلی جور است. در رستوران‌های ترکی جزیره بیوک آدا، دلمه‌های کوچک با طعم فوق العاده‌شان مورد توجه مسافران زیادی است.

دلمه‌های لذیذ ترکی.

سمبوسه ترکی

سمبوسه‌های ترکی، ظاهری کوچک ولی بسیار جذاب دارند. در جزیره بیوک آدا، این سمبوسه‌ها را معمولا روی میز بیشتر گردشگران در رستوران‌های بیوک آدا می‌بینید.

سمبوسه‌های ترکی، ظاهری کوچک ولی بسیار جذاب دارند.

اسنک

در سفر به جزیره بیوک آدا اسنک‌های خوشمزه یوجه تپه را از دست ندهید.  

غذاهای گیاهی و رژیمی

در سفر به جزیره بیوک آدا، اگر رژیم‌های گیاهی و بدون پروتئین دارید، اصلا نگران نباشید؛ رستوران‌هایی در این جزیره زیبا وجود دارد، که مقصد گردشگران با رژیم‌های خاص هستند. کافی است از محلی‌ها سراغشان را بگیرید.     

غذاهای ملل

در بعضی رستوران‌های جزیره بیوک آدا می‌توانید غذاهای مکزیکی، ایتالیایی و مدیترانه‌ای را امتحان کنید.

 

شیرینی‌های استانبولی

خوردن شیرینی‌ها و دسرهای خوشمزه محلی در کنار چای و قهوه ترک لذت سفرتان به جزیره بیوک آدا را بیشتر خواهد کرد. شیرینی‌هایی مثل انواع باقلوا، کونِفه، شِکِرپاره، راحت الحلقوم را حتما در جزیره بیوک آدا امتحان کنید.

کونِفه؛ دسری خوشمزه در ترکیه.

بستنی بیوک آدایی

بستنی‌های مخصوص محلی، معمولا انتخاب اصلی گردشگران در سفر به جزیره بیوک آداست. این بستنی‌ها را هم می‌توانید در کافه‌ها و هم از چرخ دستی‌ها در مسیر جزیره گردی و پیاده‌روی‌تان تهیه کنید.    

آداب و رسوم گرفتن بستنی از چرخ دستی‌ها بسیار جالب است.

تور هوایی استانبول1398/04/23 | کد مطلب: 4540

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.


  • به اشتراک بگذارید:بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
  • متن
  • نام
  • ایمیل
برای اینکه مطالب بعدی وبلاگ دالاهو را از دست ندهید در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
ثبت‌نام
با وارد کردن ایمیل خود مطالبی خواندنی و جذاب دریافت کنید.